Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 21:04:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бижута и други финтифлюшки - 3 част  (Прочетена 211302 пъти)
 
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: май 22, 2010, 21:34:13 »

Момичета, много искам бижутата ми за сватбата да са перлени, но с истински перли, а не с имитации  girl_wink Но въпросът е, че нищо не разбирам от перли.
Днес с милото, минавайки покрай един магазин за сребро, влязохме и вътре питах за една висулка дали е с истинска перла, при което отговорът беше заобиколен: "С речна перла е". Като помолих момичето да ми обясни какво означава това, тя не можа.
Та, по този повод преди малко се ровех из нета по този въпрос, за да се осведомя, но май повече се обърках. Това, което разбрах, е, че истинските перли могат да бъдат диви или култивирани, речни или морски. А освен това имало и изкуствени, при които върху друг материал слагат слоеве седеф и ги предлагат като уж истински перли. Даже някъде срещнах мнение, че такива са перлите на Majorica  Oh my ..., а до преди малко си мислех, че там продават истински перли.
Освен това четох как може да се различи истинска от фалшива перла - например с нагряване чрез запалка. Но не мога да си представя в кой магазин биха дали да се направи такава проба  sarcastic
Моля, ако знаете нещо повече за перлите въобще и конкретно къде в София или Варна се продават истински (включително, ако имате инфо за цени), моля да споделите, защото не ми се иска да си дам парите за фалшиви  angry
Активен
dilqna86
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: май 22, 2010, 21:47:22 »

divanetata, започвам с това, че не претендирам да съм много запозната с перлите, но все пак ще се опитам да помогна  blush На повечето места, където предлагат перли те са истински, но обикновено са речни и култивирани, те са и по-евтини. Скъпите перли мисля, че са морски и не са култивирани, значение има и дали перлите в едно колие са с еднаква форма и размери, с какъв блясък са и т.н. Иначе дори повечето герданчета за по 20 лв. мисля, че са с "истински" перли, но качеството им е ниско(различни размери, форма...) и не са морски.
Моето колие е с култивирани перли, в магазина от който го взех имаше и с морски, но цените бяха около 300лв.  shok , самите колиета бяха на вид съвсем обикновени.
Надявам се, ако не съм помогнала, поне да не съм те дообъркала  Wink
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: май 22, 2010, 22:21:36 »

Наистина, най-скъпите перли са естествените, спонтанно образували се в мидата от песъчинка, попаднала в нея. Те и затова са толкова скъпи, защото са много редки. Твърде малко "истински" перли могат да се срещнат на пазара в днешно време, поне не и в масовите бижутерии. Всичко вече се прави от култивирани перли - те пак са морски, но в нещо като мидени ферми, отгледани специално като се постави в мидата това.. нещо, не знам какво точно е, което да се превърне в перла. Мисля че въпросните перли на Майорка са точно такива. Което не значи, че не са истински.
Перлата е толкова по-скъпа, коелкото е по-голяма, а бижуто трябва да е направно от еднакви по размер и форма перли, ако е така и цената му се качва. важен е и обковът - едно колие с масивен златен обков ще струва доста повече от няколко перли на тънка сребърна струна.
Речните перли... те са съвсем различни, формата им не е толкова кръгла, изобщо забелязва се, ако двете перли са една до друга веднага.
Това е, което аз знам за перлите. Но аз съм просто ценител, а не бижутер.  give_rose
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: май 22, 2010, 23:04:26 »

Хехе roxanne може би трябва да си помислиш да станеш бижутер  Bravo Ти така професионално си описа всичко  good Че то човек в магазин като влезе не получава толкова информация  blum
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: май 22, 2010, 23:18:01 »

Момичета, благодаря ви за инфото  give_rose
Roxanne, аз може би не се изразих много ясно относно това, което срещнах като информация за перлите на Майорка. Знам, че и култивираните перли са истински. Въпросът е, че срещнах отзиви, че техните не са дори култивирани, ами върху някакъв друг материал - например мъниста (грубо казано), се напластяват много слоеве седеф. И това го предлагат като перла. Това може да се разбере, ако перлата се нагрее например със запалка - ако е истинска, нищо няма да стане, а ако е фалшива (само с напластен седеф), ще потъмнее и покритието ще се олющи. Но едва ли биха ме оставили да пробвам в магазина  tease Не знам дали е вярно това за този магазин, но не бих рискувала. Аз и затова питам, ако някой може да ми препоръча магазин,от който е купувал и за който знае, че перлите са истински, макар и култивирани (за "спонтанните" не мога да си помисля в момента  blush).
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: май 23, 2010, 00:05:46 »

Гледай за култивирани перли а не за естествени. Питай от къде идват. Повечето продавачи така или иначе не знаят за това че от Майорка не са истински и го ползват като реклама  sarcastic Култивираните перли идват от Индия, Шри Ланка, Таити, Иран и Червено море.
По цена също можеш да се ориентираш, въпреки че в Бг всичко е относително... Girl_sing Погледни какви са цените в чуждите сайтове и мисля че 500-600 лв за перлена огърлица с висококачествени перли (т.е. идеално кръгли, с красив цвят и златен обков) си е направо ефтино!
Естествено аз не бих могла да си го позволя, но тук в Германия са такива цените и не виждам как в България ще могат да ти ги предоставят по-изгодно..... Ето ти примерни сайтове за да се ориентираш
http://www.luna-pearls.de/_py_Perlen-Suedseeperlen/c-142-270/
http://www.galeria-kaufhof.de/sales/aktionen/catdetail.asp?Sub=1&Sub1=36523&Sub2=103661&Sub3=103675&Sub4=105640
http://www.edelkontor.de/zuchtperlen-1.html като този е за речни перли
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: май 23, 2010, 00:14:09 »

Anelcka, благодаря ти  give_rose Ще погледна сайтовете  smile
Аз това, което си представям, всъщност не е перлена огърлица, а още по - малко със златен обков. Не искам също гердан само от перли, защото не си се представям с такъв накит. Решила съм, че искам да съм със сребърни бижута - сребърно синджирче с някоя интересна висулка с перла, както и сребърни обеци с перли (от тези висящите). Принципно съм виждала такива комплекти (дори плюс сребърен пръстен с перла) за около 150 - 200 лв. (даже и за 120 лв.) Като качество не мога да преценя, защото не разбирам особено. Но пък и аз не държа да са от най - висок клас. Просто искам да са си истински, а не имитации.
Всъщност това е, което сега си представям, а като тръгна да избирам нищо чудно да се спра на нещо съвсем различно от първоначалната ми идея  tease
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: май 23, 2010, 00:24:01 »

Всъщност имам предвид нещо такова, но със сребро
http://www.luna-pearls.de/_py_Suedseeperlen-Anhaenger-Edler-Suedseeperlen-Anhaenger/a-5510/
http://www.galeria-kaufhof.de/sales/aktionen/productdetail.asp?flexid=0&sub=1&sub1=36523&sub2=103661&sub3=103675&sub4=105640&sub5=105699&page=2&prodid=143211
http://www.galeria-kaufhof.de/sales/aktionen/productdetail.asp?flexid=0&sub=1&sub1=36523&sub2=103661&sub3=103675&sub4=105640&sub5=105699&page=2&prodid=140858
http://www.edelkontor.de/kaufen-perlenschmuck-1-1.html
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: май 23, 2010, 09:18:13 »

Мила, такъв клас перли ААА няма да намериш със сребро. Всичко е с бяло или жълто злато. И цените им са  crazy високи. И все пак, ако имаш познати в чужбина - виж дали не могат да ти ги купят от там, според нем така можеш да си сигурна какво купуваш  pardon
А и за такъв клас перли получаваш сертификат, даже - ей сега виждам, че всички култивирани получават такъв, ако са сериозни продавачите smile
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: май 23, 2010, 10:28:06 »

Anelcka, аз тези ги показах заради модела бижу, а не заради класа перла  Wink По - горе бях писала, че не държа да са чак толкова висок (а то някои от тези бижута освен това са и с диаманти, доколкото виждам). Просто исках да покажа за какъв тип бижу говоря - че не става въпрос за огърлица или пък гердан, а за нещо по - нежно, семпло и младежко  girl_wink Подобни на тези, които показах, съм виждала със сребро за около 150 лв., но не знам дали са истински и затова разпитвам  blum
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: май 23, 2010, 23:22:43 »

Мила сега те разбрах  smile Намерих „съвети преди покупката„ в интернет но са на немски. Мога да ди преведа на английски в нета и да ти ги пусна  blum
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: май 24, 2010, 14:17:14 »

divanetata, аз бях с перли на сватбата си, ето това. Перличка със сребърен обков и циркони. Специално исках бяла кожена каишка, но, така или иначе то се купува отделно. Както се вижда са от Велмар. Някой ги беше препоръчал на свекърва ми, пък аз почти от всякъде мога да си харесам по нещо Wink


* Picture 124 (600 x 450).jpg (51.19 KB, 600x450 - видяно 340 пъти.)
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: май 24, 2010, 16:19:53 »

Мерси, pebbles  give_rose Преди няколко месеца майка ми беше донесла вкъщи доста бижута от Велмар, защото една нейна позната се занимава с това. Тогава обаче ми направи впечатление, че бяха като гердани (поне тези, които беше донесла), а аз не искам такова бижу, защото някак си ми изглежда по - строго и го свързвам с жени на средна възраст (не искам да засегна никого, лично мнение  Wink). Търся си нещо подобно на това, което си показала, само че със сребърно синджирче (което явно трябва да си купя отделно  blum). Ще кажа на мама да звънне пак на тази нейна позната да видим какво може да ми предложи  girl_wink
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: май 26, 2010, 15:15:22 »

някой знае ли къде се продават рози като апликация за роклята, черни, за Пловдив става дума, по ксоро въпросът му е в какъв тип магазин трябва да гледам?
Активен
orchidee
Ентусиаст
**
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: май 26, 2010, 16:27:30 »

Руми има един магазин на Иван Вазов - кинкалерия е, но имат сякакви неща. Вамира се от страната на библиотеката, само че е  сруще магазина на Триумф. Другаде такъв магазин , в които 100 % има рози е  магазина до Студио кадифе, до пешеходния мост.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines