Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 16:45:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Меден месец в Амстердам!  (Прочетена 35892 пъти)
 
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 07, 2007, 17:57:53 »

ужасно увлекателен разказ
започнах да си мечтая за медения месец girl_in_love girl_in_love
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 07, 2007, 23:01:37 »

Oooo радвам се, че Ви е допаднало четивото...утре продължавам..... yahoo
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 08, 2007, 10:00:12 »

Ден 2-ри.....
Тъй като Амстердам може да се похвали с повече музеи на квадратен метър, откъдето и да е другаде на планетата (това е истина...видях музеи....за каквото се сетите, то не бяха музеи на еротиката, модата, текстила, марихуаната и т.н.Wink). И в определен смисъл, целият град е един жив музей – решаваща част от чарът на Амстердам. Затова решихме ден 2-ри- бегом по музеите (е не успяхме по всичките,но аз ще Ви разкажа, за най-впечатляващите).
The Rijksmuseum в Амстердам един от десетте най-големи музеи в света. Известен е с колекцията си от платна от Златната епоха, но има и още много неща, които може да предложи на туристите. Музей на историята и изкуството – както още се нарича, е без еквивалент по света. В The Rijksmuseum са събрани пет различни колекции под един покрив – живопис, скулптура и приложни изкуства, рисунки и фотографии, Азиатско изкуства и Холандска история. Впечатлени от именно тази презентация на музея, решихме да започнем от него, но каква беше изненадата ни когато отивайки в неделя рано сутрин, пред музея имаше опашка Oh my ..., на каквато се бях редила само във Ватикана....за неделя сутрин беше голям шок, но чинно се наредихме на опашката и зачакахме възможността да влезем и да благоговеем пред шедьоврите вътре.. girl_wink
А ето...това е 1/3 от опашка, не успях да я снимам цялата.... :laugh

Почти половин ден прекарахме в музея....беше наистина впечатляващо, да видиш творби от златните години на Рембранд и Вермеер, беше дъхоспиращо..(е предполагам за ценителите...на другите  незнам как точно ще им подейства good)
Обиколката из музея се превръща във вълнуваща разходка през времето и въпреки, че притежава доста богата колекция от произведения, музеят продължава да попълва колекцията си.
Ето и The Rijksmuseum или поне тази част, която успях да заснема.. yahoo
След половин дневно галопиране из Rijksmuseum..беше време да подишаме малко "истински" въздух, за късмет точно пред самия музей имаше огромен пак с игрища и пейки, където щъкаха хлапета прохождащи и отдавна проходили и здраво се позиционирахме там...:)трябваше да съберем сили за следващата спирка- музеят на Ван Гог (имайте предвид, че това са голями музеи, щателното разглеждане на които отнема сигурно поне2-3 дена... shok)Ей това е въпросното паркче...smile
Другата половина от деня беше разпределена за Van Gogh Museum.. Girl_sing
Чакането за влизане в музея може и да се проточи до два часа (е почакахме, но не можахме да докараме 2 часа...и слава Богу), но този музей не бива да се пропуска. Открит през 1973 година и съдържа колекция от платна, завещани от холандския художник Винсент Ван Гог на брат си Тео. Музеят съдържа най-голямата колекция творби на едноименния майстор -около 200 картини, 500 рисунки, 700 писма.
Титанично е да си там и отвсякъде да си заобиколен от картини на Ван Гог...(аз май прекалено се вживях blush, но наистина такова ми беше усещането докато бях там pardon)
Излязох от там като пребита...не бяхме правили кой знае какво...цял ден разглеждахме картини..Wink....но явно сблъсъкът с истинкото изкувство беше... Oh my ....
И после....малко хапване, пийване (незнам дали защото съм била гладна, но навсякъде където ядохме всичко беше с превъзходен вкус... pardon...за обслужване и аранжиране даже на непретенциозните ресторантчета, да не отварям тема...че ще напиша още 10-ина странички...хехе) и айде към стаичката-каюта (както казва Rossistela  good) и втори ден заспах някъде на път за леглото.... blush..(егати и медения месец ще си кажете... diablo....но .... pardon)
Айде стига толкова...приятно четене Reading Reading Reading boredom


 

Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юни 08, 2007, 10:14:07 »

ех pleasure, срахотен разказ. Чак ми се доходи там, но за съжаление cray няма да е в близките години  cray
Мисля, че имаш данни за писател, толково увлекателно разказваш/пишеш  good, че имам чувство че обикалям с теб!
Поздравления за страхотния меден месец  Bravo
Ще очакваме и следващите дни  pleasantry pleasantry pleasantry
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 08, 2007, 21:04:08 »

Благодаря emily много си мила.... give_rose give_rose @}->--радвам се, че ти е харесало разказчето 10x 10x 10x
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юни 09, 2007, 23:17:44 »

това с писането се оказа доста трудоемко... Girl_sing
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 09, 2007, 23:47:16 »

pleasure първите ви 2 дни са били наистина прекрасни. Няма ли да ни разкажеш и за 3-тия ден, че аз се вживях в разказа и ми стана интересно. Искам продължение!!!  girl_wink
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 10, 2007, 09:51:23 »

Хехе...не знаех дали има интерес... girl_wink
Но щом искаш, ще разкажа...благодаря винаги си адски внимателна.... air_kiss
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юни 10, 2007, 10:08:02 »

да, разкажи аз ни ,аз чак сега откривам темата, искам да знам, pls
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юни 10, 2007, 10:10:10 »

ok;)утре сутрин най-късно ще имате и разказ за следвщия ден tease
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 10, 2007, 12:28:10 »

Хехе...не знаех дали има интерес... girl_wink
Но щом искаш, ще разкажа...благодаря винаги си адски внимателна.... air_kiss
Ама как да няма интерес, ние с нетърпение чакаме да изчетем всичко  yahoo tease
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юни 10, 2007, 14:19:49 »

Благодаря, Мария... give_rose, убедихте ме....почвам да пиша.... yahoo
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 10, 2007, 15:13:15 »

Ох,толкова ми е интересно,pleasure!Пълниш ми душата с разказите и въодушевлението си!По това как изживяваш нещата страшно ми приличаш на мен самата...И колко увлекателно разказваш girl_in_love Признавам си,че си оставих разказчето от втория ви ден за когато съм по-свободна,на спокойствие и сега го направих blush Много приятно,наистина,мисля,че сте имали чудесен и ползотворен меден месец!Не спирай да ни разказваш до края give_rose
P.S.Твоят новоизлюпен съпруг smile е много симпатичен и изглежда страшно мил и грижовен,много си отивате,желая ви скоро да отидете отново в онзи хубав парк до Rijksmuseum,но този път около вас да "щъка" и вашето малко съкровище heart
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 10, 2007, 15:46:58 »

Ох,толкова ми е интересно,pleasure!Пълниш ми душата с разказите и въодушевлението си!По това как изживяваш нещата страшно ми приличаш на мен самата...

Роси, знаеш ли, че докато четях и аз точно това си мислех!  Girl_sing

P.S.Твоят новоизлюпен съпруг smile е много симпатичен и изглежда страшно мил и грижовен,много си отивате,желая ви скоро да отидете отново в онзи хубав парк до Rijksmuseum,но този път около вас да "щъка" и вашето малко съкровище heart

А за това си абсолютно права, Роси. И аз си ви представям какви сладки родители ще бъдете, а твоята половинка, мила pleasure, изглежда наистина като грижовен и любвеобилен съпруг и баща. Точно като онези супер-бащи от романтичните комедии, за които всички жени си казват замечтано: "Ех, само и моят мъж да беше такъв...."
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юни 10, 2007, 19:58:06 »

Ден 3-ти....
Още преди да заминем, бяхме проучили и най-близките до Амстердам градове, за всеки случай.. pardon и след като разбрахме, че Хага е съвсем близо, аз като юрист- ценител (там се намира Международният съд по правата на човека, създаден през 1946 с основната цел да разрешава спорове, представени пред него от държави, и да дава тълкувания по правни въпроси, поставяни пред него от Общото събрание и Съвета за сигурност)бях изразила категорично желание за посещението и на Хага.. blum.
И така третият ден решихме да посветим на близки градове, за да добием по пълно впечатление, все пак Холандия не е само Амстердам. Пристигайки в Хага установихме, че наоколо е мнооооого празно (оказа се, че е някакъв религиозен празник и абсолютно всички почиваха shok...и градът беше като обезлюден...)
Малко инфо въведение за Хага- наречен е "градът на спокойствието и правосъдието" е разположена в западната част на страната в провинцията Южна Холандия, на която е също столица. С население около 469 568 и площ около 100 км², тя е трети по големина град в Холандия след Амстердам и Ротердам. Хага е седалище на първата и втората камара на холандския парламент. Там се намира и седалището на Кралицa Беатрикс. Министерствата и всички чужди посолства са там, а също така и Върховния съд и много лобиращи организации. Хага е седалище и на няколко институции на Обеднинените нации.И въпреки, че Амстердам е столицата на Холандия, Хага е административната й столица... Wink
Времето навън, обещаваше че ще е доста дъждовно и не след много се прояви.....спасихме се от дъжда в един пасаж- много известен и старинен...пихме кафенце, подмотавахме се...но дъждът не спираше и не спираше... nea (тях това обаче не ги притесняваше, изведнъж всички незнайно от къде извадиха дъждобрани и продължиха по избраната дестинация...Хага се намира буквално на брега на Северно море..и честите превалявания не са необичайни) Милото беше доста щастлив(хехе)защото се бяхме разбрали, при лошо време да сме в Mauritshuis или така наречената Royal Picture Gallery.Там се пазят картини на Веермер- "Момичето с перлената обица" (за тази всички знаят.. Wink), а също и такива на Рембрант от времето когато е пребивавал в Хага.Беше хубаво...но толкова много информация за толкова кратко време...щях да експлоадирам...мисля даже не успях да се насладя максимално Tc
Ето въпросният Mauritshuis отвън (на фасадата е платно с цитираната по-горе картина lol

Парламентарните здания или Binnehof са друга важна атракция.В Хага се намират три двореца,но единствения отворен за обществеността е дворцовия музей Lange Vorhout. Но там почти притичахме, защото доста поваляваше... girl_wink, но всичко е увековечено и документирано...(доколкото е възможно)

Вече бяхме преполовили деня и решихме да тръгваме, за да можем да се отбием през още едно местенце, преди да се е заздрачило (интересното там беше, че в 22.00 все още е светло навсякъде, може би защото са абсолютно равнинна земя, слънцето изглрява много рано и продължителността на светлия период от деня е доста дълга.. crazy...но може и да греша)




Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines