Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:01:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Страдате ли от констипация(запек)?  (Прочетена 116969 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« -: август 18, 2009, 16:04:14 »

Надявам се тези,които имат такъв проблем да се включат и да си помогнем взаимно!
Често ли ви мъчи този проблем?
Кои храни ви помагат?
Ползвали ли сти услугите на специалист?
« Последна редакция: август 18, 2009, 16:11:42 от Рубин » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #1 -: август 18, 2009, 17:58:46 »

Ми аз да се престраша и да се запиша.
Страдам от запек, лениви черва или както искат да му викат още от пубертета, т.е. вече около 15 години. Средство с дълготраен ефект още не съм намерила. Писнало ми е да пробвам храни и лекарства за това си ходя запечена. Свиква се, за съжаление.

По време на бременността си открих, че огромни количества киви (5-6 бр наведнъж) ми действаха много добре, но и това не е решение, защото кивитата предизвикват алергия.

Ти какъв опит имаш?
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 18, 2009, 18:37:13 »

И аз се записвам в тая тема. Да чукна на дърво нали все не съм като хората, та ако жените по време на бременността имат такива оплаквания, то мойте проблеми се решиха с бременността, сега не пропускам и ден  blush За да има някакво логично обяснение, за мен то е в огромния прием на домати, краставици, праскови, дини и т.н. и т.н. каквото още ви хрумне.
Иначе при лекари съм ходила, че то не се търпи, случвало се е по една седмица и повече да не посещавам WC-то, та лечението винаги е едно и също според всички - еспумизан по две хапченца три пъти на ден, дуфалак сиропче по една глътка сутрин на гладно и още едно имаше Ду(о)паталин /не знам то как се пиеше/, общо взето проблема се решава, но временно, най-дълго съм се лекувала с тази терапия около 2 месеца и половина и накрая като спрях, пак същата работа  nea Та май каквото и да говорим ленивите черва имат нужда от много движение и сурови плодове и зеленчуци.
Друго което се сещам че пробвах и също имаше ефект са триците сутрин на гладно в купичка кисело мляко. На много хора са им неприятни на вкус на мен доста ми допаднаха, въпреки че трябва да поясня че си взех два вида - ситно и едро смяни и от едро смляните хич не останах очарована, на вкус имам предвид не ми допаднаха  NO
Ами това е моя горчив опит с този проблем. Ходя си винаги с огромния подут и твърд корем, с ужасното чувство на дискомфорт, ама няма начин, свиква се  pleasantry
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #3 -: август 19, 2009, 14:48:46 »

Аз да си кажа,страдам от това мъчение от пубертета!Или да бъда по точна от почването на диети си развалих стомаха! :(Странното е ,че имам периоди,когато нямам проблем и то без помоща на помощни сридства!Истината за мен е в движението!Имах период от 1 седмица,когато имах страшно много работа и по цял ден бях по улиците!Вярвайте ми нямах проблем,даже бях очудена! danceg
Иначе като помагачи използвала съм всякакви таблетки,чаиове...
Сега съм на сена-майчин лист,ама смятам да пробвам с вашта препаръка-киви! give_rose
Някои пробвал ли е сладкото от рози и кога се консумира и по колко?
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 19, 2009, 16:37:44 »

Оххх, за жалост и аз съм в този клуб.
Нека споделя и моя горчив опит: аз съм така от около 10-15 години, но последната една година му хванах цаката и вече няма период (най-дългия е 2 дни) да не ходя до тоалетната. Значи какво правя. Всяка седмица редувам приема на закуска (аз да си кажа направо хич не закусвам, ами изяждам 3-4 лъжици, за да ми е добре на коремчето). Първа седмица - по 1 лъжичка сладко от рози всяка сутрин (това е малко под въпрос, защото е много сладко и нетрябва да се прекалява, но тъй като аз съм с хипоглекемия и спокойно си го ям). Втората седмица - овесени ядки+топло прясно мляко. Третата седмица - пюре от сушени кайсии+студено прясно мляко. Четвъртата седмица - каша от банани+студено мляко. Пета седмица - кисело мляко+сусам+киви. Шеста седмица - топла вода+ленено семе+лимонов сок+мед. И след тази "лека" закуска пия ето този чай. Плюс всичко това, следобяд пия нескафе с топло мляко. И проблемите ми от това естество определено се решиха.

Надявам се да съм била полезна с информацията.  give_rose
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 19, 2009, 16:43:25 »

Може спокойно да обобщим че това как ще протече деня зависи от закуската  good
Рубин на мен майчиния лист доста драстично ми действаше, да не кажа че неможех да се измъкна от тоалетната, накрая даже ми се струваше че няма нищо в стомаха ми а чая продължава да действа и да ми стърже стомаха отвътре! Превивала съм се от болка от тоя чай  nea
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 19, 2009, 18:53:31 »

И аз съм имам тези проблеми  blush, но от около година съм му намерила цаката. Всяка сутрин по 3 лъжици овесени трици + 3 лъжици кисело мляко, слагам и малко подсладител и това определено ме регулира. Бих казала, че рядко пропускам ден. Особено ако ям повече зелени неща (марули, зелена салата и т.н.). Преди много често се подувах също, а триците ми помагат определено. Вече никъде не мърдам без трици и си ги нося със себе си дори когато пътувам, защото като сменя обстановката проблемът става още по-голям.
Рубин, чаят от сена е вреден и не се препоръчва за постоянен прием, тъй като червата привикват към него и може да станат зависими.
« Последна редакция: август 19, 2009, 19:11:01 от ellie_bellie » Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 19, 2009, 19:01:19 »

Аз също бях така дълги години наред и почти всяка вечер пиех тоя чай Сание. Че и подве пакетчета слагах, зада има ефект на сутринта. Пропуснех ли - и ходенето до нулите го нямаше.
Странно за мен и без логично обяснение е факта, че след като родих със секцио този проблем изчезна. Супер редовна съм всяка сутрин, нищо не пия, нищо специално не ям , но съм супер редовна.
Интересно ми е защо така се получи, нещо червата ли разместиха, какво стана незнам....
Някой дали има обяснение от научна гледна точка, понеже и на няколко други мои познати със секцио се е получила същата редовност....

Искам и да ви постна една рецепта на didi_vla1983 . Тя я беше споделила миналата година и аз си я запазих.

" Ами за лененото семе - продава се на пакетчета и изглежда като сусам, само че е тъмно кафяво на цвят. За да има ефект при консумация трябва да си го смелиш (на такава машинка за мелене на кафе/пудра захар или какъвто и да е домашен робот) - става много ситно, като брашно. Най-добре е да го ядеш заедно с овесени трици, защото и двете неща имат такъв ефект на стимулиране на метаболизма и оттам храносмилане и всичко останало...Яде се по 1 супена лъжица ленено семе + 2 супени лъжици овесени трици (не си взимай пшеничени трици - гадни са и не помагат толкова..) - заедно с кисело мляко и 1 лъжица мед или както ти е по-вкусно.Може ако искаш и с прясно мляко, или пък да си добавиш ядки. Яде се сутрин обикновено и не е нужно повече от това да си хапваш, но по твое желание както прецениш...Вкусът е като на овесени ядки, само дето няма какво да дъвчиш, защото са ситно смлени...освен ако не си добавиш орехи или нещо подобно.Аз си добавям и орехи - по-вкусно е.Би трябвало 1-2 пъти като хапнеш вече да има ефект, но винаги има ефект!
Успех и дано по-скоро ти помогне!Питай ако има нещо друго и ако искаш мога да ти пратя линк с инфо за лененото семе и всичките му полезни действия - за сърцето, мозъка, щитовидна жлеза.... и т.н.Абе много е полезно по принцип!"
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #8 -: август 19, 2009, 20:42:34 »

Ами,аз момичета този чай го пия през 2 дни,ама май ще го мхна напълно!
Сега ще пробвам със слдкото от рози и киви!
Аз също си м овесени трици,ама с прясно обезмаслено мляко!
Вие как ги приготвяте,защото аз слагм 3 лъжици,малко пр мляко и з 30 сек в микровълновта и кпва!
После си го хапвам! pardon
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: август 20, 2009, 17:24:56 »

според разкази на майка ми - аз съм със запек от бебе. винаги съм била с твърд и издут корем.
ходила съм на различни лекари и извода е само един - лениви черва. последната докторка каза да не си го слагам на сърцето толкова, а да си намирам начин да си ходя до тоалетна всеки ден, като използвам различни методи. само уточни да не пия чайове със сена.
за съжаление всички трикове за естествено подпомагане на изхождането за мен са временни. просто ги сменям всеки ден или през няколко.

трикове, които при мен са проработили
1. движение - интензивно ходене на пътеката веднъж на ден по 1час + коремни преси; на майка ми и помагат масажи на корема - на мен не или не зная как точно да си правя масажа.
2. топло мляко с нес и мед изпито на екс сутрин рано (2-3 дни помага само); преди не пиех кафе, но сега започнах само и само да има още едно разнообразие в списъка
3. киви по няколко
4. овесени трици с ленено семе + кисело мляко сутрин
5. дуфалак (понякога газовете са непоносими)
6. череши на гладно (отново с газове)
7. хляб бонус по 1/2 филийка на хранене (когато живеех в бг)

друго, което съм забелязала при мен е начина на дъвчене. ако се храня бавно  - нямам проблем с корема, ако по-набързо хапна - запечатвам се.
аз ям всеки ден по няколко плода, зеленчуци пресни, пия ужасно много вода (и до 6л на ден само вода съм стигала, но обикновено по 2-3л). не ям кофти храна, пържено избягвам; горе долу имам и режим на хранене (5-6 хранения по малко).

много често слушам, че трябва само супи да консумирам, но само супи не върви?!
чела съм за флъшване на червата (не си спомням термина), при който се почистват всички налепи, които са закрепени от неизхождане. някой да има опит с този метод?
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #10 -: август 21, 2009, 17:05:21 »

Момичета аз мисла да пробвам със сушени сливи и сладко от рози!Може ли някои да ми каже дали е правилно това кето смятам да направя!Значи,сушените сливи ги накисвам вечер в хладка вода и на сутринта изпивам водата и изяждам сливите! pardon
А за сладкото от рози не знам кога се приема по 1 лъжичка-сутрин на гладно или вечер преди лягане? pardon
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 21, 2009, 22:00:21 »

Ани, прочистването на дебелото черво доста е нашумяло в последно време, но съм чела, че има рискове. Не е доказано, че прочистването е за всеки и моят съвет е, ако решиш да го правиш, да се консултираш с доктор преди това. Другото, което трябва да се има предвид, е че на всички продукти на пазара са с гарантиран произход. Незнам в другите страни как е, но в САЩ това са продукти, които не са одобрени от FDA(Food and Drug Administration) и производителите им могат да твърдят каквото си искат без това да е доказано. Доколкото аз съм чела е по-добре да се консумират повече фибри, течности и редовна физическа активност, което от своя страна спомага за здравето на дебелото черво.

Аз съм правила една детоксифицираща диета по пълнолуние, която спомага за отделяне на токсините от целия организъм. Много добре ми понесе. Ето линк: http://lechebnik.net/index.php?item_id=57

Препоръчителна против запек е и йогата. Определени пози спомагат за притискане на червата и регулиране на функцията им. Много добри са всички видове осукващи пози (не се препоръчват за бременни), които разместват вътрешностите и водят до изхвърляне на токсини от организма. Ако някой се интересува, мога да ви дам повече информация за това.  give_rose

Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: август 21, 2009, 22:40:33 »

Ели, съгласна съм с всичко, което си написала. give_rose Не съм пробвала подобна прочистваща диета (имам подсъзнателно втълпено чувство, че без твърда храна през деня не мога да издържа, което естествено не е точно така), но мисля да я приложа.
Стойностите на файбър на ден, от който има нужда една жена, между 19 и 55 възраст, е 25гр.
Това не е толкова лесно да се постигне.
ето примерен  линк към кой продукт колко файбер съдържа - http://www.healthalternatives2000.com/fruit-nutrition-chart.html
Взимала съм файбър на прах и не се чувствах добре. Коремът ми беше издут повече и го спрях.
Истината поне за мен е в упражненията, но мързел, мързел от моя страна...
Съгласна съм и че флъшването не е за всеки и че професионалист трябва да извърши процедурата. За съжаление съм намирала информация за сащ, че не се прави в клиники, а в спа центрове само...

Рубин, нямам опит с мармалада от рози - не съм виждала да се продава при нас - но Стаси е написала, че го хапва сутрин на гладно - 1 лъжичка.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #13 -: август 23, 2009, 15:05:39 »

Благодря ви момичета!Аз днес си накисвам сушеени сливи и сутрин им пия водата,сющо и хапнах лъжица сладко от рози,ама нищо! blush
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #14 -: август 23, 2009, 18:16:43 »

На мен сливите не ми помагат под никаква форма, а всичките варианти на фибри имат много плах и краткотраен ефект.

Да разкажа какво ми каза единствената лекарка, която ме разбра като й казах, че храни и движение не ми помагат (всички други само това си знаят и повтарят). Каза ми, че в един участък от крайното черво се образува нещо като торбичка, където изпражненията се натрупват. Ако това натрупване става често и червото стой издуто се губи чувствителността му и рефлекса, който ни кара да ходим до тоалетна се подтиска. Това се получава много често още в тинейджърските години. Тогава препоръчват клизми (но не с вода, а със специален разтвор) няколко дни подред, за да червото се прибере. Лекарката каза, че това помага на тинейджъри, когато проблема е още в началото.

Предписа ми едно лаксиращо лекарство, каза, че е ново и че е единственото, което помага на абсолютно най-тежките случай (залежалите възрастни хора очевидно не се повлияват от нищо друго). Разбира се, се води абсолютно безвредно, не води до привикване и т.н. Лекарството се казва Muvicol. Съдържа макрогол (полимер, който не се абсорбира в тялото), калиев и натриев хлорид и натриев бикарбонат. Аз не съм го изпробвала, защото когато ми го предписа тъкмо бях забременяла и реших да не се доверявам на лекарства, за които няма данни за ефекта им върху бременни.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #15 -: август 24, 2009, 11:41:56 »

Момичета,вярно ли е че сиренето запича??? sad
А също възможно ли е и киселото мляко да деиства така?
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #16 -: август 24, 2009, 12:28:34 »

Аз четох, че прясното мляко запича и трябва да се отбягва при запек, но като гледам при някой добре действа. Изглежда, че и това е една от храните, които действат индивидуално(точно както банана).
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: август 24, 2009, 14:00:36 »

Принципно няма никаква логика в това киселото мляко и сиренето да запичат  pardon Аз не го вярвам  NO
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 24, 2009, 20:15:42 »

И на мен киселото мляко ми действа запичащо, а чаша топло прясно мляко - разхлабващо. Но със сигурност е индивидуално.
Иначе в кризисни случаи се спасявам със сушени сини сливи.
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: септември 11, 2009, 13:00:24 »

О да, сини сливки и на мен добре ми действат и понеже сега им е сезона и си ги хапвам сладко, сладко... smile
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: септември 11, 2009, 13:18:55 »

И на мен киселото мляко ми действа запичащо, а чаша топло прясно мляко - разхлабващо. Но със сигурност е индивидуално.
Иначе в кризисни случаи се спасявам със сушени сини сливи.
и аз така blum
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: септември 11, 2009, 15:08:47 »

много дълго време имах такива пробелми някъде до края на гимназията ипосле се оправих, след като направих едно прочистване на организма.
 Най-важно е , казвам го от опит, е да се ходи всеки ден по едно и също време до тоалетна, най-много това помага, ако си съдадете такъв навик организма се приучва и почва да действа.
сутрин след кафето и си действа безотказно.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: октомври 02, 2009, 08:32:23 »

много дълго време имах такива пробелми някъде до края на гимназията ипосле се оправих, след като направих едно прочистване на организма.
 Най-важно е , казвам го от опит, е да се ходи всеки ден по едно и също време до тоалетна, най-много това помага, ако си съдадете такъв навик организма се приучва и почва да действа.
сутрин след кафето и си действа безотказно.

Подкрепям  good Аз също съм на това мнение.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 15, 2009, 11:48:42 »

 Аз също мам тоя проблем от 2006г. И незнам как се появи. Забелязала съм ,че от сиренето се подувам и ме запича.
Пробвала съм със сок от синя слива, има страхотен ефект , но трябва да си останеш един ден у дома. Фибрите също съм ползвала, но ефекта е докато ги приемаш. Единственият дълготраен ефект , който съм имала е клизмата. В продължение на един месец си пражех пое 2-пъти на ден и след това 1-2 в седмицата, за да се поддържа дебелот черво чисто. За клизмите научих от книгата на Др. Jennifer Daniels , Do you have the guts to look beautiful.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #24 -: ноември 06, 2009, 10:04:37 »

Момичета да споделя опита ми в момента!Преди да забременнея посягах и към слабителни,но от както съм така пробвах абсолютно всичко и се измъчих nea angry!Докато не пробвах със златното киви! *YAHOO*Всяка сутрин си хапвам по 3-4 кивита,след това една чаша вода и после един грейпфрут!До 1 час има ефект! :danceg:Само да кажа че началато деиствието е по слабо,ама след седмица всичко е ок! Bravo
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: ноември 06, 2009, 19:59:34 »

Само да отбележа от опит аз че кивито не е подходящо за хора с гастрит, първия път като ядох киви на гладно така ме заболя гастрита че си мислех, че ще умра, но не се е осъзнах, че е точно от кивито, мислих си че е защото съм яла плод на гладно, следващия ми опит с киви не бях гладна, беше следобед и пак същия резултат направо ужас, не го препоръчвам на никой страдащ от гастрит, болката е непоносима
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 06, 2009, 20:34:53 »

Cinderella, според мен зависи от степента, в която ти е обострен гастрита. Аз също съм с гастрит, но никога не съм имала проблеми с консумацията на киви. Всяка пролет и есен съм на Хелицид, но мога да кажа, че наистина кивито много помага в случаи на запек.
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: ноември 06, 2009, 21:18:59 »

да аз трябваше да допълня, че може би не при всички хора е така, но при мен е доста зле, чувала съм много добри отзиви за кивито и понеже съм пробвала доста различни средства за запек и затова провах и киви, но с неприятни последсвия, явно моя гастрит е по-обострен. Иначе сини сливи не ми помагат на мен, всякакви трици и мюслита също не ми помагат, топла вода, мляко също не  angry изобщо съм трагичен случай, от 10 год съм така и няма оправяне, постоянно съм на чайове и хапчета, но към тях се привиква, преди години бях пробвала клизма но ми се стори много трудоемко, но поне има ефект и не е болезнено както с хапчетата. Сега пак си поръчах клизма и ще пробвам на Miri метода, дано има успех, че ми омръзна
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 19, 2011, 17:06:18 »

Момичета,а тези от вас,които имат запек появявали ли им са се хемороиди? blush
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 20, 2011, 11:48:57 »

Момичета,а тези от вас,които имат запек появявали ли им са се хемороиди? blush

Да  good Но поне при мен се повлияват и облекчават от един мехлем  blush
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: март 20, 2011, 11:53:58 »

Гери,а би ли споделила за този мехлем и док ли ти го е предписал? blush
Аз колкото и смешно да ви звучи се намазвам с крем здраве и всичко е ок...е до следващия път де! pardon
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #31 -: март 20, 2011, 20:47:26 »

Роси,моя роднина има ужасен проблем с това и доколкото съм запомнила се оправя от тетра-смрадлика.Вършила чудеса.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 20, 2011, 22:35:41 »

Гери,а би ли споделила за този мехлем и док ли ти го е предписал? blush
Аз колкото и смешно да ви звучи се намазвам с крем здраве и всичко е ок...е до следващия път де! pardon

Роси не ми е от лекар, някаква билова пастичка - Пайлекс http://apteka.framar.bg/30000107/%D0%BF%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-30-%D0%B3%D1%80-
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 20, 2011, 23:29:04 »

Рубин и аз съм чувала за това,но незнам от къде да си го набавя!
Гери а това чудо дали може да се закупи без рецепта?
Активен
kalinda
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #34 -: ноември 10, 2011, 20:38:09 »

Чувала съм,че може да е на нервна основа,не задължително на друг проблем.
При всички положения- внимавайте! Аз не съм имала такъв проблем,но моя близка я оперираха от рак на дебелото черво и да не казвам какво й изрязаха sad((
Така че,четете, пазете се. Има доста природни продукти, като се започне от ленено семе(не се препоръчва за деца), периодично може чай от майчин лист(сена)- но към него се получава пристрастяване на организма, повече храни,богати на Омега-3 киселини и др.
Успех,момичета!
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: март 07, 2012, 13:17:48 »

Не знам точно къде да пусна този пост, защото е подходящ за поне 3 теми в раздела за здравето, но го пускам тук. Ще го пусна и в темата за разстройството.  Wink

Открих една статийка под формата на илюстрирана табличка, която е много любопитна и полезна според мен. Малко табу тема си пада, защото не сме свикнали да говорим за това, дори в семейството и си мислим, че е меко казано срамно, а всъщност си е важно човек да може да разпознава сигналите на тялото си. Та табличката е относно какво показва съдържанието на стомаха в тоалетната и как реално трябва да изглежда ако всичко е наред и ако нещо не е наред. Обяснено е много лесно и забавно, има и любопитни факти. Аз научих поне няколко нови неща. Заслужава си да се погледне, наистина!  good

За съжаление е на английски, но използваният английски е като за деца, лесен е за разбиране. Може да се кликне на картинката, за да се увеличи.  smile

http://www.kimberlysnyder.net/blog/wp-content/uploads/2011/10/Poop-pee-full.jpg
« Последна редакция: март 07, 2012, 13:27:02 от Ariel » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: март 07, 2012, 13:24:46 »

Ариел, това всъщност е едно от нещата, за които съм благодарна на майка си. Точно темата която ти отваряш и да, табу е , в повечето семейства.
Ходенето до тоалетната редовно ( от личен опит на човек с не много разхлабен стомах  го казвам nea  ), знам че се възпитава, като всеки навик ,  оформя се и с воля. Има хора които ги е срам даже да кажат и да помолят роднини за съвет по темата.  Просто трябва да се отделят 10тина минутки на стомаха, колкото и да се бърза, и то по възможност по едно и също време сутрин/вечер.
Сената е много краен вариант, познавам човек, който вече не може да ходи по голяма нужда със седмици, ако не взима доза сена, и то я увеличава поне един път годишно.
На мен лично Лаксал и сок от банан, както и топла вода на малки глътки сутрин, ми помагат в борбата доста успешно. good
да  и до психическа нагласа е - когато съм на гости на чуждо място с преспиване- не мога и това е..
Активен
kir40
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #37 -: май 29, 2013, 08:44:16 »

Не се занимавайте със семена ползвайте http://www.barleansbg.com/flax.html по една капсула на ден и веднага ще усетите разликата и в теглото и в тонуса
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #38 -: май 29, 2013, 16:22:00 »

Има хубави добавки и чайове по аптеките. Имат добър ефект. Просто си избират нещо подходящо.
Активен
newage
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #39 -: май 06, 2014, 12:18:53 »

Забелязвам, че тук всеки говори за храни, мехлеми, за билки, но никой за това дали правилно ходим до тоалетната. Много странен на пръв поглед въпрос, но като се замислиш ходенето до тоалетна e точно толкова естествено и важно, колкото и храненето. В нашето общество се обръща  огромно внимание на храненето - сайтове за готвене, предавания, форуми, книги и какво ли още не, но за сметка на това естествените човешки нужди са абсолютно табу - за тях не се говори, не се пише, не се учи в училище и дори споменаването им пред други хора предизвиква сконфузени погледи и нервно хихикане...
Какво толкова има да се говори, ще речете, то акането си е проста работа  Wink. Да, всъщност и храненето е проста работа... ако живеехме преди 150 години. В онези времена хората не са знаели що е здравословно хранене... зaщото не е имало вредна храна.  Но днес е друго - ако искаш да си здрав(а), трябва да знаеш как да подбираш храната си всред изобилието от ГМO, консерванти, пестициди и всякакви отрови.

Та... същото е с и ходенето по голяма нужда. От незапомнени времена хората са го правели по най-естествен начин - клекнали и когато усетят позив. Не са познавали друг начин и не са страдали от апандисит, рак на дебелото черво, дивертикулит, дразнимо черво, хемороиди и т.н. Виж, в модерния градски живот е съвсем друга история -- нито тоалетните са здравословни, нито човек може да си свърши работата когато поиска. При много професии, като шофьори, продавачки или касиерки стискането е ежедневие. И резултатът е налице: всеки втори има хемороиди, запек, колит или някаква друга болест свързана с червата. Днес, за да си здрав(а) трябва да знаеш как да ходиш правилно до тоалетната.

А кое е правилно?

1. Изхождането трябва да става само в клекнала поза. Това е позата, отредена ни от майката Природа. Неестествената седяща поза върху порцeлановия трон е "дарила" човечеството с цял букет болести. КАК ТАКА?! Ами ето така: http://squat.beinsa.info

2. Трябва да се изхождате, когато имате позив. Естествената дефекация не изисква напъване. Тя e подобна на уринирането - отпуска се сфинктера и червата се изпразват сами, благодарение на парасимпатичния рефлекс*. За съжаление в забързания живот на големите хора това рядко се случва, защото повечето отлагат позива и ходят до тоалетна когато имат време, а не когато тялото им поиска. Проблемът е, че когато го правите насила (без позив)  освен че си докарвате хемороиди с тези напъни, но така се изпразва само ректума (в зелено на рисунката)  - останалите отпадъци се задържат в сигмуидното черво (в синьо). Не случайно 80% от случаите на рак на червата са именно в тази част на дебелото черво.

3. Не бързайте! Естествената дефекация изисква търпение. След основното изхождане в дебелото черво често има остатъци. За съжаление тук повечето решават че са приключили и бързат да стават.  Имайте търпение, в зависимост колко е добра перисталтиката ви може да отнеме 5-10 минути докато остатъците се придвижат към ректума и ги изхвърлите навън. Създайте си навик да изчаквате, отделете нужното време. Чистите черва са основа на здравето. Още преди 2000 години Хипократ е казал: "Всички болести започват от червата".


* - Парасимпатичния рефлекс за дефекация е поредица от мускулни и неврологични действия който, веднъж задействан изпразва ректума, а след това и зигмуидното черво чрез серия от мощни контракции без съзнателни усилия от наша страна. Действието му приключва, когато двете са напълно изчистени. За да се задейства този рефлекс, обаче, той трябва да бъде добре стимулиран, което става при силен позив за дефекация.
« Последна редакция: май 06, 2014, 12:35:17 от newage » Активен
PandaMJ
Регистриран

Публикации: 1



« Отговор #40 -: май 12, 2014, 15:55:41 »

Здравейте, в продължение на години имах запек и то сериозен. Мисля, че за себе си намерих решението – много вода. Започнах да пия по 4 литра вода дневно и сега всяка сутрин нямам никакъв проблем.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #41 -: май 19, 2014, 13:03:40 »

Има шоколадчета в аптеката за тази работа по 0.40 ст.  Wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #42 -: май 19, 2014, 13:05:26 »

Тия шоколадчета хич не са безобидни, естествените методи като пиене на вода и консумация на много продукти с фибри помагат доста по-безболезнено.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #43 -: май 20, 2014, 14:37:22 »

Причината е заседналият начин на живот. Повечето са на стол пред компютъра, и в почивката, пак сядат на кафе и цигарка някъде на столче или табуретка... Трябва повечко движение. Шоколадчетата са вече, когато нищо не помага. Разбира се, всеки организъм е индивидуален, за едни едно е добро, за други - не.
Активен
bubi321
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #44 -: юли 06, 2015, 10:06:47 »

Здравейте,
и аз имам този проблем още от пубертета.Докато бях бременна,а и след като родих ми бяха предписани хапченца Лаксена. На билкова основа са, действат много прочистващо и направоооо се чувствам супер след действието им.
Аз ги пия вечер и гледам на другия ден да съм си вкъщи (обикновено става уикенда), защото трябва да се ходи 2-3 пъти до тоалетна и е по-спокойно да си в къщи.
Доволна съм от тях,макар да знам, че не е хубаво човек да се пристрастява към подобни медикаменти.
Активен
lady_luck
Регистриран

Публикации: 5



« Отговор #45 -: октомври 30, 2015, 14:39:17 »

Страдах преди. Моето решение за нещата- храни, богати на фибри, движение и много вода. Направо не мога да повярвам колко стават различни нещата.
Активен
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines