Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 11:28:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища - октомври, ноември, декемвр  (Прочетена 93132 пъти)
 
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #15 -: юли 29, 2009, 12:55:55 »

smile А да ви попитам  - имате ли колеги от които ви се повръща...
funnytooth Добре описваш емоциите си, доста живописно, Анели!
Няма начин да не се издразниш поне веднъж на някого... особено сега, когато си като "хормонална бомба". Случва се, дори и на тези, които като мен не са на работа. Обажда ми се или ми пише една колежка, която среща определени трудности с някои задачи и търси съдействие от мен. ОК, няма проблем - когато мога, се включвам. Но доста се изнервям от начина, по който започва всеки път подценявайки себе си. Например колко била "омотана", как "не разбирала" нещо си и т.н., от които аз се дразня..... Май се отплеснах, но исках да ти кажа да не си позволяваш да смъкваш усмивката от лицето си и също да запазваш добрия тон, защото може грешно да си разбрала посланието, което излъчва въпросния колега. А ако и на него започне да му се "повръща" от теб, тогава става лошо.  focus
 Victory
Активен
tedi_medi
Любопитен
*
Публикации: 22


« Отговор #16 -: юли 29, 2009, 13:17:19 »

Днес бяхме на лекар и ни казаха нов термин, не зная защо така се получава сега сме 5 Декември, ма по-добре по-раничко, че вече се чувствам като слон качила съм вече 8 кг sad А вие?
Активен
elf
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 138



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 29, 2009, 15:20:47 »

tedi докторите съдят за термина по размерите на бебето, а всеки видеозон обикновенно дава различни размери и затова е възприето да се изчислява термина на база на последния ти цикъл  girl_wink
А за килцата ... аз вече съм качила около 12 кг. отгоре и направо не слон ами и аз незнам като какво се чувствам  smile колегите ме бъзикат че ходя като пингвин danceg

Да се включа и аз за колегите ... напоследък и аз се усещам, че ми иде да крещя по някои определени колеги, но се опитвам всячески да си повтарям че те не са виновни, те просто винаги са си били такива мудни и простички, но на мен вече не ми се занимава с тях ... леле майчета колкото повече ми наближава термина толкова по малко ми се идва на работа и ми се иска времето да мине по бързо, с нетърпение вече чакам да дойде Септември за да изляза болнични и да се притеснявам тогава само за бебо  Girl_sing   
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 29, 2009, 16:00:44 »

 smile Аз откакто разбрах , че съм бременна се опитвам да не се зтормозявам, да не обръщам внимание ама за 5 месеца станах на шут  tease . Нопонякога ако отсреща не дават мъничко - не се получава. То такова мърляво,мързеливо и глупаво момиче / 26г. / не съм срещала  nea
Хоти , мила и аз така като теб все броя дните докато дойде прословутия болничен , а той все не идва и неидва  cray .
Поне се моля новия колега, който назначат да е готин и да си изкарам спокойничко с него дните. danceg
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 29, 2009, 20:18:24 »

А, аз и без да работя, постоянно си късам нервите, за щяло и нещяло, от онзи злостер и безмозъчно същество свекърва ми diablo, като карам beating и т.н., ама няма как, а всеки ми вика, ама то сега трябва да си спокойна, е, кво да съм спокойна, всичко и всички ме дразнят, вкъщи съм робинята Изаура,че нали Емото ми е със скъсан ахилес и с тея патерици кво да свърши angry и после да съм спокойна, никой не ти прави място никъсе, в супера ще ме премажат да ме прередят shok и накрая ще ем гледат накриво като пия бира, мента или винце pardon Е, то друго остана ли ми Wink blum Това наистина ми е душевния релакс yahoo А, Инче, ти си майка героиня, настина незнам как година и половина си издържала, но то пък е имало за какво girl_wink danceg
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 29, 2009, 20:23:59 »

а забравих да ви се оплача, че онази сътрин, т.е. вчера сутринта, се събудих според мен от контракция, едно ужасно силно свиване и разпускане на корема ми, за около 10 секунди 7-8 пъти така се стегна, че направо се разтресох Oh my ..., незнам какво беше, но предполагам, че е било контракция и ако ви кажа какво я причини ще припаднете-сънувах, че хцащам емил в изневяра и то не просто ми изневерява, ми си го раздаваше влюбен cray angry shok Oh my ... НАПРАВО ЩЯХ ДА УМРА В СЪНЯ СИ!!! diablo
Е, такава куклувица като мене няма!!!!!! sarcastic sarcastic sarcastic ROFL ROFL ROFL Не съм нормална, ама така го преживях, че цял ден не му говорих, толкова беше реално и гадно, отврат!!!!!!!!! NO
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 29, 2009, 21:50:03 »

Здравейте, мамчета! smile

Честито на всички новодомки, които се приютяват в темичката ни! Bravo Добре дошли, мами! give_rose

Аз да се отчета, че то ето нова темичка имаме, аз още не съм се записала тук  blum

Вчера ходих на лекар - не се е качил достатъчно хемоглобина ми..От 88 сега е 94 angry И доктора каза да продължавам да пия тотемата, поне да се качи на 100 sad Освен това споделих, че ми се иска вече да си взема болничен и той ми каза, че "комисията била запълнена" или нещо такова и ако искам може да се явя на плтена комисия за болничен, която струва 25 лв. Е, не съм за 25 лв естествено, ама ме хвана яд - не стига, че бавят болничните и ще съм един месец без заплата, ами и да се набутам с още 25 лв! angry Еми няма да стане! Ще си кретам на работа още един месец до 28.08 и след това съм си писала една седмица отпуска преди майчинството! Дано всичко да е наред с нас, че да мога да го избутам.. good
За колегите - ми нервя им се, даже се усещам от време навреме, че май се заяждам или по-точно влизам в спор с някои, които не са ми симпатични просто ей така, за спорта blush pardon Като цяло обаче съм доста по-спокойна от преди..Взех да не се "връзвам" като нещо не е наред по отношение на работата, не се "вталясвам" на разни казуси, които при други обстоятелства щях да се занимавам да нищя докато не изясня нещата и т.н...За това ми помага и малкото ми зайче, защото взе много активно да рита! yahoo Вече по цял ден е купона, даже вчера се "показа" на някои от колежките - такъв шут ми заби, че ми подскочи коремчето от ляво доста явно! funnytooth Голям майтап падна като ме видяха колежките!
Аз да питам..вие как се обезкосмявате? blush Аз на местата където се виждам успявам да се епилирам, но триъгълника.. shok blush Та вчера си взех депилатоар (или както се казва този крем със шпатулката) и реших да го пробвам днес, ама хич не съм доволна angry angry :angry:Не премахва така косъмчетата, както очаквах! angry angry :angry:И сега има "бучещи" места! angry angry :angry:Срам! blush Чудя се дали може да се ходи на кола маска по време на бременност? Аз съм станала много чувствителна и не знам дали ще мога да издържа болката..Дайте идея или съвет как се справяте с този деликатен проблем blush Girl_hide
Сори за  Offtopic
Поздрави на всички и лека вечер! give_rose
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 29, 2009, 22:18:23 »

hoty , аз в нашата темичка /"Юни, юли, август"/ писах скоро за хемоглобина, ама и на теб да кажа - сигурна ли си, че ти е желязодефицитна анемията, че я пиеш тая Тотема?  angry
За да ти е толкова нисък хемоглобинът, въпреки че я пиеш, може да не е от недостиг на желязо, а да е таласемия като моята.
Въобще изследвала ли си желязо и желязосвързващ капацитет?  crazy
Питам те, защото повечето доктори като видят нисък хемоглобин при бременна, веднага изписват желязо, а понякога това е безполезно, че и вредно - може да се вдигне много желязото в организма.

И моят хемоглобин е 89, ама аз се радвам, защото не очаквах да го вдигна от 78 на 89, но аз пия само фолиева киселина. Желязото ми е добре. Затова е важно да се установи видът на анемията.

За триъгълника ходя на кола маска, ама познай, от миналия месец, бях спряла като забременях и голяма грешка - такъв зор видях от болка заради неколкомесечното бръснене, че 100 пъти съжалих, че съм спряла да ходя на кола-маска.
Всъщност моята лекарка в началото ми каза да не рискувам излишно /не разбрах много каква е връзката/ и да изчакам с кола маската в интимната област, докато не мине първия триместър. И аз естествено я послушах, ама после докато се наканя, то 2 месеца близо лежане по болници и накрая отидох в 7-мия месец чак и доста ме боля. sad Ама сега пак отивам, въобще не се отказвам, после ми е толкова добре... blush А и козметичката внимава страшно много, правим дълги "почивки", като се размрънкам,че ме боли. Но нямаше да ме боли така, ако не бях прекъсвала.

Моята кометичка каза, че страшно много бременни си правят кола маска на триъгълника и то още от началото на бременността и тя не е видяла досега проблем да има. Така че според мен отивай на козметик да си решиш проблема. Най-много да те боли малко повечко, ама ще потърпиш, после пък ще ти е по-лесно.  smile

Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 29, 2009, 22:24:39 »

hoty и аз няма да се повтарям за хемоголобина, затова погледни юли, август, септември. А за козметичката, аз не съм спирала да ходя, макар че на краката почти нямам по време на бременността.  Не съм имала проблеми или контракции в резултат на болката, даже бих казала че ме боли по-малко от преди, така че пробвай преди да минеш  да бръснене  good
Активен
denki6a
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #24 -: юли 30, 2009, 08:13:45 »

За хемоглобина на мен ми казаха много зелени неща - спанак, коприва и черен дроб, също ядки
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #25 -: юли 30, 2009, 10:02:08 »

Нoty, по отношение на обезкосмяването при козметик, се присъединявам към казаното от Darling и Kiksi. По принцип няма проблем, ако си ходила и преди. Вече, ако ще ти е за първи път от много време насам, може да ти е по-некомфортно и да те боли повече. Трябва да си прецениш. Възможно е от хормоните малко по-трудно да става премахването, както на теб ти се е случило с този крем. 
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юли 30, 2009, 11:30:05 »

О дааа,мен последния път не знам от хормоните или от нещо друго ама така ми се късаха shok,направо козметичката се видя в чудо,изобщо не можа да ме изчисти както трябва!
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 30, 2009, 11:39:49 »

За обезкосмяването знам, че тези крем депилатори изобщо не трябва да се ползват по време на бремеността nea Аз преди си правех ръцете, но даже и там спрях, защото са си силни химически препарати.
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 30, 2009, 13:14:46 »

За обезкосмяването - аз навсякъде го правя с епилатора. Все още се справям с всички места, но милото обеща да ми помага, тъй като ме е страх да отида на козметик като съм с бебок, да не ме изтормози много. smile
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юли 30, 2009, 20:27:55 »

Kiksi, darling, аз понеже четох във вашата темичка "юни, юли, август" и много се учудих доктора като каза, че въпреки, че малко се е качил хемоглобина от тотемата пак да я взема за още 15 дни.. shok Ама какво да кажа..А милото и той чел в нета, че може би е по-добре да се пие витамин б12 и че не е задължително проблема да е в недостига на желязо...Ама нейсе, ще я пия пак тотемата и туй то! sad
Много ви благодаря на всички за съветите за обезкосмяването smile give_rose Аз мислех да се обадя на козметичката и да я питам дали ще ме вземе след някой друг ден, че то с тоя депилатоар май ще изникнат косъмчетата до няколко дни.. angry Само ме притеснява това, че аз съм ниска и с тоя корем много трудно ще се покатеря на леглото за обезкосмяване.. Girl_hide Ама ще го измисля дотогава...
Аз да задам сега друг въпрос - някой интересувал ли се е вече как точно се избира педиатър? Че аз питах моя лекар и той ми каза, че трябвало  да съм говорила предварително с някой, но да ми е наблизо да мога да ходя до там Oh my ... shok А аз си мислех, че педиатъра е като личния лекар, ако се наложи трябва да идва на място?! Явно моите представи са съвсем различни, та ако има някой идея как може да се направи такъв избор моля да сподели...
Днес бяхме на лекар и ни казаха нов термин, не зная защо така се получава сега сме 5 Декември, ма по-добре по-раничко, че вече се чувствам като слон качила съм вече 8 кг sad А вие?
tedi_medi, ние пък се движим с една седмица назад...термина ми е 23.10, но се очаква да се роди бебълс на 30.10..Така е, защото моят цикъл е по-кратък и овулацията ми не е на 14 ден..Ама това не ме притеснява, тъй като откакто знам това всеки месец на консултацията питам как се движим и ми казват, че сме с една седмица назад, т.е. малката си расте нормално:) Така, че не се притеснявай за тези неща изобщо!
Bulechka, аз съм споменавала в темичката, но лентичката ми е толкова цветна, че не си личи май, че ние чакаме момиченце smile Моля те да го отразиш на първата страничка с розово щъркелче Wink Благодаря ти предварително! give_rose
Поздрави на всички мами и прегръдки!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines