Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 01:49:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Гримът - 4 "  (Прочетена 161290 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #135 -: август 12, 2010, 08:44:53 »

 Проблемът е, че в нито един от вариантите не беше това, което исках. Съобразяваха се само с вида на роклята, по която има сребристо. И лекичко имаше намеци заради матовия цвят на кожата ми каква грешка е сребристото(а роклята ми отива). На 100% съм съгласна, че то ми стои ужасно като цвят за грим. Тогава защо задължително го сложиха не разбрах? Криси наистина е невероятна, има страхотен усет за цвета и чертите на лицето. Само че тя също направи опушения грим(защото подхождал на роклята  GROAN ) и точно в този случай след 2 часа нямаше следа от пудрата и фон дьо тена. Честно, най-много ми хареса как тя се справя с подбора на цветове, но тъй като за сватбата гримът трябва да издържи поне 8 часа, силно ме тревожи това. Знам, че периодично трябва да се освежава пудрата и червилото, ама и фон дьо тена? Излиза, че трябва да се гримирам наново на всеки 2 часа  crazy
 За белия цвят във вътрешния ъгъл на окото май обясних зле. Много е добре да има просветляване(не задължително в бяло), за да освежи погледа. Но аз мразя от все сърце брокатения, перлен, искрящ цвят, който масово слагат при гримиране. А точно него използваха  sad
 Аз имам горе-долу ясна идея за грима си, имам и събрани снимки, но само на едното място имаше как да ги покажа. Там пък се оказа, че момичетата не били с грим, с което колкото и да не разбирам не съм съгласна. Слагам снимки в галерията си, за да стане по-ясно.
 Изобщо, където ми дадоха възможност, обяснявах, ала излизаше, че не съм права и това, което искам или не е грим, или не е за мен. Само че дори и да не е най-подходящото за мен, не е ли важно аз да се чувствам комфортно и да се позная в огледалото?
Активен
Bishkotski
Ентусиаст
**
Публикации: 101



« Отговор #136 -: август 12, 2010, 10:13:07 »

michelle ако за Криси от Варна става дума, тя ме гримира за моята сватба, задължително слага основи и грима ми издържа супер много време, въпреки потене, жега и т.н. Тя работи доста бързо и основата я слага с дунапренче, да не би в бързината да си пропуснала случайно да видиш или пък ако си била за пробен само да е бил малко по-набързо ..... Аз исках опушен грим и даже държах на това, защото от предни сватбени изпълнения, които бях виждала на други варненски гримьорки се бях наплашила от бозави изпълнения под името "нежен" сватбен грим, които абсолютно бяха обезличили лицата на булките и след около час -два нямаше и помен даже .... Но каквото и да е важното е ти да се харесаш ... Ти след грима сподели ли опасенията си за нетрайност и т.н. ....
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #137 -: август 12, 2010, 10:45:34 »

 Мисля, че сложи основа. А нямаше как да споделя притесненията си за нетрайността, защото ги видях чак след 2 часа и това вече беше към 8 вечерта, а на другия ден заминавах от Варна(не съм оттам). Не очаквах да е толкова нетраен. Пък и никога не ми се беше случвало подобно нещо. Не знам, може би защото впечатленията ми са от други случаи на професионален грим от преди 2-3 години и това нямаше много общо.
 Във връзка с опушения грим около очите-харесвам го много, но не и за сватба  Wink Така и не разбрах каква е тази "мода" всички гримьорки да го правят.
 А иначе другите, които ме гримираха, просто ме промениха до неузнаваемост. Бях красива, ала не можех въобще да асимилирам, че съм аз. Само Криси направи нещо нежно и максимално близо до желаното от мен.
 Мерси за отговорите ви, red_roses  и Bishkotski  give_rose
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #138 -: август 12, 2010, 11:03:45 »

 Благодаря, Bishkotski , много мило  give_rose Вчера бъдещият младоженец каза същото след като видя пробната ми прическа, която беше издържала почти 7 часа път. И думите му бяха, че какъвто и да е грима, тя е достатъчна  Wink Но тъй като съм  Offtopic ще хваля фризьора другаде  Wink
Активен
liony2000
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: август 12, 2010, 12:18:40 »

Ето моят грим
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: август 12, 2010, 12:40:58 »

Мишел, на мен ми сложиха основа (имам предвид момичето, което ми прави грима за сватбата). Почисти ми лицето внимателно и старателно, после нанесе някакви кремове и незнам още какво (някои неща не ги бях виждала дори blush) и тогава сложи фон дьо тен. За пудра не съм сигурна имах ли, може и да е имало.
С устните единствения експеримент, който направихме са различни цветове червило. Ако са 2-3 цвята, ще е трудно да ги постигнеш после сама в ресторанта например. Мое мнение, разбира се. В крайна сметка аз си купих две червила и като отидох на грим в самия ден и ги показах. Тя ми каза, че и двете са добър избор, пробвахме и се обединихме около мнението, че едното е точно моето. Аз пък не обичам наситен цвят на устните, а държа на опушения грим на очите.

Просто кажи на гримьорката какво ти е харесало и какво не от пробния, направете още един. И така smile Поне ние така процедирахме с моята.

Ще кача няколко снимки в галерията - като цяло гримът ми не беше натрапчив, особено червилото, което беше само за освежаване. Но пък не мръдна до 1 през нощта smile Цветът на сенките във вътрешния ъгъл на горния клепач беше металическо зелено, но по снимките така и не се забелязва =]Много си зависи и от кожата, моята е толкова суха, че дори по време на пробния грим 2-3 пъти ми нанасяше сенките отново, защото клепачът ми ги абсорбираше и не се забелязваха.
« Последна редакция: август 12, 2010, 12:46:18 от sunray » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: август 12, 2010, 13:07:19 »

michelle, според мен притесненията ти не са неоснователни. Първото нещо, което гледах когато бях при гримьорите беше - дали ще ме изслушат и ще вникнат, в това, което им казвам и ще вземат моето мнение предвид или ще си карат както те си знаят! Слав ме изслуша много внимателно какво искам и как си го представям и чак след това сподели своето виждане по въпроса. Много хубаво впечатление ми направи това! Джулия бързаше и макар да ме изслуша, пак си направи каквото тя си знае, не се съобрази с цветовете, които аз исках и накрая изглеждах кръгла в лицето. Това за мен е изключително решаващо, защото на този човек трябва да му имаш доверие, да можеш да му се отпуснеш в ръцете спокойно и да знаеш, че всичко е наред. Щом това при теб е липсвало, значи просто нещо куца.

А относно основата - Джулия ми сложи основа и чак след това фон дьо тен, а Слав не ми сложи основа и направо фон дьо тена и неговият грим ми издържа повече и не се размаза и стоеше по-добре.  pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: август 12, 2010, 13:45:12 »

Имам проблем с качването на снимки в галерията, но ще пусна!
Да, често на пробния грим не слагат основа, защото целта е по-скоро да се видиш как изглеждаш. Но в сватбения ден всеки гримьор мисля, че залага и на добрата основа. Това също е много важно smile
Активен
Ellito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: август 13, 2010, 10:17:45 »

Момичета, тъй като имам затруднения с намирането на гримьор за сватбата  sad  бихте ли могли да ми препоръчате някой от София.Аз не държа да е от много известните и търсението,дори напротив но искам да е изпитън и препоръчан  smile Ще ви бъда много благодарна  give_rose
Активен
Sicily
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #144 -: август 15, 2010, 10:36:48 »

Ellito,Здрасти!!!
До колкото си спомням  нашите сватби са в началото на септември ,нали ? crazy
Аз мога да ти препоръчам момичето ,което ще ме гримира,виждала съм нейни булки и съм се спряла на нея,още повече ,че в същия салон  работи моята фризьорка.Не е известна ,но мисля ,че се справя добре.Салонът се намира на бул.Левски ,близо до бул.Дондуков.Единственият проблем ,е че има малка вероятност да не е тук по това време.Сега трябва да мина през тях да се уговорим и ще знам със сигурност.Ако искаш ще ти дам точни координати стига момичето да е в сф по това време ....
Успех засега.
Активен
cinderella_11
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #145 -: август 16, 2010, 16:33:20 »

Ellito, и аз мога да ти изпратя координати на моята гримьорка. Много доволна останах. Работи с качествени и професионални марки. Някои от тях не бях чувала. Аз съм от Русе и мен там ме гримира, но скоро разбрах че действа и в Русе и в София и била ученичка на известна гримьорка Пепа Стоянова. Уф, звучи като реклама, но важното е да си намериш подходящия гримьор.  good
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #146 -: август 18, 2010, 08:38:27 »

 Помощ, момичета  girl_impossible Какво се прави, когато температурите са много високи и кожата ви бързо се омазнява? Харесах си гримьорка, но ме е страх, че гримът ми няма да издържи изобщо. Поне с пробния така стана.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: август 18, 2010, 10:49:33 »

michelle, първо говориш с гримьорката, че това те притеснява, за да вземе тя професионални мерки по въпроса. После се сещам за две решения:

1. Ето този продукт: http://www.vogue.co.uk/beauty/news/080616-clarins-fixmakeup.aspx/Gallery,Waterproof%20Products/
Или други подобни - аз също мисля да си го купя.

2. Питаш гримьорката да ти даде кърпички за попиване на омазнените участъци - обикновено те имат такива. След това се запасяваш с пудра, червило и другите необходими неща за самия ден, за да се коригираш сама.

Как звучи?  smile
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: август 18, 2010, 11:03:30 »

Момичета, аз използвах този  спрей Fix and Make Up на Clarins и съм много доволна, ползвам си го и сега още като трябва да съм по-дълго с грим лятото, много добре фиксира...така че мисля няма да сбъркате ако си го купите  Bravo тези кърпички които Ariel споменава също са много полезни за по омазнените участъци по челота и носа girl_wink
Успех с грима  give_rose
Активен
cinderella_11
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #149 -: август 18, 2010, 11:10:29 »

Странно! Ако е качествен грима, не би трябвало да ти се омазни бързо кожата. Професионалните гримьори не използват ли специална козметика, която да прави грима много траен.

Michele, съвета ми е, пробвай пробен грим и при друга гримьорка да видиш дали ще ти се омазни пак кожата. Да имаш база за сравнение!
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines