Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 11:17:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 184875 пъти)
 
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #15 -: юли 02, 2009, 08:42:49 »

Честита нова темичка - дано донесе късмет на всички нас!
И аз съм си тук - този месец го раздаваме отпускарски и сме зарязали всички тестове, хапчета, притеснения и т.н.
Настроени сме много позитивно и това ни се отразява много добре - какво по хубаво от бебе заченато по време на почивка - дано да ни огрее това слънце  smile
Следя всички в темичката - УСПЕХ!  girl_in_love
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 02, 2009, 10:01:11 »

Момичета, какво да ви каже, не ми се случва на мен, а на моя приятелка и понеже на мен не ми се е случвало питам вас. Каза, че и двата пъти било като нормален цекъл, но докторът нищо конкетно не й бил казал. Знам ли и аз. Пожелавам ви късмет на всички!
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 02, 2009, 10:58:40 »

Хайде хоп и аз в новата темичка. Дано да ни е последна на всички!

Рени, на мен ми се е случвало, но като бях на 14-15 години, отскоро изобщо имах цикъл и вероятно още се регулираха хормоните, оправихме работата с противозачатъчни. Мисля, че само един месец ги пих и всичко се оправи, ама не помня точно, тооолковааа отдавна беше, детски му работи.  blum
Ама вместо да гадаем, по-добре чичо доктор, нали знаеш.

Късмет на всички и много тестчета с две чертички!  good
Активен
marchiana
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 02, 2009, 11:31:11 »

Здравейте, момичета!

И аз да се запиша във вашата група. Редовно влизам и чета какво става около вас. Пожелавам на всички това да е последната част на "Клуба на бебеправещите", където се записват.  good
Ние също от около година и половина опитваме за бебче, но не се получава. През това време не сме си правили никакви изследвания, защото бях решила да не си вкарвам излишни мисли за евентуални проблеми. Но в края на м.юни реших да предприема по-сериозни мерки и посетихме доц.Маркова в Майчин дом - Варна, специалист по репродуктивно здраве. Останах очарована. Каза ми какви изследвания да си направя и сега действам по въпроса. Остана ми единствено за прогестерон да се изследвам. В края на август трябва да й се обадя за цветна снимка.
Чудя се за нещо обаче - сега правя изследвания, а ще й ги нося чак август, не е ли много късно, дали ще са актуални изследванията?
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 02, 2009, 11:48:10 »


Междудругото, аз доста често си сънувам или че съм бременна, или че съм с корем... Не знам какво означава това и дали не е лошо..... shok
Един съвет от мен - никога недей да четеш съновници и тем подобни неща, абсолютни щорутии. Много често сънищата са продължение на дневните емоции. А в тълкуването на сънища, много често има неприятни неща. Защо да не си го спестиш, излишно да се плашиш и притесняваш от разни суеверия. Сънят с бременост и бебета идва от силното ни желание да станем майки. 
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 02, 2009, 11:54:57 »

с пожелание новата седмичка в новия месец да е последна за всички и да се преместим в бъдещите мами good
сутринта милото ходи на СГ и след работа ще ходя да взема резултатите. и другата седмица като спра дуфастона и ми дойде М отиваме при док да каже какво следва нататък.
 Good luck Good luck Good luck на всички
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 02, 2009, 12:11:10 »

ангелче, много се радвам, че си предприела вече стъпките;

значи, ще ти кажат да си пуснеш репродуктивни х-ни и х-ни на щитов. жлеза;
за вторите няма значение в кой ден на М.; за репродуктивните обаче има; за да се определи състоянието на яйчниковия ти резерв се изследват във фолекулярна фаза (3ти до 5ти ден от МЦ); тогава се пускат всички: FSH, LH, E2 (естрадиол), PROLACTIN, Inhibin B, тестостерон (има и други, не те се изследват допълнително);Прогестерон се пуска по принцип на 8 ден след доказана с фоликуметрия овулация (общоприетото на 21 или 22 ден от МЦ); за него си питай Конова, за да не се налага да го пускаш два пъти; другите репродуктивни - тя ще ти каже, но съм убедена, че ще е на 3 ден от МЦ;

ще иска да направите там СГ;
и това ще е като за начало;
дано часът съвпадне с твоят 3 ден на МЦ, когато ходиш и да успееш да си ги пуснеш още същия ден, сутринта;
иначе, ще те прегледа, да види какво е твоето състояние; ако не си правила скоро цито намазка и МБ - ще ти вземе секрет за тях; може и за токсоплазмоза, хламидия, уреаплазми, микоплазми и пр. да те изследва. Казвам може, защото тя е док и преценява.

марчина, август е след 1 месец, няма да са остаряли; за 1 месец на мъжа ти СГ няма да се промени драстично (сперматогенезата до стадий зрели сперматозоиди отнема 3 месеца при здрав мъж);

ако репродуктивните ти хормони са наред, те няма да се влошат драстично за 1 месец; както и другите изследвания; тук исках да те успкоя, ма май излезна, че те мъмря ....

ечи, стискам палци резултатаът от СГ да е добър, нормозооспермия и висока морфология по Крюгер!

на всички сънуващи, че са бремнни и ровещи в съновници - съглсна съм с принцесата;
аз самата съм сънувала бебета и бременност толкова много пъти, че не мога да ги преброя...;
всичко е резултат от вашите трепети и вълнения....не се затормозявйте и с тълкуваня...

армани, дано почивката при вас даде резултат и ни напуснеш, възможно най-скоро!!!

на всички НЕчакащи и активно бебеправещи желая успех и скорошно напускане на клуба!
« Последна редакция: юли 02, 2009, 12:13:13 от gostenka_82 » Активен
marchiana
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 02, 2009, 12:26:02 »

 :)Спокойно, въобще не е мъмрене. Зачудих се, затова попитах. Иначе останалите изследвания са ми супер, всичко е в норма, както и на мъжо. Остава цветната снимка, надявам се да няма проблем. Ако пък до тогава забременея, ще бъде супер да не ми се наложи да я правя blush.
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 02, 2009, 12:46:22 »

Един съвет от мен - никога недей да четеш съновници и тем подобни неща, абсолютни щорутии. Много често сънищата са продължение на дневните емоции. А в тълкуването на сънища, много често има неприятни неща. Защо да не си го спестиш, излишно да се плашиш и притесняваш от разни суеверия. Сънят с бременост и бебета идва от силното ни желание да станем майки. 

Вале, аз знам че е така. Да ти кажа няколко пъти съм се доверявала на съновниците. Но скоро не съм поглеждала в тях. А и както теб, смятам че те са бълни безмислици. А за сънищата ми - аз знам колко много искам да стана майка и знам, че това ми се отразява и на съня. Но мисля, че това са хубави емоции.
Лек ден момичета
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юли 02, 2009, 13:32:59 »

марчиана, ами стискам палци и цветната снимка да е супер и съвсем скоро да напуснеш клуба!!!

 blush
и да се поправя, съгласна съм с валето за съновниците...., ма съм се пообъркала с вмъкнатия цитат
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 02, 2009, 14:33:34 »

Ехооо и аз съм си тук.......... от 16 юни съм си със зацапване и нямам идея какво да правя. Все не стигам до лекарката, че се успокоявам, че ще свърши, ама то не свършва и съм си още с лелка - макар и с малко зацапване   cray  ............ та така вече 17 ДНИ  Oh my ...  ми мн е неприятно - но мисля, че и приема на Регулона оказва влияние. По план график трябва да ми дойде 5 дни след приема на Регулон, което е др. седмица от сряда нататък........  angry ми то аз цял месец съм си с лелка......... дано поне за тоя период да са се спукали кистите  crazy
момичета, пожелавам успех на всички и дано са по-малко главоболията ви и скоро да се радвате на 2 чертички  give_rose
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юли 03, 2009, 01:48:47 »

И аз съм още тук. Този месец става нещо странно. Последните 3 месеца имах положителен тест за овулация на 15, 17 и 19 ден от цикъла, а този месец съм вече 25 ден от цикъла и все още нямам положителен тест. На 26.06 теста беше малко по особен, в смисъл втората чертичка като че ли е малко по различна, но все още твърде бледа за да го приема за положителен.  Може би се дължи на това че не можех да правя тестовете в точния час както другите дни, понеже бях постоянно на път и нямах възможност да ги правя в точно този час, а когато имах възможност.Продължавам с тестовете докато дойде лелката, но малко странно ми се вижда това  crazy Дали аз нещо не съм я оцелила или просто този месец ме е пропуснала  crazy И така сега чакам лелката да видим кога ще дойде, пък после пак почвам с тестовете и дано тогава я оцеля и да се успокоя че всичко е наред.
Как ми се иска да си дойда до България и да си направя всички възможни изследвания като хората и да се успокоя, но май няма да е скоро ;( Пожелавам много късмет на всички и скоро да държим 2 чертички в ръцете си.
« Последна редакция: юли 03, 2009, 01:54:51 от anita81 » Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 03, 2009, 08:32:23 »

Миличка,в тая Канада нищо ли не може.А ние роптаеме срещу нашата здравна система.Брат ми е в Канада и знам,че са трудни нещата.Те са измислили като имат проблем отиват в спешния център защото иначе се чака,но ти го знаеш.А нямат ли клиники по репродуктивно здраве където да отидеш?
Момичета,аз днес заминавам на море.Като се върна поне половината да не сте тук,чехте ли!!!Желая на всички скорошни положителни пезултати.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 03, 2009, 09:06:50 »

ей, кали гали,

весело изкарване на моренцето и ползотворна почивка!!!!
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юли 03, 2009, 09:21:46 »

Wink Приемате ли нови попълнени във вашите редици, милички дами?  give_rose

Аз само съм надничала тук до сега, но вече реших да се запиша по-официално:)
Отдавна Ви стискам палци на всичките тук и се радвам с вашите радости и ме боли за притесненията и разочарованията ви, но силно вярвам, че рано или късно всяка от вас ще изпита щастието да гушка  малко сладко бебче  kiss

Нещо напоследък ми е едно такова скапано на мен. От 5-6 месеца нямам цикъл и посещението ми при 2 гинеколожки (едната от които беше д-р Мазнейкова) не дадоха никакъв резултат... Изследвала съм само хормони и са ми в граница, но цикъл няма и няма. Направо си ме оставиха на произвола на съдбата, казвайки, че нямам проблем и ме пратиха на диетолог, защото причината най-вероятно била в килограмите ми.  Но аз през целия си живот съм била пълничка и съм си имала цикъл... Исках да мине сватбата и тогава да се захрана по-сериозно да търся решение на проблема. Тук четох за толкова много изследвания, за които дори не съм чувала... а пък и нали някой трябва да ме насочи да ги направя... Чувствам се като в небрано лозе  и ме е ужасно страх да не би нещо да не ми е наред... Уж не видяха кисти, казаха, че всичко е нормално развито.. и т.н. Сега съм си запазила час за гинеколог-ендокринолог  другата седмица - Д-р Коларов... Някой бил ли е при него? Имате ли някакви впечатления?

Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines