Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 20:22:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Меден месец в Амстердам!  (Прочетена 35903 пъти)
 
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« -: юни 01, 2007, 15:00:22 »

Еее,супер готино е това с тениската!Браво,pleasure!С една идейка съм напред,мерси Victory
И потничето ти е страхотно good

Снимките ви от Амстердам са като картички-големи красоти!Особено тази с купищата цветя,просто великолепно girl_in_love
« Последна редакция: юни 02, 2007, 20:46:46 от fiibi_bg » Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юни 01, 2007, 22:01:56 »

 give_rose give_rose give_roseблагодаря на всички за милите думи.. Wink
Роси за теб специално ще кача още "цветни" снимки от Амстердам......защото си ценител... good
« Последна редакция: юни 02, 2007, 08:54:47 от pleasure » Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юни 02, 2007, 16:18:47 »

Благодаря за което air_kiss
Амстердам-това градът на цветята ли е?!Имам чувството,че на всяка крачка има купища цветя...Ех,как не ти дадох 7.50евро да ми купиш една китка лалета Girl_sing
Разкажи ни малко повече за там,как изкарахте,как се чувствахте в медените си дни?!? girl_in_love
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юни 02, 2007, 16:36:43 »

Оооо, да разкажи ни! И на мен ще ми е много интересно! А що се отнася до снимките наистина са като картички. Някой от вас двамата си личи че има фотографски нюх, я си признай ти или той?  girl_wink  kiss2
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юни 02, 2007, 20:14:16 »

Rossistela съвсем скоро ще седна и ще напиша едно разказче за пребиваването в Амстердам...ОБЕЩАВАМ... DANCEвъпрос на време е да се организирам и да седна да пиша, малко нали отсъствах и сега малко неща са ми са се насъбрали.. WinkАмстердам е и градът на цветята-освен на всичко друго, което наистина не е малко..(но за това в др. тема) доста голям процент от брутният вътрешен продукт на страната се формира от износът на цветя Oh my ... Oh my ... Oh my ......има си цели борси за цветя от където пазаруват от цял свят... good
prin4ipessa радвам се, че и на теб са ти харесали снимките, личи си че си ценител щом си усетила и фотографския нюх.... WinkПо принцип, той е фотографът в семейството.. blum не че се е учил, просто му харесва и експериментира...купува си книги...а и явно има и някакъв усет..постепенно се запалих и аз...и понеже той и друг път е ходил в Амстердам, този път ми остави фотоапарата на мен и аз наистина можах да се развихря...така че мояяяяяяя е заслугата за тези хубави снимки... bigthanx biggrin bigthanx
« Последна редакция: юни 02, 2007, 20:41:12 от pleasure » Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юни 02, 2007, 20:27:42 »

Хиляди пъти браво, миличка Bravo Справила си се отлично и наистина мисля, че имаш усет и интересен поглед върху нещата. Мога да кажа (тъй като няколко пъти съм била в Амстердам), че си уловила много добре духа на града.  give_rose
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юни 02, 2007, 20:44:28 »

 give_rose give_rose @}->--оооооо благодаря prin4ipessa   blush blush blush...аз просто го "усетих" този град...явно затова са сполучливи снимките.... ;)Има още в галерията....!!!Амстердам...я сподели какви са твоите впечатления от там... smile
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юни 02, 2007, 21:56:35 »

Ами първия път като ходих ми се стори много мрачен (защото цял ден валя) и някак забързан. Но наскоро бях пак там и времето беше страхотно, така че успях да се насладя на всичките му красоти. Единственото което не ми хареса особено, беше че почти на всяка крачка миришеше на трева  bad Това беше единственото кофти. Иначе градът има страшно весела и приятна атмосфера. Чувстваш се напълно свободен! И някак си те вдъхновява (поне мен).
А голям смях падна като отидохме с душито да се разходим при червените фенери и някакви сводници почнаха да му предлагат мексиканки и бразилки въпреки че го бях хванала за ръка  laugh А пък аз му избирах разни цицести каки и той се притесни  blush
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юни 07, 2007, 09:02:27 »

Май днес най-сетне ще седна да напиша обещаното...само, че още се чуддя под каква форма да бъде.... *crazy*Може би под формата на разказче....но то ще стане много дълго май...(като се познавам каква съм описателна) или може би като в дневник ден за ден... Girl_sing
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юни 07, 2007, 09:11:47 »

pleasure-че,както прецениш!Мисля,че в едно разказче(не се притеснявай за големината му,ще си го изчетем с удоволствие Wink ) по-добре ще се усетят емоцията и вълненията ви в тези така романтични дни за вас!Ще чакаме с нетърпение give_rose
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 07, 2007, 11:10:20 »

И аз чакам с нетърпение разказчето!  DANCE Какво като е дълго? То ако е късо няма да е толкова интересно и интригуващо  girl_wink
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 07, 2007, 11:13:58 »

Ок ...реших ще пиша ден за ден като в дневник...но няма да е наведнъж...довечера или утре сутрин ще имате първите разказчета...обещавам....smile
Благодаря за интереса.. give_rose
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юни 07, 2007, 12:02:47 »

Ден 1-ви...
Пристигнахме в Амстердам рано сутринта, пък и часовата разлика (само 1ч. де) беше в наша полза и въобще не губихме време. Настанихме се в хотела, който изглеждаше точно така...(това е бивш кораб Oh my ..., който сега функционира целогодишно като хотел,поставен е на бетонна основа в един от каналите и не се клати нито пък се люлее.
Нашата стая беше на последният етаж, като гледате снимката най в ляво се падаше, тази с прозорците от двете страни и изглед към река- Амстел (хехе бирата е кръстена на реката) Стаята беше много светла, мъничка и страшно уютна, но въпреки, че бяхме на меден месец...да си призная не се задържахме много много там... blush...защотото навъм беше... Oh my ....
Та така малко географско въведение...Амстердам e столицата и най-големият град в Холандия (това го знаете...но за да ми тръгне мисълта.... laugh). Той е главният финансов център на държавата, с най-голямата борса и с най-много банки. Има разнообразна промишленост - автомобили, самолети, кораби, електротехника, химикали, лекарства, полиграфически артикули, модна конфекция, шлифовани диаманти, хранителни продукти. Интересно впечатление ми направи фактът, че голяма част от брутния вътрешен продукт на страната се формира от износът на цветя good
Тръгнахме веднага на разходка с най- прекрасния гид (мъжът ми... girl_wink...който вече беше ходил там) и така с часове. Няма да ви обяснявам, че през цялото време гледах точно ей така... Oh my ... Oh my ... Oh my ... и той само ми се смееше, че прекалено съм се впечатлявала...(но имаше за какво повярвайте ми)
В движение решихме първият ден да е само за разходки по суша и с лодки...(хехе тук и рима се получи)...и след като до следобяд обикаляхме, като невидяли Eeager из канали, мотове, кафенца и магазинчета решихме да се качим на лодка и да разгледаме централната част на града директно от каналите WinkГрадът е разположен на 50 канала, на които има над 500 моста, заради което се нарича Холандска Венеция (но е 100 пъти по-хубаво от там- гарантирам лично). Всички къщи в централната част са много стари...и почти на всяка фасада е написана и годината в която е строена къщата (имаше такива от 1589... и 1608... Oh my ...) Къщите са много тясни, но дълги с огромни прозорци без пердета (хехе никога не съм обичала да ми е запердено и тук направо беше рай за мен Girl_sing)Типично за повечето от къщите в Амстердам са характерни тесните стръмни стълбища и куката за повдигане на товари, стърчаща от таванския етаж, тъй като по тесните стълбища е невъзможно да се пренесе каквато и да било мебел.
Друга типична част от архитектурата на града са жилищата-лодки. Голяма част от тях са пълноценни жилища, след като общината им е осигурила ток, вода, газ, и канализация. Този тип жилища са над 2000, но поради големия им брой поставянето на нови е забранено. Жилищата- лодки са интересен феноме...досега не бях виждала такова чудо...но пък са много сладурести и на палубата на лодката хората са си сложили цветя и масички със столчета, където вечеряха и пиеха кафенце... girl_in_love...беше като в зимна градина, само че на открито... good Ето едно такова жилище, но е малко тъмна снимката и незнам дали ще добиете пълна представа
Цветята и колелата в Амстердам са нааааавсякъде.... girl_in_love
И така...вечерта завърши в малко ресторантче...и след това едвам се довлачихме до хотела и в момента в който съм тръгнала за леглото и някъде по-пътя съм заспала от умора и емоции....
Айде стига толкова, че модераторите ще се втрещят от пост-а а аз имам да разказвам за още 4 дни... laugh
Направо същински Алеко Константинов го докарах..утре още.....че се изморих..... girl_wink
 
« Последна редакция: юни 07, 2007, 23:21:01 от pleasure » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 07, 2007, 12:18:18 »

Страхотнооооо  girl_in_love girl_in_love girl_in_love
Чакам с нетърпение и другите дни в разказчета и снимки  DANCE

П.С. Не се притеснявай за дългите постовете! Все пак темата се отнася з меден месец  good
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 07, 2007, 16:00:19 »

pleasure-че,направо се потопих в атмосферата на града докато с удоволствие четях разказчето за първият ви меден ден в Амстердам girl_in_love Ще е чудесно да ни разкажеш и за останалите 4!

П.С.Надявам се все пак да сте успели да останете насаме будни в хотелската ви стаичка-каюта blum ,нали сте на меден месец blush
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines