Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:05:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Генетични изследвания, БХС и фетална морфология  (Прочетена 143296 пъти)
 
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #15 -: август 12, 2009, 08:44:18 »

Гледайте сега по БНТ дават за генетичните изследвания  good
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: септември 16, 2009, 11:29:06 »

аз си правих бхс в 16г.с
фетална при Балев в 18г.с. и 32г.с.-трудно се записахме,но за Варна той е човека за ФМ Wink
иначе в майчин дом ходих на 4D 4 пъти за наш си кеф blum,защото моето доки ме викаше 1път в месеца на преглед,а аз не издържах толкова време без да видя бебката blush
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 07, 2009, 15:34:42 »

Здравейте момичета, аз също чакам бебче февруари месец не съм се записала в отчетната тема защото имам усложнения изчаках да ми минат резултатите но уви те не бяха добри. Правех си ФМ в 14 г.с и излязоха в рисковата група за синдрома с 1:179. От тук се започна кошмарът.Лекуващата ми лекарка ме насочи към Ст.Загора при д-р Ина Цонева или в София при Мазнейкова, но аз си запазих час при Марков. Прегледа при Марков ми беше вчера но и той нищо обнадеждаващо не ми каза от прегледа и от това което  цитирам "съм чел ти намалям риска с 50 % и ставаш 1:270", което за мен това не е успокоение.Единствения начин да разбера е амниоцинтеза но от това което съм изчела де що има всичко за това излседване казват че има риск за спонтанен аборт и от усложнение на бебето.Днеска отидох до мойта лекарка но беше влязла на раждане и неможах да говеоря с нея и да и бесня какво са ми казали в софия и да се допитам до нея.И тук стигам на кръстопът и незнам какво да направя или предприема знам че има доста момичета тук които са повече запознати от мен и ще бъда много благодарна ако ми помогнат със съвет.На никой не го пожелавам това нещо и тия безсъннии нощи и ревове постоянно извинявайте за дългия пост който стана но наистина исках да го споделя с вас
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: октомври 07, 2009, 16:37:58 »

Дидка съжалявам за случващото се. Във форума мисля има няколко момичета на които е правена амниоцентеза (като се сетя кои са, ще ти пиша на лични да си ги питаш лично). Та мисълта ми беше че тя е препоръчителна именно в случай с по - висок риск. Марков не ти ли обясни дали препоръчва или не да се прави? Не знам ама за мен е добре да се направи, а процента риск от спонтанен аборт мисля беше около 1%  crazy
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 07, 2009, 16:54:41 »

Герганче , мила, Марков не ми каза направи я или не прегледа ме на ехографа каза че нохалната ...... (забравих какво беше) си е добре  ( по това което определят дали има риск или не). Каза ми също че по това което вижда на ехографа ми намаля риска с 50% и ми го прави на 1:270 и вече решението за амнио да си го взема сама но не ми каза да прави го или не не го прави.Единствено ме посъветва да си взема решението по бързо защото съм почти в 20 г.с а амниоцентезата се прави до 20 седмица.Затова незнам какво да правя а ме е страх много по точно от това което вече съм изчела и ми се е набило в главата, затова се престраших да пиша защото знам че има доста момиче минали по тоя път.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: октомври 07, 2009, 17:22:38 »

извинявам се предварително, че се намесвам, но да си кажа мнението като лекар..ако се прави от специалист риска от аборт е почти никакъв..моя съвет е направи си я като добре избереш лекарят по добре амниоцентеза за да си спокойно..все пак стреса , който прививяваш в момента е много по вреден от колкото самата процедура повярвай ми така вредиш и на двама ви ..не се страхувай ..това е за ваше добро..медицината и акушерството е толкова напред вече така че спокойно
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 07, 2009, 18:09:27 »

Аз не съм бременна, но кумата ми е.При нея риска беше по-малък от твоя, но независимо от всичко си направи амноцентеза и то в четвъртия месец за собствено успокоение.Никой не може да те накара на сила да си направиш това  е лично твое решение, но ти може да направиш нещо превантивно.Предполагам си чела, че при амниото изтеглят малко количество околоплодна тчност пълна с клетки на бебо и така се разбира дали и каквъ са уврежданията.Кикси едно друго момиче от форума също си беше правило амницентеза.Мисля, че за собствено успокоение може да я направиш.Късмет.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #22 -: октомври 07, 2009, 20:39:07 »

Ditka_T, искрено ти съчувставам и ужасно съжалявам за случващото ти се, но аз не разбирам съвсем за какъв съвет молиш. Положенията са две - или си ок с това да си родиш детенце с Даун и забравяш за амниоцентезата пък каквото стане или не си ок с това и правиш иследването. Имам приятелка, която в момента е в напреднала бременност, та тя отказа да си направи разните му там БХС и др. защото от начало беше решила, че аборт няма да прави какъвто й да е резултатът. И в този ред на мисли ми се струва, че всяка мама, преди да се подложи на съответните изследвания, трябва да е наясно със себе си как ще реагира във всяка една ситуация.
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 08, 2009, 09:08:12 »

Благодаря ви за бързите отговори момичета, писах защото знам че Кикси я правеше но в монета е заета покрай малката а и има други момичета които са се подлагали на амнио.Знам че всеки е с различни гледни точки и различни мнения, знам също че медецината е напреднала доста но от един лекар ме пращат на друг и никой не ти казва нищо конкретно.Сутринта ходех при мойта лекарка и тя ми даде адреса на д-р Ина Цонева в Стара Загора за още едно мнение и вече след това евентуално на амнио.Склонна съм да отида но не искам да си пълна главата с още негативни мисли, та за момента съм навита за амнио..... не искам после цял живот да се обвинявам,че не съм го направила.
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 12, 2009, 10:16:50 »

Ето ме и мен да се се похваля с добри новини danceg danceg danceg
Прегледа в Стара Загора мина повече от идеално, докторката отрече да имаме признаци за Даун категорично отказа амниоцентеза да се прави, гледа точно тази гънка на вратлето (НТ нухална транслуценция) и по този начин се измерва колко е риска, а на бебока НТ е 1.83мм.(дават за допустимо до 3мм.) което е много добре, абе с 2 думи съм на 7-то небе от щастие  yahoo
Искам да благодаря на всички за оказаната подкрепа много сте мили момичета  give_rose , а сега отивам в отчетната тема да се запиша и отчета  danceg danceg
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 12, 2009, 10:25:39 »

Didka_T от сърце се радвам за теб миличка, просто нямаш престава колко  yahoo  Bravo
п.п пожелавам ти скоро да гушнеш едно малко сладко бебче Wink
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 12, 2009, 10:47:04 »

 petrova83  give_rose
Пожелавам ти и на теб едно прекрасно бебче няма по голямо щастие от това Wink
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 17, 2009, 09:42:53 »

Момичета,кога се прави третата фетална?Искам да отида на втори 3д,ама не знам кога.Разрових се в нета,но не можах да го открия.
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 17, 2009, 09:53:59 »

Момичета,кога се прави третата фетална?Искам да отида на втори 3д,ама не знам кога.Разрових се в нета,но не можах да го открия.
Kали - 28-30 г.с. аз чета от тук:   http://www.mcfemina.com/ натисни отдолу "ултразвукови изследвания за бременни" после ФМ  и прочети  good
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #29 -: февруари 02, 2010, 17:43:38 »

Здравейте, момичета, моля ви кажете ми феталната на 2D или на 3D се прави?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines