Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 13:54:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 12 част  (Прочетена 163637 пъти)
 
vickey
Ентусиаст
**
Публикации: 54



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: октомври 14, 2009, 10:07:58 »

Мисче, хламидиите не се изследват само с кръвен тест, казвам го със 100000000% убеденост. Аз съм си правила PCR тест. За него ми взеха някаква намазка, подобна на тази за цито намазката, но мисля, че за хламидията секретът не де взима от шийката на матката, а от цервикалния секрет. Изследването го направиха в геника лаб, като със същата проба изследваха още уреаплазми и микоплазми.

Анита, не съм 100% сигурна, но мисля, че кръвният тест показва инфекция в кръвта, а този с влагалищна проба (по-скоро цервикална де) показва дали има инфекция на цервикалния канал. Щом имаш съмнения, просто си направи изследването в друга лаборатория. За Пловдив не знам, аз моят PCR тест си го правих в София.

Изследвания за хламидия могат да се направят по 3 начина. Единият е с кръвен тест, който показва наличието на антитела, т.е. ако някога сте боледували от хламидия, организма ще си е изградил антитела и точно за тях е това изследване. При него се следят стойностите на IgA (остра фаза на инфекцията), IgM (пресен имунен отговор) и IgG (стар имунен отговор).
Втори начин е със секрет от влагалището, но и той като горния е пак за антитела. За мен най-достоверен е ДНК теста, който пак се прави с влагалищен секрет, но при него вече се търси ДНК на самата хламидия.
Аз миналата година имах положителен кръвен за стара инфекция и след това отрицателен с влагалищен секрет.
Съжалявам за офф топика  blush
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: октомври 14, 2009, 13:15:20 »

Аз говорех точно за ДНК анализа, той се нарича PCR тест.
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: октомври 14, 2009, 13:16:52 »

trinity_vn добре дошла в темичката и ти пожелавам успешно бебеправене.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: октомври 14, 2009, 13:46:23 »

малко пояснение относно антителата...с кръвен тест се доказва и налична инфекция като се следи титъра н аантителата - остър стадий този вид изселдване е също достоверен защото се гледа титъра и на 3 вида антитела и се прави сравнителна крива  която може да докаже и колко дена от заразяването са минали и дали пациента е в остра подостра или хронична степен.Това изследване се нарича имунологичен кръвен тест за хламидия. и още нещо когато имате положителен кръвен за стара инфекция това не означава че сте болни просто не си разбрала правилно резултата той е бил отрицателен още при кръвния тест.Всеки боледувал от хламидия и не само има изградени антитела които ще се показват винаги това не е гаранция за налична в момента болест.Така имунната система изгражда своята защитна бариера.
« Последна редакция: октомври 14, 2009, 13:49:34 от liva82 » Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: октомври 14, 2009, 19:53:29 »

trinity_vn, ако искаш прегледай тази тема - има всичко за симптомите:
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,859.0.html
Активен
vickey
Ентусиаст
**
Публикации: 54



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: октомври 14, 2009, 23:48:18 »

......и още нещо когато имате положителен кръвен за стара инфекция това не означава че сте болни просто не си разбрала правилно резултата той е бил отрицателен още при кръвния тест.Всеки боледувал от хламидия и не само има изградени антитела които ще се показват винаги това не е гаранция за налична в момента болест.Така имунната система изгражда своята защитна бариера.

Съжалявам, явно аз не съм се изразила правилно. Имах положителен кръвен тест за стара инфекция, но интересното беше, че никога не съм лекувала хламидия, нито пък съм пила какъвто и да е антибиотик, който да я е излекувал без да разбера. Както се и оказа по-късно, кръвния тест беше с грешен резултат. В последствие разбрах, че и доста приятелки са имали фалшиви положителни тестове в различни частни лаборатории  NO Спирам със спама, просто изписах това, за да не се шашката предварително, като мен и да не вярвате 100% на този тест
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: октомври 16, 2009, 07:39:25 »

Момичета, темата е за бебеправене, а не за сипмтоми на ранна бременност, моля ви, дала съм линк към темичката за симптомите!!!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: октомври 16, 2009, 07:56:10 »

Момичета, темата е за бебеправене, а не за сипмтоми на ранна бременност, моля ви, дала съм линк към темичката за симптомите!!!

 good good good

Също така си има и отделна тема за "Прегледи и изследвания"!!!
Моля да се пише в съответните теми, за да не се чудите къде са ви постовете или да бъде заключена тази тема!!!
good

Спазвайте горенаписаното в новата тема!!!


« Последна редакция: октомври 16, 2009, 08:07:14 от Bulechka™ » Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines