Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:18:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на princesata9 - 22.08.2009г.  (Прочетена 26419 пъти)
 
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« -: юли 22, 2009, 12:00:12 »

Хайде, миличка ето темичка и за теб да ни запознаеш подробно с подготовката. Пожелавам ти един много красив и изпълнен с невероятни емоции ден smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 22, 2009, 12:30:06 »

Честита тема, сега започваш да ни показваш всичко готова и да споделяш с нас всичко което те вълнува  blum Ние ще гледаме, цъкаме с език и помагаме когато има нужда.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 22, 2009, 12:54:12 »

Честита темичка и от мен.
Пожелавам ти безпроблемна оставаща подготовка и много приятни мигове.
Ще чакам да разказваш как върви, как е настроението и да наслагаш някоя и друга снимка  blum blum blum
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 22, 2009, 13:12:54 »

Честита темичка Вале, пожелавам ти само приятни емоции в последния месец. И чакаме снимки Wink
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 22, 2009, 13:39:29 »

И аз да не изпусна... ще следя с интерес.Аз и зайковците стискаме лапи всичко да е прекрасно good
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 22, 2009, 13:52:52 »

Oууу, момиченцаааа  Love girl gu6 kiss kiss kiss kiss Не мога да ви опиша колко много ме разчувствахте.... Oh my ... Много много благодаря за темичката и всичко написано до тук

Perli4ka, благодаря че се сети за мен. Stassi, Petrova83, Вале и зайко Байковците, Магито.... Благодаря ви много момичета за всичко казано до тук kiss

Надникнах само да видя какво става и изненадка.
Сега отивам при личната да поговоря с нея за изследванията и да видя колко парички ще ми струва всичко. Като се върна, обещавам да ви разкажа всичко give_rose give_rose
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 22, 2009, 15:56:51 »

Ехе адашке, честита темичка и от мен мила.  1 месец само те дели от приказния ден. Може да си направите Васерман в Сонелфарма на Автогара юг. Струват 6лв на човек. Минаваш психото на Руски, взимаш си 4 бланки за медицинско за сключване на брак и тогава отиваш при личната за заверка.
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 22, 2009, 19:14:07 »

Момиченца, ето ме... Завърнах се и започвам да докладвам какви ги свърших и какво сме купили до тук blum
Първо си поръчахме поканите от една сватбена агенция, тук, в Пловдив. Снимки има в галерията ми, ако някой иска да ги види.
Да ви кажа честно бях много разочарована, защото дадохме доста парички и си казахме какво искаме, а накрая като ги видяхме папирусчето, на което е текста, беше хвърчащо листче и се наложи да си го закачим с панделки. Но пък ни достави голямо удоволствие с милото danceg Той много се радваше милия blum Повечето сме раздали, но има още 5-6, които трябва да дадем, но все не можем, че и роднини от далеко, приятели, с които много не се виждаме. Но ще успеем.
Роклята, както повечето от вас знаят, е закупена вече. Ходихме до Асеновград, защото там си бях харесала една дизайнерка и исках при нея да се ушие моделчето ми, но в крайна сметка в момента, в който си я видях и знаех, че е моята. Love girl Заедно с нея се взеха и жартиера, чантичката - бонбон и воала. От същия магазин взехме и цветчетата за закичване. Даже ми направиха 10% отстъпка. Доволна съм да ви кажа от обслужването и от поведението като цяло на продавачките. Но повече бях доволна, че си имам рокля. girl_wink
Чашите, букета за хвърляне, конфетите за тортата, балоните, подаръчетата за гостите ( които всъщност за гълъбчета, 5 модела са, в много лускозни кутиики) и още дребни нещица за украса ги взехме от едно складче в Асеновград пак. Шампанското не съм взимала, но си взех украсата за него, защото искам аз да си го нагодя по моя вкус.
Кошничката за късметчетата и украсата за колата, както и венчилото (мисля, че така се казваше) под което ще ни преведе свекървата ще ги вземем от братовчедката на милото. Тъй като миналата година се ожени, решихме да ги вземем от нея, защото са сладки и няма смисълм да даваме пари и за тях.
Обувките също са купени, ама само тези за официалната част. Резервните още не съм, тъй като ще изчакам още да видя - може да ми хареса нещо по-новичко. А иначе за тези, за официалната част, да ви кажа много ме е страх че няма да са ми удобни. Мерих ги и ми се струва, че токчето, което е 2 см, ми се криви. Ама и на двата крака. Нося токче, но не знам с тези защо така се получи. Ама все пак са на атрактивна цена и ако си харесам други няма да съжалявам. blum

За сега имам снимки само на поканите и на роклята, жартиера и чантата. Ще снимам и останалите неща и ще ви ги покажа. good
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 22, 2009, 19:23:58 »

Така, да продължа в нов пост, че стария стана много дълъг.

Какво остава да се прави:
- Да купя късметчетата за хвърляне
- Костюма на младоженека - който ще се взима сигурно в понеделник, заедно с обувките и т.н.
- Облеклото за шаферчето
- Гримове, козметика и бижута
- Украса за косата
- Пробна прическа
- Алкохола за наричане
- Пръстените да си поръчаме ( мисля, че ще стане в събота, но за сега не съм сигурна )
- Подарък за кумовете не сме взимали още
- Съвета да се плати
- Църквата
- Масите в ресторанта да се подредят
- Тейбълки ( което ме навежда на мисълта, че мисля аз да си ги направя, но умувам още как. Ако някой има идеи, да заповяда )
- Да уточним бройката на гостите
- Видеооператора да платим и да говорим пак с него
- Алкохола да се уреди, защото ще се внася. Аз съм решила сега към 10-ти да звъня на всеки, който ще идва и да го питам какъв алкохол ще пие, за да няма после "Ама то нямаше бира" или " Ама на нашата маса имаше само уиски" и т.н. Мисля, че това е най-добрия вариант
- Мезетата да се уточнят какви са и да се поръчат
- Подарък за най - малкия член, който свекито ще ни подаде на влизане в ресторанта
- Пити да се поръчат
- Чашите за чупене да се украсят
- На свещите да се сложат панделки, защото нямат
- Тортата за нас и пастите за десерта да се поръчат, тъй като ще са на една и съща фирма
- Прасето за кума и тортата за кумата да се поръчат
- Да се организираме за партитата, което е работа на кума и кумата, ама все пак...

Ох, не знам дали не забравям нещо, ама за някои неща се сещам ей така, допълнително.

Да ви кажа не е малко работата, която има да се върши

А, Valia_diva, забравих да ти кажа - аз сега ходих до личната и в петък сутринта ще ходим да си направим Васермана. Каза че бил около 6-7лв. А пък за психото ни прати до Хирургиите. А пък за това на Руски не знаех. Милото работи там, ама явно нищо не знае щом не ми е споменал. Утре ще го реша какво ще е. Все пак много мерси за информацията blum
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 22, 2009, 19:33:57 »

И за менюто да кажа - вече сме го уточнили. Ето какво ще е:

- Овчарска салата
- Пилешка Пържола
- Пилешко Шишче
- Кебапче
- Картоф Соте
- Coca Cola и Fanta за пиене, както и минерална вода. Да ви кажа тая вода ни е голям проблем. За сега сме се разбрали да е "Хисар' - 0.500мл. Обаче ние ще си внесем Банкя и Девин, защото всеки пие различна и семейството на милото имат проблеми с бъбреците и всяка вода им действа различно.
- За десерт - пастички. И аз не знам още какви ще са. Но мисля, че ще са поляти с шоколад, с няколко розички от горе и от вътре със сметаново или някакво друго кремче.
- И по едно кафенце със сметанка за желаещите

Ще има и мезета и ядки, така че мисля че е достатъчно това.

Порцията излиза по 16лв на човек, което си мисля че е доволно. Като гледам другите за какви суми говорят.. nea

И забравих да ви кажа, че искам на излизане от съвета да пуснем с милото по един бял гълъб. Обаче с това следва малко затруднение. Защото евентуално ще ги наемем или купим, ама и аз не знам от къде точно. Ще поразпитам при тях, в Стрелча, дали няма някой, който да отглежда гълъби. Иначе не знам...
Но е хубаво като традиция и на мене ми се иска да е така....
Ами това е за сега, момичета. Това е, което сме свършили и което остава. Не знам дали е малко или много, но бавно но славно вървим напред. До 10-ти няма да имам много време за вършене на останалото, защото ще съм на Плевен, тъй като роднините ми се прибират от чужбина, но след това продължавам усилено. Ама си мисля, че и от там ще се действа. Тък като съм решила от там да си търся бижута за косата и като цяло бижута и алкохола за наричане.
Абе, да ви кажа, мене малко започва да ме обхваща емоцията pardon Дано само не изпадна в някоя нервна криза преди сватбата, че ужаст... Не се понасям, когато се притеснявам, ама какво да се прави pleasantry

Това е, мацки.

Пак ви казвам едно голямо "МЕРСИ" за темичката. Трогната съм give_rose
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 23, 2009, 21:11:42 »

 postman
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 24, 2009, 08:55:32 »

Честита тема, миличка!
Всичко е супер и подготовката (до колкото виждам по отчета) върви с пълна пара! Менюто също е хубаво, а цената му- повече от добра! Пожелавам ти спокойно доорганизиране на всичко, много усмивки и да отделиш малко време за релакс!!!
« Последна редакция: юли 24, 2009, 09:16:41 от mucito » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юли 24, 2009, 09:02:01 »

Лелее, то бива да не довиждам, ама това моето си е за бой  girl_impossible
Принцеске, честита ти тема и сори за закъснението  give_rose
Видях, че ще търсите гълъби, та да ти споделя ние как ги намерихме - взехме пощенски или състезателни ли как се водят. Много е добре, защото вие ги пускате и те си се връщат където трябва. Та вижте за някакъв такъв вариант - дали някой в района не отглежда такива  good

Приятна подготовка ти пожелавам и по-натам  give_rose
Активен
siiu
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Happy bride


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 24, 2009, 12:56:20 »

Честита темичка! Дерзай с подготовката!
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юли 24, 2009, 13:04:41 »

Mucito, Siiu, Bubka... Благодаря ви за хубави думи момичета. Wink Всичко е ОК за сега и се надявам да продължи до края така.

За гълъбите - ще поразпитам и дано успея да намеря. Наистина ми се иска да този грациозен символ на любовта да ни бъде почетен гост blum

Да ви кажа и днес какво свършихме - ходихме да си направим профилактични изследвания, за които личната ми каза. И междувременно на милото му биха ваксина и си направихме Васермана. Излезе по 6 лв. на човек. Аз се бях подготвила поне за 15 на човек huhhuh.gif Милото поиска да ни кажат какви са ни кръвните групи, та и за тях по 5лв. но това е полезно и мисля, че всеки трябва да си знае своята.
Днес следобяд ще са готови изследванията. В понеделник ще отида да го взема от личната и в сряда до психото и там да сложат по един печат и после докторката каза, че ще оправи останалото.

Много се радвам, че и това мина, та да знам че остават само работите за купуване и доуточняване.
Утре ще излезем с милото да вземем късметчетата и ако нещо друго харесаме.

Ами май това е за сега от мен Wink
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines