Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 00:04:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ? 2  (Прочетена 101611 пъти)
 
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: септември 07, 2009, 16:39:06 »

Мили момичета, аз този уикенд съм на сватба и след кратки колебания ще подарявам парички. Само не съм много наясно каква е подходящата сума за един човек (сватбата е в Пловдив). Дали 40-50 лв. са достатъчни ? Моля, дайте ми съвет !
Ами, колкото и странно да звучи нас ни питаха колко е куверта и повечето гости го покриха, че и отгоре. Всичко зависи от финансовите възможности и колко са ти близки младоженците. Не знам мисля, че 50 лв. на човек е добре, но това е мое мнение Wink
« Последна редакция: септември 07, 2009, 16:43:01 от petrova83 » Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: септември 07, 2009, 19:18:13 »

Мили момичета, аз този уикенд съм на сватба и след кратки колебания ще подарявам парички. Само не съм много наясно каква е подходящата сума за един човек (сватбата е в Пловдив). Дали 40-50 лв. са достатъчни ? Моля, дайте ми съвет !

Здрасти и от мен и добре дошла. И аз смятам, че сумата, която споменаваш е достатъчна. Пък и в крайна сметка кой каквато възможност има. На нашата сватба приятелите, които бяха без придружител, си дадоха по 50лв. и за мен това беше напълно достатъчно, като се има впредвид, че някой от тях дойдоха даже и от другия край на България. Давай смело с една хубава картичка и ще се получи добре Wink
Активен
luci
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #17 -: септември 08, 2009, 08:45:35 »

Момичета, благодаря ви много за бързия отговор ! Аз тогава почвам да търся по-новичка банкнотка от 50 лв и красив плик Wink Като се върна от сватбата ще ви споделям впечетления Wink
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: септември 08, 2009, 12:20:42 »

luci, давай смело. И приятно изкарване Wink
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: септември 08, 2009, 12:35:39 »

Приятно изкарване и от мен. Искам да подкрепя Валя,
Давай смело с една хубава картичка и ще се получи добре Wink
, на нашата сватба кумците ни подариха огромна картичка с много хубав текст и ефекта беше ... yahoo
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: септември 12, 2009, 00:30:53 »

здравейте и от мен

и при нас горе долу така се получи - хората питаха, ние си казвахме пари и така. имаше и няколко подаръка - 1 микровълнова, домакински съдове, 8 комплекта чаши (добрата новина е, че повечето са кристални и за различни напитки  ROFL), бабите се разписаха с 4 комплекта чаршафи и завивки, но те не са излишни  funnytooth

а за парите - приятелите ни даваха по 50лв от човек, имаше и по 20, но това зависи от възможностите. роднините даваха доста повече, което беше изненада smile... но добре дошло

а да - събрахме около 20 картички, всичките различни и с много готини пожелания. аз на тях най-много се зарадвах   Bravo
« Последна редакция: септември 12, 2009, 00:34:10 от atsuki » Активен
AnGeL oF lOvE
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 155



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 14, 2011, 00:51:30 »

Вече става тенденция да се дават пари вместо подаръци. аз лично съм на мнение, че така е много по-добре, защото ако ми се съберат 4-5 комплекта тенджери, 20 комплекта чаршафи и все такива еднакви неща, просто нямам какво да ги правя всичките. По добре да си получим парите, и ние да си купим каквото ни е необходимо   girl_wink
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 14, 2011, 18:23:58 »

Аз изобщо не искам подаръци!  nea Не може друг човек да знае какво точно искам и кое точно ще ми хареса. На раздаването на поканите смятам тактично, но изрично да споменем! Дано да няма такива, които не се съобразят. За сумата нямам претенции. Знам, че не всеки има възможност. Предпочитам обаче без подарък отколкото излишни неща, които ще искам да изхвърля, а ще ми е трудно, за да не обидя някого.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #23 -: февруари 14, 2011, 19:32:52 »

Аз изобщо не искам подаръци!  nea Не може друг човек да знае какво точно искам и кое точно ще ми хареса. На раздаването на поканите смятам тактично, но изрично да споменем! Дано да няма такива, които не се съобразят. За сумата нямам претенции. Знам, че не всеки има възможност. Предпочитам обаче без подарък отколкото излишни неща, които ще искам да изхвърля, а ще ми е трудно, за да не обидя някого.


Абсолютно подкрепям!  good
Активен
teodora84
Новак
*
Публикации: 10


Meizi


« Отговор #24 -: февруари 14, 2011, 20:11:12 »

Аз мисля,че по-добре парички от колкото подаръци,защото на последната сватба като бяхме и нашите познати получиха 3 микровълнови и еднакви сервизи и куп еднакви неща сега ги подаряват на познати и близки. до сега колкото пъти сме ходили на сватба винаги сме давали пари,може и малко да са били но никога не мога да знам от 80-100 човека някой може да купи същото като нас smile
Активен
eli_belii
Ентусиаст
**
Публикации: 84



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 15, 2011, 23:06:40 »

Ние също бихме искали да ни дават парички,защото всичко си имаме. Живеем от две години заедно и апартамента ни е обзаведен с всичко. Но на мен ми е много неудобно да кажа дайте ни пари. На родителите ни няма проблем ще го кажем,но на другите не можем. Прочетохме интересен текст,който го слагат на поканите,но пак ние неудобно. А изобщо не искам да си помислям, колко сервиза ще ни подарят.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 15, 2011, 23:14:31 »

За нашата сватба всички ни питаха какво да ни дадат , но ние твърдо оставяхме решението на тях , но може би защото знаеха, че ще си живеем с нашите и няма да ни трябват различни работи ,повечето хора ни дадоха пари и имахме точно 5 предметни подаръка.И за мен е по добрия вариант пари ,защото така могат да си вземат каквото харесва на младото семейство , а в някой случаи вкусовете се разминават, за да сме сигурни че ще сме подбрали точния подарък , но все пак всеки е според възможностите си и предметен подарък много често излиза по евтин.
Активен
AnGeL oF lOvE
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 155



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 16, 2011, 04:10:25 »

Според мен хората вече почват да се усещат и все по-малко подаръци се дават по сватбите. Аз лично който ме е попитал съм казвала че искаме пари. И  съм обяснила и защо. Така че дори и да има някой друг подарък, то поне няма да са еднакви (надявам се)  Girl_hide
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 17, 2011, 14:54:22 »

На нашата сватба получихме само пари,но всички знаеха,че си живеем отдавна заедно и си имаме всичко необходимо  good
Аз мисля,че тенденцията с парите е породена от факта,че повечето двойки днес живеят отдавна заедно на семейни начала,преди да се оженят и вече имат нужното обзавеждане.За това подаръците от домакинско естество отпадат и се заменят с пари.Това е моята теория по въпроса good
На сватбата на сестра ми и на сестрата на съпругът ми,ние също им дадохме пари  Wink
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 23, 2011, 13:07:37 »

 Сватбаааа Аз още не съм стигнала да ме питат ,но без да се притеснявам ще си кажа ,че тенджери,тигани и електроуреди от сорта на тостери не ми трябват :DANCE:И без това ни е малко жилището няма къде да ги сложим и ще се получи кофти ситуация. girl_impossible
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines