Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 12:53:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища Юли ,Август и Септември! 5  (Прочетена 61026 пъти)
 
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 24, 2009, 15:42:28 »

Искам да попитам някои от мамите с нисък хемоглобин, днес ми излязоха изследванията е час за лекар имам чак smile в понеделник - Доколко е нисък хемоглобин 103 ? Имам предвид опасно нисък ?
И ако някоя от вас знае какво означават леко понижените еритроците и хематокрит. Имам и леко повишени левкоцити, но тя и предният път ми каза че не било опасно crazy
Съзнавам че е най-добре коментар от лекар, ама не мога да трая!
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #16 -: юли 24, 2009, 15:56:47 »

darling моя най-ниско беше 106 и ми изписаха веднага да пия желязо. Незнам колко е опасно ниския, но определено съм срещала резултати по постовете и за под 100, а сега се сещам че моята колежка ми беше казала че е била с 95. Не че ти помогнах много де... blush
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 24, 2009, 16:02:05 »

И аз така намирам в нета, но пише също че трябва да се изключи таласамия майор. Направо може да се побърка човек от инфо...
Не ми се иска да пия препарати, дали знаете за рецепти които вдигат хемоглобина или нещо хомеопатично ?
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 24, 2009, 16:03:37 »

Не знам дали това ще ти помогне,но референтните стойности при жените са 120-160 g/l.Между 120 и 90 се говори за лека анемия значи предполагам под 90 е вече опасно!
Дано съм ти помогнала! blush
А иначе храни богати на желязо са:
   животински-червено месо,пиле,гъше месо и най вече черен дроб;
   растителни-броколи,спанак и леща;
« Последна редакция: юли 24, 2009, 16:11:03 от -Ади- » Активен
Ивче
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 218



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 24, 2009, 16:12:31 »

darling и аз бях с хемоглобин 108 и моята лекарка ме прати на хематолог,за да прецени сспециалист какво точно ми липсва и дали има  нужда от лекарства.При мен не се наложи да пия нищо,просто трябваше да хапвам повечко месо(тъй като несъзнастелно го бях изключила от менюто си).Не че съм се насилвла да ям всеки ден месо,но хапвах през ден и хапвах всеки ден много домати и чушки и копър.Това са нещата,които  консумирах и хемоглобина ми се качи,незнам дали те са повлияли,но имаше положителен резултат.
Дано съм била полезна и успех!!!
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 24, 2009, 16:22:49 »

Благодаря на всички ви ! И аз мисля че е редно преди да ме натъпчат с препарати да се изясни какъв точно е проблема. Относно месото, аз не ям месо, само риба smile Мисля да опитам с мед лимони и орехи и червено цвекло.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 24, 2009, 16:26:58 »

Нямам много време да пиша в момента, но бързам да те успокоя, Дарлинг, че нисък хемоглобин е под 70 - тогава се налага кръвопреливане.

Някой път се чудя какво има да се плашите с хемоглобин над 100  crazy , това за бременност и то напреднала си е супер хемоглобин  good, но това, разбира се, не означава, че трябва да пренебрегвате храненето - месце, яйца, дроб, зеленийки smile и ако ви се пие - сок от червено цвекло, може подсладен и смесен със сок от моркови и лимони. Действа безотказно за повишаване на желязото и е супер полезен!  good

Но стига се шашкайте, моят хемоглобин ако беше над 100, банкет щях да вдигна, ама няма sad.
Аз какво да кажа като доскоро бях със 78 sad и по хематолози ходя и не знам какво вече, добре че открих тая Неофолик Мета и сега пия по повечко от нея, та с нечовешки усилия хемоглобинът ми се вдигнал на 89  yahoo На повече не се и надявам, това за мен е върхът, моля се само да го задържа!

Но аз съм с таласемия минор, което е по-различно от стандартната анемия при бременни. Вие сте добре - ще пиете желязо или ще си промените начина на хранене и ще ви се вдигне хемоглобина, а аз какво да кажа като при вродени състояния като моето /таласемията не е желязодефицитна анемия, напротив - моето желязо е високо и трябва да внимавам да не го вдигам още/. Единствено - фоилиева киселина и Б12 инжекции sad, ама и оттях кой знае каква файда няма. Добре че пуснаха тая Неофолик Мета на пазара, вярно скъпа е, ама поне малко ми помогна.

Моят съвет е да не се приема желязо ей така, защото стандартно го изписват на всички бременни, а ако случаят с ниския ви хемоглобин е като моя, това е абсолютно противопоказно  nea
Направете си пълна кръвна картина с изследване на желязото плюс желязосвързващ капацитет, както и електрофореза на хемоглобина /последното се прави веднъж в живота - то не се променя като стойности/ и отидете на хематолог.  good Той ще ви каже какво да правите.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 24, 2009, 16:36:04 »

Kiksi от сърце  ти пожелавам скоро да стабилизиращ стойностите и всичко да мине нормално ! Благодаря ти много и за поста  give_rose !
Аз честно казано не се притесняваам толкова от стойносттта, колкото от реакцията на лекарката и затова исках да съм подготвена в понеделник. Сега поне зная че преди да приема препарат съдържащ желязо ще си направя новите изследвания дори и да трябва да си ги платя, както направих и днес....
Активен
Ивче
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 218



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 24, 2009, 16:42:13 »

darling ,аз определено съм против приемането на желязо ей така,както доста лекари изписват на бременните,затова се изкефих на моята,че не ми изписа,а ме прати при специалист.Надявам се и при теб нещата да  се нормализират с храната. good
Kiksi и аз ти пожелавам състоянието ти да се стабилизира!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юли 24, 2009, 16:44:29 »

Дарлинг, Ивче, благодаря ви!  give_rose

Дарлинг, гинеколожката може да ти пусне само кръвна картина по каса, най-добре си поискай от джи пи то талон за желязо и ЖСК /желязосвързващ капацитет/ , аз така правя, а електрофорезата на хемоглобина не се поема от касата и струва в Бургас поне 20 лв., но както казах специално тя се прави веднъж в живота.

Сокчето от цвекло не е лошо да се пие, аз пиех първите месеци, но като видях, че много ми се вдига желязото спрях, но ако е желязодефицитна анемията - пий го смело!
Стискам палци за добри новини!
Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 25, 2009, 07:52:46 »

Дарлинг, аз пък чак сега ти видях поста  crazy Аз бях с хемоглобин 103.  bad Едва се влачех направо. Да, и моят лекар /ЖК/ се притесни и моментално ми изписа Ферофолгама. Другият ми наблюдаващ лекар /не знам дали съм споменавала, че е професор/ също каза веднага да започвам Ферофолгамата. След месец и половина ми стана 114 хемоглобинът.

И за секунда не се замислих дали трябва или не трябва да пия Ферофолгамата! Усетих подобрението почти след 2-3 дни-ами че аз 5 стълби не можех да кача преди това! Oh my ...

И храненето попромених- повече месо, печени картофи, яйца. good Мисля, че има и хомеопатично средство за хемоглобина.  good Но трябва да се попита специалист.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юли 25, 2009, 10:00:31 »

Аз понеже съм пила няколко варианта на желязо и мога да кажа, че Ферофолгама ми подейства най-добре smile

Иначе хемоглобин 105 не е кой знае колко нисък. Нормалните граници за жени са над 120, а за бременни - над 110. Така че 105 е малко под нормата. Но преди да се изпише желязо е хубаво да се пусне изследване за желязо към пълната кръвна картина, защото както са писали момичетата - желязонедоимъчната анемия е най-често срещана при нисък хемоглобин, но не е единствената. Аз например по едно време имах хемоглобин към 100, а желязото ми беше в горната граница  good
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 27, 2009, 07:42:45 »

Малко офф-топик, но вчера си гледам новините по Нова и говореха за училищата за бременни във Варна и по едно време -кого да видя -нашата Тони yahoo  - така се зарадвах!
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 27, 2009, 08:26:48 »

Добро утро мами и бебчовци!  give_rose Как сте?
Ние сме добре, изкарахме една страхотна събота и неделя, а аз снощи спах като къпана  yahoo...отдавна не ми се беше случвало!
Вчера ни слушаха тоновете-бебчето е добре, въпреки че го нося твърде ниско...и ни казаха, че поне още 4-5 дена имаме... blush Дано да познае док  give_rose
Не знам за вас, ама аз съм мноого благодарна на времето-дано се задържи повечко така хладничко  good че в жегите хич не ми беше добре  nea
Спорна седмица ви желая!  girl_wink
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юли 27, 2009, 20:07:07 »

Да ви дам кратък отчет след днешната консултация, защото ви натоварих доста в петък. Лекарката от ЖК, ми даде направление за желязо и ЖСК, така че утре сутрин съм пак на изследвания, макар че според нея е желязодефицитна. За всеки случай ми изписа рецепта за ферофолгама, да не се налага да ходя пак след като излязат резултатите. Fenix ти имаше ли странични реакции след като го пи?
Каза ми също че стойностите не са толкова ниски, но при раждане с по-голяма кръвозагуба е опасно. На тези стойности се дължи постоянната ми умора и отпадналост, а вероятно и подуването на пръстите на ръцете.
Благадяря отново на тези, които ми писаха по темата! give_rose
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines