Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 10:22:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Генетични изследвания, БХС и фетална морфология  (Прочетена 143741 пъти)
 
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 11, 2010, 13:41:43 »

А забравих да кажа,изследванията стават до два дни и можеш да се обадиш по телефона,както и на интернет страницата им да си ги видиш,там ти дават някакъв код за достъп.
Активен
Lyubomira
Регистриран

Публикации: 4


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 15, 2010, 15:43:45 »

Здравейте мами! Реших и аз да се включа в този чудесен форум. Нашият бебо се очаква на 22.07.2010 г. В момента съм в 18 седмица. Когат бях в 16 си правих късен БХС. Резултатът излезе.......не много обнадеждаващ - 1 на 90. Сравнително висок риск. След консултация с двама лекари, реших да си направя фетална морфология и чак тогава ако има нещо - амниоцинтеза. И така, преди два дни бях на фетална морфология при д-р Милена Цолова от МЦ"Фемина" - София. Невероятен лекар, възхитена съм от нея. Толкова подробно обяснява всичко, прегледа всички органи на бебо и не откри нищо обезпокоително. Всичко му е наред - сърчице, бял дроб, бъбречета..........Беше много внимателна, подробно ни обясни кое какво е. Наистина такъв лекар заслужава огромна похвала. Препоръчвам я на всички мами. И сега вече съм по-спокойна и решихме да не правим амниоцинтеза, защото и там има известен риск. Пожелавам на всички лека бременност и здрави бебчета! smile
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: февруари 15, 2010, 15:47:24 »

А забравих да кажа,изследванията стават до два дни и можеш да се обадиш по телефона,както и на интернет страницата им да си ги видиш,там ти дават някакъв код за достъп.

krisssy много благодаря за подробното инфо! give_rose
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 15, 2010, 22:47:31 »

Здравейте,аз в петък си направих БХС,резултатите станаха готови днес,за тези синдроми на Даун, и т.н.,резултатите са добри,но 2 стойности са ми завишени и съм естествено малко притеснена,това са:
                     PAPP-A (плацентарен протеин)  [866-7499]  10225.7  mU/l 
                     Free - bCG (бета-ХОРИОНГОНАДОТРОПИН)   [13.2-92]  120  ng/ml 
Ако някой има такива приблизителни стойности,нека сподели какво са му казали докторите,че докато се видя с моята докторка ще съм все притеснена.
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 17, 2010, 10:31:19 »

Привет и от мен! Сега се връщам от БХС в Майчин дом- изключително съм доволна от обслужването на персонала и от обстановката, взеха ми 22 лв. за изследването и взимането на кръв и ще си ги получа след 3 работни дни, което е понеделник по интернет. Стискайте палци всичко да е ок. smile
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 17, 2010, 12:24:28 »

Момичета не подценявайте тези изследвания, в събота почина бебето на една приятелка, което се роди с генетично заболяване, което откриха, когато бебето стана на два месеца, и милото живя само шест. Заболяването е можело да се види при Фетална морфология, но момичета казваше, че е спортистка, и ще роди здраво бебе. За огромно съжаление не стана така. Така, че ако имате възможност направете си изследвания, няма да ви навредят.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 17, 2010, 13:13:16 »

А имало ли е начин да се излекува, ако е знаела? И ако е разбрала още през бременността дали я щяла да го махне?
Съгласна съм , че са важни, но и трябва да си отговорим на тези въпроси .
Аз лично за себе си реших , че не искам да си правя БХС , защото това Не е изследване за болести , а е прогноза за такива . Що се отнася до ФМ, си направих , защото мисля че така могат да се видят евентуални деформации в плода
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 17, 2010, 13:23:26 »

При фетална морфология е щяло да се види. Не се лекува тази болест. Да щяла е да го махне, защото сега и е много по-трудно, гледала го е 6 месеца. Наистина избора е труден, когато се установи такова забяляване при ФМ, но като съм чела и други майки, споделят, че е много по-трудно се преживява мъката, когато си родил бебето и след това е починало
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: февруари 17, 2010, 13:39:40 »

Вярно е че БХС-то е прогноза, но след него ако нещата не са наред правят амниоцентеза.При нея всичко се вижда.В повечето случай се стига до аборти ако нещата не са наред, но по-добре така отколкото да го гледаш известно време и то да почине.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 17, 2010, 14:29:49 »

Не оспорвам кое изследване трябва или не трябва да се направи. Аз за себе си така прецених след като четох достатъчно по въпроса . Една от причините да не си направя БХС беше именно прогнозата, след това прекалено големия брой фалшиви негативни резултати. Един от примерите ми е една приятелка, която реши да отгледа дете със синдрома на Даун , (след висок процент на БХС за това заболяване , тя отказа амниоцентеза ) . За голямо щастие сега се радва на здрав и красив малчуган.

Определено загубата на бебче , гледано с месеци , а може и години е много по-тежка.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: февруари 17, 2010, 15:39:01 »

Ами Голди споменава фетална морфология, а не БХС. Второто е статистика, а първото - ехографски преглед. Лично мое мнение е, че за около 250-300лв., колкото грубо струват трите прегледа ФМ, човек не бива да рискува. За БХС има противоречиви мнения, все пак е статистика.

Лично мое мнение е, че е добре да се направят и трите ФМ при специалист в областта, затова от по-раничко се запазват часове при тези доктори!!! Всеки месец бременните си правят прегледи на ехограф, но като се заговори за ФМ доста жени с лека ръка я подминват, а това са трите основни прегледа, които показват дали бебето има хромозомни аномалии, дали органите му се развиват добре и въобще дали се оформя здрав човек или с аномалии.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 17, 2010, 15:49:55 »

Да , аз също съм ЗА ФМ , независимо колко струва. За съжаление има жени, които именно по финансови причини не си правят.
Аз изказах личното си мнение и доводите които имам и за двете , като не ангажирам никой с това. Всеки преценя сам как да постъпи
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 17, 2010, 16:08:47 »

Аз говоря за ФМ, аз също не си направих БХС, заради високия процент лъжливи резултати. Но на мен лекаря ми каза, че няма смисъл от БХС, при положение, че ще правя и трите ФМ.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: февруари 17, 2010, 16:13:27 »

Аз говоря за ФМ, аз също не си направих БХС, заради високия процент лъжливи резултати. Но на мен лекаря ми каза, че няма смисъл от БХС, при положение, че ще правя и трите ФМ.

Лени бени, това имах предвид, а не да споря с теб  give_rose
Просто твоят пример е за изследване, основано на статстика, което явно дава досат лъжливи резултати, а Голди говори за изследване, при което, ако е направено от добре обучен специалист, може да покаже, ако има генетични аномалии (хромозомни) и неразвити органи (доста по-надеждно е).
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 17, 2010, 16:18:54 »

Аз още в началото казах за положителното ми мнение и одобрението за ФМ. А примера за БХС го дадох след като с Маги коментирахме , че е прогнозно изследване smile
Аз също не споря  give_rose , а и не бих оспорила каквото и решение да вземе някоя бъдеща мама
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines