Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 14:37:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба без цигарен дим - възможно ли е?  (Прочетена 39625 пъти)
 
dani_ela87
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юни 02, 2012, 20:55:09 »

Здравейте момичета повдигам тази тема защото сме капарирали ресторант който е закрит и може да не ни разрешат да пушим ако това е така се чудя дали ще мога да си взема капарото и да тарся други места ,мисля да си направя една среща с защита на потребителите за да проверя мога ли да си взема капарото, знам че капаро не се връща но аз искам да ми е сватбата в този ресторант но тогава да ми предложат лятна градина кадето да мога да пуша а те имат но тя събира 20 човека и се намира няколко етажа на доло така че не става ....Много съм притеснена вие какво мислите?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юни 02, 2012, 21:13:57 »

След като забраната е в сила вече, никъде, където е закрито няма да ви разрешат да пушите. Независимо кой ще е ресторантът...
Активен
dani_ela87
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 02, 2012, 21:16:18 »

АЗ за това си мисля да избера на открито.......Но сме капарирали но след като се променят нещата така мисля да избера друг.
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юни 02, 2012, 21:25:17 »

Законът си е закон и трябва да се спазва! Тук можеш да прочетеш текста - http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp?idMat=64775
Никъде няма да ви позволят да пушите в закрито заведение, глобите са солени, а акт се съставя както на пушача, така и на собственика на заведението. Позволено е единствено в градините, които нямат навес, нито стени. Т.е да са отворени изцяло, както са парковете.
Имате 2 варианта - оставате си в заведението и няма да се пуши вътре. Отвън през заведението може, на обособените за това места. Или си избирате друг ресторант,  който да има градина, където да си пушите на воля! Обаче принципно капарото си остава в полза на заведението.
Успех и дано намерите най-добрия вариант!

П.П... За забраната се знаеше още от миналата година, както и че от 1.06.2012 официално ще влезе в сила.
« Последна редакция: юни 02, 2012, 21:27:20 от Росита » Активен
bulka2012
Регистриран

Публикации: 2



« Отговор #34 -: юни 03, 2012, 08:28:30 »

Здравейте,
исках да попитам дали някой знае нещо по въпроса за частните партита ? Няма ли някаква вратичка нещо? Бях чувала че ако е частно парти щяло да е позволено пушенето...  huhhuh.gif
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юни 03, 2012, 08:33:28 »

Няма такова нещо! Щом е закрито, не може да се пуши!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юни 03, 2012, 09:49:50 »

Дани_ела, Аз не разбирам много от пушачество, ама имам въпрос, невъзможно ли е просто да не пушите няколко часа, защо да ви гърми капарото заради някакви цигари ?

п.с Аз имам приятели дългогодишни пушачи, когато ходим на гости у приятел -непушач, те си издържат без проблем и не палят.
« Последна редакция: юни 03, 2012, 09:54:10 от emmmmmy » Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юни 03, 2012, 11:52:04 »

bulka2012, не може. Забраната важи и за частни партита и за каквото още частно се сетиш.
Единствените закрити места, на които може да се пуши са вкъщи и в колата. Навсякъде другаде е забранено.

Аз все още съм пушач, но напълно подкрепям забраната. Не може аз да ида в заведение да обядвам, а някой да ми дими с цигара насреща. Изключително неприятно е.

Еми, и аз съм така - на места където не се пуши, просто не пуша. Нищо няма да ми стане за няколко часа.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юни 03, 2012, 12:34:17 »

Здравейте момичета повдигам тази тема защото сме капарирали ресторант който е закрит и може да не ни разрешат да пушим ако това е така се чудя дали ще мога да си взема капарото и да тарся други места ,мисля да си направя една среща с защита на потребителите за да проверя мога ли да си взема капарото, знам че капаро не се връща но аз искам да ми е сватбата в този ресторант но тогава да ми предложат лятна градина кадето да мога да пуша а те имат но тя събира 20 човека и се намира няколко етажа на доло така че не става ....Много съм притеснена вие какво мислите?
Нито един ресторант няма да позволи да се пуши. Глобата е между 3000 и 5000 лв., от вашата или която и да е сватба ресторанта печели от 4000 до 15 000 лв (примерно) и никой няма да се съгласи да плати глоба от 5000лв. Колкото до капарото - всичко зависи от ресторанта. Ако сватбата е след 3-4 месеца може и да се съгласят да го върнат, но ако е след месец - имат пълното право да откажат да го върнат.
Дано не се обиди някой, но защо го приемате за проблем това, че гостите трябва да излязат отвън да изпушат една цигара ?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юни 04, 2012, 07:40:01 »

На нашата сватба нищо че беше преди първи също не се пушеше. Мога да ви кажа че гостите най-културно си излизаха навън и пушеха, но в същото време винаги имаше хора които да се забавляват и заведението не е оставало празно. Но всичко зависи от гостите!
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юни 04, 2012, 07:48:22 »

Тази тема ми е много "болна" sad Повечето ми гости са пушачи и ме притеснява фактът, че ще прекарат голяма част от времето си на терасата на ресторанта.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #41 -: юни 04, 2012, 08:30:52 »

Наистина не е толкова страшно това с пушенето. Даже по- добре се опознават пушачите, докато са вън за по цигара. Все едно е коктейл, хората се движат повече и общуват повече. Иначе като се "кютнат" по масите някои.....няма мърдане.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #42 -: юни 04, 2012, 10:19:30 »

Ние сме в градината ( стига да не вали де) и там да пушат, които решат.  blum
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юни 04, 2012, 10:55:26 »



Не го мислете толкова, всеки може да се въздържи да не пуши през 5 мин, а и нищо няма да им стане на гостите ако се поразходят  до навън за по 1 цигара. 
Както някой каза, така няма цяла вечер да седят на масата ; )
А и колко от приятелите ви ще спрат да ходят по дискотеки/барове и ресторанти само защото не се пуши вече там ?!  
Активен
dani_ela87
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юни 09, 2012, 07:17:27 »

ходих и говорих с управителката ,ресторанта има много голяма тераса с пейки и пепелници там ще пушим може да съм там често но поне има има вариант по добър от това да слизам етажи надоло.въпреки че не разбирам тази тъпа забрана за частни партита..но както и да е сега след като забраниха пушенето явно България е перфектна.това ни беше проблема на нас.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines