Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 16:10:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища Юли ,Август и Септември! 5  (Прочетена 61034 пъти)
 
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« -: юли 21, 2009, 09:18:25 »





silviq-tamara - 2 юли
jasmine - 4 юли
Rodi - 11 юли
mimi6 - 12 юли
kriseto - 19 юли
Andy - 19 юли
goldi - 22 юли
mamcheto - 23 юли
KlaraFina - 26 юли
hukuta - 31 юли



bandidi - 1 август
alegoria  - 4 август
no4ko24 - 7 август
Nataliya - 18 август
desisv - 18 август
Zahira - 29 август



hristi - 3 септимври
darling - 5 септември
Kiksi - 14 септември
mariana - 15 септември
Fenix - 15 септември
iv4e83 - 17 септември
tonitta - 24 септември
_МиМеТо_ - 29 септември



:)Моля за допълнения и поправки пишете на ЛС smile
« Последна редакция: юли 22, 2009, 22:39:58 от Rossistela » Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 22, 2009, 09:36:34 »

Kiksi ти се появи!!!  Bravo Къде се губиш, бях се притеснила за теб... blush
Между другото то дойде време за раждане  blum ама и аз не съм добавена в списъка  cray.....ако има значение вече, аз съм за 31.07.

hukuta , стана ми  много мило, че си се сетила за мен!  blush Благодарим от сърце!  give_rose

Много ни морят нас жегите sad , беболинка и тя нещо не е активна много денем в голямата горещина, ама още малко остана. Килограмите също ме морят съответно, получих някакви обриви от вътрешната част на бедрата, реших, че е от дебелина и изпотяване, ама нищо против подсичане не помогна, 2 седмици не мина тази гадост, ами и зверски се влоши, само разкрачена ходех sad и ми се ревеше от болка. Накрая отидох на кожен лекар и ми изписа някакъв мехлем с кортикостероиди, уж не бил вреден, знам ли аз, ама избор нямах, то да не можеш да вървиш не е човешко, та сега се родих, почти ми минаха. smile
Вкъщи е лудница, уж козметичен ремонт правихме, още не можем да се оправим. sad

Ама тези дни ще отидем малко на вилата за кратка неколкодневна почивка по случай годишнината от сватбата и съм решила да си позволя няколко топвания в морето smile
Активен
bandidi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 22, 2009, 12:08:42 »

Е, че ми харесва дизайна на началото на постовете. Поздравления! Kiksi, сигурно ще е някаква алергия това с обривите, дано отмине скоро! Спорен ден на всички!
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 22, 2009, 15:43:40 »

Здравейте и от нас!  give_rose
Ние сме добре, въпреки горещините и днес голяма разходка му дръпнахме  blum
Kiksi ама моля ти се, как няма!  girl_wink Друг път да се обаждаш като ще изчезваш така blum (шегувам се)!
За тези обриви съм чувала и от други бременни да се оплакват...сигурно са много гадни  angry и дано скоро ти мине напълно  good На мен лично, от време на време ми се появяват ситни пъпчици по корема, ама док каза, че било нормално и се дължало най-вече на бошуващите хормони  tease дори било нормално и да насърбяват  nea
Активен
_MuMeTo_
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 285


Ако имаш мечта , позволи и да се сбъдне!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 23, 2009, 10:39:11 »

Здравейте минавам да се похваля , че вчера за първи път се престраших да отида на плаж и да вляза във водата. И съм много доволна само дето се стисках до сега. Хората на плажа ме гледаха малко страно с тоз корем във водата даже милото се бъзикаше, че спасителя ми вика да се преместя малко по навътре да съм като шамандура funnytooth
Иначе за пъпчиците и аз имах такива по краката като се изпотя и се появяват. С бебешка пудра ми минаваха и не ме болеше толкова като вървя. А по коремчето си имам малки пъпчици, които доки даже не ги и коментра.
Усмихнат ден
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #5 -: юли 23, 2009, 16:54:53 »

И аз като hukuta днес голяма разходка направих. Половинката ми не беше на работа и излезнахме и минахме през офиса ми да си видя колегите. Толкова хубаво ми стана всички като взеха да ми се радват. Че и снимки си правихме. Само дето не почнаха и залагания да правят кога точно ще взема да родя  sarcastic Оказа се, че те даже са по-нетърпеливи и от мен за появата на беба smile
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 23, 2009, 18:05:32 »

Ама ти какво се ослушваш още girl_impossible,я да видя аз кога ти е термина declare
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 23, 2009, 19:15:09 »

Привет, момичета!!!
Попаднах на тази статия, може да ви е полезна! Wink
  http://www.dieti-otslabvane.com/%D0%94%D0%B8%D0%BD%D1%8F
"100 грама диня съдържат 224 мг магнезий. 150 грама диня покрива дневните нужди от този микроелемент. Недостигът на магнезий се проявява с крампи и спазми, нарушения на сърдечния ритъм, нервност и повишена раздразнителност".

 

 
« Последна редакция: юли 23, 2009, 19:41:44 от Bulechka™ » Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 23, 2009, 19:33:47 »

Танче, много ти благодаря за тази статия!  give_rose
На мен лично ми беше много полезна и веднага казвам защо:

Напоследък ми се яде диня в големи количества, направо не мога да се спра. Като някое прасе съм  blush Знаех, че е полезна за бъбреците, каквито проблеми имам аз в следствие на бременността, а оттам бъбреците провокираха и други неща - прееклампсия, бактериално възпаление и съответно лечение с антибиотици. Та въпреки че бая лекарства изпих, все си ме приболяваха от време на време, но откакто си хапвам диня стабилно  pig , установих, че не са ме боляли нито веднъж.

Но да не се отплесвам.
От друга страна, въпреки че е полезна,  се опитвах да "откажа" динята или поне количествата, защото имам инсулинова резистентност. Пак ми я откриха, откакто съм бременна.
Обяснявам - не е гестационен диабет, а преддиабетно състояние, на гладно кръвната захар е ок, но при обременяване с глюкоза, организмът почва да прозивежда повече от нормалното количество инсулин, което хич не е добре.
Т.е. трябва да не се яде сладко, а плодовете да бъдат ограничени като количество.

По отношение на бременността - инсулиновата резистентност води до по-голямо количество околоплодни води /има си норма и за горната граница/, съответно - опасност от преждевременно раждане, защото многото околоплодната вода оказва по-голям натиск върху шийката на матката. Заради инсулиновата резистентност и бебето расте по-голямо на килограми, което също е предпоставка за преждевременно раждане, защото върви напред.
Та трябва да се вземат мерки. Аз пия лекарства и се опитвам да спазвам някаква диета /не че винаги успявам/. Та затова изключително се успокоих, когато в статията прочетох, че:

Цитат
Тъй като  динята съдържа плодова захар, която се усвоява без да изисква инсулин, не вреди на диабетиците. Дори фруктозата подобрява работата на черния дроб и заедно с това усвояването на белтъци, масти и въглехидрати

Така че идеално за моя случай! smile
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 23, 2009, 21:19:30 »

От известно време и аз унищожавам огромно количество диня. Забелязах, че от тогава не са ми се схващали краката. Така, че определено е полезна за нас  good
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 23, 2009, 23:30:45 »

Хммм това с динята е страшно интересно! И много полезна информация разбира се,  Bravo на Bulechka™, че ни светна по въпроса! И аз се чудех защо не ми се образуват крампи вече, а пък спрях магнерота...а то си имало причина...явно наистина по естествен начин си набавяме магнезия! Въпреки, че аз  я приемам повече под формата на разни фрешове и цитронади от диня  smile ама явно пак е нещо.
Kiksi искрено ти съчувствам за неразположенията, които са те сполетели с бременността. Много неприятно!  angry
Активен
desisv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 86


МОЯТ СИН МАКСИМИЛИАН


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 24, 2009, 00:02:21 »

а БЕ МОМИЧЕТА И ВИЕ ЛИ НЕ СПИТЕ?Аз нещо напоследък сутрин спя до късно , а вечер ето сега е 00:02 и не ми се спи?
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юли 24, 2009, 08:39:19 »

Мале като са ни преместили постовете и толкова съм изпуснала,защото не ми дава като непрочетена темата :'(И си викам,явно никой не пише...
Както и да е...Аз гледам да не мърдам от вкъщи,че навън е ад,а и немога да спя до късно и ставам нощем по 3-4 пъти,ама каков да се прави Girl_hide
Много полезна информация сте дали за динята.Аз мога да добавя и ползата от сушените смокини и кайсии-имат много калий,калций и желязо и откакто хапвам по 1 на ден нямам схващания,а ще видим и хемоглобина как е.
А вие как сте с апетита?Аз нямам и постоянно се гнуся от разни неща и много рядко си хапвам нещо с апетит girl_impossible
_MuMeTo_ браов за плажа!Ама гледай да е по хладно,че да не прегрее бебочето и си покривай коремчето,защото силната светлина прониквала през коремната стена и може да увреди крехките очички :girl_wink:Поне на мен така ми казаха.
Много съжалявам за неразположенията ти Kiksi, дано да изкараш по-лекичко до края! give_rose
Лек ден!
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 24, 2009, 09:08:47 »


_MuMeTo_ браов за плажа!Ама гледай да е по хладно,че да не прегрее бебочето и си покривай коремчето,защото силната светлина прониквала през коремната стена и може да увреди крехките очички :girl_wink:Поне на мен така ми казаха.

Тони,около теб явно имаш много хора,които само те плашат и то без причина! :girl_impossible:А също така бебо не може да прегрее,защото то си има постоянна вътрешна температура!Естествено и аз съм много далече от мисълта да ида на плаж в най-големите горещини!
Ето малко повече инфо по темата:
Мога ли да правя слънчеви бани на корема си? И как влияе горещината на налягането?

Разбира се, че можете да правите слънчеви бани. Вътрешната температура се регулира от механизми, които не се влияят от излагането на слънце. Следователно, на бебето не му е повече или по-малко горещо. По същия начин и слънчевите лъчи не могат да проникнат в дълбочина и да му навредят. Това, обаче, не означава, че през бременността можете да се препичате безкрайно на слънце. Топлината предизвиква разширяване на кръвоносните съдове: налягането се понижава, а обикновено бременната и без това има по-ниски стойности на налягането, отколкото обикновено. Загубата на течности чрез потта води до същия ефект и може да предизвика припадък.

Затова е много важно да не се излагате на слънце през най-горещите часове на деня и често да се разхождате по брега на морето, за да държите краката във вода. Трябва да се приемат много течности, да се ядат плодове и зеленчуци за поддържане на солния баланс, и храните да се подправят с малко черен пипер. Тази подправка повишават вътрешната телесна температура и по този начин се избягва голямата разлика с външната. Така не само се намалява усещането за топлина, но също и разширяването на кръвоносните съдове- следователно, предовратява се и понижаването на кръвното налягане.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юли 24, 2009, 09:47:33 »

Всъщност това за очичките съм го чела в книга,а и един лекар ми го каза,така че явно пак е въпрос на различни разбирания в медицината.Все пак няма нищо доказано категорично :girl_wink:Иначе ако трябваше да слушам познатите то такива неща ми наговориха за плажа,че..... :girl_impossible:По принцип не се водя никога по думите на такива хора,а разчитам на професионално мнение,но за жалост и при тях има разминавания pardon
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines