Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 10:35:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища - октомври, ноември, декемвр  (Прочетена 93989 пъти)
 
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: септември 10, 2009, 16:07:51 »

Мацки, да ви призная, че и аз малко от суеверие нищо не съм купувала (само ми подаряват, пък и нали сме в ремонт). Обаче една приятелка миналата година роди и каза, че много съжалява, че е послушала мъжа си да купят всичко в последния момент и даже им доставиха покупките чак като се роди бебето! Каза, че се е лишила от удоволствието сама да изпере, изглади и прибере първите дрешки на бебето...А пък то си е емоция, няма какво да се заблуждаваме! pardon И аз затова все мрънкам по-бързо да се приключва с мизерията в къщи, за да мога да си купя и оправя нещата за моята кукличка сама, още преди да се е родила! Girl_hide yahoo
Така че ако не ви спира нищо друго, не се подавайте на суеверието, ами се втурвайте на шопинг, сега ви е паднало!  yahoo Аз онзи ден ходих до бебешкия магазин до нас да купя поне едно боди, ей така, да е първата ни покупка, ама нищо неми хареса..И се върнах без покупка! sad Ама се надявам в най-скоро време да дойде и моят момент на вихрене по магазините! yahoo
Активен
Roshko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 641


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: септември 11, 2009, 07:36:26 »

знаете ли аз май преживях суеверията тази нощ  blush blush blush
вчера мама ми се обажда и се разбрахме другата седмица четвъртък и петък да ходиме на няколко магазина и да видим какво ще харесаме за малката кукла  yahoo
та, отивам в Пловдив и да видим с какво ще се върна  good
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: септември 11, 2009, 08:21:23 »

Здравейте, случвало ли ви се е да не усещате бебето 2 дена и според вас това нормално ли е? Незнам какво да правя да отида ли на док. или да изчакам още малко? sad
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: септември 11, 2009, 09:47:18 »

Ами, Анели, няма да те лъжа, че не е много безобидно, трябва да го усещаш, точно вчера като се виждах с Булечка, тя ми разказа колко е важно да се усеща бебето! Ако не можеш да отидеш на лекар, поне му се обади, ама рядко са загрижени лекарите, дано всичко е наред!!! Пиши какво е станало!!! good
Но пък в крайна сметка, ти още не си май много напреднала, аз в твоите седмици рядко го усещах, така, че най-добре питай лекар!!! give_rose
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: септември 11, 2009, 12:08:01 »

Здравейте, случвало ли ви се е да не усещате бебето 2 дена и според вас това нормално ли е? Незнам какво да правя да отида ли на док. или да изчакам още малко? sad

Миличка, не сикам да те шашкам, но отиди на лекар възможно най-бързо, да те види, за да си спокойна!!! good Ти си 6 и половина месеца и е нормално да го усещаш повечко!!!

Както BaBy е казала, наистина е много важно да се учсеща бебо, аз моя, ако не го бях усетила, че не шава..., не ми се мисли какво щеше да стане, после докторите ми казаха, че е било въпрос на минути, за да го спасят!!! good Но това беше точно на термина!!!

Пак казвам, че не искам да те шашкам!!! good
Стискам палци всичко да е наред!!! good
Кажи какво е станало!!!
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: септември 11, 2009, 17:15:22 »

За щастие ритна 2 пъти, но не е толкова активен както преди - може би си почива.В понеделник съм на док и ще видим какво ще каже - дано всичко е наред. Но ако утре не ритне ще отида веднага!
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: септември 11, 2009, 19:27:09 »

Относно мърдането на бебето искам да споделя какво ме посъветва акушерката . Ако не ги чуствам и се притеснявам първо да изпия две чаши много студена вода наведнъж и след това да легна по гръб като някой да ми побутва корема на ляво и дясно като на вълна. Явно помага.Съжалявам ако не го обясних побутването като хората но дано сте ме разбрали.

Но понякога бебетата имат мързеливи дни и не са много активни.
Активен
buba_katinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: септември 13, 2009, 09:56:11 »

Здравейте, момичета. Аз скоро не съм писала от мързел. Но чета. Днес ми дойде музата и ще се опитам дасе сетя по някои от темите.
Гери, в Бг подготвителните контракции ги водят опасни, ако са повече от 10-15 на ден, ако са менструална болка или болка в кръста. Истината е, че могат да предизвикат скъсяване на шийката и поява на разкритие. Изписват магрезий и но-шпа. Това стягане на корема е контракция. А болката става по-силна от менструална чак след 4-5 см разкрите, но тогава вече е късно за задържане на бебето.
С първото си дете имах контракции от началото н а4 месец. Не знаех що е то и съответно се превивах цяла нощ. После на сутринта се оказа, че шийката ми е 1 см. От това последваха много контракции и лежане до последно под лекарско наблюдение на 10 дена.
Сега имам контракции от началота на 6 месец, но вече бях подготвена. Глътнах си хаповете, без да ги изписва лекарката, и после и се обадих. За сега нямам скъсяване и разкритие. Но пък гледам да си полежавам повече, но поне нямам забрана за излизане като преди.
За покупките - за да сте спокойни и все пак да не избързвате е хубаво сега да обикаляте магазините, да гледате, да избирате и да си набелязвате неща. После в края на 8 месец или първите дни на деветия, отивате да пазарувате - един ден ще ви стигне ако знаете от къде какво искате. После имате достатъчно време да изперете и изгладите и да подредите всичко. Аз така направих първия път, така ще направя и сега. С тази разлика, че вече имам почти всичко и пазара ми се стесни доста.
Ето снимки на някой от дрешките - купила съм само тези за изписването, другите са от каката и от една приятелка подарък - http://oktomvriiki09.snimka.bg/baby/nashite-pokupki.390927.14541959.big - за изписването
http://oktomvriiki09.snimka.bg/baby/nashite-pokupki.390927.14541960.big
http://oktomvriiki09.snimka.bg/baby/nashite-pokupki.390927.14541963.big
http://oktomvriiki09.snimka.bg/baby/nashite-pokupki.390927.14541964.big
Активен
buba_katinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: септември 13, 2009, 10:02:21 »

За мърдането на бебето - трябва да го усещате. Не е задължително да е често, но все пак. Това, което Гери е написала е вярно. Аз така размърдвам моята мързелана, когато се притесня. Не ми го е казвал никой, просто аз го остановх като метод.
За педиатъра - избира се пред ида се роди бебето, говорите с него и той трябва да дойде на посещение до 24 часа след изписването. Може и да не е точно педиатър, а общо практикуващ лекар - личен на бебето. Наистина най-добрия начин да намерите добър лекар, като разпитвате мамите с деца. Дори и да не са приятелки. Освен това, този лекар е длъжен да идва на домашни посещения, когато положението е сирьозно - висока Т, задушаване и разни такива неща, а не да разкарвате бебето.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: септември 13, 2009, 11:21:56 »

buba_katinka,
моите контракции или втвърдяването на корема ми започнаха преди седмица когато влязох във осмия месец. Вчера например ми се втвърдява цяла нощ а на сутринта ги засичах по една на 10мин. Обадих се в болницата където ще раждам и ми казаха да отида да вудят все пак какво е. Уточнявам че нито вида ми е текла нито болки като менструални имах нито кръв присто опъване на кожата и една лека тежест ниско долу.
Та в болницата ми сложиха колан и за 30мин засичахапулса на бебето, моя и силата и продължителноста на втвърдяването. Оказаха се на 5 мин. После лекарката ме прегледа за разкритие като вкара едно като пръчица долу и се вижда на екрана къде е главата на бебето и доколко е слязло. Успокои ме че не е абсолютно не контракции и не съм почнала да раждам. А и околоплодните води си бяха добре.

Явно това не са контракции и дори да се повтори това чуство ако болката не е силна съм убедена че не е раждане. Против съм вземане на каквито и да е хапове - в бг изпусват за какво ли не та и мисля пак казвам в моя случай организма ми се подготвя. Днес например нямам болки.

Но мога да кажа че колкото и да съм разочарована от прегледите при акушерката всеки месец тези ж болницата наистина ме прегледаха основно обясниха ми и за минута не ме накараха да се почуствам неловко че съм се обадила. Което ме успокоява че ще съм в добри ръце за раждането. Явно Швеция не е само черна. Оказа се че ми осигуряват ношница, памперси за бебето докато сме там и гащи за еднократна употреба та явно няма да имам кой знае колко багаж за болницата.

Може и да ви призвучи като лудост но на мен ми беше забавно в болницата- бях спокойна даже с Матиас залагахме за силата на контракциите, записахме едно клипче за бебето,говорихме си и времето мина.Пределно ми е ясно че раждането е много по болезнено но някак си съм спокойна че ако сме двамата всичко ще бъде наред. А и той се държа толкова мило и грижовно че няма как да не се справим.

Та това са мислите и чувствата ми от вчера и днес. Извинявам се за дългия пост.
Активен
buba_katinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: септември 13, 2009, 17:58:37 »

Гери, радвам се , че си спокойна. Да има и подготвителни контракции, не отричам това.
Много е различно всичко - и прегледа е различен. А за това, че тук изписват хапчета за всичко си права. И аз не винаги съм съгласна с това, но за моите контракции ги пия чинно - страх лозе пази.
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: септември 13, 2009, 20:31:56 »

Леле, Гери, много ме стресна така като си написала за контракциите, които си получила shok. Добре, че всичко вече е ок при теб. И добре, че са ти обърнали внимание в болницата и са ти обяснили всичко подробно, та да знаеш какво ти е било и да не изпадаш в паника излишно, ако се повтори този ужас пак, недай боже.. Така се прави интелигентно - обясняват ти внимателно причините за състоянието ти, за да не си въобразяваш и самоназначаваш някави  "диагнози" по нета например. Тук на мен това не ми харесва, че никой не ти обяснява причините, а директно ти изписва лекарства или в най-добрия случай те пащат на някави безумни изследвания, които струват купища пари само защото "така се прави". Мисля, че бях писала преди време дето ме накараха да си правя БХС без да има причина, само щото всички други си правят това изследване!
И добре, че Матиас е бил до теб да ти дава кураж! Bravo Че то в такива случаи колкото и да сме ербап мами, малко се паникьосваме и ни е необходима такава подкрепа! Wink
Моето втвърдяване на корема почна да се случва по-често - вече по 7-8 пъти на ден за по няколко секунди..Ама аз не смятам, че е нещо обезпокоително засега...Мисля, че е от преумора покрай ремонта..Днес боядисахме стаята, остана още една ръка на стените само утре и вдругиден да боядисаме и после мятаме пода! yahoo Така ми се искаше да свршим до края на другата седмица, ама май няма да стане.. angry
Е,нали вече му се вижда края, аз с това се успокоявам..
Хайде лека вечер от нас! give_rose
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: септември 13, 2009, 21:11:26 »

Здравейте , ние с бебко сме добре вчера ритка ли ритка, снощи също днес по - малко, но пак е нещо.
Като се върна от ЖК ще разказвам, въпреки че там минавам за 5 мин. и няма кой знае какво за разказване. За мен е важно да кажат:"Бебето е добре!"  Bravo goody
Лека нощ на всички мами и бебоци!!!
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: септември 13, 2009, 21:32:44 »

Hoty,

Не знам дали има бъдеща мамс която да не изпитва това втвърдяване на корема последните два месеца. Сега колко чеесто и колко продължава си е друг въпрос. Но все си мисля че понякога просто си зависи от анатомията на мамата, положението на бебето , защото понякога и то опъва или пък натиска много пикучния мехур. Но определено аз не бях се паникьосала защото нито ме болеше нито нищо.

За твоето преуморяване искам да ти кажа , че първия път когато изпитах твърдия корем беше точно след дълга и бърза разходка и явно съм се преуморила. Така че момичета преди да се паникьосваме ми казаха :
1. Да полегна и релаксирам
2. Да отида да се изпишкам
и ако болките продължат и имам предвид болки истински не лека тежест и опъване да се обадя в болницата.

Anelly,  радвам се че си почуствала бебчето то е така понякога си е сънливо и мързелува.

Само да сме спокойни...
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: септември 13, 2009, 21:56:58 »

Гери, има много мами, които не им се втвърдява корема Wink, на мен например, никога не ми се е, само един път сънувах кошмар и ме заболя корема силно и реших, че е контракция, но не знам със сигурност pardon Аз имам съвсем нормална бременност, бебто си мърда често, но не мисля, че на всяка бъдеща мама й се появяват контракции от рано или й се втвърдява коремчето! smile аз например, когато се преуморя много ме боли кръста или някой нерв на кръста или ми натежава корема или ми се подуват краката-обиконовените неразположения smile
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines