Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 16:59:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детето отказва да приема адаптирано мляко  (Прочетена 20918 пъти)
 
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« -: септември 11, 2009, 08:01:44 »

моето детенце вече е почти на 9 месеца и искам да спирам да я кърмя, но категорично отказва да приема АМ, направо се дави и го плюе, а вече кърмата ми намаля и се опасявам, че не приема нужното количество мляко.Има ли и други мами с подобен проблем ?
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 11, 2009, 12:14:00 »

Мила, щом се кърмите още не мъчи детенце с АМ!!! good
Тя самичка ще ти подскаже кога и как да направиш следващата стъпка, с отбиване или комбиниране на кърмене с АМ!!! good
Аз лично никога не съм се притеснявала какво количество кърма приема Коско huhhuh.gif
Отказа се от кърменето сам на 1г. и 8м., от тогава пие и АМ, но само вечер или на закуска и то не всеки ден!!!
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 11, 2009, 19:08:25 »

Ама аз я кърмя, но вече искам поне  едното хранене да го заместим, защото тя яде и след 3 часа пак е будна, нощем ядем по 2-3 пъти, явно кърмата не може да я засища като преди
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: септември 11, 2009, 19:50:16 »

И ние бяхме така до към 1 г., после постепанно Коско сам си махна нощното хранене и остана едно кърмене рано сутрин към 7 ч., което също изчезна с времето!!! good
Кърменето стана съвсем на поискване през деня и за успокоение, може би и за чесане на венците crazy, в един момента сама каза, че не иска повече, а и вече му бяха излезли всички  зъбки - 16 броя!!! good

По принцип никога не съм имала проблеми с приема на АМ от Коско pardon
« Последна редакция: септември 11, 2009, 21:15:05 от Bulechka™ » Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 11, 2009, 20:31:32 »

не знам, видяла съм се в чудо.Моля кърмилите майки да споделят как става прехода от кърма към АМ
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: септември 11, 2009, 21:22:34 »

Защо не пробваш да смениш млякото? smile

Коско (беше захранен още в АГ-то) в началото пиеше "Фризолак" 1 (за всеки случай имах 1 кутия), после купувах "Фризо" 2 и 3 (да има, когато аз не съм в къщи или бебо е при наще, но най-вече за успокоение), а сега е на "Нестле" 1+, от другия месец живот и здраве ще е на "Нестле" 2+ Wink

Смених "Фризо"-то с "Нестле", защото по-добре се разтваря във водата, а и вече разтвореното мляко може да се въхранява 24 часа в хладилник (не че съм давала до сега "вчерашно" АМ)!

Дано бебка започне го хареса скоро АМ-то!!! good
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: септември 12, 2009, 08:38:56 »

Мерси Булечка !
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: септември 12, 2009, 11:52:08 »

Здравей smile

Много ми е познато това, което си описала ... и аз към 8-ия месец реших да спирам кърменето и първата седмица беше мноооооого трудно, не иска, реве, давах му цяло шише мляко с лъжичка, защото незнаеше какво е биба и т.н. Тогава една приятелка ми спомена за шише с накрайник и започна да пие, но си личеше, че АМ изобщо не му харесва. Започнах с Фризо както ме посъветваха всичките ми познати. После в бебешкия магазин ме посъветваха да пробвам със Селиа (френско АМ) и за щастие Сим много го хареса  yahoo Оттогава нямаме проблеми с АМ.
Така че просто опитай няколко марки докато улучиш  good

А относно кърменето, за мен първите 6 месеца са задължителни (разбира се ако има кърма и е хранителна), после е пожелание, а аз нямах желание. И не исках да става зависим и само така да заспива. Още повече, че много често след 6-ия месец кърмата се променя и не е достатъчно хранителна (на една позната бебето два месеца не качи и грам, а тя основно го кърмеше). И така, всеки избира!
Успех Wink
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 12, 2009, 11:56:52 »

clovis и при нас положението е такова, че вечер постоянно се буди и само с кърмене заспива, въпреки, че е имало кратки периоди (по няколко дена) когато не се будеше вечер. Аз не мисля, че кърмата не му стига на Жорко, защото той вече вечеря супа понякога със сухар и после си го кърмя и пак се буди след 3-4 часа, а дори след 2 се е случвало.  girl_impossible Той вече е на 1 г и 1 м и продължава да се буди, но пък аз не искам да му давам още АМ, а да си го кърмя. Факт е, обаче, че съм му предлагала кърма в шише и той упорито пищеше и не искаше да пие докато не го сложих да го накърмя "дирекно от извора" pleasantry Предпоагам, че щом кърма не иска от шише, още по-малко пък ще се съгласи на АМ и малко ме притеснява това, защото все някога ще трябва да го отбия и не ми се мисли как ще стане това.  girl_impossible
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: септември 12, 2009, 12:12:53 »

Кловис нъкъде четох, че имало ам с вкус на ванилия и по-злояди бебета много го харесвали.  good
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: септември 13, 2009, 08:40:17 »

Днес ще опитам с друго мляко, зщото това просто го плюе.Държах я гладна, плаче, но си стиска устата и не го иска.накрая се принудих да я нахраня с друго, защото ми стана жал.Ще вземем Хип ванилия да пробваме
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: септември 13, 2009, 10:10:47 »

И аз съм чувала, че ванилията помага  good Ако не иска да пие, пробвай с лъжичка да даваш, голяма играчка, но ...
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: септември 13, 2009, 13:20:42 »

clovis аз иамм същия проблем  с Преси,още на 3 месеца исках да я дохранвам защото не качаше,но тя упорито отказваше АМ,и аз се отказах,пробвах абсолютно всички марки които са напазара и нямаше резултат.Сега ме бяха стреснали че щом съм бременна трябва да не кърмя,и аз аотново опитах като се надявах ,че  е по-голяма и ще приеме АМ,уви.Разбрах ,че няма проблем да продължавам да я кърмя и мисля  засега да не спирам.
Аз мога да те посъветвам вечер да й даваш някаква каша за вечеря и да гледаш да си хапне по -обилно,тогава може да не събуди през ноща.Аз мисля,че Преси не е гладна през ноща ,това си е навик просто да е близко до гърда според мен и ме ползва като успокоение ,поне при нас е така,а не че е гладна,защото си цоква само малко и заспива.И другото което ме посъветваха тук е след като си пробвала много марки и не става,да си избереш само една и да настояваш само с нея.

Извинявам се,че стана толкова дълго,но аз имам още много да каж по темата  blush
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: септември 13, 2009, 22:35:56 »

Благодаря на всички момичета за отговорите, но и тази вечер си легна с рев и отказа шишето.Дори и дадох кърма, но и нея не я искаше.Вече си мисля, да не би да е от шишето, но пък със същото шише пием и вода, така, че....Ще продължаваме да се борим, но се притеснявам, че не приема достатъчно количество мляко, вече не знам, защо всичко трябва да е толкова трудно.
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: септември 13, 2009, 22:41:13 »

Миличка само да ти кажа че ние сме на АМ от 3-ти месец насам и той се буди поне 2пъти /в най-добрия случай/ да яде нощем. Така че не мисля че в кърмата ти е проблема  give_rose ако питаш мен си я кърми и хич не се мъчете и двете с АМ.

Млякото за което говорите е на Милупа- Милумил. Крис го яде не защото е злояд, просто реших че като ще е на АМ поне да му е вкусно smile определено е вкусно аз му слагам и бисквити за нощното ядене става много приятно.

Иначе започнах с НАН ХА като трябваше да дохранвам в началото, после сменихме на Хип, след това на Аптамил АР защото повръщаше много много и сега вече Милумилчето с никое не сме имали проблеми в смисъл нито с приемане от него страна нито с някакви нежелани реакции.
Активен
hrisig
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 505


Карина е моята сладка принцеса!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: септември 14, 2009, 14:43:11 »

Здравейте!
Включвам ,се не защото искам да отбивам моята Карина ,а да спомена за подобния проблем който имаме с Нощното ядене и будене през 1-2 часа .Първите будения минават с вода,но за щастие тя от малка пие и вода от биберон и кърма която съм цедила.Следващите будения до сутринта минават вече с цокане и както казват повечето момичета ,явно го прави за успокоение и да ме почувства,защото цоква 5 мин,и заспива и се събужда след 1 2 часа.Мислех че е гладна ,но една вечер и дадох пълно шише с Моя кърма ,която съм съхранявала в хладилник и пак се събуди след 2-3 часа,и реших че не е гладна,просто или е навик или е от пустите зъби,защото когато беше новородена ми се е будила само веднъж през ноща,цоква 3-4 пъти и заспива до 6-7 часа сутринта,но когато ни почнаха зъбите на 5 месеца,няма спане.........
clovis,дано се справите с проблема ,но миличка мъчиш я,ако и замстваш само нощното ядене съм съгласна,но давай си и да суче,едва ли ще се отбие изведнъж......
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: септември 14, 2009, 15:16:47 »

От днес имаме успех - днес си изпи млякото сутринта.Оказа се, че биберона, който ползваме е с 4 дупки и тече много силно и я дави.Днес сложих стария с 2- те дупки и си го изпи без проблем.Дано да нямаме вече проблеми.Аз искам да я отбивам до края на месеца, защото с мъжът ми ще ходим малко на почивка без нея, така, че сега ще ни остане само нощното кърмене и евентуално сутрин, а вечер преди лягане ще даваме АМ

Поръчах си една кутия от някъкво френско АМ - Селия Дивелъп , някой да го е ползвал ?
« Последна редакция: септември 14, 2009, 15:26:28 от Bulechka™ » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: септември 14, 2009, 15:28:40 »

Поръчах си една кутия от някъкво френско АМ - Селия Дивелъп , някой да го е ползвал ?

... После в бебешкия магазин ме посъветваха да пробвам със Селиа (френско АМ) и за щастие Сим много го хареса  yahoo Оттогава нямаме проблеми с АМ.
Така че просто опитай няколко марки докато улучиш  good

Мая, казва, че е доволна!!!
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines