Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 12:31:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 12 част  (Прочетена 163565 пъти)
 
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: август 27, 2009, 08:59:06 »

Аз отдавна съм из този клуб  give_rose... Искам да пожеланя на всички , в най-скоро време да се отписвате и да бягате от клуба по др темички!!!
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: август 27, 2009, 09:02:00 »

Какво добро начало на новата темичка!  Bravo
Ха дано да е късметлийска за всички нас и бързо да се махаме от нея...пупу smile
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: август 27, 2009, 09:05:34 »

Хайде и аз да се запиша.Отдавна не съм писала, но ви чета редовно, момичета.Ние ходихме при един билкар да споделим мъката си та сега започнахме да пием някаква комбинация от билки, от които запомних само "бабин зъб". Продължавам да пия Дуфастона заради ниския прогестерон... вече се чувствам като баба, тъпчеща се с лекарства и билки
elinora   страхотна новина, прекрасно начало даваш на новата тема.
Активен
бебоче
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


Обичам да обичам...


« Отговор #18 -: август 27, 2009, 09:08:21 »

Ауууу, аз от кога чакам да дойде новата темичка че да ни е на късмет на всички и да се запиша бързо, а сега отварям и вие всички вече тук.
Толкова се радвам за теб elinora добре че повлече краче, вече знам че този път темичката ще е пълна с радостни вести  danceg
бебчето на мечо стискам палци за сладки две чертички
ани и ти да ни зарадваш!
на всички които сме тук все още ха дано ни хване вирусчето Wink
хубав ден момичета и правете любов!!!! и бебета!!!!! Wink
Активен
dani_k11
Ентусиаст
**
Публикации: 129



« Отговор #19 -: август 27, 2009, 09:16:42 »

хайде и аз за късмет цоп тук в новата темичка  give_rose
пожелавам си го и на мен и на всички момичета тук  give_rose
лек и усмихнат ден  blum
Активен
telesfora
Сватбар
***
Публикации: 180



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: август 27, 2009, 18:25:28 »

Здр момичета.И аз сам почти за тази тема но чесно да си кажа много съм невежа в тази област.Исках да  питам дали трябва да се правят някакви тестове преди да почнете да работите за бебе.Имам предвит дали трябвада се проверява дали имаме якакви здравословни проблми,или може би някакви изслдвания за болести, евентуано които можем да предадем по генетичен път на бебето.Просто ужасно много искам да знам дали нещо трябва да се прави??? освен  blush
Извинявам се много,може да се е споменавало по предни теми,но наистина нямам много свободно време,с тези приготовления за сватбата!!!  crazy
А на всички ви пожелавам да се преместите в друга тема много бързо,че чак да няма кой да ми отговори  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 27, 2009, 18:30:14 »

За теб трябва един стандартен гинекологичен преглед, за мъжът ти нищо.За болести предавани на плода може да се предадат наследствено някой ако имате такива, но те се установяват като се роди и почне да расте.Поне аз това се сещам момичетата ще допълват, правете любов, радвайте се един на друг.Ако след една година бебе все още няма чак тогава започва ходенето подоктори дано не ви се налага  give_rose
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 27, 2009, 21:10:41 »

Момичета,желая ви да опразните тази тема.Стискам палци на всички и дано скоро видите двете чертички.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 27, 2009, 21:33:57 »

telesfora, те генетично предаваните болести са много, няма как предварително да станат изследванията, но има една, която не е лошо да се изследва още преди да направите бебочето.
Аз ако знаех, щях да го направя - става въпрос за анемия, тип таласемия. Ако единият от двама ви има такава таласемия минор - т.е. леката форма (както в нашия случай - аз), хубаво е и другият да се изследва, защото ако и двамата я имате в лека форма (талсемия минор), има опасност детето да има талсемия майор след раждането (тежка форма, при която се налага често кръвопреливане).
Не е нужно да правите нищо специално - просто си пуснете по една кръвна картина стандартно и ако хемоглобинът ви е ок, значи нямате анемия. Ако е нисък, трябва да се установи типът на анемията, може и да не е таласемия и дали я има и при двамата. Може и по една електрофореза на хемоглобина, ама не е задължително.

Аз доста се изпоприесних, докато излезе на мъжа ми резултата от кръвната картина и електрофорезата (добре че става бързо), че вече бях бременна и тогава го научих това нещо, слава Богу при него няма таласемия и сега има вероятност бебето да има само леката форма, която не е никак страшна - просто тези хора са по-отпаднали понякога и се уморяват без причина.
 
Та обърнете внимание единствено на хемоглобина - това е достатъчно.
Активен
telesfora
Сватбар
***
Публикации: 180



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 27, 2009, 22:46:58 »

благодаря ви момичета   give_rose
Кикси къде се правят тези изследвния,имам предвит електрофорезат (каквото и да означава това?). По принцип не съм анемична и незнам да има болни в родовете ни,но за всеки случай искам да съм сигурна.
Не му е тука мястото на моя приятелка има много лош късмет.Не се установи докато малката не се роди,но в цял свят има само134 такива случаи,така че тя нямаше начин как да знае нещо повече.Заради някакви комбинации на нейната и неговата кръв се получава аномалия в плода,бих искала да науча за такъв вид изследвания.Милото не е много навит да ходим от сега по лекари,казва че това ще ни стресира безпричинно и няма смисъл да предизвикваме съдбата.Можби е пра но ..... или наистина каквото стане.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 28, 2009, 04:51:48 »

елинора, миличка страхотна новина, дано повлечеш крак и цялата темичка да се изпразни smile Аз за отчета изпратих лелката и се залавяме отново с опитите Wink
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: август 28, 2009, 07:56:18 »

телесфора,

изследванията, които задължително трябва да си направиш ти при започване на опитите са:
1.Пълна кръвна картина;
2.СУЕ (урина);
3.Цито намазка;
4.Микробиология на влагалищен секрет;

по принцип се приема, че жените профилактично си ги правят на 6 месеца или поне 1 в годината;
когато се започват опити е добре поне 3. и 4. да си си направила, защото бактериите във влагалището могат да доведат до усложнения, а цитонамазката ще покаже в коя рискова група си по отношение рака на шийката на матката;

от там нататък - правете любов и толкова;

за генетичните неща, които си споменала по-горе ще ти разясня мъничко; всички генетичнопредавани болести могат да бъдат предотвратени само, ако някой от двамата родители е генетичен носител;

кога се случва генетично уврждане при здрави родители?
тук сигурно има много отговори, но от моя скромен опит знам, че зиготата приема половината клетки от таткото и половината от майката, като втората сексозома (май бяха автозоми и две сексозоми или нещо подобно...не помня точно термините) всъщност определя пола на детето и е от таткото;

я да дообясня, та нормално, жените има 46 ХХ хромозоми, а мъжете 46 ХУ, втората буква, респ. х или у показва пола на детето;

когато зиготата се образува, нейните хромозоми се подреждат по напълно случаен и непридвидим (все още) начин; затова е възможно при този случаен принцип на образуване някъде да изникне генетичен дефект;

ако бащата, например, има генетичен дефект в У хромозомата си (делеции или микроделеции на У хромозомата, при което, части от мъжката хромозома се губят, изтриват), това се пренася върху детето, само ако е от мъжки пол (момичетата нямат у хромозома, а две х хромозоми);

значи, в генетиката основно се разглеждат дефекти в определени двойки хромозоми, които са под номера, например 21-ва, 9-та и т.н. и за които е известно, че причиняват наследствено предаване на определени болести (така например и мъжкия стерилитет (ако причината е генетична) може да се прехвърли върху детето, ако е момченце);

друго, което ми бе обяснено, че понякога, пир напълно здрави от генет. гледна точка родители, е възможно някой сперматозоид все пак да е имал генетичен дефект и ако той е оплодил яйцеклетката, ще го предаде на детето;

тук баче искам само да уточня, че генетиката със сигурност разглежда доста по-голям обхват от гореспоменатото от мен;

на мен това ми е известно и обяснено от доктори, но все пак аз само предавам разбраното и прочетеното от мен; не съм доктор....


« Последна редакция: август 28, 2009, 12:33:55 от gostenka_82 » Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 29, 2009, 11:16:10 »

Момичета, бихте ли ми казали колко дни преди и колко дни след овулацията жената е във фертилна фаза?
Навсякъде получавам различни мнения - веднъж ми казаха 2 преди и 2 след. Сега пък четох в една статия, че периода е 4 преди и 2 след!
Вие какво знаете по този въпрос? И това ли е индивидуално? Как се определя периода (4-6-8 дни?)
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: август 29, 2009, 11:50:28 »

До колкото аз знам фертилни дни са дните в които можеш да забременееш,което изключва 2 дни преди овулация.Ако имаш предвид кога да се прави секс,то това са два дви преди и два след полужителен тест.Така знам аз.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: август 29, 2009, 14:32:05 »

"Фертилният период (грубо 7-10 дни) се изчислява като от най-късия цикъл се изваждат 18 дни (това е началото на фертилния период) и от най-дългия цикъл се извадят 11 дни (това е края на фертилния период). (наблюдения в продължение на година)."

По тази таблица, която намерих в интернет (моят цикъл е 28 дни вече 3-4 години (пу пу пу)) ми се получава фертилен период - от 10 до 17 ден. Овулацията ми е на 14 ден...
Което означава 4 дни преди овулация, деня на овулация и 3 дни след овулация.

А в други статии съм чела, че двата най-важни фертилни дни са денят преди и денят на овулацията?

Затова ми е интересно вие как изчислявате вашите фертилни дни. Защото във всеки електронен календар трябва предварително да се запишат брой фертилни дни?! Колко трябва да са нормално?

kali_gali - то едното е равно на другото, доколкото аз така го разбирам. Ето виж какво точно намерих в нета: "Повишаването на количеството на LH предизвиква овулация в последвалите 24 до 36 часа: след като зародишната клетка е вече узряла, тя преминава от яйчника в тръбата. Единствено тук зародишната клетка може да бъде оплодена, в рамките на един ден след овулацията. Не е необходимо половият акт да се е състоял именно в този кратък промеждутък. През този период, преди и след овулацията, цервикалната слуз, която "запушва" шийката на матката през по-голямата част от цикъла, се втечнява, за да улесни по този начин преминаването на сперматозоидите към зародишната клетка. По време на тази фаза, сперматозоидите са способни да преживеят няколко дни и "да изчакат" зародишната клетка. Това означава, че дори когато половият акт се е състоял няколко дни преди това, е възможно да стане зачеване. Най-фертилните дни от вашия цикъл са денят на овулацията и денят преди него, т.е. денят, в който се повишава количеството LH.  "
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines