Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 14:04:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Генетични изследвания, БХС и фетална морфология  (Прочетена 143752 пъти)
 
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 02, 2010, 17:56:35 »

rozovka , на мен ми я прави д-р Марков на 2Д макар че отидох за 3Д, само ми пусна на 3Д да и видим физиономийката й. В началото на демеври месец ходех на още една ФМ само че в Стара Загора, също ме гледаха на 2Д.
Незнам каква е разликата за тях дали ще е на 2д или 3д, лекаря като си е добър и щом си разбира от работата няма проблем.За мен това 3д и 4д е по добре виждане за теб, не и за лекаря.
Мое мнение, не искам никой да засегна или обидя smile
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 02, 2010, 18:37:26 »

Дидка, ти не обиждаш никого, но малко не си разбрала според мен.
Марков гледа на 3Д и 4Д, като то не си е само за тебе, а за много неща! 2Д е обикновения видеозон, на който те гледат на всяка консултация. Докато на 3Д, могат да се видят много повече неща, да се установят проблеми, по-ясно се виждат органите и бебето може да се огледа отвсякъде!
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #32 -: февруари 02, 2010, 18:50:09 »

На мен Марков ми прави феталната морфология на 2Д и двата пъти! Огледа я от връхчето на нослето до пръстите на краката. 3Д пусна за съвсем малко.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: февруари 02, 2010, 21:29:59 »

Това, на което викате фетална морфология и на мен го правиха на 2Д само. Въпреки че ехографът имаше възможност за 3 и 4Д, момичето, което извършваше прегледа, ми каза, че само 2Д е нужно, за да извършат измерванията. Тук за този преглед не е нужен и лекар, а специално обучен техник за ехограф.
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 02, 2010, 21:52:20 »

Това, на което викате фетална морфология и на мен го правиха на 2Д само. Въпреки че ехографът имаше възможност за 3 и 4Д, момичето, което извършваше прегледа, ми каза, че само 2Д е нужно, за да извършат измерванията. Тук за този преглед не е нужен и лекар, а специално обучен техник за ехограф.
Това е точно така good 2Д е ехографът напълно достатъчен за да се направи обстоен преглед на органи и системи. 3 и 4Д са с абсолютно същата цел, само изображението което показват е по различно, да не говорим , че се спекулира с това с оглед плащането, за да може родителите да зърнат муцунката на наследника и да платят за това 100-150 лв. pardon
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 03, 2010, 10:36:31 »

Зойче, тоочно това исках да напиша, мен и двата пъти ме гледаха на обикновен ехограф, но Ели правилно го е казала, че за това трябва обучен човек  good
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 03, 2010, 10:40:37 »

Да, така е.
Феталната морфология се прави на 2Д, стига "задехографкосто устройство" да е достатъчно компетентно за целта. smile 3Д и 4Д е повече за кеф на родителите. smile
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #37 -: февруари 03, 2010, 11:57:20 »

Мога ли тогава отделно да се запиша на 4D - просто да си погледам?
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 03, 2010, 13:58:24 »

Розовка, док ще огледа бебчо на 2Д, ще измери всичко, т.нар. ФМ. Отделно, ако си носиш с теб диск, може да ви запише, но мисля, че се плащаше (при сестра ми бебка беше застанала с гръб и много се измъчи да я огледа, та не напарви запис, понеже основно гръбчето щеше да е записано). Но си пуска освен 2Д, също и 3Д и 4Д (сега дали ги има ид вете не помня точно, но бебчето се виждаше прекрасно). Той си гледа на монитора, а ти и придружителите на един плазмен ТВ.

В повечето случаи бебчето се оглежда на 2Д, а 3 и 4Д май са по-скоро да се добие визуална представа как изглежда бебчо. На страницата на д-р Марков има снимки, като и обяснения коя ФМ от коя до коя г.с. се прави, както и оптимална за изследването г.с.
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 09, 2010, 18:39:02 »

Искам да попитам някоя от вас ходила ли е в Майчин дон в Националната генетична лаборатория за това изследване биохимичен скрининг да ми разясни малко какъв е реда,моята докторка ми каза,че се взима кръв за изследването и се прави и ехография.
Въпросът ми е ако някой е ходил със записване ли е и кое се прави по-напред-ехографа или първо се взима кръв.
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: февруари 09, 2010, 20:46:23 »

криссси, отиваш на място без да се записваш, като трябва да си носиш ехографска снимка(изследване) от същия или най-малко от предния ден, за да могат да вземат данните на бебо от същия момент. Попълваш една анкетна карта с данните си, после те мерят на един кантар и ти взимат кръв и тва е, може и да има опашка и да се наложи да изчакаш, но не е нещо много изморително. ако лекаря ти не е близо до Майчин дом, можеш и там на място да си направих ехографа, аз така направих.

А сега специално си намерих изследването- на 3д ми е и имам и една снимка на 4д, нямам клип и ми струваше 80 лв., аз знам, че обикновения ехограф на който ни гледат на консултации е 2д.
А за специалиста-задължително! Много е важно лекаря или който те гледа да е минал спецално обучение, но за съжаление има много лекари, които минават само на кратки курсове, а претендират, че могат да работят с ехограф и от там се получават много грешки и излишни притеснения у родителите или пък по-лошо-ако не види съществуващ проблем...
« Последна редакция: февруари 09, 2010, 20:52:24 от BaBy » Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: февруари 10, 2010, 12:57:02 »

Благодаря,аз преди малко звъннах направо и точно така ми казаха-без час,а аз понеже съм от Враца и там ще си правя ехографията,на мен ми казаха,че ехографията е 20лв,а кръвното изследване-42лв.
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: февруари 10, 2010, 14:53:05 »

Криси а казаха ли ти за колко дни стават изследванията, он-лайн можеш ли да ги получиш, гладна и жадна има ли такива изисквания, кога е за предпочитане да се отиде - сутрин или следобед?
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 10, 2010, 15:37:57 »

Моля погледнете на 1-ва страница!  smile Благодаря  give_rose
МОДЕРАТОР
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 11, 2010, 13:40:08 »

Ами на мен никой не ми каза да не ям и не пия,без час е,първо е ехографията и след това ти взимат кръв,аз ще ходя сутринта,защото не знам колко хора ще има и искам да се вредя.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines