Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:37:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 10 част  (Прочетена 157042 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: ноември 06, 2009, 14:30:09 »

Mar_my, и на мен първото ти предложение (в зелено) много ми харесва. Абе, тези пухчета придават много нежен вид на всичко Girl_hide Трябва да се поразтършувам за такива пухчета и аз. Някъде онлайн дали продават?
А под късметче имам предвид точно тези за хвърляне, затова не е желателно да са по-обемисти или тежки, освен ако някой от гостите не ме е ядосал tease

Аз wedding favors съм гледала много, ама това са по-скоро подаръчетата, затова не ми вършат работа.

Благодаря на всички, ще ровичкам още и ще видим smile
Активен
PlamiD
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: ноември 06, 2009, 14:32:27 »

velvet , ще кажеш ли от къде се сдоби с тюлове и ориентировъчна цена?
Активен
luci
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #302 -: ноември 06, 2009, 16:44:03 »

Момичета, с помощтта на вашите мнения стигнах до словосъчетанито - italian confetti favors - в google i google images  и видях доста интересни предложения !
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: ноември 06, 2009, 17:18:24 »

velvet, относно пухчетата, всичките ми дреболийки бяха с бели пухчета. Ако си в София - магазин Рая на ул. Цар Симеон продават 2 или 3 метра такова пухкаво гирляндче срещу 3 лв. Аз го рязах с ножицата и за да не се разпада, му слагах по 2-3 капки безцветен лак. Даже част от късметчетата бяха с такова пухче smile

Що се отнася до тюла - в София на бул. Христо Ботев около пресечката с Пиротска  има 2 или 3 шивашки магазина - единият е много евтин - тщл към 4 лв метър 3 м ширина. Има и много богат избор от цветове, и най-различни мрежички в златисто и сребърно, но те май бяха по-скъпи
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: ноември 09, 2009, 10:03:18 »

за пловдив мога да кажа , че има 2 магазина до пешеходния мост, в който има много евтини сватбени неща, но не са напаравени, а са на части, като склад на едро е по-скоро, от едното магазинче си взех почти всички неща и сама си направих украсата-тюл( беше 1.50 метъра) панделки, малки цветенца, 2-3 вида панделки за украса, едни по-големи панделки и др.
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: ноември 09, 2009, 13:42:17 »

Аз да допълня към Руми, че има и много интересни дреболийки и в Стария град до пицария Орижинале, даже са и по-качествени. Иначе там от където е казала тя, тюла е най-евтин и разнообразен.
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #306 -: ноември 09, 2009, 14:51:36 »

roumyana ,
къде по-точно се намират тези два магазина... аз мислих ,че няма да намеря цветен тюл и ще взимам от Асеноеград като ходя за плат за роклята...но ако има тук/ примерно лилаво и златно ми трябва/ - супер!
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: ноември 09, 2009, 14:59:08 »

Може ли вместо Руми да ти отговоря. Това е уличката зад Историческия музей, точно срещу паркинга новата розова кооперация. Падат се последните 2 магазина. В ъгловия продават тюла, а този преди него е на за копчета, дантели, панделки и т.н на едро и дребно. До магазините можеш да стигнеш и от към моста, но без да се качваш на него, а отляво където са магазините вървиш покрай сградата и свиваш два пъти вляво. Дано да си разбрала къде точно се намират. Ако ти трябват цветенца за бутониерки, обаче те съветвам да погледнеш и този в Стария град. А ако ти се разхожда има едно много ценно складче в Асеновград
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: ноември 09, 2009, 15:03:31 »

дам, тя Валя е отговорила, точно преди да се качиш на моста свиваш в ляво и вървиш успоредно на моста, заобикаляш къщата и от другата и страна са тези магазинчета, така май по-лесно ще се ориентираш.
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #309 -: ноември 09, 2009, 15:33:29 »

Да,да казва се Мазиар нали... аз за него се сетих...понеже тук до работата ми има още един такъв магазин,на същия собственик,но явно е по-малко зареден...
аз така  или иначе ще ходя и до Асеновград,но може да е само за дантела за роклятя - имало голям склад до Макаби кафето,но да не излизам от темата.
Благодаря ви !
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: ноември 09, 2009, 15:38:49 »

аз съм била в Асеновград в един голям склад, но той е предимно за платове, а тук има всякакви дреболийки.Магазините са два, не знам как се казват
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: ноември 09, 2009, 16:03:03 »

Мазиар е, това е името на собственика ( иранец) това е най-големия му склад и има няколко магазина на дребно. В Асеновград има едно малко складче до болницата с много дреболийки - цветчета, листенца, мъниста, кошнички, пиафлори, канелени пръчици, голям избор на изкуствени розички от най-малките, до най-големите. Има и други цветя, рафия, свещи ( моите са от там и са по 10лв едната), книги  за пожелания, подаръчета за гостите, възглавнички за халки. Така и така ще ходиш да там, струва си да го разгледаш. 
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #312 -: ноември 09, 2009, 20:57:03 »

Да,наистина за възглавнички, свещи и т.н. наистина  там все пак е най-подходящо...аз знам къде е болницата,пък и кумците ни са от там smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: ноември 09, 2009, 21:04:56 »

Момичета, минали вече по този път, как се праят късметчетата? Аз само пробно преди малко изрязах два квадрата за едно късметче. Просто да видя как ще стои. Ми то...голям зор - как ги очертавате, как режете, как после събирате краищата, тюлът постоянно ми "бягаше" от пръстите blush
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: ноември 10, 2009, 09:22:31 »

Ами трудничко си е рязането.Аз много , много не му се вживявах, нали после се връзват краищата и не личи колко е прфектен квадрата pardon
А за връзването, аз ползвах една капачка от безалкохолно ( да е една идея по-голяма от стотинката).Слагам тюла въху капачката,така, че да се пада по средата, пъхам стотинката, бонбонките и каквото си решила, по този начин всичко си остава събрано в капачката, събираш краищата и връзваш.
Дано съм помогнала.Успех good
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines