Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 12:22:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища - октомври, ноември, декемвр  (Прочетена 93993 пъти)
 
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: септември 09, 2009, 13:28:42 »

Здравейте, включвам се по въпросчето на Гери. Аз съм с такива подготвителни контракции от 6-я месец. Една от причните да се появяват може да е недостиг на магнезий. Затова неслучайно лекарите често изписват магнерот или подобни да се приемат до края на бременността. Аз първоначално пиех по 1 хапче на ден, сега съм на 3х1. Пак имам това втвърдяване по няколко пъти на ден, но знам, че е нормално и не се натоварвам да го мисля излишно. Гери, има разлика между родилни и подготвителни контракции. Родилните са много на често и са болезнени, болките се усещат в кръста. Доколкото съм чела при родилните контракции болката не преминава ако започнеш да се разхождаш, за разлика от подготвителните, при които ако опиташ да се поразходиш малко ще почувстваш облекчение. Ако това, за което ти говориш не е такова, няма защо да се притесняваш.
Дано съм била полезна и да съм те поуспокоила поне малко, но все пак наистина е добре да се консултираш с лекаря си.
Лек и усмихнат ден от мен! give_rose
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: септември 09, 2009, 14:24:44 »

hoty мерси за бързо споделеното мнение.

Аз си представям истинските контракции като болки при менструален период, но доста по-силни. Аз и за това се зачудих за това втвърдяване: подготвителна контракция ли е или просто и аз не знам какво. На мен едва ли магнезий 6е ми дадат на прегледа най-много да ми каже пак аку6ерката, че е нормално ама аз поне проверих в интернет за храни богати на магнезий- спанак, най-вече зелените зеленчуци, ядки и започвам да хапвам повечко от тях пък да видим.

Мерси за съветите а аз 6е ви докладвам какво са ми казали на прегледа след 2 дни.
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: септември 09, 2009, 14:32:12 »

Ами и аз пия магнезий 2*1 на ден, Нутри Маг, защото нали миналия месец ви се оплаках за болки в кръсчето, ами след като го почнах направо се родих, сега пак от време на време ми се появяват но за малко и по кратко, а за втвърдяването и аз като че усещам понякога, но незнам то понякога не мога да разбера бебока толкова шава какво ме боли ли, втвърдява ли ми се, абе луда работа, но и аз знам за тези подготвителни където се водят контракции че не болят. Но инфото и на мен ми беше от полза и малко ме успокои. Цунки на всички мамита.
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: септември 09, 2009, 15:30:48 »

Здравейте мами, радвам се, че поне малко съм била полезна и съм ви успокоила smile Wink Вярно е, че много неща ни стряскат, но не трябва да се притесняваме излишно smile Все пак бебчетата ни стават все по-големи, движенията им са по-болезнени за нас и усещанията са толкова различни от обичайните, че се паникьосваме малко. А пък не трябва да забравяме, че няма как да е все едно и също усещането, нали бебълс си расте и има нужда от пространство smile Бъдете спокойни и повече усмивки и добро настроение! give_rose
Пък аз мисля сега  да се поровя в нета за инфо как да си избера педиатър... pardon
Активен
maia_111
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: септември 09, 2009, 15:58:36 »

Здравейте и от мене girl_wink... Аз педиатър си избрах много лесно...препора4а ми го една комшиика,ходихме до нейния кабинет,разговаряхме с нея и ни хареса много,вси4ко много подробно ни обясни какво ще ни е най-нужно за беб4о и така....сега ще я 4акаме като се роди бебо да дойде в кащи така трябвало.... :PА до колкото за втвардяването на корем4ето лекаря неска ми каза 4е е нормално...обясни ми оба4е да следя продалжителността,каза 4е от 5 до 10 секунди няма страшно,ако о4естят през 10мин и продалжителността им се овели4и оба4е да му се обаждам smile....Друго какво да ви кажа купихме си кошарка...дрешки...килим blum,абе с 2 думи децката стая ни е готова.Коли4ка си нямаме ако някой иска може да ми препора4а някоя,защото аз 4есно казано неразбирам много много...да била лека маневрена pleasantry незнам те са толкова много по магазините....
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: септември 09, 2009, 17:01:29 »

момичета, извинявайте, че се намесвам, но тези контракции не са ли т.нар. Braxton Hicks контракции?
http://pregnancy.about.com/cs/laborbasics/a/bhctx.htm
http://www.google.com/#hl=en&source=hp&q=braxton+hicks+contractions&aq=0&aqi=g10&oq=braxton+hicks&fp=3aa7f458acaa2672
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: септември 09, 2009, 17:12:01 »

Ама педиатър от сега ли трябва да избера? Т.е. преди да съм родила? girl_impossible
Аз си мислех, че като родиш и тогава, ама пък то нали веднага трябва да почне да идва лекар... crazy
Аууу, нищо не разбирам, моля ви, вкарайте ме в течение, значи отсега трябва да си избера, а като се роди, направо го записвам, така ли? И този ли педиатър идва на посещения вкъщи? Това не съм го проучила... girl_impossible
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: септември 09, 2009, 17:15:14 »

аз доколкото знам вече не правят домашни посещения педиатрите.
на нас ни е малко рано, но и аз се чудя какво да правим с педиатър и дори искам (ние с милото имаме допълнителни здравни осигуровки) да проучим как веднага като се роди да направим и на бебо.
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: септември 09, 2009, 20:04:49 »

Ами аз ще разпитам една позната която на скоро стана мама, и тя ми каза си спомням че предварително си я избираш преди да се роди, и тя идва още като те изпишат от болницата, било задължително това посещение, но ще разпитам по подробно и ще информирам. smile
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: септември 09, 2009, 20:05:43 »

Ама педиатър от сега ли трябва да избера? Т.е. преди да съм родила? girl_impossible
Аз си мислех, че като родиш и тогава, ама пък то нали веднага трябва да почне да идва лекар... crazy
Аууу, нищо не разбирам, моля ви, вкарайте ме в течение, значи отсега трябва да си избера, а като се роди, направо го записвам, така ли? И този ли педиатър идва на посещения вкъщи? Това не съм го проучила... girl_impossible
Baby, на мен лекаря вчера ми каза като ходих да ми оформят документите за родилното и да ми дадат болничния. Аз за това питах и тук в темата, защото се оказава, че добрите педиатри са като добрите лични лекари - няма места при тях, имат много записани деца.. pardon всеки казва - питай приятелка - ама те тези, които споделят, че са доволни от техните лекари веднага уточняват, че има много деца записани и много се чака.. sad
А иначе не е вярно, че вече не идват на домашни посещения - точно обратното - длъжни са до 24 часа след изписването да дойдат на посещение за да видят бебето и майката. Това също ми го казаха вчера на консултацията, така че информацията е актуална. Все пак доктора ми каза, че е задължително сега да си намеря педиатър, а после като се роди бебълс, ако след няколко посещения не съм доволна от него, мога да го сменя, както е при личните лекари..Та това е засега, като проуча по-обстойно въпроса, пак ще пиша..
Лека вечер, мами! give_rose
Активен
maia_111
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: септември 09, 2009, 20:44:32 »

Ми да ви кажа на всякаде е разли4но...Тука задалжително педиатара идва в кащи,каза ми 24 4аса преди да ме изпишат от болницата да и се обадя и тя ще дойде в кащи да види в какви условия ще отглеждаме бебока,да даде савети и отговори на въпросите които със сигурност ще имам и така нататък.Дала ми е един списък с неща които трябва да купя за бебка и така...А при сестра ми примерно нещата се развиха по разли4ен на4ин(тя живее в Несебър),пак си избра педиатър но не е ходил у тях...Незнам от населеното място ли зависи това или от самия педиатър...
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: септември 10, 2009, 09:23:10 »

Здравеийте мамчета:)

и аз вече почнах да разпитвам за педиатри. Смятам задължително да е от поликлиниката до нас, личната ми лекарка също е педиатър, но идва доста далеч и с бебока ще е трудно да се ходи до там. В началото със сигурност ще се ходи с кола, но не винаги е възможно, друго си е да е на една крачка.

Днес бях на ЖК, но отново нищо не ми се полага като иследвания по здравната каса, искаще ми се поне бебо да видя, но ще чакам другата седмица прегледа при моя лекар Girl_hide Като килограми съм +8, но сега тепърва започва голямото качване girl_impossible Обиколката на корема е 91 и ми се вижда малко много, Сърдечните тонове са добре 146 smile

Това е от нас за сега, приятен ден на всички smile
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #132 -: септември 10, 2009, 11:22:56 »

момичета, извинявайте, че се намесвам, но тези контракции не са ли т.нар. Braxton Hicks контракции?
http://pregnancy.about.com/cs/laborbasics/a/bhctx.htm
Anichka, това може и да са тези контракции - Бракстън Хикс, но аз мисля, че те започват да се проявяват даже и по-рано от 6-7 месец.
А сайтът, който си посочила ми се струва полезен; до сега разглеждах разни интересни нещица в него  good
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: септември 10, 2009, 13:40:11 »

Днес нещо ме е хванала някаква вълна на притеснение и аз незнам защо. Незнам кога да почна да купувам разни неща, всички казват ами то е рано, и аз самата съм малко суеверна и също мисля така, но като чета колко неща трябва да подготвя и си мисля боже ами накрая дали ще мога да се справя с всичко, освен това тогава ще е зима и кой знае как ще е обикалянето насам натам. Абе ей такива странни емоции днес, не само за това де, днес ми се стори че корема много ми е пораснал, доста по видим е вече, много ми е мило като ме подритва постоянно малкия бебок, но все повече ми е едно страшно когато всичко наближава ( понякога си мисля че съм ужасна така да се страхувам). Но мисля че това ми е само временно състояние , но реших да си го споделя с вас да ми олекне. Цунки на всички мамита и утре съм сигурна че вече ще съм 6, все пак хормоните ме атакуват яката явно. pleasantry
Активен
Roshko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 641


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: септември 10, 2009, 14:01:59 »

Аничка като чета и аз с абсолютните същите настроения периодично!!!! а това с нарастването на корема и при мене беше така в твойта седмица smilesmile аз от тогава имам чувството че всеки ден ми пораства и вече е станаааааааааааааааааал  girl_impossible girl_impossible girl_impossible
а за покупките и аз съм точно по същият начин - уж малко суеверна да купувам толкова рано, уж си викам абе с толкова милиона неща ще успея ли...-то е ясно че ще успеем, ама да не е супер набързо, не искам да претупаме всичко накрая, при положение че времето е било толкова много и не съм го използвала от некви си суеверия...и така  и аз да спподеля че не си сама миличка  heart
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines