Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 10:06:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища - октомври, ноември, декемвр  (Прочетена 93130 пъти)
 
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: ноември 06, 2009, 23:13:26 »

Здравейте мамчета smile Да се включа само за малко по темета за багажа за болницата.. Нещата, които са за бебето е добре да са в отделна чанта, която таткото ще донесе като се роди бебешока. А чантата за мама трябва да има само нещата, които искат от болницата. За Тина Киркова - чехли и джапанки, вилица+нож+лъжица+чаша, може и чиния, нощница, връхна дрешка(жилетка), тоалетни принадлежности. За след раждането - превръзки, сутиен за кърмачки, помпа за цедене.. За бебето искаха точно определен вид памперси на Памперс пакет 24 бр за нормално раждане и два пакета за секцио. Освен това искаха и мокри кърпички за почистване на бебето.
Това се сещам...Хубаво е да си подготвите багажа поне две седмици преди термина. Аз например инцидентно влязох в болница една седмица преди раждането и добре, че всичко беше готово, та милото само отиде до вкъщи да вземе багажа и да ми го донесе..
Ами това е набързо..Целувки на всички очакващи големия ден! Пожелавам ви леко раждане и сладки бебешоци, които да изпълват дните ви с много положителни емоции! give_rose
« Последна редакция: ноември 06, 2009, 23:15:50 от hoty » Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: ноември 08, 2009, 18:00:33 »

Мисля , че е време да накупя някой неща . за да почна да стягам багажа , че като се знам каква съм забравана сигурно ще пропусна нещо. На мен 1 приятелка ми каза да си взема легнин, защото като си сложиш превръзка и докато стигнеш до стаята пак трябва да се връщаш. Това  разбира се първите 2-3 дена.
А защо за бебоците родени със секцио 2 пакета памперси?
Аз вече не съм на работа. На 11.11.2009г. ще ходя да ми дадат болничния, ще отида и на очен и в събота ще ми кажат дали ще мога да родя нормално.
Всеки ден по 2-3 пъти на ден имам болки ниско долу - това дали е нормално???
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: ноември 08, 2009, 18:14:58 »

Anellly, за какво ти е този лигнин? Ако се наложи да ти правят тоалет (промивки, ако имаш шевове) те ти дават лигнин да си поставиш докато стигнеш до стаята си, за да си сложиш превръзка..Аз докато бях в патологията ми слушаха тоновете на бебето всеки ден сутрин и вечер и тогава те мажат с едно гелче по корема, за което не ти дават лигнин да се забършеш и ние понеже си знаехме, отивахме да ни слушат тоновете с малко тоалетна хартия..Що се отнася до това, защо за секцио трябват 2 пакета памперси - предполагам, защото секциото лежат в болница 5 дни след раждане, а нормално родилите - 3 дни. За тези дни престой трябва да има с какво да подменят на твоето дете памперса..Не че те си нямат там в изобилие, но въпросът е принципен - важи за всички. Дано всичко да е наред с очния преглед и си по-спокойна вече в последните дни преди да се появи малкото съкровище smile Почивай си много, защото после няма почивка, да знаеш Wink
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: ноември 10, 2009, 10:24:58 »

Hoty, благодаря много!!! Утре съм на очен и ще пиша какво е станало.
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: ноември 10, 2009, 13:30:02 »

Анели, стискам палци да стане каквото ти искаш! girl_wink

Иначе за багажа за болницата, аз до полследно се мотах, а и моята лекарка ми беше казала- багажа като на хотел все едно си тръгнала huhhuh.gif и аз така направих-тоалетни принадлежности, хавлия, къпра, сешоар, бельо,а за бебетата само ръкавички трябваше да носим. аз дори нощниците, които си бях взела не си облякох, защото там ни раздаваха много чисти техни-еднакви и гледах всикчи момичета си бяха с белите-като бяло братство бяхме и постоянно ти дават нова и така и не стигнах до моите. Хубаво беше, че в болницата даваха и лигнин-стерилен, лекарката ми ми каза да ползвам него първите пет-шест дни, защото трябва да се сменя постоянно и с превръзките може да се заприш и за получиш инфекция, много по удобно ми беше от превръзки и само последните два дни бях с превръзки иначе с лигнина-супер! girl_wink Но много се радвам, че не трябваше да носим нищо друго, аз едвам се оправях с моя багаж, та оставаше и друго да нося...
Йозка, много се радвам за промяната в термина- значи скоро да чакаме добрата новина? yahoo give_rose
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: ноември 11, 2009, 16:26:09 »

 smile Здравейте ходих на очен и ми казаха, че няма никакъв проблем да родя нормално  yahoo
Днес трябваше да ми издадат болничния,но поради грипната епидемия ЖК са отменени и сега трябва да чакам да я отменят / дано да е скоро / , иначе пък добрата новина е че ще ми го издадат с дата 12.11.2009г. и не ми се налага да ходя на работа!!!
 air_kiss air_kiss air_kiss air_kiss air_kiss
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: ноември 11, 2009, 16:54:39 »

Eee, Анели, много се радвам за теб!!! yahoo Друго си е естественото раждане! girl_wink
Няма какво да ходиш на работа, сега трябва много да се пазиш!!! give_rose
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: ноември 11, 2009, 17:45:53 »

anellly браво за хубавите новини Bravo Bravo Bravo

сега когато си вече в болничен радвай се на последните дни с коремчето и си почивай много, че ще ти трябват сили.

за лигнина на мен ми казаха от болницата аз да си занеса, а те ще ми дават стерилен. и аз пропуснах тази седмица ЖК, но утре съм на преглед при моя си лекар да видим бебо, че вече все по- малко време остава:)
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: ноември 11, 2009, 17:55:52 »

Нахалствам малко в темичката ви, ама ей така да ви пожелая леко раждане, че на повечето малко е останало  blum  На коя от вас да стискам палци да роди на рождения ми ден  danceg  Мила май ти ще можеш да изпълниш това мое "желание"  blum
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: ноември 11, 2009, 17:59:39 »

Гери кога ти е РД ние сме се разбрали с бебчо да не е тази седмица, че не ми се лежи в болницата когато са забранени свижданията pardon
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: ноември 11, 2009, 20:26:05 »

Гери кога ти е РД ние сме се разбрали с бебчо да не е тази седмица, че не ми се лежи в болницата когато са забранени свижданията pardon

На 17-ти  Wink Ще стискам палци и ще си мисля за теб, че си ми една такава сладурска бременна  blum
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #296 -: ноември 12, 2009, 13:52:29 »

Аnellly, радвам се за хубавите новини около теб.  smile
Gerganche, влизай даже и по-често в темата. А за палците може и на мен да стиснеш едни  Wink
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: ноември 12, 2009, 13:56:01 »

Ооо Чери аз на всички стискам, ама на Мила имах предвид че ще й стискам да е на 17-ти чудото  good Ако искаш и ти може да ме зарадваш с бебче на моята дата  danceg
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #298 -: ноември 12, 2009, 15:15:57 »

Да, разбрах аз, че палците са за 17.   good

Ако искаш и ти може да ме зарадваш с бебче на моята дата  danceg
С удоволствие бих те зарадвала, тъй като и аз съм от тази зодия и ако бебата и тя е такава, поне ще знам какви бесове я вълнуват...  tease , но на нас ще ни е раничко май и сигурно ще влезем в следващата зодия.  pardon
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: ноември 12, 2009, 15:38:20 »

Гери няма да мога май да те зарадвам и на мен 17-ти ми харесва като дата, но според доки има още време, но все пак нищо не се знае:) и на мен ми се иска бебо да е скорпиончем аз съм рак и се разбирам с тази зодия  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines