Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 01:48:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Гримът - 4 "  (Прочетена 161287 пъти)
 
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: септември 08, 2010, 15:28:54 »

Благодаря, cinderella_11!
Да, пробният е съвсем различен, въпреки че пак Слав го прави (пробния от другата гримьорка изобщо не съм го качвала тук). Просто аз го инструктирах, че искам лек грим, нищо наситено и тежко и той направи това... Докато за сватбения грим, макар че бях разпечатала снимки от пробния, той каза, че с прическата изглеждам доста по-различно, самата ѝ форма подчертава лицето ми другояче и го вдъхновява за друго. Малко се притесних отначало, но тъй като на пробния грим усетих, че наистина си разбира от работата и стилът му ми допада, се оставих в ръцете му.
Между другото, той каза също, че за пръв път му се случва булката да си носи разпечатани снимки от пробния грим. Мен това искрено ме учуди, мислех си, че е нормално. Във всеки случай заяви, че ако не са били снимките, е нямало изобщо да си спомня какво е правил предишния път, тъй като първо беше сравнително отдавна, и второ, всеки път му идвало различно вдъхновение, така да се каже. smile
Та, ако държите да ви гримират точно както на пробния или искате само конкретен елемент от него, препоръчвам ви да си разпечатате снимките, защото иначе може да се окаже, че гримьорът чисто и просто не си спомня (или не много добре) какво точно е правил тогава.
Активен
cinderella_11
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #181 -: септември 08, 2010, 17:51:51 »

Излиза, че пробният грим е за наше успокоение, че гримьорът не е съвсем схванат в ръцете. А те гримьорите си правят всеки път различен грим. А първия пробен грим при кого прави? Не се ли хареса?
Аз три пъти ходих на пробен грим. И добре че се реших и на пробен грим, че от първите две гримьорки нищо не ставаше.  NO
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: септември 09, 2010, 09:51:34 »

Пробният грим е за да отсееш кой изобщо се справя добре на твоето лице, както и да прецениш стила на гримьора – дори да се справя добре като техника, това не означава автоматично, че нещата, които прави, ти допадат.
Примерно при първата гримьорка прецених, че за нея булчински грим е по-скоро в стил чалга-дива, което определено не беше моята представа за нещата. Тъмновиолетовото по никакъв начин не се връзваше с моето излъчване, тена, чертите ми и повода. Ако исках арт фото-сесия в по-... хм тъмна обстановка, предизвикателно излъчване и т.н., можеше и да пасва. Но според мен това момиче нямаше и усещането как да подчертае хубавото в лицето ми и да скрие недостатъците. И за капак, колкото и да обяснявах какво НЕ искам, тя просто си работеше, както тя си знае.
Понеже питаш коя е – работи като гримьор в бТВ, май конкретно за "Комиците" или нещо такова, но името честно казано не си спомням.
За сравнение – Слав на първо място ме изслуша, разбра какви са ми колебанията относно грима, показа ми, че може и по-леко и по-силно да ме гримира, и най-важното, усетих, че с всяко лице работи различно. Затова пробният грим беше изключително важен за мен – после можех просто да се оставя в ръцете му и да не се притеснявам как ще изглеждам. Ако не бях правила пробен грим при другото момиче пък, щях сигурно да се доверя на препоръката за сватбения ми ден и не искам да знам как щяхме да се разберем тогава.

Като финална препоръка от мен – разглеждайте албумите и снимки в близък план на момичетата тук във форума. Вижте кой ги е гримирал и ако стилът ви допада, направете пробен грим при този човек. Но без проба аз вече не бих се доверила току-така на някого, който не е работил на моето лице.
Активен
la_rus
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 1



« Отговор #183 -: септември 12, 2010, 10:29:20 »

Перфектният булчински грим във Пловдив прави Минка Петрова Майстор - Гримьор и работи на нормални цени. girl_wink

http://www.facebook.com/profile.php?id=1842379815
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: септември 12, 2010, 20:58:57 »

В друга тема попитах същото, но и тук ще го поместя за всеки случай. Някой знае ли гримьора и фризьора на Галена във Велико Търново. Чух, че имало много добър фризьор, но не разбрах нейния ли е. Аз нямам лични впечатления от нея, тъй като скоро разбрах за нея, но все пак предполагам, че фолк певиците изглеждат добре на снимки smile Ако някой знае координатите на тях нека ги сподели тук или ми пише
Благодаря
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: септември 20, 2010, 12:41:28 »

Имам и др въпрос - някой знае ли с какво се мажат манекенките за фотосесии, имат хубав тен и леко лъска тялото им. Ако някой знае какъв  е продукта, моля да сподели.
Активен
cinderella_11
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #186 -: септември 20, 2010, 13:07:22 »

tweety bird, намери ли вече твоя гримьор и фризьор? Кога е сватбата? А по отношение на лъскавината, която постигат манекенките, ти на сватбата ли искаш така да лъщиш? А на снимките как ще изглежда?
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: септември 20, 2010, 13:18:22 »

Нямам си гримьор  :'( , тук по този край си нямат професионалисти или поне аз не мога да науча за такива. Накрая сама ще се гримирам, но исках да е някой друг, иначе аз обожавам да си се гримирам, но не това е целта, все пак това е хубав повод веднъж в живота и искам да го свърши някой друг, а не аз. Не мога да ходя на пробен до сф или плд и после евентуално ако те имат някакъв ангажимент към певица или проект да ме отрежат. Днес ще се обадя на фризьора да видим кога ще правим пробна.
За лъскавината не мисля, че ще лъска, просто искам равен и чист тен...нещо такова...все пак хубаво е тялото да се ексфолира и се ползва една пудра специално за гръб и т.н.

просто има едни спрейове, които не са като тези по студията за теб, които ти пръскат струята, а се мажат и не потамнявяаш като другите кремове след няколко часа, а веднага, може би ги няма за масова употреба, така че..
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: септември 23, 2010, 13:51:14 »

ФОтографът ми го препоръчва. Казва се Стельо  smile По принцип е фризьор, поне така си мисля, но не знаех, че е и гримьор. Бях настроена гримът да не ми хареса, защото на такива неща от рода фризьор и гримьор в едно не вярвам, но той се справи блестящо. Препоръчвам го с две ръце на хората от Търново. Много е внимателен и те изслушва какво искаш.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: септември 23, 2010, 14:33:55 »

И моят беше така - 2 в 1  Makeup
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #190 -: септември 23, 2010, 17:48:02 »

ФОтографът ми го препоръчва. Казва се Стельо  smile

Това все пак не е ли фризьорът на Галена?  blum
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #191 -: септември 27, 2010, 08:55:41 »

 Забелязвам, че преди известно време се е позаформило малко обсъждане да се ходи ли при професионален гримьор на сватбата или не, да се прави ли пробен грим. Реших да си напиша мнението, понеже и аз бях от хората, които реагираха доста нервно и притеснено по тези въпроси. Определено ми е за урок, който да запомня, защото човек не е добре да се бърка там, където няма наистина професионално виждане по въпроса.
 Професионалният грим е задължителен в деня на сватбата! Освен ако не сте вие самите професионални гримьорки и не сте невероятно спокойни. Разликата между това, което една жена може сама да направи и това, което е от гримьор, е несравнима. Разбира се, говоря за много способни хора.
 Подкрепям мнението на asseto  за пробния грим. В деня на сватбата ми гримът нямаше почти нищо общо с пробния. Исках нещо различно от него, това се и получи. Затова и що се отнася до чисто качества на гримьор Кристина Славова от студио "Маскара" във Варна(както за повечето момичета тук е позната-Криси) е страшно добра. Направи точно каквото последно я помолих и го съобрази с моето лице.
 Да спомена и за въпроса за трайността на грима. Не съм сигурна дали на пробния всички гримьори успяват да забележат дали избрания от тях ще бъде такъв или не. По тази причина, ако както при мен ви направи впечатление после, че не е, кажете им. Не всички жени са запознати дотолкова добре с кожата си, както и не всички гримьори могат за няколко минути да преценят предимствата и недостатъците и. Понякога има изненади.
 
« Последна редакция: септември 27, 2010, 08:59:20 от michelle » Активен
katerinciq
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



« Отговор #192 -: септември 29, 2010, 21:22:56 »

ФОтографът ми го препоръчва. Казва се Стельо  smile По принцип е фризьор, поне така си мисля, но не знаех, че е и гримьор. Бях настроена гримът да не ми хареса, защото на такива неща от рода фризьор и гримьор в едно не вярвам, но той се справи блестящо. Препоръчвам го с две ръце на хората от Търново. Много е внимателен и те изслушва какво искаш.

tweety birt,  та това е фризьора на Галена, аз си мислих, че си ме разбрала като ти отговорих на вапроса в др тема. Няма значение, важното е ,че сега си се оставила в ръцете на един от най-добрите в града. http://www.facebook.com/photo_search.php?oid=116591321690224&view=all
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #193 -: октомври 10, 2010, 17:11:21 »

Момичета, случайно някоя от вас да е използвала услугите на гримьора Румен Чакъров, който работи в салон Murphy? Мисля на тях да се доверя за сватбена прическа и се чудя дали да не свърша всичко на едно място  pardon
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #194 -: октомври 11, 2010, 19:35:15 »

И аз да попитам...каква е практиката гримьорът да гримира освен вас и майка ви, например? Става въпрос за по-лек грим, "за цвят" както се казва...Заплащате още един грим или..? Конкретно ако някой има идея как стоят нещата при Джулия Ангелова  smile
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines