Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 09:34:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булки от Стара Загора !!!!! част 6  (Прочетена 145119 пъти)
 
melusina
Ентусиаст
**
Публикации: 130


Коя е думата с 4 букви, която се пише с 5 грешки?


« Отговор #450 -: ноември 10, 2009, 15:53:12 »

Че то може при лична среща и диджеят да не ни хареса, не само ние него... Може той да има слабост към жанра, учтиво наричан още поп фолк, а пък ние и нашите гости да искаме само "Рамщайн" или "Сепултура"   tease, или обратното, и той да не иска да ни пуска това, което ние искаме, и в крайна сметка просто да не се разберем 
А що се отнася до цените и това дали професионалистите трябва да се считат за филантропи или благотворителни дружества, ако вземат под 600-700 лева на сватба (средната месечна заплата на един нормален служител в добра компания в БГ) - тук спорът е малко като този за яйцето и кокошката. Но наистина, ако не можем да променим този факт, то поне можем да подходим като добри потребители - да проучим, да сравним цени и поведение, да си поставим взаимни условия, да направим информиран избор - и дано пък накрая главните действащи лица да са доволни.
А за хвалбите не искам да коментирам - едва ли някой плаща на 20 участнички във форума или пък се регистрира под 20 различни имена да си сътворява истории за това колко е добър ... Въпросът е обаче, както правилно отбеляза velvet, дали такива лица не се разглезват от цялото това ласкателство и не започват да си вдигат постоянно тарифите, без да инвестират 1 лев в нова техника или без дори да си пипнат малко сценария, който разиграват от 1 година насам (за повече да не говорим), или да си позволяват да спират по средата песента, която младоженците са си избрали за първи брачен танц, и да си пускат тяхна си, която считат за по-добра, и т.н., и т.н. ....
И не виждам защо да не обсъждаме темата - нали затова е този форум ...
« Последна редакция: ноември 10, 2009, 16:00:14 от melusina » Активен
melusina
Ентусиаст
**
Публикации: 130


Коя е думата с 4 букви, която се пише с 5 грешки?


« Отговор #451 -: ноември 10, 2009, 15:58:03 »

Освен това, да ви призная, малко е изнервящо да имаш усещането, че тук постват повече професионално занимаващи се със сватби, отколкото бъдещи булки и младоженци. На това в някои определени сектори му казват "спам" ...
Активен
pupipupi
Любопитен
*
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: ноември 10, 2009, 16:03:09 »

Момичета от ТЕМИРА, простете ми, ако с мнението си съм навлякла гнева на конкуренцията Ви и техните почитатели. Мислех, че тук всеки има право на мнение, а не само определен кръг хора.
Активен
manthebest
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #453 -: ноември 10, 2009, 16:05:51 »

Здравейте!
От известно време ви чета защото съм бъдещ младоженец на 22 май 2010г. Регистрирах се защото имам мнение по някои въпроси. Бъдещата ми съпруга е украинка, така че сватбата ще я организирам сам. Шашнах се от детайли и цени за които става дума. Някой правил ли е сватба в тесен кръг (да сподели). Това е моята идея.
(И все пак ми харесва мнението на Марк6)
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: ноември 10, 2009, 16:09:37 »

manthebest добре дошъл... smile
зависки какво разбираш под тесен кръг... имам една позната според която в тесен кръг е около 100- 130човека..... ,което според мен си е нормалнa сватба ... smile
Активен
Miro_81
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #455 -: ноември 10, 2009, 16:35:14 »

Марк, по принцип си прав. Обаче има нещо гнило в манталитета на българина. Като даде много пари за апаратура, да иска да ги възвърне за отрицателно време. Сори, но ако един DJ ми каже 1000 лв за 5 часа, имайки предвид стандарта на живот в страната ни, не бих се съгласила. Не защото не ценя качествената музика и озвучаване, а защото не мога да оправдая, дори и пред самата себе си, близо четирицифрен разход. Не харесвам мисленето тип "Ден година храни", не харесвам загубата на човещинка и ламтежа на всяка цена да печелиш пари. Нека има компромис - добра техника, средна тарифа. Пък те хората на се глупави - ще разберат човешкото отношение и ще знаят кого да препоръчат. 
Не разбирам как един DJ може да иска 700-800 лв, па макар и с качествена техника, при положение, че всички му знаят заучените фрази вече. Ами нека и той се поусъвършенства, нека всеки път "си сверява часовника", търси и предлага нещо ново, нестандартно. Едва ли след толкова години работа с тази техника, не я е изплатил десетократно. Тарифите си ги сменят всяка година, че и сезон...Техниката едва ли...

Не търся нападки, нито пък почва за спорове. Твърдо вярвам в това, което съм написала. А и всеки си прави избора - добър или лош (дай боже, вторите да са много по-малко....).

Тук си права и съм съгласен с теб,но на горепосочените от теб цени работят хора които вече имат завоювано име при сватбените тържества и то вече работи за тях good а не защото са прекалено добри.Щом имат ангажименти и кой да ги наема много ясно че ще са такива цените.
По голям проблем е че масата искат 500-600 лева и на всичко от горе повечето и без никакво покритие и то не само технически,и това не е само в Стара Загора,но така е когато има търсене и то в бранш без никакви регламентирани правила.Средният вариант за който говориш също го има, само въпроса е да можеш да го откриеш и да знаеш къде да го търсиш.Така че форума колкото може да помогни толкова и да навреди,по точно заблуди,затова звънете,срещайте се и разговаряйте с тези хора питайте ги за всичко което е важно за вас и не ги наемайте само защото еди кой си е казал.

Освен това, да ви призная, малко е изнервящо да имаш усещането, че тук постват повече професионално занимаващи се със сватби, отколкото бъдещи булки и младоженци. На това в някои определени сектори му казват "спам" ...


Ако се поогледаш още малко и ще установиш че сте няколко настоящи булки,плюс още няколко бивши заобиколени от хора с интереси,не казвам професионалисти защото не всички са, и термина се изкривява.А за фен клуба на Лети не ми се говори въпреки че освен във форума другаде не са чували за такава добра водеща ли диджейка ли е не знам blum
« Последна редакция: ноември 10, 2009, 16:40:59 от mark_6 » Активен
melusina
Ентусиаст
**
Публикации: 130


Коя е думата с 4 букви, която се пише с 5 грешки?


« Отговор #456 -: ноември 10, 2009, 16:42:43 »

Харесва ми, че си толкова искрен  Bravo
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #457 -: ноември 10, 2009, 16:42:52 »

 mark_6 прав си за следните неща :
1. Във всеки регион на страната има наложени имена на евтини подизпълнители със задоволително качество, което е удобно за двете страни за този момент. Печеливши са младоженците, в кратък период другата страна отпада и се занимава с нещо друго за препитание
2. Абсолютно вярно е твърдението, че "бивша" булка много рядко казва, че е недоволна от дадена услуга в следствие на обективни и субективни причини. Трябва да е станало нещо много съществено и негативно. Вярно е твърдението, че "биши" булки не влизат отново във форума - примерите са много. Причините - също много. Мисля, че модераторите трябва да се замислят върху тези неща. Има и много изключения разбира се.
3. Никой в България не инвестира в професионална техника. Всеки се бие в гърдите, че е добър, а техниката му е на стойност халката на булката. Това и двете страни разбира се не знаят. Но има и такива, които знаят.
 velvet има много строго правило за ценообразуване. В провинцията няма фирми или хора, които да го знаят или спазват- такава е страната в която живеем, такъв е пазара. Такива са и клиентите. Нормалният собственик на озвучително оборудване знае, че оборудването се изплаща за определен срок на определена цена /по-висока от Вашата представа/. Коментарите в цифри са излишни, двуцифрена, трицифрена, четерицифрена или не знам каква цифрена сума. Максимата "ден година храни" важи за хората с инвестиция на стойността на Вашата сватбена халка.
 Винаги има компромис, в хората които са инвестирали пари в добра техника - просто защото те не я са купили за сватби, а за по-сериозни събития. Сватбата е нещо като хоби.
 Едно правило научете от мен - ДЖ и добра техника са две несъвместими неща. Изключенията са само на пръсти и това са най-добрите по региони, по области, по градове.
 Уникален случай във форума - пиша нещо и седем отговора преди мен. 
Активен
melusina
Ентусиаст
**
Публикации: 130


Коя е думата с 4 букви, която се пише с 5 грешки?


« Отговор #458 -: ноември 10, 2009, 17:20:56 »

Ами явно духовете се разбуниха - което не е лошо, няма само да охкаме, ахкаме и прехласваме, я!  Ето ви нещо практично по темата - не съм го измислила аз, а резюмирах една статия, която прочетох в западно списание:

"Всеки диджей има своя стил на работа, вие обаче трябва да му зададете определени въпроси, за да бъде вашата вечер успешна и да не се превърне в карикатура.
- Един добър диджей се среща със своите клиенти доста преди Деня Х. Той ги разпитва за музикалните им предпочитания и за това какво не обичат, избира с тях ключовите мелодии и песните за всеки важен танц.
- От ваша страна, задайте въпроса: С КАКВИ МАТЕРИАЛИ И ТЕХНИКА РАЗПОЛАГА ДИДЖЕЯТ, има ли много дискове, от колко време се занимава професионално с озвучаване на сватби.
- Разпитайте го подробно за всички тарифи, продължителността на услугата и цената на всеки допълнителен час, времето, което му е необходимо, за да инсталира своята техника и т.н.
-  В случай, че се стигне до споразумение, поискайте да сключите писмен договор, както и изрично се разберете за начина на плащане.
- Убедете се, че дискографията му е богата и достатъчно разнообразна, за да могат да бъдат задоволени музикалните желания на гостите."
Активен
Letta
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10


www.amisega.net


« Отговор #459 -: ноември 10, 2009, 17:30:24 »

Лелеее, колко много се е изписало тези дни!!! И колко съм коментирана give_rose
На новодошлите - здравейте!
На Таня - сърдечно благодаря!
На Пачоран - обяснил си го много добре! Напълно съгласна и с двата поста, които прочетох. (да си бил някога преподавател?)
На Марк - аз не съм диджейка! Според мен тези хора имат друго амплоа! Те професионално се занимават в дискотеките, по партита, дори в някои радиа (които могат да си го позволят). Аз имам сватбена агенция и понякога водя самите тържества! Само и единствено! Защото, за мен сватбата е тържество, на което са се събрали роднини и приятели! Мисля, че има съществена разлика. Работила съм с всички имена споменавани в този подфорум и е странно, че не сме се засичали! Но пък винаги можем да пием по кафе, ако ме поканиш! (извинете ме за  Offtopic )
Активен
manthebest
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #460 -: ноември 10, 2009, 17:34:00 »

manthebest добре дошъл... smile
зависки какво разбираш под тесен кръг... имам една позната според която в тесен кръг е около 100- 130човека..... ,което според мен си е нормалнa сватба ... smile

Разбирам 20-30 човека. Ако останеше до мен хич не ми се прави сватба, но булката иска да се види като булка. smile Та нещо компромисно. . .

Изкушавам се да се намеся в разговора за техниката. Мисля, че който си изкарва хляба с техника я подменя непрекъснато в зависимост от новостите на пазара и купува маркови неща.(та нали и ние сменяме често и колите си и телефоните и мебелите). Дали е фотограф, оператор, ДЖ, тракторист или шофьор, купува - защото това е инвестиция и ще му донесе пари. А който отбива номера - ето - пазара е пълен с китайска стока. Евтина, достъпна и затова се навъдиха всякакви "специалисти" .Ако човек си постави за цел обаче винаги може да разбере с кого си има работа.
Активен
Miro_81
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #461 -: ноември 10, 2009, 17:53:01 »

mark_6 прав си за следните неща :
1. Във всеки регион на страната има наложени имена на евтини подизпълнители със задоволително качество, което е удобно за двете страни за този момент. Печеливши са младоженците, в кратък период другата страна отпада и се занимава с нещо друго за препитание
2. Абсолютно вярно е твърдението, че "бивша" булка много рядко казва, че е недоволна от дадена услуга в следствие на обективни и субективни причини. Трябва да е станало нещо много съществено и негативно. Вярно е твърдението, че "биши" булки не влизат отново във форума - примерите са много. Причините - също много. Мисля, че модераторите трябва да се замислят върху тези неща. Има и много изключения разбира се.
3. Никой в България не инвестира в професионална техника. Всеки се бие в гърдите, че е добър, а техниката му е на стойност халката на булката. Това и двете страни разбира се не знаят. Но има и такива, които знаят.
 velvet има много строго правило за ценообразуване. В провинцията няма фирми или хора, които да го знаят или спазват- такава е страната в която живеем, такъв е пазара. Такива са и клиентите. Нормалният собственик на озвучително оборудване знае, че оборудването се изплаща за определен срок на определена цена /по-висока от Вашата представа/. Коментарите в цифри са излишни, двуцифрена, трицифрена, четерицифрена или не знам каква цифрена сума. Максимата "ден година храни" важи за хората с инвестиция на стойността на Вашата сватбена халка.
 Винаги има компромис, в хората които са инвестирали пари в добра техника - просто защото те не я са купили за сватби, а за по-сериозни събития. Сватбата е нещо като хоби.
 Едно правило научете от мен - ДЖ и добра техника са две несъвместими неща. Изключенията са само на пръсти и това са най-добрите по региони, по области, по градове.
 Уникален случай във форума - пиша нещо и седем отговора преди мен. 


Този път ми хареса поста ти smile с едно малко изключение на края!!!
Дж и добра техника има но основно не работят  само по сватби, или ако на високи цени,
но въпреки това има вече доста хора и с добра техника и даже и можещи да работят с нея,че и на нормални цени, е за някой винаги са ненормални и високи.
Винаги като даваме ни е много ,а като вземаме ни е малко good
Мога до ти посна и примери но смятам за ненужно.
Но като се замисля прав си че са на пръсти май а другите са псевдо провъзгласени за таива danceg
Много от бъдещите младоженци си мислят че купона го прави водещата но уви,затова ще спат по масите в половината часове от сватбата smile

П.С.Бавно пишеш бе човек затова седем поста.

Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #462 -: ноември 10, 2009, 18:07:06 »

 Е, не ! Определено ще застана на страната на булките /там мога и да намеря нещо - в кръга на шегата разбира се/.
 melusina не се намираме на околовръстното , за да се разпитваме по този начин. Наивно зададени въпроси и очакване на наивни отговори.
 Letta прекаляваш, на нас не ни е нужно да знаем много неща включително с кого работиш и с кого си работила.
 manthebest много си далеч от "марковите" неща. Професионалистите не работят с такива, а същите са за такива като теб ама точно преди 20 години в Кореком. да Ви е честита годишнината от края на марковите неща.
 mark_6 пиша бавно, защото станахте много и аз се чевствам дискомфортно - т.е. не сред булки.
 В кръга на шегата ограничете постовете си за много неща. От три години такова чудо не съм срещнал тук. Това е тотална реклама, която и аз не одобрявам. Забавете малко темпото.
 Ох, как Ви е нужна една Amelia на Вас тук. Съвсем сериозно говоря !
« Последна редакция: ноември 10, 2009, 18:10:32 от Pachoran » Активен
Miro_81
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #463 -: ноември 10, 2009, 18:19:04 »


На Марк - аз не съм диджейка! Според мен тези хора имат друго амплоа! Те професионално се занимават в дискотеките, по партита, дори в някои радиа (които могат да си го позволят). Аз имам сватбена агенция и понякога водя самите тържества! Само и единствено! Защото, за мен сватбата е тържество, на което са се събрали роднини и приятели! Мисля, че има съществена разлика. Работила съм с всички имена споменавани в този подфорум и е странно, че не сме се засичали! Но пък винаги можем да пием по кафе, ако ме поканиш! (извинете ме за  Offtopic )


Да разликата е само ритуалите иначе хора с опит и изяви дълги години в дискотеки и други такива партита  са доста по добри в правенето на купона и подбирането на музика за разлика от тези които ползват много водещи, не споменавате никъде кой ви пуска музиката и каква е неговата задача,агенциите като вашата понеже печалбата е по голяма и гледат да затворят кръга с организиране на тези тържествата и наемат хора които нямат нищо общо с дж купуват една смешна техника лаптоп - 900 лева,пулт берингер -300 лева,две колони за 700(виждал съм и с китаиски два пъти по ефтини yahoo) и стъпалце за 500 и някй ефтино микрофонче и си мислят че като те са вещи и може би добри в ритуалите могат да вършат всичко.
Така хващате хора без никакви познания лаптопа пълен с музика една скапана програмка мишката, плейлист и  положението е ние сме най великите във форумите.Нямате сметка да работите с добри дж защото тогава и хонорара който е остане за вас ще е два пъти поне по малък ,а пич без познания и техника ще е доволен и на малко,все пак това е из между другото.
Няма как да работим защото се изявявам с доста по различни неща от тези за които пиша!!!
Но за кафето идеята не е лоша  blum give_rose
« Последна редакция: ноември 10, 2009, 18:23:26 от mark_6 » Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: ноември 10, 2009, 18:26:18 »

Хоорааааааааааа спрете се вече....  Spam
Стига с тези реклами и не реклами.....
Оставете наистина булките да коментират това което ги вълнува....
Не спорете и най-важното според мен -    повтаряте се вече....
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines