Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 01:26:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУРГАС - част 6  (Прочетена 141057 пъти)
 
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #75 -: юли 25, 2009, 20:39:17 »

 Четейки последните постове за първи път думата "сватба" свързвам с пенсионерска вечеринка. Какво по-хубаво от това на една сватба да присъстват много деца. Знаете ли как изглеждат сватбите без деца ? Ще си спестя мнението и точната дума.
 При положение, че сте дали покана, в която фигурира думата семейство, то мисля че не трябва да очаквате половината да дойде, а другата половина да не дойде. По-добре не ги канете.
 В крайна сметка на ли това е семеен празник. Ами ако след време едни такива като Вас Ви поканят на сватба без децата.. Вие как ще се почуствате ?
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #76 -: юли 25, 2009, 20:41:21 »

Абе то ако става въпрос и танцьорите ни предлагат с тяхно,и свекървата ам,но аз си предпочитам номичко,моичко и такам.... good

Амелиа,т защо не пускаш снимчици,бе душа?И кога е сватбата?

Ами, мила, няма на какво да пускам снимки. Имам само факли и купички със свещи за сега. Нищо друго.  pardon

Момичета, аз утре ще съм много близо до вас - в заветното Поморие. Веднага като се върна ще кажа какво и що има там и за въпросния салон ще пиша. Аз вече името му го забравих, ама ще го погледна  crazy
Ние ще сме за съвсееем мъничко там и не знам изобщо за какво ще имам време, ама каквото мога ще огледам и проверя.
Активен
vesince
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 247


г-жа Русинова


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: юли 25, 2009, 20:47:39 »

Ами, мила, няма на какво да пускам снимки. Имам само факли и купички със свещи за сега. Нищо друго.  pardon

Момичета, аз утре ще съм много близо до вас - в заветното Поморие. Веднага като се върна ще кажа какво и що има там и за въпросния салон ще пиша. Аз вече името му го забравих, ама ще го погледна  crazy
Ние ще сме за съвсееем мъничко там и не знам изобщо за какво ще имам време, ама каквото мога ще огледам и проверя.


Въпреки краткия престой - приятно изкарване  good girl_wink
Активен
telesfora
Сватбар
***
Публикации: 180



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: юли 25, 2009, 21:19:01 »

Четейки последните постове за първи път думата "сватба" свързвам с пенсионерска вечеринка. Какво по-хубаво от това на една сватба да присъстват много деца. Знаете ли как изглеждат сватбите без деца ? Ще си спестя мнението и точната дума.
 При положение, че сте дали покана, в която фигурира думата семейство, то мисля че не трябва да очаквате половината да дойде, а другата половина да не дойде. По-добре не ги канете.
 В крайна сметка на ли това е семеен празник. Ами ако след време едни такива като Вас Ви поканят на сватба без децата.. Вие как ще се почуствате ?
Това мисля че е адресирано специално за мене,затова ще ти отговоря
Въпросните хора са поканени поименно а не като цяло семейство.Нека да незабравяме.че тези деца не са били включени в общата бройка гости.Идва допълнителното обременяване на бюджета на младоженците.Но за да съм по чесна не е и там проблема.Ние специално с милото живеем повече от7-8 години в чужбина.Тези малчугани никога не сме ги виждали или един два пъти най много.Желаехме да се забавляваме с хората които познаваме и в това число невключвахме преждевременното им напускане на празника защото на малките им се приспало.Но даже и да изключим и това,то съответните родители надвишават правата си като искат и да ни наложат начален час на нашия празник и съответно другите гости да се съобразяват с тях,защото те желаели да си трагнат по рано.Тъй като транспорта е един за всички,несмятам че трябва да се съобразявам с тях.
Именно заради такива ситуации неискам да присъстват малките.
В карайна сметка когато излизат на клуб нали не ги мъкнат и малките???

п.п.извинявам се за дългия пост
« Последна редакция: юли 25, 2009, 21:24:03 от telesfora » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #79 -: юли 25, 2009, 21:32:24 »

 Ще спестя на всички моята реплика. За първи път ставам свидетел на нещо подобно. Но все пак нека не забравяма, че никога не е късно за нещо да се случи или появи. Днес наистина обърнах представите си за българското семейство. Весела сватба !
« Последна редакция: юли 25, 2009, 21:35:44 от Pachoran » Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: юли 25, 2009, 21:54:57 »

Това мисля че е адресирано специално за мене,затова ще ти отговоря
Въпросните хора са поканени поименно а не като цяло семейство.Нека да незабравяме.че тези деца не са били включени в общата бройка гости.Идва допълнителното обременяване на бюджета на младоженците.Но за да съм по чесна не е и там проблема.Ние специално с милото живеем повече от7-8 години в чужбина.Тези малчугани никога не сме ги виждали или един два пъти най много.Желаехме да се забавляваме с хората които познаваме и в това число невключвахме преждевременното им напускане на празника защото на малките им се приспало.Но даже и да изключим и това,то съответните родители надвишават правата си като искат и да ни наложат начален час на нашия празник и съответно другите гости да се съобразяват с тях,защото те желаели да си трагнат по рано.Тъй като транспорта е един за всички,несмятам че трябва да се съобразявам с тях.
Именно заради такива ситуации неискам да присъстват малките.
В карайна сметка когато излизат на клуб нали не ги мъкнат и малките???

На нашата сватба всички бяха без децата си,просто те така бяха решили,всички баха поверили грижите на някой друг ,за да може да се забавляват в ресторанта без да се налага постоянно да тичат след децата си или пък да не дойдат с нас на дискотека,защото трябва да се прибират заради малките!

Аз също смятам,че най-малкото децата създават хаос бутат се в краката на сервитьорите,някои си идват с играчките,които се оставят по земята и някой може да се хлъзне,постоянно се прави забележка от родителите да се спре климатика(става въпрос за летните сватби) и т.н.
Все пак това си е избор на гостите и щом съм ги поканила съм имала впредвид ,че в бройката може да влизат и децата им,но също така не бих търпяла да ми поставят условия вколко да тръгва транспорта или в колко да започва сватбата след като искат да са с децата си те си правят сметката,че това е вечерно събитие и може да продължи до 12-01 часа след полунощ!
Активен
telesfora
Сватбар
***
Публикации: 180



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: юли 26, 2009, 01:45:23 »

Благодаря ти много Ади,че поне ти ме разбра какво искам да кажа. give_rose
Pachoran за твое уточнение само ще добавя,че ние ще имаме малки деца на сватбата от чужбина ( от които две неверояни ангелчета близначки),но за които родителите изрично попитаха дали ще е удобно и дали ще имам възможност да им осигуря детегледачка след 9 часа.В противен случай те просто нямаше да вземат децата с тях.
Недоумявам наглоста която демонстрират някои от родителите,не че имам нещо против самите деца,напротив аз ги обожавам.Но все пак това е сватба и смятам че гостите трябва да се съобразяват с младоженците и тяхната програма за деня,а не аз да нагласям сватбата си според предпочитанията а някои гости.Неискам никого да обидя.Просто исках да споделя своето възмущение от това което се опитват да ми наложат.Всеки преценя сам за себе си,но баба обичаше да казва ''и 100 тояги са малко на чужд гръб'',заради това преди да трагнеш да ме ленчуваш опитай се за минута да си намое място.
Но и тогава ако не ме разбираш,то значи аз съм егоистка мислеща само за себе си. give_rose
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: юли 26, 2009, 08:07:18 »

telesfora,какво те свързва с тези оперирани от чувство за такт хора,чиито деца не познаваш,а каниш на сватбата си?Просто минаваш без тях-спестяваш си наглото отношение и думите,от които излиза че "не обичаш децата"!
При нас е така-само близки приятели и роднини,на които мога да кажа,че куверта ми е 40лв и не поемам транспорт или нощувки;хора,които познават финансовите възможности на семейството и не натрапват личните си предпочитания!
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: юли 26, 2009, 10:13:44 »

Даммм,и ние ще имаме малчовци на сватбата,но съм достатъчно близка с родителите им,че да си спестим взаимно такива ходения п нервите.За малките ще има специална детска маса с лакомства(те са на възраст между 5 и 8 години,6 броя smile ).И все пак всеки,който сме поканили сме помолили ИЗРИЧНО да уточни с деца ли ще е или без,тези,които имат,разбира се. smile
Много добре ви разбирам момичета.Аз съм на мнение,че гостите трябва да се съобразяват с младоженците,не може цяла сватба."Вашия специален ден",да се съобразява с 3-4ма по-нахални родителя.НЕ Е НОРМАЛНО ТОВА.
Пачоран да те попитам,аз също обожавам деца междувпрочем,ти като ходиш на гости някъде по официален повод ще имаш ли свободата и комфорта да си позволявяш волности и да каташ 50 човека примерно да се съобразят с твои прищевки,или просто ТИ ще се нагласиш според обстановката?!?!?!?!Все едно да отидеш и да кажеш в 10ч:"Оооооооооо гледай кое време станало айде всички да си ходим,защото на мен ми се спи!"

НЕ СТАВА!

Съжалявам за дългия пост,обаче КАТЕГОРИЧНО съм против някой да си налага мнението!Най-малкото,когато е мнооооооого далеч от нещата и нищо не зависи от него!
Активен
Bianka
Сватбар
***
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: юли 26, 2009, 10:25:54 »

Аз пък не пазбирам как си налагат мнението? Това, че майката ще отиде да приспи децата не означава, че всички трябва да си тръгнат. В крайна сметка и да няма деца, всеки сам си преценява дали да стои до 10 ч или до 1. Аз лично съм на точно обратното мнение по отношение пръствието на деца, но Sianchys е права, че те - младоженците са тези, които решават кой да присъства на тържеството им.


По-отношение на заплащането на нощувките съм сигурна, че това е нещо, залегнало в бюджета още в началото. Ако не сте придвидили такъв разход, не сте и длъжни да го правите, но може би е добра идея да договорите някакво настаняване, за да им спестите търсенето (като хората са наясно, че си поемат разхода).
« Последна редакция: юли 26, 2009, 10:55:43 от Bianka » Активен
Vanche_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: юли 26, 2009, 10:54:25 »

Добрем,мерси момичета!А утре вечер официално ще си каним кумовете с всичките му салтанати и прочие...Вие какво им занесохте?Аз засега съм с пиле и малка тортичка,по 1 бутилка ракия и бяо вино и поканите.Нещо забравям ли?!?! crazy

Sianchys, момента е вълнуващ. Ние нашите при нашите кумове поканихме с пиле, вино, торта, уиски и бонбони, като съответно подбрахме по-качествените варианти, разбира се все пак да не забравяме букета за кумата и поканата за кумуване  smile
Текста в поканата се отнасяше затова, че ги каним за кумове, без да уточняваме разписанието на ритуалите и т.н. , а те съответно пък приеха поканата... (сдобих се със сигурна помощничка за организацията  danceg )

Р.Р. Относно детското присъствие на сватбата, мен лично не ме дразни, но според мен дори да е по преценка на младоженците, положението преди и в деня на самата сватба губи контрол в това или в друго отношение. Но все пак не одобрявам крайности, като примерно текст, който съм виждала на гърба на покана "Елате със колата, без децата!". Все пак решаваме да споделим радостта от бракосъчетанието с родата, при което можем да селектираме семейства, но не и части от тях, а вече ако те преценят...
Относно плащането на нощувките, ние ще сме в Атлантис, но ако поемам нощувка, ще е само за кумовете.
Активен
bluedove
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #86 -: юли 26, 2009, 16:43:13 »

Да попитам тези, които вече са се женили...и са имали гълъби на сватбата... от къде ги поръчвате huhhuh.gif
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: юли 26, 2009, 20:56:02 »

Лично аз съм нямала гълаби, но на ул"Гурко" горе срещу трета поликлиника има един зоомагазин и там знам да продават бели гълъби! pardon
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: юли 26, 2009, 21:02:07 »

Да попитам тези, които вече са се женили...и са имали гълъби на сватбата... от къде ги поръчвате huhhuh.gif
В ритуалната мисля,че го предлагат като допълнение към ритуала ама пак трябва да си провериш на място! scratch one-s head
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: юли 27, 2009, 10:17:26 »

Ами гълъби мился,че предлагат по агенциите,ако ползвате такава може да попиташ дали я имат услугата и на каква цена е. give_rose

Бианка,аз нямам аблолютно нищо против децата,даже ги обожавам.Както казах вече те ще си имат специална маса и т.н.Просто се подразних от критиките(неоснователни до голяма степен според мен) и смятам,че тези преценки ги правят младоженците,и дори и роднините не могат да си позволяват да диктуват разписание по техен вкус!Като гости трябва да се съобразяват.
Както и да е да не разводняваме темата. stop

Абе вие по колко време сте си предвидили за фотосесия?!?!
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines