Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 13:17:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Меден месец в Амстердам!  (Прочетена 35900 пъти)
 
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« -: юни 01, 2007, 15:00:22 »

Еее,супер готино е това с тениската!Браво,pleasure!С една идейка съм напред,мерси Victory
И потничето ти е страхотно good

Снимките ви от Амстердам са като картички-големи красоти!Особено тази с купищата цветя,просто великолепно girl_in_love
« Последна редакция: юни 02, 2007, 20:46:46 от fiibi_bg » Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юни 01, 2007, 22:01:56 »

 give_rose give_rose give_roseблагодаря на всички за милите думи.. Wink
Роси за теб специално ще кача още "цветни" снимки от Амстердам......защото си ценител... good
« Последна редакция: юни 02, 2007, 08:54:47 от pleasure » Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юни 02, 2007, 16:18:47 »

Благодаря за което air_kiss
Амстердам-това градът на цветята ли е?!Имам чувството,че на всяка крачка има купища цветя...Ех,как не ти дадох 7.50евро да ми купиш една китка лалета Girl_sing
Разкажи ни малко повече за там,как изкарахте,как се чувствахте в медените си дни?!? girl_in_love
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юни 02, 2007, 16:36:43 »

Оооо, да разкажи ни! И на мен ще ми е много интересно! А що се отнася до снимките наистина са като картички. Някой от вас двамата си личи че има фотографски нюх, я си признай ти или той?  girl_wink  kiss2
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юни 02, 2007, 20:14:16 »

Rossistela съвсем скоро ще седна и ще напиша едно разказче за пребиваването в Амстердам...ОБЕЩАВАМ... DANCEвъпрос на време е да се организирам и да седна да пиша, малко нали отсъствах и сега малко неща са ми са се насъбрали.. WinkАмстердам е и градът на цветята-освен на всичко друго, което наистина не е малко..(но за това в др. тема) доста голям процент от брутният вътрешен продукт на страната се формира от износът на цветя Oh my ... Oh my ... Oh my ......има си цели борси за цветя от където пазаруват от цял свят... good
prin4ipessa радвам се, че и на теб са ти харесали снимките, личи си че си ценител щом си усетила и фотографския нюх.... WinkПо принцип, той е фотографът в семейството.. blum не че се е учил, просто му харесва и експериментира...купува си книги...а и явно има и някакъв усет..постепенно се запалих и аз...и понеже той и друг път е ходил в Амстердам, този път ми остави фотоапарата на мен и аз наистина можах да се развихря...така че мояяяяяяя е заслугата за тези хубави снимки... bigthanx biggrin bigthanx
« Последна редакция: юни 02, 2007, 20:41:12 от pleasure » Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юни 02, 2007, 20:27:42 »

Хиляди пъти браво, миличка Bravo Справила си се отлично и наистина мисля, че имаш усет и интересен поглед върху нещата. Мога да кажа (тъй като няколко пъти съм била в Амстердам), че си уловила много добре духа на града.  give_rose
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юни 02, 2007, 20:44:28 »

 give_rose give_rose @}->--оооооо благодаря prin4ipessa   blush blush blush...аз просто го "усетих" този град...явно затова са сполучливи снимките.... ;)Има още в галерията....!!!Амстердам...я сподели какви са твоите впечатления от там... smile
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юни 02, 2007, 21:56:35 »

Ами първия път като ходих ми се стори много мрачен (защото цял ден валя) и някак забързан. Но наскоро бях пак там и времето беше страхотно, така че успях да се насладя на всичките му красоти. Единственото което не ми хареса особено, беше че почти на всяка крачка миришеше на трева  bad Това беше единственото кофти. Иначе градът има страшно весела и приятна атмосфера. Чувстваш се напълно свободен! И някак си те вдъхновява (поне мен).
А голям смях падна като отидохме с душито да се разходим при червените фенери и някакви сводници почнаха да му предлагат мексиканки и бразилки въпреки че го бях хванала за ръка  laugh А пък аз му избирах разни цицести каки и той се притесни  blush
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юни 07, 2007, 09:02:27 »

Май днес най-сетне ще седна да напиша обещаното...само, че още се чуддя под каква форма да бъде.... *crazy*Може би под формата на разказче....но то ще стане много дълго май...(като се познавам каква съм описателна) или може би като в дневник ден за ден... Girl_sing
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юни 07, 2007, 09:11:47 »

pleasure-че,както прецениш!Мисля,че в едно разказче(не се притеснявай за големината му,ще си го изчетем с удоволствие Wink ) по-добре ще се усетят емоцията и вълненията ви в тези така романтични дни за вас!Ще чакаме с нетърпение give_rose
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 07, 2007, 11:10:20 »

И аз чакам с нетърпение разказчето!  DANCE Какво като е дълго? То ако е късо няма да е толкова интересно и интригуващо  girl_wink
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 07, 2007, 11:13:58 »

Ок ...реших ще пиша ден за ден като в дневник...но няма да е наведнъж...довечера или утре сутрин ще имате първите разказчета...обещавам....smile
Благодаря за интереса.. give_rose
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юни 07, 2007, 12:02:47 »

Ден 1-ви...
Пристигнахме в Амстердам рано сутринта, пък и часовата разлика (само 1ч. де) беше в наша полза и въобще не губихме време. Настанихме се в хотела, който изглеждаше точно така...(това е бивш кораб Oh my ..., който сега функционира целогодишно като хотел,поставен е на бетонна основа в един от каналите и не се клати нито пък се люлее.
Нашата стая беше на последният етаж, като гледате снимката най в ляво се падаше, тази с прозорците от двете страни и изглед към река- Амстел (хехе бирата е кръстена на реката) Стаята беше много светла, мъничка и страшно уютна, но въпреки, че бяхме на меден месец...да си призная не се задържахме много много там... blush...защотото навъм беше... Oh my ....
Та така малко географско въведение...Амстердам e столицата и най-големият град в Холандия (това го знаете...но за да ми тръгне мисълта.... laugh). Той е главният финансов център на държавата, с най-голямата борса и с най-много банки. Има разнообразна промишленост - автомобили, самолети, кораби, електротехника, химикали, лекарства, полиграфически артикули, модна конфекция, шлифовани диаманти, хранителни продукти. Интересно впечатление ми направи фактът, че голяма част от брутния вътрешен продукт на страната се формира от износът на цветя good
Тръгнахме веднага на разходка с най- прекрасния гид (мъжът ми... girl_wink...който вече беше ходил там) и така с часове. Няма да ви обяснявам, че през цялото време гледах точно ей така... Oh my ... Oh my ... Oh my ... и той само ми се смееше, че прекалено съм се впечатлявала...(но имаше за какво повярвайте ми)
В движение решихме първият ден да е само за разходки по суша и с лодки...(хехе тук и рима се получи)...и след като до следобяд обикаляхме, като невидяли Eeager из канали, мотове, кафенца и магазинчета решихме да се качим на лодка и да разгледаме централната част на града директно от каналите WinkГрадът е разположен на 50 канала, на които има над 500 моста, заради което се нарича Холандска Венеция (но е 100 пъти по-хубаво от там- гарантирам лично). Всички къщи в централната част са много стари...и почти на всяка фасада е написана и годината в която е строена къщата (имаше такива от 1589... и 1608... Oh my ...) Къщите са много тясни, но дълги с огромни прозорци без пердета (хехе никога не съм обичала да ми е запердено и тук направо беше рай за мен Girl_sing)Типично за повечето от къщите в Амстердам са характерни тесните стръмни стълбища и куката за повдигане на товари, стърчаща от таванския етаж, тъй като по тесните стълбища е невъзможно да се пренесе каквато и да било мебел.
Друга типична част от архитектурата на града са жилищата-лодки. Голяма част от тях са пълноценни жилища, след като общината им е осигурила ток, вода, газ, и канализация. Този тип жилища са над 2000, но поради големия им брой поставянето на нови е забранено. Жилищата- лодки са интересен феноме...досега не бях виждала такова чудо...но пък са много сладурести и на палубата на лодката хората са си сложили цветя и масички със столчета, където вечеряха и пиеха кафенце... girl_in_love...беше като в зимна градина, само че на открито... good Ето едно такова жилище, но е малко тъмна снимката и незнам дали ще добиете пълна представа
Цветята и колелата в Амстердам са нааааавсякъде.... girl_in_love
И така...вечерта завърши в малко ресторантче...и след това едвам се довлачихме до хотела и в момента в който съм тръгнала за леглото и някъде по-пътя съм заспала от умора и емоции....
Айде стига толкова, че модераторите ще се втрещят от пост-а а аз имам да разказвам за още 4 дни... laugh
Направо същински Алеко Константинов го докарах..утре още.....че се изморих..... girl_wink
 
« Последна редакция: юни 07, 2007, 23:21:01 от pleasure » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 07, 2007, 12:18:18 »

Страхотнооооо  girl_in_love girl_in_love girl_in_love
Чакам с нетърпение и другите дни в разказчета и снимки  DANCE

П.С. Не се притеснявай за дългите постовете! Все пак темата се отнася з меден месец  good
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 07, 2007, 16:00:19 »

pleasure-че,направо се потопих в атмосферата на града докато с удоволствие четях разказчето за първият ви меден ден в Амстердам girl_in_love Ще е чудесно да ни разкажеш и за останалите 4!

П.С.Надявам се все пак да сте успели да останете насаме будни в хотелската ви стаичка-каюта blum ,нали сте на меден месец blush
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 07, 2007, 17:57:53 »

ужасно увлекателен разказ
започнах да си мечтая за медения месец girl_in_love girl_in_love
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 07, 2007, 23:01:37 »

Oooo радвам се, че Ви е допаднало четивото...утре продължавам..... yahoo
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 08, 2007, 10:00:12 »

Ден 2-ри.....
Тъй като Амстердам може да се похвали с повече музеи на квадратен метър, откъдето и да е другаде на планетата (това е истина...видях музеи....за каквото се сетите, то не бяха музеи на еротиката, модата, текстила, марихуаната и т.н.Wink). И в определен смисъл, целият град е един жив музей – решаваща част от чарът на Амстердам. Затова решихме ден 2-ри- бегом по музеите (е не успяхме по всичките,но аз ще Ви разкажа, за най-впечатляващите).
The Rijksmuseum в Амстердам един от десетте най-големи музеи в света. Известен е с колекцията си от платна от Златната епоха, но има и още много неща, които може да предложи на туристите. Музей на историята и изкуството – както още се нарича, е без еквивалент по света. В The Rijksmuseum са събрани пет различни колекции под един покрив – живопис, скулптура и приложни изкуства, рисунки и фотографии, Азиатско изкуства и Холандска история. Впечатлени от именно тази презентация на музея, решихме да започнем от него, но каква беше изненадата ни когато отивайки в неделя рано сутрин, пред музея имаше опашка Oh my ..., на каквато се бях редила само във Ватикана....за неделя сутрин беше голям шок, но чинно се наредихме на опашката и зачакахме възможността да влезем и да благоговеем пред шедьоврите вътре.. girl_wink
А ето...това е 1/3 от опашка, не успях да я снимам цялата.... :laugh

Почти половин ден прекарахме в музея....беше наистина впечатляващо, да видиш творби от златните години на Рембранд и Вермеер, беше дъхоспиращо..(е предполагам за ценителите...на другите  незнам как точно ще им подейства good)
Обиколката из музея се превръща във вълнуваща разходка през времето и въпреки, че притежава доста богата колекция от произведения, музеят продължава да попълва колекцията си.
Ето и The Rijksmuseum или поне тази част, която успях да заснема.. yahoo
След половин дневно галопиране из Rijksmuseum..беше време да подишаме малко "истински" въздух, за късмет точно пред самия музей имаше огромен пак с игрища и пейки, където щъкаха хлапета прохождащи и отдавна проходили и здраво се позиционирахме там...:)трябваше да съберем сили за следващата спирка- музеят на Ван Гог (имайте предвид, че това са голями музеи, щателното разглеждане на които отнема сигурно поне2-3 дена... shok)Ей това е въпросното паркче...smile
Другата половина от деня беше разпределена за Van Gogh Museum.. Girl_sing
Чакането за влизане в музея може и да се проточи до два часа (е почакахме, но не можахме да докараме 2 часа...и слава Богу), но този музей не бива да се пропуска. Открит през 1973 година и съдържа колекция от платна, завещани от холандския художник Винсент Ван Гог на брат си Тео. Музеят съдържа най-голямата колекция творби на едноименния майстор -около 200 картини, 500 рисунки, 700 писма.
Титанично е да си там и отвсякъде да си заобиколен от картини на Ван Гог...(аз май прекалено се вживях blush, но наистина такова ми беше усещането докато бях там pardon)
Излязох от там като пребита...не бяхме правили кой знае какво...цял ден разглеждахме картини..Wink....но явно сблъсъкът с истинкото изкувство беше... Oh my ....
И после....малко хапване, пийване (незнам дали защото съм била гладна, но навсякъде където ядохме всичко беше с превъзходен вкус... pardon...за обслужване и аранжиране даже на непретенциозните ресторантчета, да не отварям тема...че ще напиша още 10-ина странички...хехе) и айде към стаичката-каюта (както казва Rossistela  good) и втори ден заспах някъде на път за леглото.... blush..(егати и медения месец ще си кажете... diablo....но .... pardon)
Айде стига толкова...приятно четене Reading Reading Reading boredom


 

Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юни 08, 2007, 10:14:07 »

ех pleasure, срахотен разказ. Чак ми се доходи там, но за съжаление cray няма да е в близките години  cray
Мисля, че имаш данни за писател, толково увлекателно разказваш/пишеш  good, че имам чувство че обикалям с теб!
Поздравления за страхотния меден месец  Bravo
Ще очакваме и следващите дни  pleasantry pleasantry pleasantry
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 08, 2007, 21:04:08 »

Благодаря emily много си мила.... give_rose give_rose @}->--радвам се, че ти е харесало разказчето 10x 10x 10x
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юни 09, 2007, 23:17:44 »

това с писането се оказа доста трудоемко... Girl_sing
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 09, 2007, 23:47:16 »

pleasure първите ви 2 дни са били наистина прекрасни. Няма ли да ни разкажеш и за 3-тия ден, че аз се вживях в разказа и ми стана интересно. Искам продължение!!!  girl_wink
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 10, 2007, 09:51:23 »

Хехе...не знаех дали има интерес... girl_wink
Но щом искаш, ще разкажа...благодаря винаги си адски внимателна.... air_kiss
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юни 10, 2007, 10:08:02 »

да, разкажи аз ни ,аз чак сега откривам темата, искам да знам, pls
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юни 10, 2007, 10:10:10 »

ok;)утре сутрин най-късно ще имате и разказ за следвщия ден tease
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 10, 2007, 12:28:10 »

Хехе...не знаех дали има интерес... girl_wink
Но щом искаш, ще разкажа...благодаря винаги си адски внимателна.... air_kiss
Ама как да няма интерес, ние с нетърпение чакаме да изчетем всичко  yahoo tease
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юни 10, 2007, 14:19:49 »

Благодаря, Мария... give_rose, убедихте ме....почвам да пиша.... yahoo
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 10, 2007, 15:13:15 »

Ох,толкова ми е интересно,pleasure!Пълниш ми душата с разказите и въодушевлението си!По това как изживяваш нещата страшно ми приличаш на мен самата...И колко увлекателно разказваш girl_in_love Признавам си,че си оставих разказчето от втория ви ден за когато съм по-свободна,на спокойствие и сега го направих blush Много приятно,наистина,мисля,че сте имали чудесен и ползотворен меден месец!Не спирай да ни разказваш до края give_rose
P.S.Твоят новоизлюпен съпруг smile е много симпатичен и изглежда страшно мил и грижовен,много си отивате,желая ви скоро да отидете отново в онзи хубав парк до Rijksmuseum,но този път около вас да "щъка" и вашето малко съкровище heart
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 10, 2007, 15:46:58 »

Ох,толкова ми е интересно,pleasure!Пълниш ми душата с разказите и въодушевлението си!По това как изживяваш нещата страшно ми приличаш на мен самата...

Роси, знаеш ли, че докато четях и аз точно това си мислех!  Girl_sing

P.S.Твоят новоизлюпен съпруг smile е много симпатичен и изглежда страшно мил и грижовен,много си отивате,желая ви скоро да отидете отново в онзи хубав парк до Rijksmuseum,но този път около вас да "щъка" и вашето малко съкровище heart

А за това си абсолютно права, Роси. И аз си ви представям какви сладки родители ще бъдете, а твоята половинка, мила pleasure, изглежда наистина като грижовен и любвеобилен съпруг и баща. Точно като онези супер-бащи от романтичните комедии, за които всички жени си казват замечтано: "Ех, само и моят мъж да беше такъв...."
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юни 10, 2007, 19:58:06 »

Ден 3-ти....
Още преди да заминем, бяхме проучили и най-близките до Амстердам градове, за всеки случай.. pardon и след като разбрахме, че Хага е съвсем близо, аз като юрист- ценител (там се намира Международният съд по правата на човека, създаден през 1946 с основната цел да разрешава спорове, представени пред него от държави, и да дава тълкувания по правни въпроси, поставяни пред него от Общото събрание и Съвета за сигурност)бях изразила категорично желание за посещението и на Хага.. blum.
И така третият ден решихме да посветим на близки градове, за да добием по пълно впечатление, все пак Холандия не е само Амстердам. Пристигайки в Хага установихме, че наоколо е мнооооого празно (оказа се, че е някакъв религиозен празник и абсолютно всички почиваха shok...и градът беше като обезлюден...)
Малко инфо въведение за Хага- наречен е "градът на спокойствието и правосъдието" е разположена в западната част на страната в провинцията Южна Холандия, на която е също столица. С население около 469 568 и площ около 100 км², тя е трети по големина град в Холандия след Амстердам и Ротердам. Хага е седалище на първата и втората камара на холандския парламент. Там се намира и седалището на Кралицa Беатрикс. Министерствата и всички чужди посолства са там, а също така и Върховния съд и много лобиращи организации. Хага е седалище и на няколко институции на Обеднинените нации.И въпреки, че Амстердам е столицата на Холандия, Хага е административната й столица... Wink
Времето навън, обещаваше че ще е доста дъждовно и не след много се прояви.....спасихме се от дъжда в един пасаж- много известен и старинен...пихме кафенце, подмотавахме се...но дъждът не спираше и не спираше... nea (тях това обаче не ги притесняваше, изведнъж всички незнайно от къде извадиха дъждобрани и продължиха по избраната дестинация...Хага се намира буквално на брега на Северно море..и честите превалявания не са необичайни) Милото беше доста щастлив(хехе)защото се бяхме разбрали, при лошо време да сме в Mauritshuis или така наречената Royal Picture Gallery.Там се пазят картини на Веермер- "Момичето с перлената обица" (за тази всички знаят.. Wink), а също и такива на Рембрант от времето когато е пребивавал в Хага.Беше хубаво...но толкова много информация за толкова кратко време...щях да експлоадирам...мисля даже не успях да се насладя максимално Tc
Ето въпросният Mauritshuis отвън (на фасадата е платно с цитираната по-горе картина lol

Парламентарните здания или Binnehof са друга важна атракция.В Хага се намират три двореца,но единствения отворен за обществеността е дворцовия музей Lange Vorhout. Но там почти притичахме, защото доста поваляваше... girl_wink, но всичко е увековечено и документирано...(доколкото е възможно)

Вече бяхме преполовили деня и решихме да тръгваме, за да можем да се отбием през още едно местенце, преди да се е заздрачило (интересното там беше, че в 22.00 все още е светло навсякъде, може би защото са абсолютно равнинна земя, слънцето изглрява много рано и продължителността на светлия период от деня е доста дълга.. crazy...но може и да греша)




Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юни 10, 2007, 19:58:49 »

Следващата спирка беше Лайден. Малко симпатично, буквално кукленско градче, известно с това, че там се намира най-старият университет в днешна Холандия, основан през 1575 от Вилхелм Орански, а също така и родно място на Рембрант- син на лайденски мелничар.. pardon И понеже да си мелничар по онова време е доходна работа, родителите му заделят средства, надявайки се той да следва в Лайденския университет. Като оставим настрана с това, с какво е известен..незнам в този град имаше такава атмосфера...като се вземе в предвид, че това е един вид студентски град, навсякъде млади хора на колела, малки къщички с различен архитектурен стил...кафета буквално в каналите , разкошни паркове, университети, библиотеки. Магнетично е някак си даже само да вървиш по подредените улички, покрай малките антикварни магазинчета и уютните кафенета girl_in_love Вървейки край каналите, минавайки по покрития мост, около който по традиция се разполага пазарът всяка седмица, гледайки подвижните мостове, запалените вече фенери, гредоредите на старите къщи имаш чувството, че си попаднал в един малко нереален свят, където просто си в плен на спокойствието....да това е думата,с която най- точно може да се опише състоянието ми...(това ми направи впечатление, просто защото такова спокойствие в БГ, може би последно бях изпитвала някъде през детските си години shok)
В това за мен се изразява спокойствието......(даже вратата на къщата си стоеше широко отворена Oh my ... Oh my ... Oh my ...).......

Благодарение и на либерализма си, Лайден, става притегателно място за учени от цял свят.
Тук, например, е живял и френският просветител Декарт, когато “свободолюбивата” му родина го подгонила за просветителските му разбирания. Заради прочутите лекции по анатомия на проф. Бурхаве през 18 век в Лайден започват да се стичат студенти от цяла Европа.
Определено не ми се тръгваше от тук, нещо сякаш магнетично ме привличаше... crazy..имаше нещо вълшебно в този град....може би ми предстои да разбера.... Girl_sing
За довиждане ( в моя случай до писане.... laugh laugh laugh) още една "спокойна гледка"

Днес направо се умопомрачих, цял следобяд пиша....може Паисий да ми викате вече.... Girl_hide


« Последна редакция: юни 10, 2007, 22:26:16 от pleasure » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юни 10, 2007, 22:01:11 »

Паисий  laugh разказчето е много приятно,така че чакаме с нетърпение по-нататък.Вълшебен меден месец и приятно поднесен на нас четящите! good
« Последна редакция: юни 11, 2007, 07:20:14 от fiibi_bg » Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 11, 2007, 02:30:53 »

Паисий и днес се е справил чудесно с приказния си разказ за Холандия, но увлечен в писане Паисий май е забравил да погледне в темичката Горещ стол, където сме го коронясали и също може да се отдаде на писане и там!  grandfather  kiss2
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юни 12, 2007, 01:37:16 »

Ами четвъртия ден? Искам ощееееееее  Плачещо момиче Много е интересно!  good Разкажи ни и за четвъртия, моля те!  kiss2
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юни 12, 2007, 08:54:08 »

Разбира се принцесо  danceg...вчера не ми остана време....че едно такова разказче отнема няколко часа... nea...ще има и за 4-тия и за 5-тия...до половината... blum
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #35 -: юни 12, 2007, 09:38:18 »

ех pleasure, срахотен разказ. Чак ми се доходи там, но за съжаление cray няма да е в близките години  cray
Мисля, че имаш данни за писател, толково увлекателно разказваш/пишеш  good, че имам чувство че обикалям с теб!
Поздравления за страхотния меден месец  Bravo
Ще очакваме и следващите дни  pleasantry pleasantry pleasantry
Поздарвляния и от мен,докато чета и гледам снимките все едно че съм заедно с вас там...(утре ще взема да разказвам че съм била в Амстердам laugh)
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юни 12, 2007, 16:20:20 »

Ден 4-ти....
По- план програма, днес денят беше определен само за "pleasures"т.е. разходки по мостове и канали,кафеца и шопинг...много шопинг... Wink (там съм в стихията си good..хехе то пък кой ли не е... DANCE)
Денят започна в едно сладко кафенце или може би е по-коректно да го нарека нещо като "fresh bar" където всичко , което се предлагаше се приготвяше на момента и пред теб.
(въпросното кафе lol

Може би заради присъствието в Холандия на представители на култури от цял свят, разнообразието от хранителни продукти, в това число и на екологични (в Холандия ги наричат биологични), във всякакви хранителни варианти и типове хранене е невероятно. Отношението към хранителните продукти ми се струва подходящо и като един съвсем конкретен пример за прагматичността на холандците. За тях разнообразието е важно и от гледна точка на това да се оползотворят изцяло даденостите на един продукт. Така например се предлага не просто кашкавал, а кашкавал във всичките му фази на обработка и зреене  Oh my ... Oh my ... Oh my ....
Прилично подкрепени с "биопродукти" laugh отидохме да разгледаме Пазарът на цветята или Блуменмаркт. Меко казано тук е божествено, цветя, цветя и пак цветя...накъдето и да се обърнеш можеш да видиш най- причудливи сортове растения и цветя...( м/у другото и семена за канабис продаваха, засаждаш и чакаш реколта.. smoke)Тъй като пазарът се намира досами канала има и  разположени на плаващи платформи цветарски магазинчета, където продават и безбройни сувенири от Холандия и цял свят. Трябва да се внимава все пак, като купувате близалки за децата си от там – те могат да се окажат с “конопен” вкус (без майтап pardon)
Пазарът за цветя  :)или поне малка част от него

Настана и моето време  good, обиколихме здраво магазин и магазинчета...и си накупихме куп "боклучки"...хехе не че в България си нямаме...но често казано само заради отношението ми се искаше да пазарувам до припадък.Обикаляки попаднахме на една малка шивашка работилничка, в която закачаха готовите дрехи буквално на витрината.Мноооог сладко.... girl_in_love...направо беше излязла като от филм....


Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юни 12, 2007, 16:20:54 »

Неусетно вече беше станало почти следобяд, пък шопингът се оказа доста изморителен (винаги се изморявам когато пазарувам...не мога да си обясна обаче защо crazy) но пък ползотворен. В един от шопинг центровете се оказа, че на последният етаж има заведение и побързахме да погледнем Амстердам и от горе. Гледката беше наистина дъгоспираща...като на длан се виждаше поне половин Амстердам...и тъй като цялото заведение беше с огромни прозорци и кръгла форма, можеше да се види градът във всичките му посоки...(аз буквално висях като маймун на прозорците, наистина беше умопомрачително)

Пък да не говорим, че ядохме някакви току що изпечени сладки и тем подобни вкусотии CHEERS
Тази вечер, като последна вечер "трябваше" да се отдадем на пороци...ходихме в "кофи шоп" smoke и привечер след като разтоварихме торбите в Botel-a smile и посветихме вечерта на квартала на червените фенери. Познава се не само по червените фенери, но и по момичетата, застинали като експонати зад стъклените витрини. Прави, в оскъдно бельо и като че ли задължително говорещи по телефона pardon. Сутеньорите правят скандали, ако ги снимаш, та се налага да ги опиша, но това едва ли е трудно. Не си ги представяйте като красавици (въпреки че имаше и доста хубави.. blum) Някои са съвсем прилични, други - пълнички, че и направо дебели, а имаше и доста страшнички (но явно е въпрос на вкус pleasantry) Но въпросът, всъщност, не е в хубостта. А в какво ли състояние на духа, а може би по-скоро - на тялото, трябва да си, за да се решиш. И не толкова заради рисковете - да допуснем, че всички са със здравни книжки, чисти, без вируси. Ще ти бъде ли "happy" да знаеш, а ти не просто го знаеш - сигурен си, че за нея дори не си "епизод от романтичен филм", а просто бройка, и то не бройка за удоволствие и даже не за разнообразие (но аз май прекалено задълбах в размисли, мъжете сигурно ще кажат друго Girl_sing)
И понеже сниманет там наистина не е разрешено, снимах не толкова момичетата, а просто кварталът за да се усети атмосферата там... good

Айде стига толко... tease yahoo tease
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юни 12, 2007, 20:16:30 »

 Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo
Поздравления за увлекателните разкази в думи и картинки  give_rose give_rose give_rose
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юни 13, 2007, 16:14:04 »

 10x 10x 10x много благодаря!!! kiss2
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юни 14, 2007, 08:46:00 »

pleasure за пореден път се потопих в приказаката, която разказваш. Ама ти само едно нещо не си призна...пробвахте ли трева с половинката  blush Аз като бях там с душито си взехме колкото да опитаме, ама нещо не ни хареса и я дадохме на един приятел, който си пада по такива неща  pardon
Ще ни разкажеш ли и за последния ден?
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юни 14, 2007, 08:58:26 »

pleasure ама ти само едно нещо не си призна...пробвахте ли трева с половинката 
......... laugh yahoo tease...........
ден 4-ти................."Тази вечер, като последна вечер "трябваше" да се отдадем на пороци...ходихме в "кофи шоп"  smoke..."
май се опитах да го кажа...м/у редовете... tease...не че ми се получи де....(но това е друг въпрос  laugh)
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юни 14, 2007, 09:03:33 »

То често да си призная, аз понякога малко бавно зацепвам, ама сега зацепих  laugh
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юни 14, 2007, 09:09:46 »

 hiphip hiphip hiphip
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юни 14, 2007, 14:59:17 »

pleasure прочетох целия ти разказ или по-точно дневниче хи хи хи !! направо съм изумена !!!! и много ми хареса !! за съжаление ние няма да ходим на меден месец в чужбина, ще сме на нешто черноморие , може би ако беше зима и имаше по-малко работа !!!  !!! cray cray cray но поне научих и опознах Амстердам благодарение на теб  smile  thank you
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юни 14, 2007, 20:13:38 »

pleasure прочетох целия ти разказ или по-точно дневниче хи хи хи !! направо съм изумена !!!! и много ми хареса !!
Много благодаря Ели..радвам се, че ти е харесало... give_rose...наистина!!
за съжаление ние няма да ходим на меден месец в чужбина, ще сме на нешто черноморие , може би ако беше зима и имаше по-малко работа !!!  !!! cray cray cray но поне научих и опознах Амстердам благодарение на теб  smile  thank you
Не е нужно да ходите в чужбина на меден месец, за да прекарате добре или пък за да има какво да разказвате... nea
Не съм писала разкачетата, за да се впечатли някои...просто бях подвластн ана емоция, която ми се искаше да споделя... girl_in_love
« Последна редакция: юни 14, 2007, 20:17:54 от maria_lakova » Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юни 18, 2007, 10:34:57 »

бъди сигурна че с тази емоция зареди и мен !!! smile
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юни 18, 2007, 10:37:41 »

pleasure миличка ще ни разкажеш ли и за последния ден?
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юни 26, 2007, 10:21:13 »

Последния ден в Амстердам....беше примесен с противоречиви емоции... blush хем си там...и можеш да се наслаждаваш на всичката тази красота и спокойствие, хем вече мислиш, че всичко свърши...и е едно такова...мнооого противоречиво....да тъжиш за нещо , което все още имаш...но човешката природа..е странна работа. Много прозаично би прозвучало, но се чувствах уморена от всичките тези нови впечатления, които ме завладяваха последните няколко дни, защото исках да попия и почувствам всичките тези нови емоции и гледни точки.... tease. Последният ден не беше цял ден в Амстердам, тъй като трябваше да летим обратно...и затова бях решила, никакви музеи, никакви магазини и т.н. Исках просто още веднъж да почувствам пулсът на този град, да запечатам всички тези усещания дълбоко в съзнанието и още веднъж да се насладя на всичката тази крастота, която ни заобикаляше..... huhhuh.gif
Общо взето...няма какво да ви разкажа, каквото се сетих написах...предполагам, че ако се върна и прочета написаното, ще се сетя за още много....но сега няма да го правя...че днес точно нещо ми е малко носталгично... pardon
Слънцето този ден беше изгряло неприлично рано и аз исках само да се разхождам, да гледам каналите и цветята и да не мисля за нищо друго. В съзнанието ми от този ден има само гледки, гледки и пак гледки на които естествено ще Ви направя съпричастни girl_winkи като се сетя...ми беше много поетиочно, чак ми се искаше да  започна да си водя дневник.....( май с тези писания, почти изпълних и това си желание... pleasantry)
Предполагам, че за да почувстваш и опознаеш този град ще трябва да прекараш там, известно количество време (това май не е подходящата дума, но май съм зациклила..... blush)...пък и колкото да го описва човек, всичко е въпрос на индивидуално усещане в следствие на емоционалното състояние, в което се намира.
Така аз усетих Амстердам......
Надявам се да сте се забавлявали, докато сте чели...... give_rose






Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #49 -: юни 26, 2007, 10:26:21 »

Направо се пренесохме с теб и имам чувството че съм била там. Bravo
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юни 26, 2007, 10:27:20 »

Само забележете има едно колело прикрепено по- доста интересен начин от вътрешната страна на парапета на канала... Oh my ...
 smile
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #51 -: юни 26, 2007, 10:40:45 »

 laugh да не би да си го пазят там от крадци а? laugh
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юни 26, 2007, 10:52:26 »

pleasure точно на колелото се посмях !!!!!! а иначе вече казах че благоддарение на теб познавам Амстердам !!!!! smile girl_in_love girl_in_love
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юни 26, 2007, 11:19:04 »

Направо се пренесохме с теб и имам чувството че съм била там. Bravo
pleasure точно на колелото се посмях !!!!!! а иначе вече казах че благоддарение на теб познавам Амстердам !!!!! smile girl_in_love girl_in_love
Момичета, радвам се че сте се забавлявали с разказчетата... tease
Поласкана съм..... blush blush blush
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: юни 26, 2007, 13:32:39 »

ама свърши ли приказката вече?!! cray а беше такава вълшебна girl_in_love
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юни 26, 2007, 13:39:17 »

ама свърши ли приказката вече?!! cray а беше такава вълшебна girl_in_love
Хе хе ще взема да се възгордея.....а вие това не искате нали... laugh laugh
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: юни 26, 2007, 13:45:48 »

ама свърши ли приказката вече?!! cray а беше такава вълшебна girl_in_love
Хе хе ще взема да се възгордея.....а вие това не искате нали... laugh laugh
добре тогава си измисляме друга тема и ти продължаваш да разказваш!!!!!! yahoo
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юни 26, 2007, 14:09:08 »

ама свърши ли приказката вече?!! cray а беше такава вълшебна girl_in_love
Хе хе ще взема да се възгордея.....а вие това не искате нали... laugh laugh
добре тогава си измисляме друга тема и ти продължаваш да разказваш!!!!!! yahoo
За мен ще бъде наистина pleasure.... SERENADE SERENADE
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юни 26, 2007, 18:35:43 »

ама свърши ли приказката вече?!! cray а беше такава вълшебна girl_in_love
Хе хе ще взема да се възгордея.....а вие това не искате нали... laugh laugh
добре тогава си измисляме друга тема и ти продължаваш да разказваш!!!!!! yahoo

Хехе, браво на Фани за чудесната идея!  Bravo Подкрепям предложението й с две ръце!  good Ще обявим нашето сладко pleasure-че за Паисий на форума и ще направим фонд, в който ще съберем пари да я пратим в някой красив град, че като се върне да ни спретне още една такава фантастична приказка? Какво ще кажеш pleasuregirl_wink
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: юни 27, 2007, 07:32:11 »

Хехе, браво на Фани за чудесната идея!  Bravo Подкрепям предложението й с две ръце!  good Ще обявим нашето сладко pleasure-че за Паисий на форума и ще направим фонд, в който ще съберем пари да я пратим в някой красив град, че като се върне да ни спретне още една такава фантастична приказка? Какво ще кажеш pleasuregirl_wink
Хехе laugh...благодаря за предложението....приемам разбира се..... yahoo
Може да направим темичка, за интересните места на които сме били  yahoo....и така...да се пишат пътеписчета...но май ще се отдалечим от сватбената тематика...... Girl_sing Трябва май модераторското тяло да се произнесе по въпроса..... Girl_hide
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юни 27, 2007, 10:12:13 »

Хехе, браво на Фани за чудесната идея!  Bravo Подкрепям предложението й с две ръце!  good Ще обявим нашето сладко pleasure-че за Паисий на форума и ще направим фонд, в който ще съберем пари да я пратим в някой красив град, че като се върне да ни спретне още една такава фантастична приказка? Какво ще кажеш pleasuregirl_wink
Хехе laugh...благодаря за предложението....приемам разбира се..... yahoo
Може да направим темичка, за интересните места на които сме били  yahoo....и така...да се пишат пътеписчета...но май ще се отдалечим от сватбената тематика...... Girl_sing Трябва май модераторското тяло да се произнесе по въпроса..... Girl_hide
ами ако темата е "меден месец в ........." всеки ще си разказва за вълнуващия меден месец..... ало модератори, в Русия сме, има ли такава тема  за медения месец?
« Последна редакция: юни 27, 2007, 10:14:45 от fanimira » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юни 27, 2007, 10:41:33 »

ами ако темата е "меден месец в ........." всеки ще си разказва за вълнуващия меден месец..... ало модератори, в Русия сме, има ли такава тема  за медения месец?
Тук Модератор maria_lakova  bye (аз пък съм в София  Tongue)
Доооста се отдалечихте от темата, но все пак ние си имаме тема за медения месец, в която всеки може да разказва колкото си иска как го изкарал и къде е ходил!  good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юни 27, 2007, 12:14:48 »

 blum тук Русия:Прието, модератор Лакова!!!!! извиняваме се за отклонението и  thank you за информацията, вече започнах да пиша в темичката посочена от Мария!!! Offtopic Край!!!
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юни 27, 2007, 12:29:52 »

ами ако темата е "меден месец в ........." всеки ще си разказва за вълнуващия меден месец..... ало модератори, в Русия сме, има ли такава тема  за медения месец?
Тук Модератор maria_lakova  bye (аз пък съм в София  Tongue)
Доооста се отдалечихте от темата, но все пак ние си имаме тема за медения месец, в която всеки може да разказва колкото си иска как го изкарал и къде е ходил!  good
Ахааа......има резон, само дето аз вече писах за меден месец... crazyи останалите места за които евентуално бих разказвала....едва ли ще са ми меден месец..... tease...освен ако всички посещения , които правя от тук нататък все да са ми меден месец.... yahoo....не че бих имала нещо против де..... laugh
« Последна редакция: юни 27, 2007, 15:33:00 от pleasure » Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines