Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 11, 2024, 00:01:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища - октомври, ноември, декемвр  (Прочетена 95350 пъти)
 
deslona
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #240 -: октомври 14, 2009, 16:52:58 »

anellly честито за първата покупка на бебо.Тя е най-вълнуваща. Bravo
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: октомври 14, 2009, 17:22:13 »

Анели, честито за печалбата и доброто вложение! blum Най-голямо е вълнението при първите покупки наистина! Чакаме снимка на това неустоимо жълто комплектче! Wink На мен жълтото ми е любимият цвят и очаквам много да ми хареса покупката ти! Bravo yahoo
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: октомври 14, 2009, 20:15:37 »

Здравейте мили бъдещи мамчета, е вече някой са и настоящи. Аз отдавна не съм писала, но ви чета най редовно, кой какво е купил , къде е бил и т.н. При нас за сега нещата са ок. Вече няколко пъти ми казаха че сигурно ще си имаме момиченце, но аз все пак докато не се роди не искам да се настройвам. Инъче относно покупките и аз не мога да се отприщя, обикалям насам натам, набелязвам ама нещо не мога, но мисля вече следващия път да се реша и да почна. ... А само едно нещо сме купили - количката, не че тя е най важната в началото, но искахме една определена и сега излезна че я има и на добра цена, дано наистина излезне сполучлива.
А да ви питам вас кога започнаха да ви се подуват крачетата, предполагам че в последния месец, аз все всичко за тогава го оставям, ама ако и мен ме сполети това подуване, което май е почти неизбежно, ще ми е трудничко.
А инъче аз сега като гледам нещицата все жълтичко, зеленичко, оранжевко... уж такива неутрални цветове, пък ще видим.
Легълце също сме харесали, сега се чудя чаршафчета какви да взема, и какво да гледам, и незнам вие колко комплекта сте си взели на първо време?
И съм решила от другата седмица правя един списък и ще почвам, или поне да си го имам да съм спокойна.
А и друго да питам, една позната ми каза хавлийки за бебето поне 2 да взема, ама мислите ли че тези които ги продават са специални за бебета - в смисъл материи и т.н или може с всякакъв вид хавлия.
И друго... коритцето за къпане се чудя ли чудя, обиконовенно ли, анатомично ли?..
Уф сори за дългия пост, ама като не съм писала отдавна и сега като невидяла.
Цунки на всички ви. smile
Активен
deslona
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #243 -: октомври 14, 2009, 21:24:08 »

ani4ka1710 аз например си взех 3 комплекта чаршафчета-те няма да са излишни.Имам около 6 хавлийки за баня-просто не мисля да пускам пералня всеки ден.А и във влажната хавлия на бебо не искам да се зараждат бактерии.
виж тук http://www.moebebe.com/?id=4
http://www.moebebe.com/?id=5
Моите крака започнаха да оттичат в края на 7 месец.Сега вече положението е непоносимо.За това колкото по-рано се започне с приготовленията,на теб ще ти е по-леко.Аз започнах в началото на 8 месец и вече съм напълно готова smile
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: октомври 15, 2009, 10:23:42 »

здравейте мамчета smile аз писах писах и накрая изтрих всичко Girl_hide

след консултацията бебо вече е 2,700кг, заел е стартова позиция и плацентата и околоплодните води са нормални, чакам да видим и резултатите от микробиологичните изследвания, аз съм вече плюс 11кг Girl_hide

и аз започнах да се подувам, но повече сутрин и то най- вече ръцете, не мога да си свалям халката но отминава за няколко часа:)

и ние почнахме с покупките малко по малко:) чаршавчета имам един комплект, но ще взема поне още един, а за хавлииките и аз мисля, че трябва да са поне две smile

списъци имам вече три плюс един с педиатри и като гледам имаме още много за отмятане Girl_hide

и така..... това е от нас за сега целувки на всички и чакаме вече следващите бебчета от нашата темичка heart
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: октомври 15, 2009, 11:46:17 »

здравейте мамчета smile  аз съм вече плюс 11кг Girl_hide


Ако знаеш само как ти завиждам за килограмите  blush аз другата седмица влизам в 8-ми месец и съм качила 13.500 кг.  sad Кой знае какъв хипопотам ще стана! nea
« Последна редакция: октомври 15, 2009, 11:50:13 от anellly » Активен
jozka
Ентусиаст
**
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: октомври 15, 2009, 12:08:25 »

Ако знаеш само как ти завиждам за килограмите  blush аз другата седмица влизам в 8-ми месец и съм качила 13.500 кг.  sad Кой знае какъв хипопотам ще стана! nea
споко момичета, аз съм вее +24  blush , а съм в началото на 8 месец  pardon
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: октомври 20, 2009, 08:17:29 »

 smile Здравейте мами!!! Как сте вие и малките бебоци? Ние утре сме на преглед така , че ще се включа с малко инфо.
Активен
deslona
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #248 -: октомври 20, 2009, 09:03:06 »

Здравейте на всички мили момичета  give_rose
anellly късмет утре на прегледа.
А аз утре съм на първия си запис в живота и толкова много се вълнувам  Bravo  Aviator
Дано да има само хубави новинки тази седмица от всички ни Flower Flower Flower
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #249 -: октомври 20, 2009, 09:47:37 »

Дано да има само хубави новинки тази седмица от всички ни Flower Flower Flower

 good Дано има хубави новини и тази седмица и в следващите....  Wink
Преди време четох, че някои от вас са избрали и говорили вече с лекар, който да ги посети вкъщи след изписването.

Може ли да ми разясните ситуацията?
 - Разбрах, че просто отивате и се уговаряте - но попълват ли се някакви документи или си е устна уговорка?
 - И второ какъв е лекарят - педиатър или общо практикуващ лекар, който става личен лекар на детето после. Нещо са ми объркани тези понятия, тъй като четох някъде, че специалистът (педиатър) няма право да бъде личен лекар.  crazy 
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: октомври 20, 2009, 10:30:37 »

cherry_tea аз питах на регистратурата на поликлиниката каква е процедурата и ми обясниха, че трябва предварително да се уговариш с избрания лекар, предполагам си разменяте данните, а самото записване би трябвало да стане след раждането Wink

педиатърът може и да бъде общо практикуващ лекар(те маи повечето са така) например сегашната ми лекарка е и педиатър и при нея е направо лудница, болни деца и възрастни на едно място.
Активен
deslona
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #251 -: октомври 20, 2009, 10:43:00 »

cherry_tea при нас в деня на изписването отиваш при този, когото си си избрала и просто се записваш.Може да бъде педиатър, а може и общо практикуващ.По твоя преценка.
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #252 -: октомври 20, 2009, 15:39:07 »

Много ви благодаря, Mila_ и deslonasmile Сега ми се проясни.  good

Хайде и един отчет от мен - лекарката ни отново излетя от кабинета, за да води раждане, така че нямаме картина от бебето, но пък аз и не държа вече толкова да му се бръмчи на главата с този ултразвук.  blum Иначе се погледахме с акушерката - тегло, кръвно, тонове на бебето - всичко в норма, палпира ми корема, намери главичката, която вече е надолу  yahoo и ми даде документите за раждане. Само че, за да не е приказна картинката, пак имам тема за размисъл и повод за въртене в леглото тази нощ - утайката ми била твърде висока.  girl_impossible И едни въпроси: "Ами настинала ли си? Развален зъб имаш ли?", а аз не съм нито настинала, нито пък знам да имам такъв зъб. И за това утре сме пак на линия пред кабинета. Какво да се прави?!  smile
Активен
jozka
Ентусиаст
**
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: октомври 20, 2009, 15:49:02 »

здравейте дами как сте?
аз се включвам за малко да попитам нещо. в неделя вечерта като се прибирахме от село ни блъснаха ( мина без ранени слава богу), обаче, аз адски много се изплаших защото се возих отпред и видях всичко, нямам болки и т.н., но се чудя тази оплаха може ли да навреди на бебчо?  shok
идиота реши, че нашето платно му   pleasantry харесва повече и излезе срещу нас без причина  Oh my ... ( без да изпреварва и т.н. ), едвам се разминахме от  angry челния удар, добре, че брата реагира много бързо и отби веднага в банкета и оня въпреки всичко успя да ни удари и да ни понамачка колата. абе главоболия само.  huhhuh.gif
иаче аз съм на преглед чак на 30-ти и тогава ще ми се издаде и болничния и нямам тършение да си видя пак малкия мъж  Girl_hide
Активен
deslona
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #254 -: октомври 21, 2009, 06:52:27 »

jozka съжелявам за случилото се и се радвам,че всичко е минало по най-хубавия за вас начин give_rose
Аман от идиоти по тези пътища.Аз за това избягвам да пътувам.А на бебо няма какво да му стане.По-сигурно място от твоето коремче няма мила.Така,че бъди спокойна @}->--А иначе казват,че всяка една емоция му се предава,но това не е проблем и не винаги е така.Не го мисли много.Аз имам колежка,която катастрофирва в 7 месец и изхвърча от колата.Слава на бога и тя е добре и дъщеря и е без никакви проблеми/тя е вече на 12г./
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines