Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 10, 2024, 17:21:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища Юли ,Август и Септември! 5  (Прочетена 61803 пъти)
 
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юли 28, 2009, 07:36:22 »

Darling а забелязваш ли да ти се лющи кожата примерно на лицето? Защото четох, че при липса на желязо така се получава, а аз от около седмица постоянно се беляи съм както ти казваш уморена и отпаднала. И съответно нали пусках кръв и ми е паднал хемоглобина на 117.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юли 28, 2009, 08:28:16 »

Момичета искам да ви попитам вас болят ли ви мускулите м/у бедрата?Мен нощем като ставам до тоалета ме болят като при мускулна треска и да си призная преди време когато още ходех на гимнастиката правех едни упражнения за бедра и си мислех,че е от това и затова ги спрях,но това беше преди около 2м.,а тази странна "болка" си остава =]Ще питам и доки в петък,ама ако някой има идея моля да сподели Girl_hide
Иначе сме ОК,ама тоя бебо много обича да подпира петички в ребрата ми бе....направо не ми дава да се сгъна blum
А за моя хемоглобин 115 доки ми каза да не се тревожа,а да хапвам по 1 сварено яйце, бадеми и сушени смокини girl_wink
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юли 28, 2009, 11:50:48 »

Zahira да ти кажа нищо не ми се лющи, кожата ми е добре, даже и нокти съм заформила с прилична дължина за първи път от една година насам. И аз четох за лющенето на кожата.... Обаче не мога да ви опиша колко изморена се чувствам - не мога да си събера прането, нито да отида от едната стая в другата, постоянно ми се спи, чувствам се подута, а реално само пръстите на ръцете са ми подути и най-неприятното е че НИЩО не ми се яде... не мога да хапна и хапка, а от сутринта пия едно сокче на капи. Като за капак тази сутрин не можах да си направя изслдванията, защото от 3 до 5 имах много странна криза - ужасно гадене, изпотяване, после треска и през цялото време учестено дишане. Така и не разбрах дали е от гаденето или гаденето е симтом, но ми се случва за втори път в рамките на 10на дни и то все по това време на денонощието. Може и нервите да са ми  дошли в повече, защото имам грижи с родителите и на двамата ни. Е, добре ви се оплаках, дано скоро всичко приключи добре !
Тони аз имам понякога болки от външната страна на бедрата, но това е след сън и предполагам че е от тежеста която трябва да понасят smile
Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юли 28, 2009, 12:43:23 »

Darling, опитай да се успокоиш малко, мила!  give_rose Не, не съм имала никакви странични реакции  good Но докторът ми каза, че можело да се появи леко или силно гадене, след като ги изпиеш-при някои момичета ставало. Аз лично пия Ферофолгама-та вечер след хранене. Само четох някъде, че не е желателно да съм яла скоро преди това кисело мляко /тоест на вечеря/. Единственият страничен ефект е с по-трудното ходене до тоалетна при мен, но аз това си го влача от първите месеци и вече ми е..все тая...  blum
Но симптомите ти /уморяемостта/ са класика за нисък хомоглобин-поне и аз бях същата. Насили се да ядеш месо и там другите неща-има в интернет инфо.  good

Забравих да кажа, че като ми изписаха Феро-то, казаха да спра Матерна-та. Ама то с тези витамини /както и с толкова други неща покрай бременността/ и без това всеки лекар си има мнение, така че не е общовалидно  pardon
« Последна редакция: юли 28, 2009, 12:54:15 от Fenix » Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юли 28, 2009, 16:27:02 »

Момичета искам да ви попитам вас болят ли ви мускулите м/у бедрата?
Мен от осмия месец започна леко да ме боли вътрешната страна на бедрата (мускулите, но в дълбочина) и външната при хълбоците. Не е много болезнено и не ме притеснява. Аз си го обяснявам със започналото разширяване на тазовите кости, които се подготвят за раждането. smile
Аз искам да ви питам ако знаете или някоя вече раждала мама да каже дали след раждането се дават бонбони и друга почерпка някаква на лекаря и/или акушерката и кога става това?  blushЗнам, че по принцип се дават разни торбички с нещо, но нали вече на повечето места се плаща и се чудя как, какво и кога  crazy
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юли 28, 2009, 16:33:45 »

Тони, мен също си ме наболваха мускулите между бедрата, и костите също. Според мен тазът се разширява.

Дарлинг, ФероФолгамата и при мен не е имала никакви странични ефекти. Аз съм пила и друг вид желязо и Ферофолгамата ми понася много по-добре. Дори тоси проблем с ходенете до тоалетна го нямах. Но желязото да не се приема с калций - това го пише на много места, тъй че - млечните продукти - поне с 1-2 часа разлика в приемането.

Наталия, зависи си от болницата според мен. В Токуда например нищо не се давало.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юли 28, 2009, 16:51:05 »

Мерси момичета!Поуспокоих се Girl_hide
Наталия за частните болници специално знам,че може и нищо да не носиш,но ако сте доволни от екипа поне в нашата частна болница при изписването мъжа носи торта и цветя,а по преценка може и някакви лини подаръчета за лекаря и акушерката,няколко момичета казаха,че им подарявали парфюми,ама то си по лична преценка и възможности =]Знам и за много,които нищо не носят и не е проблем:girl_wink:
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юли 28, 2009, 17:04:59 »

Хехе, колко много сте "изписателствали", докато ме нямаше няколко дни.

Дарлинг, пожелавам ти скоро неразположенията и проблемите ти да изчезнат!  give_rose Според мен е от нервите и от жегите. Както и се надявам желязото да се окаже проблемът, защото можеш да повлияеш на анемията, когато е желязодефицитна, ако е, както е в моят случай - това става много трудно, да не кажа почти невъзможно  nea

По принцип отпадналостта е много кофти нещо, аз затова цяла бременност почти съм като парцал и само лежа, нямам сили за нищо, на моменти имам "проблясъци" само, ако го вдигна малко.
Но пак ви казвам, не се шашкайте, защото подобни оплаквания от хемоглобин над 100 за бременност в напреднал месец, направо звучат смешно, на фона на моя почти от нищо неповлияващ се хемоглобин, който беше 78, а в момента е 89, както вече ви се похвалих  blush
Не искам да ви звуча грубо, просто искам да ви успокоя  give_rose , че не е толкова страшно, не е опасно за бебето, доколкото са ме уверявали лекарите /то ако беше, аз досега трябваше да се гръмна от притеснения, след като започнах бременността с хемоглобин 112 и го докарах до 78/.
Опасно е за майката - освен неприятното физическо неразположение sad , ако падне под 70, се налага кръвопреливане и както сте писали по-горе, при раждането пада още и става кофти sad

В повечето от случаите анемията е желязодефицитна и храненето или желязосъдържащи препарати оправят положението. Стискам палци и при вас така да се получи!  good
Макар че като лежах в "Майчин дом" и имаше едно момиче, което го дръжаха почти цял месец заради анемия и то желязодефицитна.  Уж, приема желязо, но нещо организмът й не го усвоявал и й преливаха два пъти кръв  shok. Милата най-накрая я изписаха с хемоглобин 80, и то след две кръвопреливания и цял месец лежане в болница.
Но това се срещало изключително рядко - при желязодефицитна анемия да не може организмът да усвои желязото, така че не се шашакайте.

Феникс, и аз така съм чувала за млечните продукти и желязото, че трябва да се приемат през няколко часа, а ми се и върти в главата, че и за магнезия важи - май го четох на листовката на Магнерича.  crazy
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юли 28, 2009, 17:12:38 »

Благодаря ви за мненията smile Явно в частните болници е вече по-европейско отношението. Аз съм се насочила към държавна и предполагам, че там ще очакват нещо да им се даде, така че ще гледам да съм подготвена   pardon
Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юли 28, 2009, 18:09:11 »



Феникс, и аз така съм чувала за млечните продукти и желязото, че трябва да се приемат през няколко часа, а ми се и върти в главата, че и за магнезия важи - май го четох на листовката на Магнерича.  crazy

Права си, защото като ми бяха изписали магнезиевите прахчета, когато зачестят крампите, ми казаха магнезият-сутрин, ферофолгама-та- вечер.  good

Аз днес ходих пак информативно по магазините и за пореден път се дразня адски много от отношението на продавачките- по-точно от липсата на такова. Ама тези хора искат ли, не искат ли да продават, не ми е ясно!!!  diablo И свеки и тя с мен беше и.. се лови за едни розови рокли и ме залива с информации и направооо  tease луднах  tease

Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юли 28, 2009, 21:58:57 »

Момичета искам да ви попитам вас болят ли ви мускулите м/у бедрата?Мен нощем като ставам до тоалета ме болят като при мускулна треска и да си призная преди време когато още ходех на гимнастиката правех едни упражнения за бедра и си мислех,че е от това и затова ги спрях,но това беше преди около 2м.,а тази странна "болка" си остава =]Ще питам и доки в петък,ама ако някой има идея моля да сподели Girl_hide
Иначе сме ОК,ама тоя бебо много обича да подпира петички в ребрата ми бе....направо не ми дава да се сгъна blum
А за моя хемоглобин 115 доки ми каза да не се тревожа,а да хапвам по 1 сварено яйце, бадеми и сушени смокини girl_wink

Тонитка, мила, това за болките все едно аз съм го писала, появиха се преди десетина дни и бяха ужасни. Едва вървях направо, още повече че бяха комбинирани с обичайните болки в ходилата, кръста и гърба. Слава Богу, поотшумяха тези дни. И на мен ми бяха много странни, защото не можех да разбера - мускулите или костите ме болят или и двете и точно от вътрешната горна част на бедрата, като се полчаваше няккаъв отзвук по целия крак.
И аз мислех, че е мускулна треска, защото ми се появиха след една по-дълга обиколка по магазините, а аз нали доста лежа през бременността и съм се обездвижила, ама ми беше много странна тази "мускулна треска", защото усещането е доста по-странно.
Явно както казва Наталка е нещо подготвително и аз сега се успокоих, че не съм само аз, че вече се чудех какво става. Примерно срамната кост не ме е боляла въобще, а доста момичета казваха, че ги е позаболявало. Явно е индивидуално.

Стискам палци хемоглобинът ти да остане такъв!  good И да хапваш яйчица и месце, че ще ще има  beating
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #41 -: юли 29, 2009, 11:38:56 »

Дарлинг, дано това неразположение скоро отмине. И аз мисля, че този хемоглобим не е чак толкова нисък. На мен като ми изписаха желязото май беше 100 някъде, не помня точно. От тогава пия Сорбифер. Значи вече два месеца вече го пия. На 10,08 ще давам кръв за изследвания и тогава ще видим колко е.
Тони, мен пък всички стави ме боляха, но от няколко дни май вече не е така. Шантава работа, общо взето, всеки го избива на някъде  crazy Вече се отказах да търся логично обяснение за всяко нещо, нали ми казват че бебето е добре  good Втази връзка днес бяхме на преглед. Всичко си е нормално, седи си главично, има доста докато се смъкне надолу. Тежи към 1750гр и не спря да се мести и пъчи. Постоянно правеше издутинки по корема ми. Тоновете са й добре. Общо взето лекарката ми каза да си живея живота и да не се притеснявам. Даже ми разреши и на море да отида. Мисля да я послушам, стигат ми 7месеца притеснения дали всичко върви нормално, дали няма пак да се случи нещо лошо  nea
Последните два мисля да прекарам без притеснения, да напазуравам и да приготвя всичко и да чакаме малката шушка да се появи на бял свят. Стига вече суеверия и притеснения, че еди какво си можело да стане  nea
Сега ще кача в галерията това,което вече имаме за бебето  smile
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юли 29, 2009, 12:21:43 »

Марианка само така *THUMBS*Аз през цялото време си мисля само позитивни неща и съм на мнение,че това се предава и на бебо!Имам бременни приятелки,с които избягвам да контактувам именно защото ме натоварват с постоянните си вторачвания към лошото и негативното.Е и аз си имах моите притеснения,но ги отпратих още след първите няколко прегледа като видях,че всичко си е ОК и е нормално...Така ми се ходи и на мен на почивка,ама догодина =]За пазаруването също не смятам да чакам,мож еби само за количката,но ще сме я избрали предварително.Списъка ми вече е готов барабар с ценичките и марките с/у всеки  продукт,ама ме е страх да ги сумирам Girl_hide
А тия болки значи са си нормални....само дето мен са ме почнали много от рано май...усещам ги от около 2м. huhhuh.gif
Дарлинг,а ти как си днес?Това прилошаване нощем ми звучи доста неприятно...
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юли 29, 2009, 20:37:48 »

Привет момичета! smile Тони, благодаря ти много за загрижеността ! give_rose Днес се чувствах значително по-добре, макар че в момента съм скапана... но от ходене smile
Снощи  си хапнах два жълтъка и един голяяям фреш от цвекло с една ябълка за вкус и още няколко часа след това ми просветна. Събудих се рано сутринта отпочинала и отидох да ми вземат кръв за желязото и от там малко работа в офиса  и после много дълга разходка в МОЛ-а, заедно с кино Ледена епоха 3 ( това беше най-трудно, час и половина на едно място) и се прибрахме с "най-щастливият батко", както той се нарича  чак към 17.30. Направо се убих от ходене, но усетих умората чак у нас и то с всеки изминал час. Даже мисля че на коремчето ми се е появила малка стрийчка, но ще видим до утре. А иначе бебо си рита като луд, много кокали, много нещо smile Днес успях да купя и нещо за изписването от магазина за който бях писала по-рано, но ще гледам да ги снимам и пусна в съответната тема.
А относно желязото, според изследванията желязото ми е на долната граница, а ЖСК е повишено, което означавало желязодефицитна анемия. Лекарката каза че според нея трябва да пия феро-то сутрин и вечер, обаче аз се замислям дали да не опитам няколко дни с храни. Явно от снощи е имало ефект, въпреки че според нея не можело за една вечер да се вдигне.

Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юли 30, 2009, 13:18:06 »

Момичета гледам че сте обсъждали подаръците за персонал в родилното и аз да се включа  - та моя мъж на изписването беше взел почерпка по голяма за сестрите и акушерките в отделението, втора за доктора които ме изражда и трета за акушерката която ни изписва иму дава бебо. Други по лични подаръци ня сме правили.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines