Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 09:04:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба без цигарен дим - възможно ли е?  (Прочетена 39617 пъти)
 
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #45 -: юни 10, 2012, 07:50:04 »

п.с Аз имам приятели дългогодишни пушачи, когато ходим на гости у приятел -непушач, те си издържат без проблем и не палят.

Мда, вика му се възпитание на това.

В случая на Дани разбирам обаче, че тя същое пушач и иска да си пуши. А ако съвсем няма къде да излезеш да една цигарка, няма да им е приятно. Ние например ще сме вътре, но заведението има голяма тераса - ще може да се излиза там. Аз лично съм много щастлива, че влезе в сила забраната, та няма нужда да съм "лошата" булка, която не дава да се пуши. Все пак детето ми ще е там и не искам никой да му дими.

А ако някой ми заяви, че няма да дойде, защото няма да се пуши, направо ще му кажа да си хваща пътя. И ако все пак ми цъфне на сватбата, няма да го допусна. Да ходи някъде да си пафка, баси неуважението!

АЗ съм бивш пушач и много добре ги разбирам тия страсти, но винаги съм успявала да издържа, като има някакво ограничение, айде сега, стига превземки.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #46 -: юни 10, 2012, 12:23:28 »

Споделям моя скорошен опит - в началото на партито помолихме ДЖ да обяви, че в ресторанта няма да се пуши. Пепелници съвсем нарочно нямаше по масите.

Пушачите си ходеха в градината, а седмици след сватбата и пушачите и непушачите ни поздравяваха за избора на партито да не се пуши вътре.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юни 10, 2012, 12:32:30 »

Аз също се радвам за забраната.На сватбите има деца, има и не пушачи.Кой се съобразява с тях ано се пуши вътре?Това си е уважение към околните.Аз уважавам правото ви да пушете, но уважете и моето да не искам да се тровя.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юни 10, 2012, 16:52:20 »

Днес говорих с DJ, който съм наела за сватбата и той сподели опитът си от забраната за пушене - не е могъл да събере хората от терасата, за да проведе игрите и ритуалите. Дансингът е бил с по 6-7 човека.... , а той определено е професионалист и знае как се прави купон, но навикът е по-силен  crazy
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юни 10, 2012, 18:16:23 »

Ехее, че толкова ли са били никотино зависими тези гости? Чак ми е трудно да го повярвам и това го казвам от позицията на пушач. Все си мисля, че който уважава достатъчно младоженците, няма да стои на терасата непрекъснато с цигара в устата.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #50 -: юни 10, 2012, 18:22:37 »

Днес говорих с DJ, който съм наела за сватбата и той сподели опитът си от забраната за пушене - не е могъл да събере хората от терасата, за да проведе игрите и ритуалите. Дансингът е бил с по 6-7 човека.... , а той определено е професионалист и знае как се прави купон, но навикът е по-силен  crazy

Аз мисля че опираме до въпроси като уважение и възпитание, а не до уменията на Джя. Вече снимах мероприятия след забраната, не е фатално, само на едно мероприятие имаше подобен ефект, но той беше породен от това , че самите младоженци прекараха повечето време в пушене и цялата компания беше с тях на терасата.
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юни 11, 2012, 11:48:39 »

Ами ние вече бяхме на сватба след забраната за пушене и определено го имаше момента с голямата част от гостите навън... отделно че DJ-ят беше много зле и ако ще залата да беше препълнена пак нямаше да знае как да вдигне хората, но не се получи много, ходеше да търси гостите по градината с микрофон в ръка, за да играят някоя игра (игрите за мен са безумие в голямата си част, но това е отделен въпрос...) и така. Но вярвам, че не би станало така, ако беше направил купон, все щеше да има хора по дансинга, други да пушат, а не да пушат всички навън...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юни 11, 2012, 15:51:01 »

Аз мисля че опираме до въпроси като уважение и възпитание, а не до уменията на Джя. Вече снимах мероприятия след забраната, не е фатално, само на едно мероприятие имаше подобен ефект, но той беше породен от това , че самите младоженци прекараха повечето време в пушене и цялата компания беше с тях на терасата.

Колко си прав само!А и нещо много важно което аз повтарях на моя мъж преди сватбата и по време на нея.Ако искате да ви е весело, хората да са на дансинга и да се забавляват, вие трябва да сте там, да сте епицентъра и да ги подтиквате към забавата.Трябва да танцувате, да се раздавате, усмихвате.Това е ВАШИЯ празник и от вас зависи как ще си прекарате!
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юни 11, 2012, 17:18:53 »

Колко си прав само!А и нещо много важно което аз повтарях на моя мъж преди сватбата и по време на нея.Ако искате да ви е весело, хората да са на дансинга и да се забавляват, вие трябва да сте там, да сте епицентъра и да ги подтиквате към забавата.Трябва да танцувате, да се раздавате, усмихвате.Това е ВАШИЯ празник и от вас зависи как ще си прекарате!

Абсолютно вярно  good
Активен
jenifer
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



« Отговор #54 -: юни 11, 2012, 19:21:37 »

Определено ме притеснява това пушене навън, забелязала съм, че пушачите като се съберат на групички и стане един лаф ги няма по половин час, я сметнете като излязат навън по 3-4 пъти какво ще се получи...
« Последна редакция: юни 11, 2012, 19:23:39 от jenifer » Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юни 11, 2012, 19:33:10 »

При нас нямаше проблем с пушенето навън. На който му се пушеше го правеше на терасата и после се връщаше, не е имало групички, които да отсъстват дълго време. А и е хубаво да може да излезе някъде човек, да се разхлади, дори да не пуши.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #56 -: юни 11, 2012, 19:47:27 »

 В присъствието на деца и/или непушачи за мен категорично е нередно да се пуши. Но сватба с пушачи е възможна  smile Или те ще са на групички навън или непушачите. Това последното е малко в кръга на шегата, ако я нямаше забраната  Wink Ето ви една статия, която дава малко разяснения къде и при какви обстоятелства може да се пуши :

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4880731
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юни 11, 2012, 22:18:56 »

Нашата сватба беше на 09.06. без цигарен дим, възможно е ... Гостите бяха в страхотно настроение, въздухът беше чист. Излизане на вън почти нямаше, защото от 130 човека никои не седна цяла вечер, всички бяха на дансинга. Който беше много на "зор" да пуши използваше градината на ресторанта
Активен
ceni
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2


« Отговор #58 -: февруари 23, 2013, 12:02:15 »

Нашата сватба предстой на 08.06, говорихме с управителят на заведението в което ще бъдем и тя (управителят е жена) ни каза, че заради забраната би било добре да се пуши на вън. Това ми хареса най-вече заради факта, че ще има малки деца. И предполагам, че ако на гостите им е достатъчно забавно ще бързат да си изпушат цигарата за да се върнат обратно на тържеството.
Ние лично не сме пушачи и миналата година присъствахме на сватбата на наши приятели, вътре не се пушеше, а водещата им беше толкова готина ... хората просто не смееха да излязат за да не пропуснат нещо smile много се надявам и при нас да се получи така   blush
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 28, 2013, 17:22:41 »

Ние и двамата не пушим и голяма част от гостите не пушат, така че и да я нямаше забраната пак щяхме да искаме пушачите да излизат навън. Към ресторанта има страхотва градина, има и пейки и там гостите могат да пушат, а за това че може да изпускат ритуалите, в градината ще се чува ДЖ, а освен това ресторанта гледа към градината с огромни прозорци, така че ще се вижда от вън навътре. Дано да е както трябва! А ако не в крайна сметка ние ще сме на ритуалите и който е там, заради нас ще гледа да не изпусне ритуалите, поне така мисля аз!
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines