Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:59:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Страдате ли от констипация(запек)?  (Прочетена 116962 пъти)
 
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: март 20, 2011, 11:53:58 »

Гери,а би ли споделила за този мехлем и док ли ти го е предписал? blush
Аз колкото и смешно да ви звучи се намазвам с крем здраве и всичко е ок...е до следващия път де! pardon
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #31 -: март 20, 2011, 20:47:26 »

Роси,моя роднина има ужасен проблем с това и доколкото съм запомнила се оправя от тетра-смрадлика.Вършила чудеса.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 20, 2011, 22:35:41 »

Гери,а би ли споделила за този мехлем и док ли ти го е предписал? blush
Аз колкото и смешно да ви звучи се намазвам с крем здраве и всичко е ок...е до следващия път де! pardon

Роси не ми е от лекар, някаква билова пастичка - Пайлекс http://apteka.framar.bg/30000107/%D0%BF%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-30-%D0%B3%D1%80-
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 20, 2011, 23:29:04 »

Рубин и аз съм чувала за това,но незнам от къде да си го набавя!
Гери а това чудо дали може да се закупи без рецепта?
Активен
kalinda
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #34 -: ноември 10, 2011, 20:38:09 »

Чувала съм,че може да е на нервна основа,не задължително на друг проблем.
При всички положения- внимавайте! Аз не съм имала такъв проблем,но моя близка я оперираха от рак на дебелото черво и да не казвам какво й изрязаха sad((
Така че,четете, пазете се. Има доста природни продукти, като се започне от ленено семе(не се препоръчва за деца), периодично може чай от майчин лист(сена)- но към него се получава пристрастяване на организма, повече храни,богати на Омега-3 киселини и др.
Успех,момичета!
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: март 07, 2012, 13:17:48 »

Не знам точно къде да пусна този пост, защото е подходящ за поне 3 теми в раздела за здравето, но го пускам тук. Ще го пусна и в темата за разстройството.  Wink

Открих една статийка под формата на илюстрирана табличка, която е много любопитна и полезна според мен. Малко табу тема си пада, защото не сме свикнали да говорим за това, дори в семейството и си мислим, че е меко казано срамно, а всъщност си е важно човек да може да разпознава сигналите на тялото си. Та табличката е относно какво показва съдържанието на стомаха в тоалетната и как реално трябва да изглежда ако всичко е наред и ако нещо не е наред. Обяснено е много лесно и забавно, има и любопитни факти. Аз научих поне няколко нови неща. Заслужава си да се погледне, наистина!  good

За съжаление е на английски, но използваният английски е като за деца, лесен е за разбиране. Може да се кликне на картинката, за да се увеличи.  smile

http://www.kimberlysnyder.net/blog/wp-content/uploads/2011/10/Poop-pee-full.jpg
« Последна редакция: март 07, 2012, 13:27:02 от Ariel » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: март 07, 2012, 13:24:46 »

Ариел, това всъщност е едно от нещата, за които съм благодарна на майка си. Точно темата която ти отваряш и да, табу е , в повечето семейства.
Ходенето до тоалетната редовно ( от личен опит на човек с не много разхлабен стомах  го казвам nea  ), знам че се възпитава, като всеки навик ,  оформя се и с воля. Има хора които ги е срам даже да кажат и да помолят роднини за съвет по темата.  Просто трябва да се отделят 10тина минутки на стомаха, колкото и да се бърза, и то по възможност по едно и също време сутрин/вечер.
Сената е много краен вариант, познавам човек, който вече не може да ходи по голяма нужда със седмици, ако не взима доза сена, и то я увеличава поне един път годишно.
На мен лично Лаксал и сок от банан, както и топла вода на малки глътки сутрин, ми помагат в борбата доста успешно. good
да  и до психическа нагласа е - когато съм на гости на чуждо място с преспиване- не мога и това е..
Активен
kir40
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #37 -: май 29, 2013, 08:44:16 »

Не се занимавайте със семена ползвайте http://www.barleansbg.com/flax.html по една капсула на ден и веднага ще усетите разликата и в теглото и в тонуса
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #38 -: май 29, 2013, 16:22:00 »

Има хубави добавки и чайове по аптеките. Имат добър ефект. Просто си избират нещо подходящо.
Активен
newage
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #39 -: май 06, 2014, 12:18:53 »

Забелязвам, че тук всеки говори за храни, мехлеми, за билки, но никой за това дали правилно ходим до тоалетната. Много странен на пръв поглед въпрос, но като се замислиш ходенето до тоалетна e точно толкова естествено и важно, колкото и храненето. В нашето общество се обръща  огромно внимание на храненето - сайтове за готвене, предавания, форуми, книги и какво ли още не, но за сметка на това естествените човешки нужди са абсолютно табу - за тях не се говори, не се пише, не се учи в училище и дори споменаването им пред други хора предизвиква сконфузени погледи и нервно хихикане...
Какво толкова има да се говори, ще речете, то акането си е проста работа  Wink. Да, всъщност и храненето е проста работа... ако живеехме преди 150 години. В онези времена хората не са знаели що е здравословно хранене... зaщото не е имало вредна храна.  Но днес е друго - ако искаш да си здрав(а), трябва да знаеш как да подбираш храната си всред изобилието от ГМO, консерванти, пестициди и всякакви отрови.

Та... същото е с и ходенето по голяма нужда. От незапомнени времена хората са го правели по най-естествен начин - клекнали и когато усетят позив. Не са познавали друг начин и не са страдали от апандисит, рак на дебелото черво, дивертикулит, дразнимо черво, хемороиди и т.н. Виж, в модерния градски живот е съвсем друга история -- нито тоалетните са здравословни, нито човек може да си свърши работата когато поиска. При много професии, като шофьори, продавачки или касиерки стискането е ежедневие. И резултатът е налице: всеки втори има хемороиди, запек, колит или някаква друга болест свързана с червата. Днес, за да си здрав(а) трябва да знаеш как да ходиш правилно до тоалетната.

А кое е правилно?

1. Изхождането трябва да става само в клекнала поза. Това е позата, отредена ни от майката Природа. Неестествената седяща поза върху порцeлановия трон е "дарила" човечеството с цял букет болести. КАК ТАКА?! Ами ето така: http://squat.beinsa.info

2. Трябва да се изхождате, когато имате позив. Естествената дефекация не изисква напъване. Тя e подобна на уринирането - отпуска се сфинктера и червата се изпразват сами, благодарение на парасимпатичния рефлекс*. За съжаление в забързания живот на големите хора това рядко се случва, защото повечето отлагат позива и ходят до тоалетна когато имат време, а не когато тялото им поиска. Проблемът е, че когато го правите насила (без позив)  освен че си докарвате хемороиди с тези напъни, но така се изпразва само ректума (в зелено на рисунката)  - останалите отпадъци се задържат в сигмуидното черво (в синьо). Не случайно 80% от случаите на рак на червата са именно в тази част на дебелото черво.

3. Не бързайте! Естествената дефекация изисква търпение. След основното изхождане в дебелото черво често има остатъци. За съжаление тук повечето решават че са приключили и бързат да стават.  Имайте търпение, в зависимост колко е добра перисталтиката ви може да отнеме 5-10 минути докато остатъците се придвижат към ректума и ги изхвърлите навън. Създайте си навик да изчаквате, отделете нужното време. Чистите черва са основа на здравето. Още преди 2000 години Хипократ е казал: "Всички болести започват от червата".


* - Парасимпатичния рефлекс за дефекация е поредица от мускулни и неврологични действия който, веднъж задействан изпразва ректума, а след това и зигмуидното черво чрез серия от мощни контракции без съзнателни усилия от наша страна. Действието му приключва, когато двете са напълно изчистени. За да се задейства този рефлекс, обаче, той трябва да бъде добре стимулиран, което става при силен позив за дефекация.
« Последна редакция: май 06, 2014, 12:35:17 от newage » Активен
PandaMJ
Регистриран

Публикации: 1



« Отговор #40 -: май 12, 2014, 15:55:41 »

Здравейте, в продължение на години имах запек и то сериозен. Мисля, че за себе си намерих решението – много вода. Започнах да пия по 4 литра вода дневно и сега всяка сутрин нямам никакъв проблем.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #41 -: май 19, 2014, 13:03:40 »

Има шоколадчета в аптеката за тази работа по 0.40 ст.  Wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #42 -: май 19, 2014, 13:05:26 »

Тия шоколадчета хич не са безобидни, естествените методи като пиене на вода и консумация на много продукти с фибри помагат доста по-безболезнено.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #43 -: май 20, 2014, 14:37:22 »

Причината е заседналият начин на живот. Повечето са на стол пред компютъра, и в почивката, пак сядат на кафе и цигарка някъде на столче или табуретка... Трябва повечко движение. Шоколадчетата са вече, когато нищо не помага. Разбира се, всеки организъм е индивидуален, за едни едно е добро, за други - не.
Активен
bubi321
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #44 -: юли 06, 2015, 10:06:47 »

Здравейте,
и аз имам този проблем още от пубертета.Докато бях бременна,а и след като родих ми бяха предписани хапченца Лаксена. На билкова основа са, действат много прочистващо и направоооо се чувствам супер след действието им.
Аз ги пия вечер и гледам на другия ден да съм си вкъщи (обикновено става уикенда), защото трябва да се ходи 2-3 пъти до тоалетна и е по-спокойно да си в къщи.
Доволна съм от тях,макар да знам, че не е хубаво човек да се пристрастява към подобни медикаменти.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines