Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:00:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Страдате ли от констипация(запек)?  (Прочетена 116958 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #15 -: август 24, 2009, 11:41:56 »

Момичета,вярно ли е че сиренето запича??? sad
А също възможно ли е и киселото мляко да деиства така?
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #16 -: август 24, 2009, 12:28:34 »

Аз четох, че прясното мляко запича и трябва да се отбягва при запек, но като гледам при някой добре действа. Изглежда, че и това е една от храните, които действат индивидуално(точно както банана).
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: август 24, 2009, 14:00:36 »

Принципно няма никаква логика в това киселото мляко и сиренето да запичат  pardon Аз не го вярвам  NO
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 24, 2009, 20:15:42 »

И на мен киселото мляко ми действа запичащо, а чаша топло прясно мляко - разхлабващо. Но със сигурност е индивидуално.
Иначе в кризисни случаи се спасявам със сушени сини сливи.
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: септември 11, 2009, 13:00:24 »

О да, сини сливки и на мен добре ми действат и понеже сега им е сезона и си ги хапвам сладко, сладко... smile
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: септември 11, 2009, 13:18:55 »

И на мен киселото мляко ми действа запичащо, а чаша топло прясно мляко - разхлабващо. Но със сигурност е индивидуално.
Иначе в кризисни случаи се спасявам със сушени сини сливи.
и аз така blum
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: септември 11, 2009, 15:08:47 »

много дълго време имах такива пробелми някъде до края на гимназията ипосле се оправих, след като направих едно прочистване на организма.
 Най-важно е , казвам го от опит, е да се ходи всеки ден по едно и също време до тоалетна, най-много това помага, ако си съдадете такъв навик организма се приучва и почва да действа.
сутрин след кафето и си действа безотказно.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: октомври 02, 2009, 08:32:23 »

много дълго време имах такива пробелми някъде до края на гимназията ипосле се оправих, след като направих едно прочистване на организма.
 Най-важно е , казвам го от опит, е да се ходи всеки ден по едно и също време до тоалетна, най-много това помага, ако си съдадете такъв навик организма се приучва и почва да действа.
сутрин след кафето и си действа безотказно.

Подкрепям  good Аз също съм на това мнение.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 15, 2009, 11:48:42 »

 Аз също мам тоя проблем от 2006г. И незнам как се появи. Забелязала съм ,че от сиренето се подувам и ме запича.
Пробвала съм със сок от синя слива, има страхотен ефект , но трябва да си останеш един ден у дома. Фибрите също съм ползвала, но ефекта е докато ги приемаш. Единственият дълготраен ефект , който съм имала е клизмата. В продължение на един месец си пражех пое 2-пъти на ден и след това 1-2 в седмицата, за да се поддържа дебелот черво чисто. За клизмите научих от книгата на Др. Jennifer Daniels , Do you have the guts to look beautiful.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #24 -: ноември 06, 2009, 10:04:37 »

Момичета да споделя опита ми в момента!Преди да забременнея посягах и към слабителни,но от както съм така пробвах абсолютно всичко и се измъчих nea angry!Докато не пробвах със златното киви! *YAHOO*Всяка сутрин си хапвам по 3-4 кивита,след това една чаша вода и после един грейпфрут!До 1 час има ефект! :danceg:Само да кажа че началато деиствието е по слабо,ама след седмица всичко е ок! Bravo
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: ноември 06, 2009, 19:59:34 »

Само да отбележа от опит аз че кивито не е подходящо за хора с гастрит, първия път като ядох киви на гладно така ме заболя гастрита че си мислех, че ще умра, но не се е осъзнах, че е точно от кивито, мислих си че е защото съм яла плод на гладно, следващия ми опит с киви не бях гладна, беше следобед и пак същия резултат направо ужас, не го препоръчвам на никой страдащ от гастрит, болката е непоносима
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 06, 2009, 20:34:53 »

Cinderella, според мен зависи от степента, в която ти е обострен гастрита. Аз също съм с гастрит, но никога не съм имала проблеми с консумацията на киви. Всяка пролет и есен съм на Хелицид, но мога да кажа, че наистина кивито много помага в случаи на запек.
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: ноември 06, 2009, 21:18:59 »

да аз трябваше да допълня, че може би не при всички хора е така, но при мен е доста зле, чувала съм много добри отзиви за кивито и понеже съм пробвала доста различни средства за запек и затова провах и киви, но с неприятни последсвия, явно моя гастрит е по-обострен. Иначе сини сливи не ми помагат на мен, всякакви трици и мюслита също не ми помагат, топла вода, мляко също не  angry изобщо съм трагичен случай, от 10 год съм така и няма оправяне, постоянно съм на чайове и хапчета, но към тях се привиква, преди години бях пробвала клизма но ми се стори много трудоемко, но поне има ефект и не е болезнено както с хапчетата. Сега пак си поръчах клизма и ще пробвам на Miri метода, дано има успех, че ми омръзна
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 19, 2011, 17:06:18 »

Момичета,а тези от вас,които имат запек появявали ли им са се хемороиди? blush
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 20, 2011, 11:48:57 »

Момичета,а тези от вас,които имат запек появявали ли им са се хемороиди? blush

Да  good Но поне при мен се повлияват и облекчават от един мехлем  blush
Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines