Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 06:40:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булченския букет -част 5  (Прочетена 179930 пъти)
 
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: юни 20, 2010, 05:20:32 »

САма едва ли ще го правя, понеже аз ще си правя украса с живи цветя в ресторанта и няма да имам време в деня на сватбата и букета си да правя. Затова искам да оставя тази грижа на друг.
Всеки би се справил с този букет, само си купуваш гъбата и розите, съотвено ако искаш да има и лента през ръката мосля, че за гъбата трябва да има едно като клетка, че да го вържеш там. И на някоя бабичка да го дадеш след клипа, който съм постнала няма да има никакви проблеми. Просто е елементарно. Само трябва да разбереш колко рози отиват за такъв букет. Зависи и от големината. Клипът е с изкусвени, а з не харесвам такива, но и с естествени ще стане същото. Но може и да има логика за 100лв, не знам колко са в бг розите, ако една роза ти е 3 лв, защото ти ще вземеш малки за това, не ти трябват големи дръжки. ако вземеш 50бр. ето ти ги 150лв. smile Така че може ценаъта да си заслужава, отделно трябва да си купиш, лентата и гъбата.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: юни 20, 2010, 08:42:00 »

По повод цените на българските рози, аз скоро ще отида до цветната борса и ще пиша за по-актуална информация, но доколкото разбрх българската роза въобще не е 3 лв, ами около 60-650 стотинки.
Активен
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: юни 20, 2010, 10:28:52 »

БГ розата наистина е стотинки. По пазарите продават рози за по 20-30 ст., които ухаят прекрасно, не са увяхнали, но дръжките не са им дълги по 1 метър. Аз ще ползвам такива за украсата на ресторанта. А в Тилия розите явно са им вносни и беше 5 лв. броя, като поувяхнат ги пускат минимум на 3  crazy
Активен
nelka_86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #468 -: юни 20, 2010, 12:11:47 »

Извинете, ама къде ги намирате тези български рози, като всички са внос от Холандия? Аз лично роза под 2.50лв. не съм срещала никъде.
Активен
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: юни 20, 2010, 12:16:42 »

Ако не държиш на дръжките на Понеделник пазара има много евтини. Последния път направих букетче на мама с къса дръжка от 11 рози. Мисля такива да правя като украса за ресторанта. Розата беше 20 стотинки и си личи, че са тип градински и имат страхотен аромат.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: юни 20, 2010, 20:48:11 »

По повод цените на българските рози, аз скоро ще отида до цветната борса и ще пиша за по-актуална информация, но доколкото разбрх българската роза въобще не е 3 лв, ами около 60-650 стотинки.
Аз казах 3лв., защото нямам идея какви са цените в БГ , отдавна не съм купувла цветя там:) просто казах, че ако са толкова цената за един букет от 100лв. излиза да е нормално smile Ако са стотинки още по хубаво smile
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #471 -: юни 20, 2010, 21:41:46 »

Здравейте!  Със сестра ми сме решили да правим сами букета, след като не си намерих подходящ.Затова ще Ви помола ако знаете някой сайт за изкуствени цвета от тези който изглеждат като естествени моля нека да изпрати линк.Благодаря Ви!
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: юни 23, 2010, 12:27:22 »

Момичета, имам затруднения с букета  sad Много искам да е с орхидея цимбидиум - имам предвид бялата с розово - лилави тичинки. Да, обаче нашата сватба е на 17 юли и се оказва, че по това време орхидеята "спи" и се намира много трудно или пък е много скъпа. Като бях във Варна питах на няколко места и получих противоречиви отговори - някъде ми казаха, че не може, на други места - евентуално може да стане, на трети места - никакъв проблем. Кой крив, кой прав не знам, но тези противоречиви отговори ме навеждат на мисълта, че не мога да разчитам много на това  cray Ето защо сега ми трябва резервен вариант. Можете ли да ми дадете някакви идеи за летни цветя  give_rose
Активен
onedream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 32



« Отговор #473 -: юни 23, 2010, 18:37:36 »

divanetata, за летни сортове орхидеи ли питаш или по принцип летни? smile Аз съм се спряла за виенски розички и жасмин ( не е много подобен на орхидея, но е нежен и ми е много любим) и ми казаха, че за това време на юли ще ми намерят. А съветът ми е да си проучиш цветарниците наоколо и да се уговориш с такава, която се заема да ти осигури твоите цвета ( пак казвам, ако на това си се спряла). Иначе розите мисля, че доста ще се намират защото заради студеното време дори тези по градинките още цъфтят smile Също и лилиуми има, мисля, че и слънчогледи...
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: юни 23, 2010, 18:53:31 »

Питам изобщо за летни цветя, а не само за орхидеи. Слънчогледи честно казано не харесвам. Жасмин (ако е това, което си мисля) ми допада. Ох, не знам. С тези цветя луда работа. Събирам идеи, пък да видим какво ще реша  smile
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #475 -: юни 24, 2010, 09:49:40 »

Диваненце, погледни и алстромерията - на мен лично много ми харесва, а като се отвори цвета напълно даже напомня на цимбидиум... http://www.zeleno.bg/uploadfiles/articles/mnogogodishni_73/Alstroemeria-2.JPG 
Тази точно е оранжева, но има и бяла и розова (освен другите цветове). Много красиво стои в букет, зависи вече дали на теб ще ти допадне...
Активен
venito_love
Новак
*
Публикации: 7


Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: юни 24, 2010, 12:22:43 »

здравейте , аз лично вече започвам да откачам със сватбата . . .не знам на какво да се спра за букет - ще ми се да е нещо мн интересно , оригинално и романтично - като цвят ми трябват бели и жълтеникави цветя , но не знам какви - даите ми идеииииии . . . . . .  . .
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #477 -: юни 24, 2010, 15:54:38 »

venito_love аз се спрях на бели рози и жълти лалета за букет. Ако ти допада като идея smile
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #478 -: юни 24, 2010, 17:03:52 »

Dinna незнам за venito_love, но на мен много ми допада като идея  Bravo само че взесто жълто да е оранжево  Wink Прекрасен избор  smile
Активен
Lilium
Ентусиаст
**
Публикации: 83



« Отговор #479 -: юни 24, 2010, 17:23:03 »

Момичета, тъй като моята рокля и воал са налълно изчистени, мисля че ще бъде добре да си взема контрастен букет, например само червени рози , букетче тип "топка" незнам как им се казва, много ми харесват а пък и се отличава, а пък и като за окомврийска сватба, мисля че е добра идея  pardon има две снимки в галерията , вие какво мислите  scratch one-s head
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines