Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 23:27:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУРГАС - част 6  (Прочетена 141035 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: юли 19, 2009, 18:33:57 »

Активен
vesince
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 247


г-жа Русинова


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 20, 2009, 18:25:05 »

Милички, аз имам въпросче.. Нали сватбата ще е в Поморие и много ми се искаше фризурата и грима да ми дойдат направо в хотела, за да не се разкарвам аз, пък и майка ми и сестра ми, чак до Бургас. Но сега ново 5, гримьорката ми писа, че щяла да има много работа на този ден и нямало да стане и т.н.  nea Та сега съм малко  huhhuh.gif Не отказах часа, понеже за момента друга алтернатива нямам, но   angry  Та въпроса ми е - знае ли някоя от вас да има добър фризьор и гримьор в Поморие? Това би било оптималния вариянт за мен.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #2 -: юли 20, 2009, 23:25:57 »

Веси, и аз съм като теб в Поморие, но ние с кумата, мама и сестра ми ще отидем сутринта да ни оправят в Бургас. АЗ прецених,че по-лесно ще се оправя така, отколкото да търся кой би дошъл в Поморие. АЗ честно казано и поради друга причина бих заложила на този вариант - доста булки споделят,че им  е дошло в повече суетенето на роднините и цялата олелия особено по време на приготвянето им и съветват да се ходи в салоните, не да викаме да ни оправят по домовете.


Иначе за глимьор от Поморие четох в сторите теми з анякакъв Георги, но честно казано видях негово "творение " и никак не се очаровах.


Момичета, а постът на Веси ме навежда но нов въпрос - как процедирате с прическите и грима н аблизките? Колко време отнема, една фризьорка и един гримьор как биха се оправили с три жени??? То ако е така ще трябва още през нощта да отидем и да започнем  girl_impossible при вас как е?
Активен
just_ani
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #3 -: юли 21, 2009, 09:58:48 »

Същият проблем имам и аз. Трябва ми гримьор, който да дойде на място в хотела където ще се приготвям. Разбира се да е добър. Моля ви, препоръчайте ми на лични. Предварително благодаря
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 21, 2009, 10:08:23 »

Ако не се лъжа, една гримьорка - Даниела Станкова се съгласява да ходи и извън Бургас. Тя ми е предлагала услугите си тук на лични и на мейл също. В момента обаче трябва да изровя координати.
Ако не - никът й беше stankova_dan мисля, че но не знам, дали още влиза тук.
Аз не съм виждала как работи, така и не се възползвах от услугите и, но KlaraFina беше доста доволна, ако искате й пишете на лични за повече информация.

Amelia , не съм те забравила за цветята, ама после ще ти пиша, че сега ужасно бързам.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #5 -: юли 21, 2009, 10:58:42 »

Кикси, ти си последния човек, за когото бих си помислила,че ще забрави някого! Ти винаги се отзоваваш не само на мен, а на всички.

Момчета, някоя от вас ползвала ли е услугите на някой от тези салони. Поразтърсих се и намерих из други форуми отзиви за тях, ама да чуя вашето мнение.

1. салон Елеганс на Сан Стефано, под Билкова аптека
2. салон "Bella" в Лазур до Руската гимназия. Фризьорът е някакъв Данчо и много го хвалеха
3. салон Лилия21
4. салон на ъгъла на Гурко и Републиканска / каквото и да  етова чудо/

И също
1. Дима стил
2. Салон Каприз на Александровска под кафе Бакарди - това е този прословут Стайко, който работи с гримьорката на  фолкаджийките, за която питахме в предната тема. За него казват,че взимал з априческа 100лв, но там нещо не бяха споменати такива цени?  crazy
Активен
vesince
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 247


г-жа Русинова


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 21, 2009, 13:02:17 »

Тъкмо милото ми напомни за още нещо сега.... Става въпрос за напитките, понеже всичко ще е от нас и ми трябват координатите на някой склад или нещо подобно   pardon Имате ли някакви идеи???
Активен
jearsy
Любопитен
*
Публикации: 39


« Отговор #7 -: юли 21, 2009, 13:49:11 »

Otidi na Bilqnata pod bilkovata apteka .... Tam e sklada za alkoxol . Na San Stefano ot bilkovata posoka Moskva ot stranata na bilkovata e ....
Активен
maria23
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 21, 2009, 13:52:50 »

Аmelia,
склад за цветя има срещу Тандема в к.с.Братя Миладинови, аз от там си взех моите. Ще се отипам да намеря телефона им и 6те ти го пратя на лични smile
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 21, 2009, 14:02:12 »

и мен ме интересува склада за цветя, понеже сама ще си подготвям украсите, а и да препоръчате цветар за не прекалено скъпи букети - на мен ми се ще моя да е като топка, вързан с панделка и така да се носи, а за шаферките с пиафлори на ръката  girl_wink
Активен
jearsy
Любопитен
*
Публикации: 39


« Отговор #10 -: юли 21, 2009, 14:13:05 »

Ima borsa za cvetq i na Mladost ...... Ynikalni aranjirovki  ima na borsovi ceni ......... Tva e na samiq pazar na Mladost sreshtu zelenchucite , ama kadeto i da popitate kato otidete na Mladost shte vi oputiat kade sa Cvetqta .....
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 21, 2009, 15:27:14 »

jearsy , пиши, моля те на кирилица!

Аз не съм забелязала цветята на пазара на "Младост" да са на борсови цени  crazy Хората си продават букети и цветя на дребно просто. Цените са като навсякъде другаде.
Специално борса за цветя в Бургас не знам да има. Знам, че има един микробус, който обикаля и зарежда, ама не му знам координатите на човека.

Има няколко склада /поне тези, които аз знам/ и за да ползваш цена на едро, трябва да вземеш минимум една връзка рязан цвят от съответния вид. Като във всяка връзка има съответната бройка, тя е различна за различните цветя  - примерно хризантемите са 5 стърка, карамфилите - 10 в една връзка и т.н.
Като цена не че излиза супер на далавера, но все пак е доста по-евтино, отколкото ако си ги купите от стандартен цветарски магазин или будка на дребно. Пример - стрък хризантеми е средно 2-2.50 лв. на дребно. 5 лв. струва връзката, в която има 5 стръка. Т.е. поне наполовина по-евтино със сигурност ще ви излезе. Е, покрай празниците /8-ми март, Св. Валентин/ помня, че бяха скочили малко цените, но се оправдават с доставчиците  pardon

Цветята е хубаво да се поръчат по-рано, за да не останете неприятно изненадани, че нямат в наличност, точно когато ви трябват или точно каквито ви трябват. Обикновено седмица-две по-рано в зависимост от вида и количеството. Например за сватбата на сестра ми, която беше на 16.08 и взех цветята на 15.08, че трябваше да пътуваме за Каварна, беше голяма навалица в склада. Нали 15.08 е празник на Дева Мария и разни търговци, които не си предвидили количествата, се дразнеха, че не им продавали цветя, като в склада имало. А то всичко беше поръчано и запазено предварително от разни като мен, та и да искаш има моменти, в които не можеш да си вземеш цветя.
Затова - най-добре 2 седмици предварително поръчка.

Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юли 21, 2009, 15:50:39 »

Спирам с "акълите"  blum и давам малко синтезирано полезно инфо:

Единият склад е този, който е споменала maria23 - срещу Тандема /това е на големия блок на ДСК/ в ж.к. Братя Миладинови - улицата мисля, че се казва "Шар планина", не знам точния номер, няма табели отвън sad , намира се непосредствено до хранителен магазин. Лично аз почти винаги съм случвала на не особено любезно отношение, макар че пак зависи на кой попаднеш, но като цяло  nea Ама това не е толкова важно в случая, важно е да си намерите цветя на изгодни цени.

Другият вариант е складът в ж.к. "Славейков", до кафе "Черешката", зад блок 24. Аз лично с кеф им ползвам услугите, защото са приятни. Собственичката миналата година даже ми направи бонус с малко повече слънчогледи за сватбата за всеки случай, отколкото бях поръчала и ми даде акъл за гирлянда на булченската маса. Техен е и магазинът отстрани на "Пиргос стил" /бившето кино "Родина"/, бутик "Жени" май се казва, но там е на дребно, правят булченски букети и т.н.
Аз лично не им ползвах услугите за букети и гривни, въпреки че имаше доста красиви неща.

Третият склад, който знам е на "Бургасцвет" в една от новите кооперации в ж.к. "Изгрев" до околовръстното, след Лайф Хоспитал, оттам съм взимала само веднъж, но имаше само карамфили и хризантеми. А като отидох втори път нямаше нищо и трябваше да чакам до другия ден. Фирмата е голяма, няма проблем с доставките, но също трябва да се поръча рано, защото те си имат много магазини и си ги зареждат, логично е.

Amelia , имам телефона на собственичката на този втория склад, като изровя визитката, ще ти го пратя на лични. Ще ти изпратя и координатите - телефон и мейл на моята флористка - Теди от "Божи дар" /на ул. 'Кирил и Методий" се намира магазина й/, доста хора от форума май сме й ползвали услугите и сме доволни. То с нея работят и доста от агенциите - "Диаманти", "Парти Арт 2" и други. За цени не знам, аз така и не успях да се ориентирам къде е по-евтино в това отношение, защото никой не може да ти каже твърда цена за букета преди да е направен, само ориентировъчна.
На мен 100 лв. ми излязоха булченския букет, 1 гривна над лакътя за мен, 2 гривни за китките за сестра ми и кумата, цветенцата за косата и 2 ботуниери за младоженеца и кума.
Като единствено помня, че ботуниерите бяха с фиксирана цена - по 5 лв. всяка за разлика от гривните, които почваха от 10 лв. нагоре в зависимост от изработката и цветята. Така и не разбрах самият букет в този случай колко ми е излязъл, но около 60 лв. предполагам като направя рзбивката.   crazy
Така или иначе при мен като цветя бяха хризантеми и минигербери, които са по-евтини от розите например, та затова къде е скъпо и къде евтино не се намемам да коментирам, просто защото е относително.
Дано съм била полезна, ако има нещо - питайте.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 21, 2009, 17:10:46 »

Благодаря за изчерпателния отговор  - записвам си в тефтерчето и при първа възможност (чак в началото на Септември) ще ги обиколя smile .
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юли 21, 2009, 18:34:08 »

Да попитам момичета някоя може ли да ми каже малко повече подробности за бутониерите и за бутониерите-гривни за шаферките(ще ми трябват по около 7-8 парчета от всяко и не ми се дават 200 лв).По колко вървят с рози и къде са най-изгодно.
Също така как да си направя сама?!?! insane scratch one-s head understand 
Имаме си чаши------------>в галерията
Решила съм и сама да си украся свещите,чашите и шампанското.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines