Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 02:11:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ? 2  (Прочетена 102001 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: юли 19, 2009, 18:28:58 »

Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 23, 2009, 23:27:42 »

Момичета, да продължим темата.

И аз да попитам - според вас какъв е най-добрия начин да кажеш на хората, че искаш пари? Ние не сме го доуточнили никъде в поканите, не сме споменавали нищо.... Днес едната от шаферките ми каза, че знае че имаме нужда от пари и ще искаме.

Да, вярно е - след сватбата ще се ходи за няколко дни на моренце ( надявам се ). След моренцето за две седмици в Испания на медена двуседмичка... Трябват ни пари, ама в крайна сметка аз не знам как да го кажа на всички. Малко се притеснявам относно тея неща и не съм от хората, които си искат... pardon
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: август 10, 2009, 14:27:44 »

ще напиша част от текст в поканите : "... за подарък не се чудете и в плик ни го сложете..." Повечето млади си знаят урока...но възрастните са си нарекли подаръци и това е...нищо не можеш да им кажеш...нас като ни питаха гостите си казвахме...но и ние живеем на квартира и се оглеждаме за жилище и всички ни дадоха парички...въпреки, че аз много обичам подаръците...но харесвам изисканите неща и няма как да карам хората да ми ги купуват...времената са такива, че е много тъжно, когато гостите (хората с които си израснал, или са ти помагали толкова много) започват да ти отказват, защото нямат финансова възможност...Този момент е много деликатен...после и поздравите. т. е събирането на парите...много неприятно изживяване...Аз като не съм свикнала някой да ми дава...но по-добре да си кажеш на тези, които питат, все пак си мисля, че повечето питат именно, защото са решили да ти дадат пари...онези, които не ви питат, просто са взели подарък и е безмислено...аз получих само 4 подаръка, единият от които беше по-скоро със сантиментална стойност, заедно с пари...и то от свекърва ми, която ги е купувала преди години...не се безпокой...повечето си знаят урока...
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 10, 2009, 14:58:23 »

princesata9 , нас всичките ни приятели и близки ни питаха предварително и ние казахме пари, даже се оказа, че по-далечните също са се интересували и родителите ни са казвали да ни дават пари. Но имаше и такива, които като си решат ти купуват подарък, но те бяха много малко, което ме радва. Други ни даваха и двете, странно tease. Когато ходихме с милото в НДК на среща с декораторката, тя носеше поканата на едни младоженци след нас в която беше записан номера на банковата им сметка за подаръци. Много интересно ми беше Wink
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 10, 2009, 15:12:58 »

Ние също си казваме , като ни питат. Пък и почти всички знаят , че обзавеждаме апартамент и са ни нужни. Но както казва m_eleva19 , който не пита, значи си е решил нещо да подари , в което няма лошо, защото си спомням на сватбата на сестра ми с какъв трепет ги очаквах да се приберат и да разопаковаме и разглеждаме подаръци.
Наши приятели, които скоро правиха сватба, също искаха пари , накрая се оказа че нямаха НИТО ЕДИН подарък, от което бяха малко разочаровани (по-скоро булката де  pardon )
Така че , ако някой е решил да ми подари нещо.....какво пък, ще си ми остане за спомен  smile
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 12, 2009, 12:36:38 »

Да, прави сте, момичета. Мен няколко пъти ме питаха какво искаме. Аз на повечето отговорих, че искаме пари, защото ни предстои меден месец и искаме да си го прекараме незабравимо. Някои приятели си казаха директно, че знаят че имаме нужда от пари и не питат. Да, ама вчера най-добрата ми приятелка ме попита какво искам и аз запецнах. Като не знам, как да й отговоря huhhuh.gif Аз например искам някой домакински съд, ама като няма да го ползва милото, за какво ми е. Трудничко се отговаря на такива въпроси, особено ако си притеснителен като мен и не можеш да си искаш blush
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 12, 2009, 13:03:17 »

princesata9 , как за какво ти е домакински уред. То това не е уред само за жени , няма да ти подари преса за коса примерно  pardon те домакинските уреди са за цялото семейство. Пък и едно време, като са подарявали само сервизи за хранене и  чаши, това не значи че подаръците са били само за жените  Wink И на мен ми е кофти да кажа - "Ами купи ми ютия"(примерно) , но пък точно на по близките мисля , че не би ми било толкова трудно, като естествено се съобразя с възможностите им  Wink
А пък като не си казваме, накрая ще сме си с 3 скари , 4 еднакви сервиза .....    LAUGHTERpardon

Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 12, 2009, 13:12:31 »

Принцеске, и аз точно това щях да пиша - след като ти е най-добрата приятелка, няма какво да се притенсяваш изобщо, мисля, че съвсем спокойно поне на нея може да споделиш какво наистина ви трябва.
Аз бях заявила на всички, че не искам електроуреди, защото си имаме и наистина не получихме нито един, освен кафемашината от кумовете, която лично ние си избрахме  pleasantry
А също и аз домакинския съд - той затова е домакински, не дамски, защото е за къщата/домакинството    good
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 12, 2009, 13:19:37 »

Тъй като и ние сме на тази вълна - даваме покани и хората сами ни питат "Подарък ли искате или пари" и писето шеговито отговаря "Апартамент си купихме, почти го стегнахме, имам си булка, само един нов мерцедес ни липсва", при което всички избухват в смях и казват "Ясно, пари" и въпросът се приключва до там що се отнася до подаръците и парите smile А от тези, които не ни питат, ще очакваме изненади, дано да са приятни smile
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: август 12, 2009, 13:42:54 »

Bubka, leni_beni, и двете сте напълно прави и знам, че е така. Ние на кумовете сме поръчали да ни купят тв, което също е домакински уред. Ще видим какво ще си изберем, защото в крайна сметка както казвате, не искам да се получи така че накрая да сме в по няколко бройки еднакви уреди blum
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 31, 2009, 14:43:42 »

ООО, по добре като те питат да си кажеш, все пак и на тези, които ходят на сватби им е трудно с подаръка....За да не стане като сватбата на братовчедка ми, която беше от 250 човека и имаше 5 пълни сервиза от дуралекс, още толкова не пълни, няколко миксера и няколко комплекта тенджери и куп дублиращи се подаръка, но минимум по 4!!! Не, че подаръците не са хубаво нещо, но по едно...Аз също съм съгласна, че като няма никавиподаръци пък е гадно...
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 31, 2009, 14:49:58 »

Нас пък , напоследък никой не ни е питал какви подаръци искаме  pardon . Явно с приближаване на сватбата и гостите са се ориентирали. А и  почти всички знаят , че обзавеждаме апартамент....оф това май съм го казвала и преди  crazy
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: август 31, 2009, 23:39:36 »

Значи, какво се получи с нашата сватба и моите притеснения за пари и подаръци?!
Всеки от гостите ни знаеше, че ние сме млади и тепърва ще започваме да се обзавеждаме, да си имаме бебче и т.н. и ни уважиха, като ни дадоха пари. Имаше и подаръци, и то страхотни - комплект дуралекс, сокоизстисквачка, прахосмукачка, тв с двд от кумовете, страхотна водна мелничка и два комплекта сребърни сервиза. Може и да съм пропуснала нещо, но като цяло подаръците бяха около 10-тина, ако не и по-малко. Събрахме доста парички, като се има впредвид, че бяхме 81 човека от 85. Аз не очаквах дори и половината, но най-важното беше, че никой от гостите ни нямаше притеснения за подаръци и т.н. И съм доволна, че ни уважиха. Пък в крайна сметка пари или подаръци - няма никакво значение. Важното е всички близки и познати да са в този ден.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: септември 04, 2009, 15:59:02 »

Даааа, това е най важното...да те уважат и да дойдат...на мен ми беше много тъжно, като ни отказаха 16 човека....от 80 cray и тези, които ми се обадиха изтъкнаха като причина финансовите възможности... cray
Активен
luci
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #14 -: септември 07, 2009, 14:51:23 »

Мили момичета, аз този уикенд съм на сватба и след кратки колебания ще подарявам парички. Само не съм много наясно каква е подходящата сума за един човек (сватбата е в Пловдив). Дали 40-50 лв. са достатъчни ? Моля, дайте ми съвет !
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines