Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 06:25:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Интернет пазаруване II част  (Прочетена 186653 пъти)
 
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: декември 06, 2009, 22:41:04 »

А ти като частно лице ли поръчваш или от името на фирма?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: декември 06, 2009, 23:31:02 »

Аз съм фл.
Цитат
По отношение на стойностите, промяната касае пратките с незначителна стойност. Лимитът от 22 евро, вече е 150 евро. Тук се налага едно много важно уточнение. За да се определи една пратка като “пратка с незначителна стойност”, освен че не трябва стойността й да превишава 150 евро, най-малко едно от двете лица участващи в сделката (изпращач и получател), трябва да е юридическо лице. Например, ако сте поръчали чрез интернет дрехи на стойност до 150 евро като физическо лице и изпращачът е фирма от трета страна, то тогава не дължите мито и ДДС, съгласно разпоредбите на Регламент (ЕО) 274/2008. Не подлежат на освобождаване от мита и ДДС алкохолни продукти, парфюми и тоалетни води, тютюн и тютюневи изделия.
и още може ето тук да прочетеш.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: декември 06, 2009, 23:34:35 »

Супер,много благодаря give_rose
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: декември 07, 2009, 08:35:56 »

Аз утре очаквам пратка от sportdirect.com а до няколко дни и от manamdirect където поръчах новогодишните подаръци, много съм доволна, защото 13 неща са за 509 лева, 12 чифта маратонки и 1 детски анцунг на Адидас, а ако реша същите да ги купя от Бг просто на някой цените са тройни тук. Надявам се хората, на който ще ги подаря за Нова Година да останат доволни smile
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: декември 07, 2009, 18:50:52 »

И аз поръчах от sportsdirect коледните подаръци smile
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: декември 08, 2009, 17:04:31 »

 Извинявам се предварително ако поста ми не е за тук нека бъде преместен smile
има ли някой, който да е поръчвал от магазин Касида? Питам защото аз съм си дала поръчка за една играчка още в петък на 06.12 но до сега ниито са ми се обаждали за потвърждение на стоката, нито пък имам играчка на лице?А и аз не смея да се обадя по телефона да питам  sad
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: декември 13, 2009, 16:05:54 »

Ехооо има ли някой? Мацки щяхме да пазаруваме от Gojane какво стана? отказахте ли се?
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: декември 13, 2009, 16:23:54 »

Ехооо има ли някой? Мацки щяхме да пазаруваме от Gojane какво стана? отказахте ли се?
аз съм навита  smile.но вообще не знам как става пазаруването там blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: декември 13, 2009, 16:26:17 »

Дидка аз пазарувах от Касида, и ако не е късно мога да споделя, че веднага ми пратиха мейл със състоянието на поръчката.На другия ден вече я получих.Много бързо стана всичко.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: декември 14, 2009, 11:11:35 »

За GoJane мога единствено да ви пусна поръчка с моята карта,но на адреса и на името на друг. Просто нямам никакво време нито да следя кои обувки се изчерпват,нито кой,какво и защо иска  smile Ако някоя от вас иска да се заеме с организацията,аз ще и пратя моята сметка и после ще ви пусна поръчката,но няма нищо трудно в пускането  Wink Или ще помогна на този който се заеме да пусне поръчка  good
« Последна редакция: декември 14, 2009, 11:23:05 от miss™ » Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: декември 14, 2009, 17:14:24 »

Дидка аз пазарувах от Касида, и ако не е късно мога да споделя, че веднага ми пратиха мейл със състоянието на поръчката.На другия ден вече я получих.Много бързо стана всичко.
Маги мерси smile не е късно но но аз вече получих играчката, може би 2 дена след като писах във форума ми пратиха емаил, че вечерта ще бъде пратена и на другия ден я получих
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: декември 15, 2009, 13:53:05 »

Момичета включете ме и мен за поръчка от GoJane, ако искате мога да помогна на някой с организацията по поръчката, но до сега не съм поръчвала и незнам дали сама ще мога да се справя.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: януари 04, 2010, 09:50:55 »

Момичета има промени в закона за ДДС, за пратки от страни извън ЕС.

Цитат
Слагат ДДС за покупки по интернет над 30 лв.
 
 
сряда, 30 декември 2009

София

При пазаруване по интернет от САЩ няма да се плаща ДДС, ако стоките са на стойност до 30 лв. Това гласят последните промени в Закона за ДДС, които влизат в сила от 1 януари 2010 г.

Досега прагът за покупка на стоки по интернет от страни извън ЕС, без да се плаща ДДС беше 150 евро. Но ако роднина от Америка ви изпрати колет, както и досега, няма да се плащат ДДС и мита, ако стоката е на стойност до 45 евро.

Пазаруването по интернет от чужбина отнема доста време. Стоката най-често не се доставя до дома или офиса, а се получава бележка с покана пратката да се вземе от пощенската станция при митницата. Там за начало пощата събира такса от 4 лв., въпреки че цената за доставката е платена от изпращача. След това митничар трябва да провери какво има в кашона и стойността от фактурата. Ако фактурата не е в пратката, купувачът трябва да принтира от интернет документа, с който е потвърдено плащането за стоката. Ако стойността й е над лимитите за безмитен внос, трябва да се попълни митническа декларации.

Тези формалности много изнервят пазаруващите по интернет, показа проверка на "Стандарт". Със свалянето на прага, под който стоките са без ДДС, на 30 лв., нещата още ще се усложнят. При пазаруването по интернет е важно какъв изпращач ще бъде попълнен в документите. Ако адресът е на физическо лице от страна извън ЕС, прагът да не се плаща ДДС е 45 евро. Но ако доставчикът е фирма, прагът пада на 30 лв.
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-12-31&article=307587

Което означава,че поръчка от GoJane най-вероятно няма да се прави,защото обувките ще излязат скъпи за качеството което са  blum Аз тези дни ще правя поръчка от ebay и ще ви кажа като дойде как седят нещата с митото.  good
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: януари 04, 2010, 15:36:10 »

Момичета моля ви помогнете ми как да си разбера номерацията на сандали,ботуши или било то обувки обаче по американската номерация.Всъщност искам да си поръчам обувки,а незнам как да си разбера номерацията????? GROAN GROAN GROAN
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: януари 04, 2010, 17:24:09 »

Кой номер те интересува?
Женската номерация,ето това е горе-долу вярно
35   35½   36   37   37½   38    38½  39   40   41   42
   5     5½     6    6½    7       7½    8     8½    9   9½  10
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines