Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 07:23:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУРГАС - част 6  (Прочетена 141185 пъти)
 
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: юли 30, 2009, 20:03:28 »

Мерси Амелиа.
Ами вече късно да опитвам, ще я поръчам така пък каквото стане такова.

Все пак ако някой има наблюдения върху различните вкусове, нека пише, моля.

Активен
♥_Veni_♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584


Г-жа Ангелова


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: юли 30, 2009, 20:50:03 »

Ххаха момичета колкото до стреса аз съм супеер спокойна, обаче заспа ли е бога ми ОТКАчАМ.Супер странни сънища сънувам,  crazy луда работа.А всеки като ме пита не се ли вълнувам, аз им казвам,че всичко е под контрол, да ама не нали хората казват,че сънят ти отразява реалността (или нещо от сорта )
Утре си взимам поканите, обещавам да пусна снимчица, имаме си и кумуве ОФИЦИАЛНО  tease, то не бяха черпни вчера, смях, абе само хубави емоции.
Колкото до роклята Sianchys, още не е готова, преди няколко дни наминах в салона да проверя до къде са стигнали, но има още да почакам.А и навсякъде я търсех като модел, ама те нали нямат сайтче и не мога да открия, хем и на приятелки да я покажат.Чесна булченска ще посна снимчица да  я видите като е готова, та и аз да се похваля с нещо.  good
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: юли 30, 2009, 21:21:33 »

Лелееее и това е ''професионалист''! crazy crazy crazy Не може да си позволи да говори така пред потенциален клиент... Oh my ... А не съм съгласна с това разграничаваме на прическите...Ако искам да си направя ''бална'' прическа на сватбата,тя бална ли ще е или сватбена?!?!?! LAUGHTER
Амелия за Захаро имаш ли представа 89-90 парчета фондан с вградена стойка колко ще излезе горе-долу....
А ти за коя църква в центъра говориш "Кирил и Методий'' ли?Защо такива цени бе?На нашето листче пише такса 105 лв. Oh my ... Я кажи още какво ти каза?
Кardigansder ЧЕСТИТО КУМОВЕ!!!Давай и други снимчици бе жена,гьотере! crazy blum good
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: юли 30, 2009, 21:27:11 »

Sianchys , не знам от жегата ли е, ама пак си се разсеяла нещо.  sarcastic
Амелиа има предвид църквата в център на Поморие, нали там планира сватбата си, а не тази в центъра на Бургас.  smile
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: юли 30, 2009, 21:55:40 »

Сянчис, утре или най-късно в събота ще я имам информацията за тортата и ще ти пиша.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #140 -: юли 30, 2009, 21:57:17 »

 Sianchys съгласна или несъгласна това е положението с прическите. Спокойно може да отидеш на сватбата си и с бална прическа, но трябва да се лишиш от много елементи от традиционните сватбени прически включително воала. Малко се отплеснах с тези прически, но основното, което искам да кажа, че така демонстративно не може да се набеждава дадена фирма, човек или салон в Бургас или където и да е било. Ами вземете следният пример - аз управлямам последен модел автомобил и имам нужда от ремонт на скоростната кутия. Ако отида в първия сервиз и там ми откажат , а след това в следващия и т.н., аз трябва ли да им се сърдя и да ги нарека непрофесионалисти, при положение, че сервиза е специализиран в поправката на каросерии например или двигател. В крайна сметка става въпрос за автосервизи, но не всеки може да извърши даден ремонт поради липса на техника, кадри, технология. Същото е и с прическите.
 В крайна сметка всеки добър специалист знае своите възможности /в България все още не е така, но съвсем скоро ще стане/ и му прави чест да откаже или приеме дадена работа.
 А по друг начин стои въпроса, че се срещат все още жени, които не знаят, не се интересуват и не искат да разберат, че официалният тип дамски прически са страшно много и нямат нищо общо с тези, които са си правили досега за 15-20 лева "на пазарчето".
 А в крайна сметка всеки има възможност да отиде на сватбата си така както му харесва. Него ще гледат и обсъждат не мен. Подчертавам, че нямам нищо общо със салона, но Бургас не е много голям град и е тъпо заради "неправенето на прическа" да се навреди на бизнеса на хората там.
 
« Последна редакция: юли 30, 2009, 22:03:25 от Pachoran » Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: юли 30, 2009, 22:17:15 »

Имах предвид,че ако момичето,на което според теб иправи чест,че е отказала,има претенции да нарече себе си ПРОФЕСИОНАЛИСТ,не може да си позволи да прави такива коментари "То булчинските с тия кокове хич не ми харесват" това е едно НЕпрофесионално,дори плоско изказване.Да не говорим,че въобще не става за аргумент защо услугата не се предлага в салона.Както и да е,нямам лични наблюдения,просто ми прави лошо впечатление,всеки си избира с кого да работи good
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #142 -: юли 30, 2009, 22:32:24 »

Сиянче, не си прави труда, мила. Тоя Пачоран като види мое мнение и веднага започва...че на всичкото отгоре и разбрал, недоразбрал....ама нали е винаги компетентен човека. То са снимки, филми, то са агенции, сега даже и за прическите диплома извади...

За салона, каквото и да е делението на прическите по принцип, каквито и критерии да има, цялото отношение на девойчето беше фрапиращо. Обеснявайки ми как не харесва тези с коковете, ми обесни,че ако харесвам нещо по-така семпло, може д адойда да ми го направи. Обясни, че ако искам да ме накъдри, може да го свърши и няма проблем, но друго "по-така засукано" не. И сама тя ме прати в друг салон, така че явно не е от големите професионалисти. И едва ли аз ще съм причината да и намалее клиентелата.


За Захаро, не мога д ати помогна, мила. Значи мног озависи какви размери торти искаш. Аз като попитах за двуетажна и ня ми каза - средна и малка или голяма и средна. Зависи от разположението, от стойката и от украсата. Тя извади идин голям списък и от там ми гледаше цени и ми казваше ориентировъчно. Но явно самите украси при тях с амног оскъпи, защото това, което тя ми каза като цена на торта без украса беше доста различно от това на торта със. Н од ане те обърквам, ето Миналина казва,че скоро ще има инфо.
Само мога да допълня,че за Поморие, Бургас и Несебър/ мисля,че Несебър беше третото/ имат собствен транспорт и те си го поемат. А за останалите градове - трябва да се плати транспорта.
За стойките - за вградена връщат 30лв като си вземат стойката обратно.
Важното е от рано да си поръчате тортата и да я платите после до 15 дена преди датата.

П.С. да са ти живи и здрави посанчетата и да си намерят стопани скоро. Ако искаш на Лс ще ти пратя адреса на един зоофорум, където може да пуснеш обява и да им намериш дом. Аз пиша в него често за моите гадинки..че то едно ли е  sarcastic
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: юли 30, 2009, 22:40:55 »

Sianchys , добре си го казала наистина!  Bravo

Pachoran , тази класификация на прическите, която се опитваш да ни представиш, според мен е някаква отживелица, нещо остаряло и не може да бъде валидна към днешна дата, където разнообразието от елементи във всяка една сфера е толкова голямо, че нещата често се припокриват и не могат да бъдат вкарани в рамките на една или друга класификация.
Булченската прическа вече далеч не е:

Цитат
опъната, стилизирана и съдържаща много "външни" елементи - фиби...и т.н.. Съобразена е и с т.нар. було на булката, за разлика от балната, която се съобразява само с формата на лицето, фигурата на тялото

Както и далеч не е само кокове, както се е изразила въпросната 17-годишна девойка, която не ги харесвала, но това далеч не може да бъде аргумент за непредлагането на подобен тип прически, но като не й трябват клиенти, нека си споделя мнението.

Според въпросната класификация аз на сватбата си съм била с бална прическа, брей, аз си мислех, че е булченска, защото съм булка, ама явно не, защото исках максимално естествен вид на косата и настоях стилизиращите продукти да бъдат сведени до минимум със същата цел.

Не знам що за изказване е това:

Цитат
А по друг начин стои въпроса, че се срещат все още жени, които не знаят, не се интересуват и не искат да разберат, че официалният тип дамски прически са страшно много и нямат нищо общо с тези, които са си правили досега за 15-20 лева "на пазарчето".

Но за мен всяка бъдеща булка отива с някаква идея или се доверява на усета и препоръките на фризьора и заедно в крайна сметка измислят окончателния вариант на "булченската" прическа и едва ли за нея е от значение как точно се нарича въпросната прическа според понятията от някакви класификации на професионален жаргон - официална ли, бална ли, булченска ли или прилича на прическите за по 15-20 лв. на пазарчето .

За нея е по-важно, дали косата ще е спусната, прибрана, с фиби, с украшения и т.н., важното е да се хареса, а не в коя графа попада типът прическа. Та в този смисъл мисля, че споделеното от теб беше не на място, а изказването на въпросното момиче - крайно неуместно при общуване с потенциален клиент.
« Последна редакция: юли 30, 2009, 23:02:38 от Kiksi » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #144 -: юли 30, 2009, 22:48:32 »

 Ще преглътна казаните "добри неща" от Amelia за мен и ще дам съвет. Сватбата на плажа е един добър повод за тип бална прическа от свободно падаща коса в комбинация с голи рамене. Косата може да се вдигне и нагоре като красиви букли. Строгите сватбени прически с много елементи на плажа са твърде неестествени. Все пак сватбата ще бъде на морето в района на Бургас.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: юли 30, 2009, 23:06:59 »

Сватбата на плажа е един добър повод за тип бална прическа от свободно падаща коса в комбинация с голи рамене. Косата може да се вдигне и нагоре като красиви букли. Строгите сватбени прически с много елементи на плажа са твърде неестествени. Все пак сватбата ще бъде на морето в района на Бургас.

Това е наистина добра идея.  good Въпреки че аз пак казвам, че няма значение, дали ще я наричаме бална, булченска и т.н.
Моята сватба не беше на плажа за съжаление, но тъй като бяхме заложили на лятно-небрежен стил на тържеството, съобразихме всичко с това, включително и мята прическа. Воалът го сложих по абсолютно нетрадиционен начин - под косата на две на три, колкото да спазим ритуала с прибулването, защото държах на повечето от българските традиции и да ми покрива раменете в църквата.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #146 -: юли 30, 2009, 23:11:26 »

 Kiksi само факта за наличието на було /воал/ отхвърля типа бална прическа. Сети се защо ! Не трябва тук толкова подробно да се разискват прическите си мисля. И ние с теб и всички останали не сме присъствали там и не знаем кой какво е казал, с изключение разказа на Amelia.  Ако момичето от салона е тук във форума съм сигурен, че ще каже друго.
 И нищо старомодно няма в класацията на прическите. Топлата вода просто не може да откриете наново. Просто смяна на определени тенденции. И наистина трябва да знаеш, в коя графа попадаш, защото са различни процедури, консумативи, техника. Последното трябва да знае разбира се този, който прави прическата. И не аз съм виновен, че момичето не прави или не знае да прави сватбени прически. То може би прави по-добре други прически. Не знам. Аз лично на нейно място също ще предпочета да не се занимавам с булченски прически. И познай защо ?
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #147 -: юли 30, 2009, 23:22:12 »

Аз не знам защо и с каква цел бих лъгала за нещо и бих казвала на момичетата да не ходят в някакъв салон, при все че ако им кажа да отидат, всъщност ще им помогна и ще им спестя разкарване до Бургас?!?  crazy

Сиянка, сега ще ти пратя линк към форума. Дано си намерят дом. Не ги пускай навън!  cray

а между другото аз наистина се колебая за тъпата прическа, защото исках спусната коса, но пък на мястото, което накрая се оказа,че ще е по-лесно да направим ритуала е ветровито и не искам разни чорли да се мятат навсякъде по лицето ми. Пък и на снимките няма да излиза особено красиво да съм като медуза, закусила с екстази.  crazy
Активен
vesince
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 247


г-жа Русинова


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: юли 31, 2009, 09:38:24 »

За съжаление е така. И ние когато разглеждахме подходящите места за ритуала, бързичко ни стана ясно, че на плажа и около  е доста ветровито, едвам се чувахме. И си се представих с роклята, с прическа и т.н., гостите и те накипрени и те милите прически правили ( дамската част де ) и като ни задуха и завърти този вятър  sarcastic ROFL 
Amelia, аз не смятам, че някой от нас дори си е и помислил, че лъжеш. Напротив,аз лично съм много благодарна за обективни мнения, а мисля че твоето е такова.  give_rose Така че не се шашкай  girl_wink
Активен
jearsy
Любопитен
*
Публикации: 39


« Отговор #149 -: юли 31, 2009, 09:55:09 »

Такааа, момичета, аз съм вече тук  cray  cray  cray Моренцето беше много кратичко и сега съм в така депресия, че отново съм в скапаната София...
Да взема да се отчета какво свърших през тези дни.

1. За салон Стефани, за който Весито и Миналина чакат отзиви: салончето се намира на една пряка в ляво преди д астигнеш до Месалината и кея. Това е като вървиш по крайбрежната / която всъщност си има друго име/ посока Месалина и Гранд хотел Поморие. Та мисля,че е пряката точно преди Месалината. Салончето не е много голямо. Табелата му е жълтичка.
Там говорих с фризьорката - прически правят и по техен каталог, и по снимка. До 70лв струва, рядко е повече и трябва да е сложна много, за да е по-висока цената. Разгледах и албумче със снимки на прически  игримове, правени там и прическите много ми харесаха!
За грима - 30лв е, но от това, което видях е подходящ за момичета, които искат по-нежен и семпъл грим. За мен със сигурност няма д астане.
За маникюра - 15лв е.
Всичко е в един салон, което е много добре. Жената изглеждаше разбрана и мила.


Да ви предупредя НЕ ползвайте услугите на салон Елит - близо е до ул.Крайбрежна / тя вече така си се казва/. Пада се на успоредната й улица, демек точно зад хотелчетата на Крайбрежна в края. Там направо останах зяпнала. Салонът има представителен вид и като питах какво правят ми стана зле. МИ те правели БАЛНИ прически, БУЛЧЕНСКИ НЕ  crazy Как ги определят коя каква е, нямам представа. Някакво девойче на близо 17 ми ги ибесняваше тия работи. Не можело булчински прически. Особено с ония кокове...не и харесвали  crazy  Oh my ... Тя също ми препоръча салон Стефани.
Там маникюрът също е 15лв, но сега си мисля,че може роднините там д асе оправят, за да не търчат до Бс.

Дано да съм била полезна. Скоро ще пиша още.
 blum

Амелия момичето което прави грима и маникюра там е най-добрата ми проятелка Евгенияяя се казва , майка и е фризьоркаа ... Уникални неща правят особенно и прическите , гримът наистина е по-лек , но не мисля , че ще има проблем да и кажешш какво искашшш и тя да го направии .
Наистина са много мили и работят от много много години ...
с Евгения бяхме още ученички когато започна с маникюрааа и така ... Успеххх
Радвам се , че ти е допаднал салона
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines