Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 10:20:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Почивка в чужбина!  (Прочетена 7332 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« -: септември 11, 2009, 16:46:48 »

Offtopic заглавието търпи промени  blum
Отварям тема по идея на съфорумките къде може да споделяме за своите пътувания извън пределите на страната ни. Много от съфорумките организират сами своите пътувания и ще се радвам ако споделят тънкости в организирането на почивките си  give_rose

Аз последно почивах в Гърция,Халкидики,Касандра(1-ви ръкав) в Chrousso Village Hotel***

Останах доволна от хотела,плава и близките селца smile Морето не може да се сравнява изобщо с нашето ,бистро,рибките плуват до брега,плитко ... красота. Хотела представлява малки и не чак толкова малки сгради с много зеленина и различни плодови дръвчета,с два басейна и два бара. Началото на септември времето е страхотно-топло е,но поносимо.
Другото място което нещо почнах често да посещавам е Солун
,само на 150 км. от границата. Препоръчвам обаче да се посети в хладен ден smile Има какво да се види-бялата кула,редица церкви,магазини. Извън Солун има различни молове-препоръчвам Космо и разбирасе Икея,не е като тази в Букурещ,но пак си заслужава да се посети.
« Последна редакция: септември 12, 2009, 11:41:29 от maria_lakova » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 11, 2009, 17:07:53 »

Наде, мерси за темата  give_rose
Сподели тук за хотел в Солун, ако сте оставали там. И ние към този мол и към Икея сме се запътили  girl_wink
Иначе, аз вече разказах за организацията на нашето пътуване до Тасос, ако има интересуващи се - пак ще разкажа.
Мога да разкажа и за пътуването, което организирах до Валенсия с полет от Букурещ  good
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 11, 2009, 18:08:56 »

Ами разказвай  blum Аз в Солун не съм спала обаче,все на други места спях. Иначе Икеята и Космос-хващаш пътя за Халкидики(най-лесно е ако още преди самия Солун отбиеш,а не минеш през града) и има табелки,за Космо не съм сигурна имаше ли(но пък той се вижда),но за Икея има табелки  blum Само не ходете в неделя,че тогава масово почиват гърците(то те и не са от най-работните де ). В центъра също има една улица с интересни женски магазини,тя е като идваш от телевизионната продълваш надолу(там улиците са масово еднопосочни) и ще ги видиш. Ако спирая в града,най-добре на платен паркинг,иначе имат нещо като синя зона(талони се купували от будките,аз само на платени съм спирала обаче). Хубаво е и да пиете кафе в кафето на тв кулата,то е една висока кула която се върти. Интересна е и църквата където беше финала на шоуто 'Бягство към победата',Св.Стефан е мисля-там има нещо от типа на лисчетата с желания като в Руската църква в София.
И нещо което мен ме впечатли много то е сравнително близо до Солун -гробницата на Александър Македонски във Вергина
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #3 -: септември 12, 2009, 10:47:06 »

Ще се радвам да споделите още места, които сте посещавали, защото ние останахме без дестинация за 4-те почивни дни другата седмица, след като се отказахме от Истанбул заради наводненията. Така че сега се чудим къде другаде да е. Чудим се между Румъния или пък накъде в България.
Иначе, ако аз мога да бъда полезна относно някое от местата, на които съм пътувала, ще се радвам да помогна, въпреки, че на повечето места сме били чрез организирана от туропратор екскурзия (за чужбина) smile
« Последна редакция: септември 12, 2009, 11:28:35 от Слънце » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 12, 2009, 10:57:37 »

Ние неорганизирано т.е. не от фирма сме ходили само до Солун, като не спахме там, а в Петрич, че едната ми съквартирантка се омъжи там и искахме да се видими с тях.Общо взето готино е.Солун е сравнително близо и може да се разходиш, да понапазаруваш и позяпаш.Тогава използвахме и да отидем до места в Юго-западна България на който не бяхме ходили, а и са ни доста далечко.Става въпрос за Мелник, Рупите, Роженския манастир и др.Беше много красиво и интересно навсякъде.

На мен ми е интересно да си направим една екскурзиика до Истанбул напролет, но не с фирма.И от там ми е интересно цени на хотели, а и моя мъж се притеснява дали ще може да се оправи в самоя град, защото е доста големичък и е лека лудница там.

Слънце аз в Румъния не съм ходила и винаги ми е било интересно какво представлява и дали е интересно там.Ако отидеш после ще разказваш smile Колкото до БГ, мога да ти препоръчам Трявна, Велико Търново или Троянския балкан.Зависи какво искаш да правиш.Да почиваш, да обикаляш и разглеждаш или и двете.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: септември 14, 2009, 09:02:28 »

Наде, мерси много за разясненията   give_rose
Да те питам, знам, че в Гърция магазините не работят в неделя (повечето), но дали забележителностите са отворени? Идеята ми е, понеже ще ходим сигурно за събота и неделя само, да ходим по магазините в събота, а по забележителностите в неделя  pardon
Иначе на мен ми казаха за селцата близко до Солун, къде може да спим - на морето които са, та сега ще разуча за тях и ще кажа.

Слънце, и ние в крайна сметка ще идваме към Добрич тази седмица в почивката, та се чудехме за една разходка до Констанца и/или Мамая  good
Иначе, аз съм ходила в Букурещ само и честно казано много не ме впечатли - освен центъра, там където им е огромния парламент и фонтаните - ами да ви кажа на София ми прилича, ама не в добрия смисъл  huhhuh.gif

За Валенсия какво да ви кажа - ми много е готино там. Най-важното нещо, което трябва да се види, според мен, е Океанографа. Вярно, 25Е е входа му, но това са най-смислено похарчените ни пари там. Страхотен е, минаваш в тунели и над главата ти плуват акули, има пингвини, шоу на делфини. Ще ви кача малко снимки ако искате  pardon  Скоро, когато ние ходихме, мисля, че откриха и нещо подобно на Океанографа, но не с риби, а с животни - сигурно е още по-интересно.
Ако някой го интересуват подробности по самото пътуване - ще казвам. За хотели там не мога много да помогна, понеже ние бяхме на гости  pleasantry
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: септември 18, 2009, 16:57:02 »

Един позакъснял отговор-Румъния е нещо средно между България и Албания.А курортите сега вече са приключили сезона и е скукааа,грознооо.Това е само мое мнение.В България си е толкова красиво навсякъде , а и има толкова места за посещаване.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: септември 18, 2009, 18:22:51 »

Ние решихме с милото за първата ни годишнина от сватбата октомври месец да отидем организирано до Констанца и Мамая. Знам, че курортът ще е вече поприключил, но все пак ми е интересно да видя какво значи Румънски Курорт с очите си smile.
Колебаехме се отначало между Букурещ и Констанца, но решихме този път да е Констанца+Румънската ривиера, а друг път ще ходим до Букурещ.
Така че след близо месец ще мога да дам обстойна информация и да ви покажа снимки от нашето пътуване.

Иначе за медения ни месец миналата година ходихме до Истанбул+Одрин. Също беше организирано (за 4 дни - агенция Бохемия). Останахме супер доволни от всичко - екскурзоводско обслужване, организация, транспорт, настаняване  good. Снимки има много в албума ми за всички любопитни smile

Ако мога да съм полезна с нещо относно тези две пътувания - на ваше разположение съм.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 18, 2009, 18:30:17 »

StAsSi и ние се колебаехме между тези две дестинации за втората годишнина,но избрахме Букурещ smile
и ние сме много доволни от бохемия,все с тях си пътуваме good
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: септември 19, 2009, 08:02:47 »

maslinka, и ние може би за втората годишнина ще отидем до Букурещ  blum blum blum

Аз влизам само за да ви оставя един линк - ето тук.
Сложила съм всички снимки от нашите пътувания извън страната - Франция (Кан-сюр-мер, Кан, Ница, Бел план, Вал Торонс, Монако, Сен Лоран) и Турция (Истанбул, Одрин). Ако ви е интересно, може да разглеждате.
За Турция по-горе писах, че пътуването беше организирано. За Франция - всичко е индивидуално. Имаме много приятели там и често ходим...
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #10 -: септември 22, 2009, 13:31:36 »

И ние щяхме да ходим до Констаца, но се наложи да отложим за по-нататък  pardon Стаси, вие с коя агенция ще ходите през октомври?
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: септември 22, 2009, 14:24:53 »

Агенцията се казва Нова Турс. Спрях се на нея, защото тя е единствена за Варна (поне аз тази намерих) която на 17.10 да организира екскурзия до Констанца и да е с автобус. Има и други агенции, но те пътуват с микробуси, така че предпочетох тази.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines