Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 17:58:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мина ли ми времето?  (Прочетена 13190 пъти)
 
romanti4ka
Новак
*
Публикации: 14



« -: септември 11, 2009, 11:15:14 »

Здравейте на всички!
От дълго време чета форума, но не мога да се престраша д апиша.
Аз и моя приятел (така гонаричам sarcastic, защото нямаме брак) имаме две деца.
Мислим да си организираме сватбата сами, защото искаме да сме истинско семейство, но дали няма да е смешно в хорските очи и дали няма да ни се смеят зад гърба ни? Много се притеснявам, а страшно много ни се иска да се оженим, както му е реда.
Помогнете ми с идеи с вашите мнения.
Ще съм ви благодарна!!!



Моля пишете само на кирилица!!!
Спазвайте правилата за правопис и пунктоация!!!
« Последна редакция: септември 11, 2009, 11:49:53 от Bulechka™ » Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 11, 2009, 11:30:29 »

Здравей, няма за какво да се притесняваш, не сте нито първите хора нито последните , коит живеят на семейни начала, имат деца и след това сключват брак и правят пишна сватба, а децата им са шафери - няма по хубаво от това.
Решението ви е много хубаво - осъществете го и се насладете на незабравимият миг, а хора за всичко има, не ги мисли, мисли за семейството си и за това, което ви прави щастливи.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 11, 2009, 11:41:53 »

Аз не виждам защо да ви се смеят хората. Кой е казал,че децата задължително са след брака  pleasantry Щом имате желание да се ожените го направете  blum Пожелавам ви най-хубавата сватба,и какво по хубаво от това децата ви да са ви шафери и да имат спомен от сватбата на мама и тати  twohearts
Активен
romanti4ka
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #3 -: септември 11, 2009, 12:00:00 »

много се притеснявам как щте изглеждам в хорските очи

ако имате време даите ми примерни разходи кое колко щте ми струва, за да видя каква щте ми е краината сума. гостите са около 90 човека
« Последна редакция: септември 11, 2009, 18:38:21 от Bulechka™ » Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 11, 2009, 12:05:36 »

много се притеснявам как щте изглеждам в хорските очи
Ама ти заради хората ли правиш сватба не разбрах.
Явно си от малко населено място, само там хората всеки ден стават и лягат с живота на другите.
От къде си и кое толкова те притеснява?
ако имате време даите ми примерни разходи кое колко щте ми струва, за да видя каква щте ми е краината сума. гостите са около 90 човека
Има тема за разходите Ето я: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,6989.0.html
« Последна редакция: септември 11, 2009, 12:07:28 от Вероника » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: септември 11, 2009, 12:07:30 »

ако имате време даите ми примерни разходи кое колко щте ми струва, за да видя каква щте ми е краината сума. гостите са около 90 човека

Разрови се из другите теми и ще намериш много полезна информация за всичко което те интересува  Wink
Иначе в сватба след децата няма нищо срамно и нередно. Щом искате направете го, дори може в по тесен семеен кръг да го направите за да не те смущава дотолкова хорското мнение  give_rose Късмет и една хубава приказна сватба ти пожелавам  Wink
Активен
romanti4ka
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #6 -: септември 11, 2009, 13:06:31 »

не е мн малко населеното място, но родата на мажа ми са едни особени. те пона4ало не ме искаха заштото сам била малка , но прекалиха когато ни отказаха да ни направят сватба Oh my ... просто не ме искат и това е. всашност от стара загора сам

 мила вероника, благодаря че ме насочи с линка. радвам се че тук сте толкова мили и отзивчиви good определено имам нужда от подкрепа, за тази моя нерешителна стапка  благодаря Bravo

гери много ти е красива роклята good гледам вашите албуми и се надявам и аз някога да се похваля с такав  sad  не мога да опиша чуството хем ми напират салзи хем се радвам за вси4ки които са преживели наи хубавия ден в живота си
« Последна редакция: септември 11, 2009, 18:39:51 от Bulechka™ » Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: септември 11, 2009, 13:17:08 »

но прекалиха когато ни отказаха да ни направят сватба Oh my ... просто не ме искат и това е. всашност от стара загора сам

Е браво. Ами като не искат да ви направят сватба ми направете си я вие. Никой не е казал, че родителите ако не ти платят сватбата тогава сватба няма да има. Тази тема тук колко сме я дъвкали. Колко младоженци теглят заеми за сватби. Та в този смисъл не мога да разбера доводите ви.
1. Хората какво казвали
2. Родителите не искали да ви направят сватба

Ами все пак вие две деца сте направили и възпитавате хората ли 6е ви ръководят или родителите.

Но в интерес на истината тази тема се превръ6а в чат или се покрива с много други теми , така че май е най добре да се слее с други или и аз не знам.
« Последна редакция: септември 11, 2009, 13:24:44 от Gery79 » Активен
romanti4ka
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #8 -: септември 11, 2009, 13:21:23 »

 гери не ми се иска да занимавам штастливите с моето малко нещастие за това по добре да се скрия тук маи
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: септември 11, 2009, 13:26:20 »

Gery79 не всички хора са като теб, твърди и решителни, така, че ако не ти е по вкуса темата не пиши. А за сливането има кой да гонаправи - нищо лично, но поста ти прозвуча грубо.
romanti4ka Спокойно, аз ти препоръчвам да се поровиш много из сватбените теми и да прочетеш за кво става въпрос за да ти дойде куража и самочувствието  good
АЗ едно ще ти кажа за роднините на мъжа си - Те чувстват ли се  роднини на децата ви?
И тези деца нямат ли право на семейство?
И важното е мъжът ти и ти дали искате сватба а не роднините, нашата сватба беше със над 100 човека приятели и под 20 роднини така, че.... не хлипай, не се отчайвай, а за бюджета ако искате по пишна сватба изчакайте още ... все пак толквоа време сте чакали
Активен
romanti4ka
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #10 -: септември 11, 2009, 13:30:51 »

сажелявам,ако сам прозвучала грубо. не е било умишлено. а относно роднините на мажа ми искат да си виждат внучките а с мен не разговарят, все едно не саштествувам
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: септември 11, 2009, 13:38:11 »

Romanti4ka не се отчайвай, кой каквото си е заслужил това получава,  и тези хора рано или късно ще си получат заслуженото.
 а колкото за сватбата, можеш да направиш и много хубава сватба с по-ограничен бюджет,
първо помислете колко пари може д аотделите, тогава вече ще се насочите към ресторант , има доста евтини по-малки ресторантчета, не е задължително да е скъп, за да е хубав, ще поканите по-малко хора, но такива, които са искрени и ви обичат.
 за всеки елемент от сватбата има по-евтин вариант, не се тревожи, то дето се вика и за 1000 сигурно можеш да направиш сватба.
 чети темите, ще научиш доста неща, много можеш да направиш сама-украса и т.н. има си за всичко решение
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: септември 11, 2009, 13:40:51 »

А какво е мнението на мъжа ти по този въпрос, защото според мен не трябва да те интересуват роднините му, щом така се държат с теб, но важното е той дали те подкрепя и той иска ли сватба? Ако и двамата го искате и сте готови да не се занимавате с роднините му, направет си свтабта, когато имате нужните средства, за такава, каквато вие искате и не се занимавай с тези хора!
Аз съжалявам, че съм така крайна, но щом това те измъчва и ти е тежко, не те интересуват, най-важно е според мен да си гледате семейството!!! good
Желая ти успех в подготовката и наистина да си направите тържество, ако го искате и двамата, бъдете щастливи и не мисли за хората, особени, неособени, важното е вие как сте двамата, не те интересуват те! good
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: септември 11, 2009, 13:45:14 »

Съгласна съм напълно с поста на Baby
ами ти се притесняваш все от неща, които не трябва чак толкова да те притесняват : хорското мнение - винаги има недоволно повярвай ми, и роднините на мъжа ти, които извинявай ама заслужават ли вниманието ви въобще.
Направете си сватбата както си я искате, поканете си приятели и се чувствайте щастливи и без това мое мнение е че многото рода на сватбата много обърква нещата  blush
Активен
romanti4ka
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #14 -: септември 11, 2009, 13:51:31 »

Romanti4ka не се отчайвай, кой каквото си е заслужил това получава,  и тези хора рано или късно ще си получат заслуженото.
 а колкото за сватбата, можеш да направиш и много хубава сватба с по-ограничен бюджет,
първо помислете колко пари може д аотделите, тогава вече ще се насочите към ресторант , има доста евтини по-малки ресторантчета, не е задължително да е скъп, за да е хубав, ще поканите по-малко хора, но такива, които са искрени и ви обичат.
 за всеки елемент от сватбата има по-евтин вариант, не се тревожи, то дето се вика и за 1000 сигурно можеш да направиш сватба.
 чети темите, ще научиш доста неща, много можеш да направиш сама-украса и т.н. има си за всичко решение
благодаря ти много за ж бадеще ще се допитвам за начини за поевтиняване girl_impossible а относно бюджета мисля че трябва да се вместим 4000 лв дори това да означава да си зема рокля втора употреба колкото и да не ми е приятно
Активен
romanti4ka
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #15 -: септември 11, 2009, 13:57:49 »

моя маж ме подкрепя. винаги се е застапвал за мен  просто се разо4арова като му казах колко 6те ни легне скромната сватба за6тото не ни се иска само граждански брак а не6то по така. но 6те намеря може би по евтин вариянт. и двамата искаме сватба сега 6те си разпределяме пари4ките и 6те катаме до пролетта Wink
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: септември 11, 2009, 13:58:23 »

Можеш спокойно да си купиш рокля и да направете сватба за 4000лв. Има значение къде е сватбата в кой град така че... Успех и горе главата  give_rose
Активен
romanti4ka
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #17 -: септември 11, 2009, 14:03:20 »

благодаря,вероника!!! мисля че споменах града е стара загора. ако има булки от моя град с радост 6те приема техните савети,заштото наистина имам нужда от тях
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: септември 11, 2009, 14:20:36 »

можеш да си купиш рокля за 250, костюм за 150, другите атрибути-риза 25, обувки, пак за толкова, така че има и евтини варианти, букет- може от пазара 30-40 лева, украсата за кола-пак толкова
има куверти в по-евтини рестрнати по 20 лева, шампаснко, късмети, чаши-можеш ти да ги украсищ-направиш. Виж ДЖ, фото и оператор са си разход-1000,  с повечко зор, може и по-малко,
 абе на парите ще им намерите цаката, парите се визмат и се харчат.
важно е да има желание, като има желание, всичко става, така е.всичко друго е оправдание.
 ние също се поограничавахме с някои неща и после съжалявах, ама карай.
Активен
romanti4ka
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #19 -: септември 11, 2009, 14:24:22 »

руми ти от каде си ако не е таина give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: септември 11, 2009, 14:31:36 »

аз съм от Пловдив, с каквото мога ще ти помогна,
мисля че имаше май тема за Стара Загора, не съм сигурна, но ако има все ще има полезна информация
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: септември 11, 2009, 16:35:07 »

за 4000 лв можеш спокойно да организирш сватбата си - моята излезе около 3500 общо (от София съм), просто трябва да избираш повечко нещата  good (Роклята ми беше 250 лв и беше нова - шиха я по мои размери ). Ние имахме възможност и за по-пищна сватба, но пък моите разбирания са малко по-различни ( за мен беше важно да не давам луди пари за самата сватба, а да имам за след това да можем да си позволим куп други неща, както и стана). Така че горе главата и, щом мъжът до теб те подкрепя, съм сигурна, че ще организирате чудесна сватба  give_rose
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: септември 11, 2009, 16:48:26 »

Смело правете сватба!!! Всяка жена заслужава да бъде булка!
Активен
romanti4ka
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #23 -: септември 11, 2009, 17:08:43 »

Смело правете сватба!!! Всяка жена заслужава да бъде булка!
и аз така смятам, и аз искам да се видя булка а на моя маж родата да си гледат работата
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: септември 11, 2009, 18:36:37 »

romanti4ka, ад също бих те посъветвала да направите сватбата си така, както вие си я виждате и не виждам защо трябва да се притесняваш от хората, какво ще кажат. Нека си приказват. А що се отнася до това искат ли те роднините на мъжа ти или не - Да не ти пука! И моята свекърва не ме искаше и беше против сватбата ни, но ето вече две години след нея никой вече не й обращо внимание. Ето това е темичката за старозагорските булки, момичетата ще ти помогнат с доста идеи. http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,21171.0.html

Пожелавам ти скоро да се похвалиш с датичка за сватбата и да ни разказваш за подготовката!
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines