Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:42:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 10 част  (Прочетена 157094 пъти)
 
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: януари 27, 2010, 01:22:08 »

Аз имам може би малко глупав въпрос, но .... как ги правите сами тези работи? Като гледам бутониерите и тейбъл картите, изглеждат толкова добре, все едно са купени готови  Bravo
Активен
eva_87
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 178



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: януари 27, 2010, 12:02:33 »

NINA STYLE ,първо пробвахме хоризантално,но не ни хареса някакси.А и много ниски ми се струват.Ще помислим още.Оставила съм тейбълката до мен на шкафа и като я гледам няколко дни може да доизмисля нещо girl_wink
divanetata ,не е трудно,само така изглежда можеби.Стига да имаш достатъчно време,може да направиш всичко-затова започнах подготовсата 8месеца по-рано bouncinggirl
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: януари 27, 2010, 12:12:26 »

divanetata ,не е трудно,само така изглежда можеби.Стига да имаш достатъчно време,може да направиш всичко-затова започнах подготовсата 8месеца по-рано bouncinggirl
И аз съм я започнала от много рано подготовката, но все пак нямам представа как се правят тези неща  huhhuh.gif Например тейбъл картичките ти са страхотни, много ми харесват, но не мога да си обясня как си направила цветния орнамент  blush А за бутониерите да не говорим ... Ох винаги в училище съм била зле по Труд и техника  tease Ако все пак някой може да ме "светне" как стават нещата, ще се радвам  give_rose
Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: януари 27, 2010, 12:44:21 »

Аз пък винаги съм се чудила от къде си купувате материалите  crazy И още нещо.. не излиза ли по скъпо да си направиш сам бутониерите за гостите и късметчетата? Предполагам, че например не можеш да си купиш 50 см тюл, 30 перлички и т.н ...
Любопитно ми е да си споделите мнението  Wink
Активен
eva_87
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 178



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: януари 27, 2010, 13:33:34 »

За тейбълките,търсих картинки с орнаменти art nouveau ,зашото много ми харесва този стил.Накрая намерих един рекламен сайт,англииски май беше,с примерни брошури,покани и т.н.т.За да не се копират картинките и да не им се краде идеята имаше сложен един надпис пред цялата картинка,но с помоща на paint го махнах ROFL.За бутониерките,като тъпсех изкуствени зветя за украса на ресторанта,случайно видях розичките.Майка ми е била шивачка и в къщи имаме всевъзможни ленти,панделки и т.н.т.Перличките ги свалих от един сватбен късмет който ни бяха дали(тук ги правят мнооооооооого големи).
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: януари 27, 2010, 13:46:22 »

Rossito, материали има навсякъде - в книжарниците, в магазините за платове, в специализираните магазини за копечета, конци и пр.......та дори и в магазините за 1 лв. Wink

А що се отнася до себестойността - не излиза по-скъпо. Моите късметчета бяха по 45ст./бр., а предполагам си виждала какви ужасяващи с долнопробни материлаи има за по 50 ст. и повече  bad по сватбените магазини......А аз като материали бях взела повече, отколкото щях да използвам. Сега като сметна реалните бройки, които можех да направя с тези материали изизат на стойност около 27-30 стотинки.
« Последна редакция: януари 27, 2010, 13:48:57 от lionelsa » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: януари 27, 2010, 13:56:31 »

И аз съм съгласна, че не излиза по-скъпо обикновено да си ги направиш сам. Аз си взех 1м тюл например, който да кажем е бил 5-6 лв и с него украсих кошничката и направих късметите - остана ми съвсем малко. Взех на едро розички - 144бр, от тях наистина ми останаха може би половината, но ако бях правила бутониери за всички, щяха да заминат. Взех панделка - ролка от 100м за около 10-тина лв. С нея направих бутониерите, вързах поканите, използвахме при украсата на чашите и шампанското и почти всичко, което имаше да се вързва - така хем е в тон всичко, хем я използваш. Остана ми малко само от нея.

Както каза Лионелса готовите късмети не винаги изглеждат много добре, а тук ги гледах по 1лв например  huhhuh.gif
Материалите - тюл и кошничката (неукрасена) ги купих от един сватбен магазин, а панделката и розите ги поръчах от една фирма, доставиха ми ги вкъщи  good Еди друг вид панделка купих от кинкалерия и така  pardon
Не се отказвайте, ако имате време и желание да си направите нещата сами. Ако ви трябва инфо за материалите и т.н. - ще помагаме  good
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: януари 27, 2010, 14:07:35 »

bubka, фирмата, от която си взела розичките, има ли възможност за онлайн поръчка и ще споделиш ли коя е? smile
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: януари 27, 2010, 14:10:13 »

Грубата сметка, която аз успях да си направя, е че сме си спестили около 300лв. като си изработихме сами късмети, бутониери, подаръчетата за големите гости, панделките за чашите и свещите. Купувайки на едро е доста по изгодно, а и качеството което търсех по магазините, беше на цена, която реших че мога да си спестя. Е то за това и спестените парички си отидаха после на най-правилното място  girl_wink
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: януари 27, 2010, 14:20:53 »

bubka, фирмата, от която си взела розичките, има ли възможност за онлайн поръчка и ще споделиш ли коя е? smile

Фирмата е Аegean Paradise, аз им разгледах сайта, писах им и те ми изпратиха каталог с актуални цени. Поръчката я направих като от каталога им казах вида и номера на продукта, който съм харесала, дадох адрес и те ми ги изпратиха с куриер. Мисля, че беше с наложен платеж. От тях поръчах розичките и панделката 100м.
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: януари 27, 2010, 14:38:46 »

Много благодаря.Сега го разгледах и определено може много да помогне на булките, решили сами да се справят с дребосъците. biggrin
Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: януари 27, 2010, 14:43:04 »

Момичета, още един въпрос от мен  pardon Колко броя късметчета сте купували или правили? Може и да е малко глупав въпроса, но наистина нямам представа.
Активен
eva_87
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 178



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: януари 27, 2010, 14:51:21 »

Трябва задължително да е нечетен брой.Най-разпространено е колкото годините на булката или младоженеца или сбора от годините на двамата,като може да се прибави или извади 1 ако се пада четно.Зависи и от това колко гости ще има.При нас около 40човека ще са пред ритуалната зала,и мисля да направа 29 или 31.Така ми хрумна и няма нищо общо със годините на никой от нас pardon
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: януари 27, 2010, 14:52:49 »

Rossito, много зависи от това колкко гости ще присъстват на ритуала. Нашите гости бяха 150, в ритуалната зала бяха дошли над 100, а аз бях приготвила 53, сбора от нашите години, и се оказа, че имаше разочаровани, защото разни роднини награбиха по 5-6, а бъдещите булки, за които представляваха интерес, не можаха да се докопат до тях, така че е много индивидуално. ЧУвала съм, че е хубаво да са поне колкото годините на булката и нечетно число, ама всичко си е въпрос на личен избор smile
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: януари 27, 2010, 14:54:43 »

Росито, броя може да го направиш колкото искаш. Тук ще прочетеш различни мнения. Че трябва да са колкото годините на булката, да са нечетен брой и т.н. Аз направих малко повече от броя на годините ми, и отделно и кумата беше ми взела още толкова, така  че избора е изцяло твой. Аз лично исках повече хора да успеят да си вземат късметче. Все пак и това е спомен са гостите, който някои пазят с години.
Dallila - назад в темите има много инфо  и за други фирми. Почни навсякъде цените са горе-долу еднакви.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines