Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 01:31:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Генетични изследвания, БХС и фетална морфология  (Прочетена 143627 пъти)
 
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 22, 2010, 17:11:30 »

Инка, лекарят ти ще ти каже със сигурност. Това, което знам аз, е че резултати за Даун, които са по-лоши от 1 на 250, се считат категория с по-голям риск. За Едуардс не мога да ти кажа.
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: февруари 22, 2010, 17:15:43 »

ellie_bellie благодаря ти все пак! give_rose Да първото нещо е да се свържа с лекаря и да видим той какво ще каже!
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: февруари 24, 2010, 16:17:21 »

Инка, не знам дали си се свързала с лекаря си вече, но ми изпадна информация за рисковите референтни стойности за Даун и Едуърдс и те са съответно <1:270 и <1:100.
Относно другите показатели, които си дала, не знам какво да ти кажа, защото тук правят троен или четворен тест и тестват HCG, Estriol, Inhibin A, AFP за всяко поотделно изчисляват MoM (multiple of the median), защото ги гледат в матрица. Също изчисляват и обща стойност за MoM и нормата е под 2.50
Нямам представа дали ще съм ти полезна.
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: юни 03, 2010, 14:56:55 »

Здравейте! Искам да попитам ако някоя от вас ходи при доктор Даскалов /Медикус Алфа -Пловдив/, колко струва БХС и фетална морфология. Благодаря предварително на всички! give_rose
Активен
nadi711
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #79 -: юни 15, 2010, 18:55:58 »

Момичета искам да ви попитам до колко време трябва да ми излязат резултатите от БХС-то и как бих могла да ги проверя в интернет? give_rose
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: юни 15, 2010, 18:58:58 »

влез в сайта на нац.генетична лаборатория и по егн си провери
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: юни 09, 2012, 11:55:25 »

Тук скоро никой не е писал.
Аз да споделя ,че вчера правихме ранен БХС и очаквам резултатите до сряда.После ще мислим  какво ще правим ,взависимост от цифричките.
Иначе за ФМ съм абсолютно ЗА и сега даже проучвам лекари ,за да си запиша час за след 2-3 седмици.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: февруари 18, 2014, 08:24:10 »

Здравейте,

От резултатите ми на БХС (11-13г.с.) се получи
За бременната: риск от с. на Даън 1:6500
За Лекаря: риск от синдром на Даун 1:500

Тя ме праща на БХС2 заради това 1:500.
Някой има ли идея каква е разликата между резултатите, които пише, че са за мен и тези, които са референтни за самия лекар?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: февруари 18, 2014, 08:31:00 »

Под 1/250 е рисково.Предлага се амниосцентеза.Няма проблем да пуснеш и второ БХС.За второ БХС е 1/500 препръчително.Ако си правила изследването в Майчин дом Сф най добре се обърни към проф.Кременски.Дава консултации и онлайн.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: февруари 18, 2014, 09:28:23 »

milenuity, резултатите ти от БХС са си екстра! smile Единственото обяснение лекарят да извади друга цифра е като е правил сам съответните измервания по време на феталната морфология. Тоест, ако там нещо що е заглождило. Но пък тогава щеше да ти сподели със сигурност. Иначе, за такава своеобразна трансформация на дадена стойност в друга не съм чувала досега.
Фийби ти е написала важната информация. За Кременски мога само хубави неща да кажа. Ако искаш да се успокоиш, му пиши, той е началник на Национална генетична лаборатория към Майчин дом. Невероятен човек е, освен че е и капацитет. На мен той адски много ми помогна! Между другото, той самия беше публикувал статия, че БХС трябва да се забрани, тъй като много от кръвните проби не се изпращат до акредитираните лаборатории в Майчин дом София и Варна. Както беше и при мен, де. Моята я изследваха някъде из Асеновград huhhuh.gif Те и затова резултатите ми явно бяха трагични - 1:65 Синдром на Даун. Не искам да се връщам назад към ужаса, който преживявах 1-2 месеца, докато стане време за амниоцентеза и се уверя, че бебенцето ми е здраво. Именно това е причината Кременски да роптае срещу безконтролното БХС.
Та, пиши му на професора, ако трябва и се чуйте. Много е отзивчив. Ако не му намериш имейла, предполагам мога да го изровя из пощата си. Успех!
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: февруари 18, 2014, 09:29:21 »

milenuity на мен при първата бременност риска ми беше 1:580 от 1-я БХС, от 2-я ми излезна 1:30, което можеш да си представиш какъв шок беше за нас. Направихме амниоцентеза и всичко беше наред. Нещата с втората ми бременност стоят не по различно, дори по зле. 1-я БХС ми е с риск 1:190, а 2-я 1:15. Ходих на ФМ при д-р Марков и този път той беше категоричен, че амниоцентеза няма да ми направи, т.к. при прегледа ми каза, че детето ми е напълно здраво и не си заслужава да поемаме риска. Проблемът при мен е, че единия ми хормон - бета-хорионгонадотропин ми е много завишен и при двете бременности, от където ми излиза и високия риск. Имам доста информация по въпроса за БХС събрана от различни специалисти, така че ако те интерсува нещо повече ми пиши на лични. Не се притеснявай излишни, т.к. това изледване е на база на статистически данни и не е диагноза. Аз за пореден път съжалявам, че изобщо съм го правила. Лекарят ми каза, че ФМ извършена от добър специалист дава много по-точно информация за плода, отколкото БХС.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: февруари 18, 2014, 09:40:12 »

Не се притеснявай излишни, т.к. това изледване е на база на статистически данни и не е диагноза. Аз за пореден път съжалявам, че изобщо съм го правила. Лекарят ми каза, че ФМ извършена от добър специалист дава много по-точно информация за плода, отколкото БХС.

Подкрепям те, Зори! Съжалявам за повторния ужас, който си изживяла. Помня че наистина и двете минахме през това през първите бременности.
И си права - добрата ФМ е МНОГО по-важна и смислена. Все се заричам че един ден няма да се подложа пак на БХС, ама да видим.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: февруари 18, 2014, 09:46:50 »

Аз бях с подобни резултати. Това "За лекаря" е на база изследваните хормони, което може да знаич толкова много неща. Праща те, за да си платиш за още един БХС. Аз не бих ходила пак.
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: февруари 18, 2014, 11:21:26 »

И аз се заричах sunray, но моята лекарка ми каза да го направим за всеки случай и аз пак се подлъгах. Остави това, че дадох 220лв. общо за двата скрининга, ами притесненията и нервите, които си докарах няма кой да ми ги възстанови. Лекарят при който правих ФМ ми каза, че на неговата жена, която роди на 37г. първото и на 40г. второто детенце не й е правил нито БХС, нито амниоцентеза ( което за пореден път ми доказва, че няма смисъл от този БХС), т.к. той е добър специалист, който е работил в чужбина и в Майчин дом.
Так и никой не можа да ми обясни защо между 1-я и 2-я БХС има толкова голяма разлика в степента на риска???
veseto_87 и при теб ли беше проблем този хормон? Ти прави ли си 2-я скрининг или направо отиде на фетална?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: февруари 18, 2014, 11:51:44 »

Да, бета ЧХГ ми беше по-висок. А плацентарният протеин по-нисък. И двата в норми все пак, но единият нагоре, другият надолу. Личният ми риск беше 1:7800, а биохимичният 1:560. На ФМ всичко беше перфектно. Отказах вторият БХС след консултация с проф. Кременски. Ходих на 2ра и 3та ФМ и всичко беше наред. Просто при някои жени ЧХГ пада по-бавно.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines