Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 19:22:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете.....част 3  (Прочетена 197780 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: юли 16, 2009, 19:06:38 »

Всичко за кумовете....- 2 част  
Активен
BuBsy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36


"malka sladka gushki"


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 20, 2009, 09:47:31 »

Ахааа.... ясно! Sunshine Ами ще замеся питата за кумовете...пък за другата ще видим! Много благодаря Денито!:flower:saludo

Е как...ще разкажа.... и то в снимки надявам се!
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 22, 2009, 14:44:47 »

Моята кума, последно реши да ми вземе шампанското, пита за ресторанта, букета за хвърляне и още малко късметчета, че всичко друго си навзех сама и реши да се включи в тези покупки.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #3 -: юли 24, 2009, 00:41:39 »

За пък говорих с кумата да н икупи само свещите. Тя има финансови възможнсоти да купи каквото трябва, но аз не мога така. Не ми е удобно и това е. Традиции, традиции, ама не мога да я натоваря с такъв ангажимент. най-малкото после като тръгна да си избирам букета ще се чувствам ограничена, за д ане стане твърде скъп и затова реших само свещите и това е. Пък и те нали символизират семейния огън, който всъщност се предава от кумовете и т.н. та и символично се връзва добре.
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 24, 2009, 08:04:45 »

Амелия, и аз имах такива мисли.  Аз знаех, че кумувете купуват чашите и букета. И като ги поканихме и почнахме да се разбираме им казах си изберат едно от двете да ми вземат. Лелеееее като се почна едно тръшкане, ама как вие ни каните за кумуве, пък ни ще се излагаме тука. И дума не ми дадоха да кажа после. Даже кумата беше категорична, че ще вземе и виното и меда за църквата (даже не знаех, че тя трябва да го взима). Имай предвид и следното  - да те поканят за кум е голяма чест. Те щом са се съгласили значи не е проблем за тях (ти и сама го казваш). Внимавай да не си помислят, че им нямаш доверие какво ще ти вземат. Освен това по този начин ги правиш част от организацията на сватбата. Казвам го защото и аз не исках никого да натоварвам, но като видях реакцията на моите кумуве - просто ако бях настояла, щях да направя грешка. Разбирам ако хората са затруднени финансово - тогава е оправдано наистина.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #5 -: юли 24, 2009, 13:28:29 »

Мърче, аз съм говорила вече с кумата. Тя ми е много близка, а с  кума почти не се познаваме. Каним ги заради нея, защото искам да е тя моя кума. Та тя милата е една завеяничка...думи нямам. Хабер си няма какво е да си кума, камо ли какво трябва да взима. Тя ми е казвала,че няма проблем, но на мен не ми е удобно и така се разбрахме - свещите и това е. Не се засегна, но при нас нали ти казвам тя не знае какво е да си кума и не го приема като някаква супер чест. Да ти кажа и аз не разбирам много какво толкова се превъзнасят тия кумове, като както и да го погледнеш майка ми ми е много по-скъпа от тях. Не го схващам това с невероятната чест и тази превзета близост, която се показва по сватбите. Ама все пак аз така гледам на нещата.
Ние дори ще искам на фотосесията да не е с нас и кумовете, а с нас и после с всички останали. Така е при нас.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 24, 2009, 17:54:36 »

Нашите кумове не са семейство, но кумата ще ми вземе букета. Тя е страхотна приятелка и нищо да не ми беше взимала, пак нея щях да поканя, но тя настоя за букета. Да, страхотна чест е да те поканят за кум или кума, но ние не искахме да каним хора заради възможностите им, а заради приятелството им. Ей, не го казвам заради нечия реплика тук - моя позната се изцепи по въпроса, та просто си споделям, да не остане някоя от вас с погрешно впечатление. Принципно има някаква традиция какво да купуват кумовете, но ако скъпите хора, които каните, не разполагат с кой знае какви възможности, няма да ги смените за други я, ще си купите сами нещата и толкова.  smile
А ние още мъдрим подаръка, че нали са моя приятелка и негов приятел...извинете за  Offtopic
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 24, 2009, 20:50:06 »

Момичета, близостта с кумовете и изобщо отношенията между младоженци и кумове са нещо много лично и те не се определят от правила и задължения.  Също така и не от това зависи какво ще подготвят/купят те за сватбата. Това е въпрос на желание, възможности, уговорка с вас и така нататък.
Когато ние трябваше да ставаме кумове, аз също нямах идея какво се иска от мен, това беше и причината да започна да влизам тук, във форума. От тук научих някой неща и така решихме ние да платим чашите (сестрата на булката ги донесе от Щатите) и букета на булката (тогава не знаех, че по принцип кумата подготвя и кошничката с късметите  blush ). Ние сме изключително близки с младоженците и за нас наистина беше чест, че са ни поканили. Също така ние с милото ги запознахме, така че има и някаква логика в цялата работа.
Нашите кумове пък не знаеха явно за това и не са ни вземали чашите или букета, за сметка на това имахме други много приятни изненади от тях. Те също са ни прекрасни приятели и в никакъв случай не бих ги сменила с други.
Важното е в крайна сметка да сме сигурни, че искаме точно тях до нас в този ден - другото е въпрос на уговорки, възможности и знание дори - все неща, които за мен поне не са толкова важни  pardon
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 25, 2009, 01:28:07 »

Амелия въпроса за честа е следния - помиси ли само някоя твоя приятелка да те кани за кума. Ти едва ли ще си й единствената приятелка. Така, че ако от всички е избрала точно теб - няма ли да се трогнеш и това няма ли да е чест? Разбира се, че не е от голямо значение кой какви пари има и какво ще купи. Можеш да си купиш чаиши на бройка от Метро за по 2лв. и да си набереш букет от полето - мен друго ме е яд в случая. Държим на разни американски обичаи за разни сини неща, чужди неща и т.н., а не държим на българските си за това, каква е ролята на кумувете. Ако наистина са материално затруднени, разбира се , че нищо няма да купуват и много по-важно е да бъдат до вас в този ден. Но ако за тях да отделят 100 лв. (горе долу цената на чашите и букета) не е проблем, защо да не се спази обичая.
Разбира се, че никого не задължавам с мнението си, просто аз така разсъждавам и повярвай ми хич не съм меркантилна.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #9 -: юли 25, 2009, 01:33:38 »

Мърче, мен същ оми се ще да си държим на традициите възможно максимално, но има такива, които не бих спазила по различни причини. Има такива, които категорично не одобрявам, тъй като произхождат от вкученясалото ни патриархално минало, където жената е просто вещ и нищо повече. С малк окъсмет д асе ожени за някой мухльо, тогава вече има някаква роля в семейстовото. Та това е едната причина, другата е, че много често няма просто как да се реализилат. Примерно това с кумовете - по традиция кумове трява да бъдат децата на кумовете на родителите ти. По-точно едното от тях с неговата половинка. Ами как да стане като аз не съм виждала децата им от 5-годишна...

А за честта  ами просто за мен не е голяма работа. Не мога да си обясня защо. Не логично е, но и аз не знам защо така го чувствам. Сигурна ако ме поканят, тогава ще разбера какво е.

Колкото до парите - това да присъства на сватбата е най-големият подарък за мен. Ако ще 5 стотинки да не ми даде, само да дойде!
« Последна редакция: юли 25, 2009, 01:39:43 от Amelia » Активен
buzanka
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 26, 2009, 16:45:05 »

здравейте аз съм нова във форума и ви моля за съвет за подарък за кумовете.Не са двойка,всъщност бяхме с две двойки кумове на сватбата и още не сме им дали нашия подарък,понеже не остана време покрай приготовленията около сватбата.едната двойка (кума)ще се женят сега на 29 август и искам подаръка да е нещо романтично ,но нищо не ми идва като идея,моля ви помогнете ми.
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 28, 2009, 15:11:30 »

нещо романтично - на мен веднага ми идва идеята SPA почивка за двама;) някъде където да си починат и да са на пълен релакс  heart
Активен
buzanka
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юли 28, 2009, 20:24:19 »

Лошото е че сега около предстоящата им сватба им е доста натоварено,а не ми се чака след като мине и тяхната сватба иначе много се разводнява.Иска ми се да им подаря нещо за романтична вечеря в къщи,някакъв сервиз,или свещник с красиви свещи или може би нещо подобно,което да си остане в дома и да си спомнят за нас като го ползват.
Активен
veni1007
Любопитен
*
Публикации: 42


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 29, 2009, 07:16:44 »

Здрасти buzanka ами нашият подарък за кумовете не е толкова романтичен ,но пък е нещо ,което ще е вкъщи и ще е спомен от сватбата-взехме им дигитална фоторамка ,на която да качат всички снимки от сватбата и да като влизат в хола си снимките да се сменят една след друга -мисля ,че е оригинален подарък.....
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #14 -: юли 30, 2009, 17:41:27 »

Красив сервиз или луксозно спално бельо ми звучи добре на мен.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines