Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:39:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 10 част  (Прочетена 157052 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: ноември 10, 2009, 09:23:34 »

аз направих няколко вида вида късмети. едните ги резах на око -някои квадрат, накои кръг , без много да се втелявам и после ги пуленх, връвах и на накои сложих малки цветенца украса.
 другите ги изрязах на малко по-големи кръгове и с игла и конец минах по края на кръга, както се прави тропоска, после слагах пълнежа, събирах  над пълнежа и го държа с другата ръка почвам да издърпвам конеца, така че да се подгъне навън и отгоре да остане само тюл объл и като издурпавм конеца с него завързвам късметчето и после слагам панделка. Много тъпо обяснение, днао си разбрала, за съжаление нямам снимки. Иначе вътре слагах жито, 1 бонбон детска радост и една стотинка.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: ноември 10, 2009, 11:34:17 »

Валка, Руми, мерси give_rose

Чак сега видях, че сте отговорили. Снощи УЖ почнах първо да очертавам, ама за малко да пострада чаршафа под тюла tease Та само отбелязах с по една точка до къде трябва да режа и карах на око наистина. Тук там стана леко наръфано, ама като за първи път... tease На мен идеята ми е къметчетата да са с по два пласта тюл - жълт и бордо. Като единия да е около 15 на 15, а другия 10 на 10. За да може да се откроят и от двата цвята. Но може накрая да направя просто половината бордо, а другите - в жълто. Сега се чудя за вързването - харесват ми и телчетата, които могат да се навият на малки спиралки, но и панделките не са лоши. Ще гледам скоро да направя няколко различни и ще ви питам за мнение good
« Последна редакция: ноември 10, 2009, 11:37:14 от velvet » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: ноември 10, 2009, 11:38:19 »

Валка, Руми, мерси give_rose

Чак сега видях, че сте отговорили. Снощи УЖ почнах първо да очертавам, ама за малко да пострада чаршафа под тюла tease Та само отбелязах с по една точка до къде трябва да режа и карах на око наистина. Тук там стана леко наръфано, ама като за първи път... tease На мен идеята ми е къметчетата да са с по два пласта тюл - жълт и бордо. Като единия да е около 15 на 15, а другия 10 на 10. За да може да се откроят и от двата цвята. Но може накрая да направя просто половината бордо, а другите - в жълто. Сега се чудя за вързването - харесват ми и телчетата, които могат да се навият на малки спиралки, но и панделките не са лоши. Ще гледам скоро да направя няколко различни и ще ви питам за мнение good
Вземи нещо кръгло ,което да е със диаметъра който искаш и го наложи на тюла ! Очертай го със нещо и после режи по него !  good Още по лесния вариант е да отрежеш един квадрат и после го сгъваш на четири и режеш крайчетата и така става кръг !
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: ноември 10, 2009, 13:00:29 »

Да - аз правих моите точно така. От по- твърд картон си изрязах шаблон и после очертавах на тюла. Обаче истината е, че като започнах да ги завръзвам и да ги подръпвам оттук - оттам, и тюла се поразмъкна и се наложи да го режа точно на око, за да го докарам в приличен вид. Така, че - дори и да ги отрежеш на квадрат и после да ги кълцаш както ти падне - мисля, че няма да има кой знае каква разлика pardon (мое мнение)
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: ноември 11, 2009, 12:17:48 »

Може ли и аз да споделя - квадратчетата горе-долу ги рязах на око. Използвах по две парченца, но не ги напасвах ъгълчетата, а ъгъла на горното да е между два ъгъла на долното. И мен въобще ме няма с обяснението, но така не си личи , че са криви и стават по-бухнали и красиви. Аз слагах 1 стотинка, мушках я в свитата длан като фунийка, слагах 1 бонбонче и жито и по този начин много лесно се вързват, без да се разпилеят. Ти щом имаш два цвята, че се получи чудесно и можеш едните да са с бордото отгоре, а на другите с бордото отдолу. Може и като ги завържеш с остра ножичка да изрязваш ъгълчетат на квадрата за да заоблени. Аз имах няколко варианта. Можеш да разгледаш в галерията.
ето едно от най-натруфените, ама тук има повече жито
« Последна редакция: ноември 11, 2009, 12:21:09 от valia_diva » Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: ноември 15, 2009, 15:13:20 »

Някои знае ли колко горе-долу на брой трябва да са късметчетата за хвърляне. Някъде бях чела, че трябва да са толкова на колкото години е булката или повече. Нашите гости ще са около 120 и мислите ли че 50 бройки са достатъчни или пък са прекалено много?
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: ноември 15, 2009, 15:30:58 »

Zori83 , това за броя и годините на булката за първи път го чувам. аз отначало си мислех че трябва да са колкото броя на гостите но от магазина където ги купувахме ме убедиха че трябва да са по-малко:първо защото повечето гости са двойки, и второ за да има т.нар.борба за късметчетата. мисля че 50 бр. за 120 гости са достатъчно.
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #322 -: ноември 15, 2009, 15:32:39 »

Обикновено се взимат не по-малко от годините на булката, задължително нечетно число, тоест ако си на 24, направи 25, но също така се има предвид и броя на гостите - разумно е да са около 1/3 от техния брой, хем да има за повече хора, хем да няма за всички, все пак за това са късметчета, а не подаръчета, нали? give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: ноември 15, 2009, 16:26:56 »

Денито го е обяснила добре. Или колкото годините на булката, ако са нечетни, или +1, ако са четни. И наистина не е нужно да има едва ли не за всеки гост, те са си и затова късметчета blum Нашите ще са 29, защото догодина ще съм на толкова години, а гостите се очертават около 80.

Момичета, качих в галерията си три снимки на първото, експериментално късметче, което измайсторих. Не е това, което искам - близо съм, но не е. Искам нещо нестандартно и същевременно ненатруфено и нежно. Това е просто опит и моля да си дадете мнението и предложения, ако имате... give_rose
« Последна редакция: ноември 15, 2009, 18:55:25 от velvet » Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #324 -: ноември 15, 2009, 19:07:34 »

Velvet, добре са се получили, съвета ми е да пробваш с малко по-малка панделка - не да е по-тънка, а самата "фльонга" да е по-мъничка и с по-къси крайчета. Също може да опиташ перличката да е бяла, за да контрастира на панделката и да се откроява. Успех! good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: ноември 15, 2009, 19:14:43 »

Между другото това за панделката и аз си го помислих, тази дори е скъсявана вече blush Ще скъся още и ще пусна пак снимка в галерията. А за цвета на перличката, трябва да купя жълти, или по-скоро златисти, за да се върже с цветовете като цяло. Но и това ще направя тези дни.

На мен основната ми "мъка" е как по-интересно да стане вързването и украшението по него. Така че приемам идеи. Друг ден ще направя и изцяло жълти и червени късметчета, но пак с по два пласта тюл, за разкош girl_wink

Ето една друга моя идея, щукна ми докато оправях панделката и ми харесва повече сякаш smile


* Copy of PB150700.JPG (54.19 KB, 314x235 - видяно 2248 пъти.)
« Последна редакция: ноември 15, 2009, 19:39:58 от velvet » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: ноември 15, 2009, 19:40:38 »

И още една само:


* Copy of PB150701.JPG (51.97 KB, 314x235 - видяно 2255 пъти.)
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: ноември 15, 2009, 19:53:49 »

Velvet на мен ми харесват най-много последните. Перличката лепиш ли я или я пришиваш?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: ноември 15, 2009, 20:22:53 »

Лепя я с лепило Капчица, хваща много бързо smile Имаш предвид късметчето, което съм качила направо в темата, нали? А не в галерията?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: ноември 15, 2009, 20:35:56 »

Velvet,  Bravo
много са нежни @}->--и ефектни
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines