Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 21:00:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бижута и други финтифлюшки - 3 част  (Прочетена 211301 пъти)
 
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: август 12, 2010, 21:26:35 »

Сега ще напиша нещо, което може би няма да се хареса на някого. nea Целта ми е не да обиждам, просто искам да ви предопредя. tease В България се продава под път и над път  pleasantry “сваровски“. Ако наистина държите да си давате парите за сваровски, направете го от лицензирани магазини. good Сваровски се познава по 3 признака Girl_hide - имат си сериен намер, който си върви със гаранционна книжка(една малка синя с печат на 3 или 4 различни езика). На всяко бижу си има и 2 печата -единият е кръгъл, а другият е с лебедчето на сваровски. Отделно всяко колие си има и на закопчалката висулка с лебедчето с едно цирконче. Третото е самата цена- не може в официалния сайт цените да са едни, а за други да ги купувате вие. Сваровски не работят с тенекия , само с сребро и злато. Самите камъни нямат амалгама, както евтините копия. nea
Не се лъжете и не си затваряйте очите. Ако ще вземате от тях , правете го с ястната мисъл какво е наистина. Отдавна следя тази тема и ме сърби под лъжичката да го пиша, като гледам колко булки се ориетират към имитетите с мисълта че са истински.  Offtopic
Надявам се да не засегна някого, но това може да е от полза......... Good luck на всички с търсенето
lunno momiche миналата седмица бях в мола във Варна и имаше този комплект (ако е същия, който ми беше показала). За съжаление днес вече го нямаше. Но си мисля ако си го поръчаш в магазин в София би трябвало да ти го доставят, все пак се води за елитен магазин........ Обади се и ги строй там! Нали за това им плащат.  pardon
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: август 13, 2010, 09:02:46 »

anelcka80,  хубаво си го написала!  Bravo good
Аз искам да попитам нещо - заслужават ли си цената бижутата Сваровски. Понеже четох, че се окисляват и раждясват.  girl_impossible
anelcka80, не зная дали си права за това, че работят само със злато и стебро, понеже ходих в ЦУМ и др-те магазини, където са оригиналните уж бижута, обаче... навсякъде казаха, че са позлатени, не и златни!  NO
Активен
bibilqna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 200



« Отговор #137 -: август 13, 2010, 09:35:42 »

 good  Bravo Alnechka80, напълно те подкрепям

Lunno momiche какво точно от Сваровски си си хареласа? Ще споделиш ли?
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: август 13, 2010, 09:36:43 »

bibilqna, в галерията ми е комплектът. smile
Активен
bibilqna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 200



« Отговор #139 -: август 13, 2010, 09:49:06 »

 give_rose Не бях видяла

Комплекта е страхотен!!! Преди 2 седмици свършиха намаленията тука, щях да ти ги взема много изгодно. Аз лично си купих тези обици с колието към тях много евтино
http://www.swarovski.com/Web_GB/en/903635/product/Stonehenge_Black_Diamond_Pierced_Earrings.html?CatalogCategoryName=0110
Но понеже имам и този комплект http://www.swarovski.com/Web_GB/en/678190/product/Gillian_Pierced_Earrings.html?CatalogCategoryName=0110 сега съм в голяма чуденка

Не искам да те отчайвам, но комплекта, който си показала не съм го виждала и наскоро в магазините им (а аз съм редовна там), но знам със сигурност, че може да се поръча по каталог ... поне тука в Англия е така.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: август 13, 2010, 09:59:26 »

bibilqna, аз първоначално го харесах от сайта им. Ето го: http://www.swarovski.com/Web_GB/en/928366/product/Parallele_Desert_Glow_Earrings.html?CatalogCategoryName=0110
Цената: 200 лв. обици, 170 лв. колието и съм в такава чуденка.  crazy
Ще огледам много старателно а "белезите" на Сваровски, ако ги харесам и ги купя. Но много ме притеснява факта, че чувам, че се окислявали - не искам да давам толкова много пари за раждясали бижута.  pardon
При вас как варираха цените?

Искам информативно да попитам - някой виждал ли е някъде хубави златни бижута?  pardon
« Последна редакция: август 13, 2010, 10:03:51 от lunno momiche » Активен
bibilqna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 200



« Отговор #141 -: август 13, 2010, 10:07:56 »

Lunno momiche виж като цяло Сваровски не са като златните бижута, но и не са бижута за всеки ден. Ефектни са определено, аз до сега не съм плащала пълната им цена, все чакам намаленията. Първия комплект, който показах по-горе обици и висулка ми струваше в бг лева 130 лева. Купих си и пръстен за 50лв bouncinggirl който нося всеки ден (в продължение на месец) мия и чистя и нищо му няма. Но все пак е от скоро  pardon не знам за след време. Помисли си, ако наистина много ти харесват си ги купи, макар че за тези пари можеш да си купиш нещо златно, което дори и да се скъса можеш да го продадеш.

Дайте съвет, с кой от двата комплекта да съм на сватбата?
Активен
Пламена
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 65



« Отговор #142 -: август 17, 2010, 19:05:16 »

ето, да се похваля и аз smile
днес си ги взех, но нямам колие  nea  чудя се, като деколтето ми е равно, дали въобще има нужда от колие..... нещо не мога да си намеря това, което искам  girl_impossible

но тези си ми харесват пък



http://www.postimage.org/image.php?v=aV2SwIi
« Последна редакция: август 17, 2010, 19:14:04 от Пламена » Активен
nelka_86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #143 -: август 17, 2010, 21:23:05 »

Пламена, страхотни са ти бижутата - поздравления. Сигурна съм, че ще си истинска принцеса с тях  Wink
А за колие - мисля, че не е задължително.
Активен
gudrun
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: август 18, 2010, 11:58:05 »

lunno momiche
не съм чувала до сега за ръждясали бижута на сваровски.
Аз лично имам техни бижута на по 5-6 години и им няма нищо, но наистина това не са бижута за ежедневно носене, отделно не трябва да се къпеш с тях и пр.
Друг вариант е ако много се притесняваш - те все пак имат 2 години гаранция - таке че носи ги непрекъснато , ако ще им става нещо ще ти ги сменят - гаранцията е международна.
на мен ми е падало камъче от обици и ми ги подмениха  smile
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #145 -: август 18, 2010, 18:55:47 »

Bibilqna, на мен първият комплект ми харесва много и гласувам за него good
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: август 19, 2010, 14:33:43 »

Няма оригинални Сваровски, които да раждясват или окисляват. Може наистина да имат и позлатени бижута, а със сигурност знам че имат и с покритие от платина, цените там са други обаче. Пак казвам,  не се лъжете и няма да имате неприятни изненади.  Wink
bibilqna много си зависи от стила на ролкята, поне според мен. На мен лично много ми харесват първите, направо са страхотни...... Bravo
« Последна редакция: август 19, 2010, 14:47:48 от anelcka80 » Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: август 20, 2010, 08:50:37 »

Anelcka80, изненадана съм от това, което казваш  crazy Тъй като аз не нося никакви метали, различни от злато или сребро, в магазина на Сваровски в ЦУМ бях попитала за едно колие дали е от сребро и продавачката ми отговори, че ВСИЧКИ техни бижута са от родий. Не знам каква е истината, но така ми казаха там  Wink
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #148 -: август 20, 2010, 09:25:11 »

Аз категорично не съм доволна от бижутата на Сваровски - металите не са благородни, не ръждясват, но на златото примерно даже не докарват и цвета.  А относно кристалите няма да коментирам - може би при големите не стоят така нещата, но имам лебед (същия като логото на Сваровски, със сертификати и от представителство на Сваровски) покрит с десетки малки кристалчета, които се пръскат от нищото. Не мога да разбера що за кристал е това, щом трябва да го пазя от парфюми, от вода и т.н.... Моите се разхвърчаха защото беше много топло и най-вероятно капчици пот са попаднали върху него - усетих леки боцвания, но не им обърнах внимание, в последствие видях че около една трета от кристалите вече не съществуват... Ами ако завали дъжд какво правим? В никакъв случай не си оправдават цената. Дори не са и толкова красиви нещата им. Ако не мога да си позволя естествения камък (благородно завиждам на тези, които притежават истински диаманти), хиляда пъти предпочитам циркониите! Имам и един голям кристал, пак техен, който е купен от чужбина този път - еми слагала съм го веднъж на Нова Година - как да посмее човек, да пазя него или да се забавлявам, кое по-напред?! Имам и един мишчици също от кристали, тях си ги държа в кутийката, да не им се случи нещо, отново: какъв е смисъла да имаш нещо и да те е страх да му се радваш, още повече когато е подарък от скъп човек?! Може би имат и качествени бижута, изработени от благородни метали, но не ми се мисли каква ще им е цената - по-евтино ще е с диаманти със сигурност! tease
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: август 24, 2010, 08:57:09 »

Не знам момичета, моите си ги купувах от Германия и такива проблеми нямам. Сестра ми е манячки на тема Сваровски,има с купища, от години ги носи и също няма проблеми. Нейните са от щатите. Може в бг да внасят дефектните и по-евтините и да ги продават на същитите цени....... незнам.
Ето страничката в която мажете да прочетете как биха могли да ви поправят и евентуално може да ви се върнат парите. http://www.swarovski.com/Web_GB/en/customer_service?contentid=10007.43080 Ако бях на твое място Денито бих се занимала по-отблизо с този проблам.  smile Успех
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines