Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 00:07:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба без цигарен дим - възможно ли е?  (Прочетена 39642 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 21, 2011, 11:53:31 »

супер за новината за юни- особено за лятна сватба е хубаво -гостите ще се разхождат до терасата или градината, ще общуват повече, а не само седене около масите. blum smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: декември 22, 2011, 11:38:29 »

моята сватба е месец май, но въпреки това в ресторанта имат политика да не се пуши. Разбахме се, че няма да тормозят гостите, ако някой запали цигара, но няма да има пепелници. А ще разрешат пушенето след 10 часа, все пак тогава е купона!
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 08, 2012, 09:57:18 »

И моята сватба е през май...
На мен цигарения дим не ми речи особено стига да не се получава димна завеса, но на годеника ми определено няма да му е приятно. Той не го понася. Обмислям варианта да се пуши само навън, на терасата. Все пак пребладаващото количество гости не пушат. Но пък мисля, че ако няма пепелници и сме казали, че няма да се пуши, на пушачите ще им се допуши още повече, ей така, заради забраната...а ако не кажем нищо ще си пушат, но в умерени количества. Ние май нямаме такива гости, които все са лапнали цигара.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #18 -: януари 08, 2012, 20:11:29 »

Да Ви кажа скоро с мой приятел спорихме много относно този въпрос - дали да се пуши или не. Казах, че ще се приеме този закон и иска не иска няма начин да пуши, а неговия отговор беше : " Еми тогава няма да дойда на сватбата след като няма да се пуши". Според мен това е тъпо оправдание. Разбирам ги пушачите, че както казват след ядене им е най - сладко да си запалят, но е редно да се замислят и за здравето на околните. Притеснява ме само факта наистина почти всички да не излезнат навън и ресторанта да се изпразни, за да може да пушат. Има ли шанс това да се случи, след като вече ми заявиха, че ако не се позволи пушенето в ресторанта, то тогава не биха дошли???
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 08, 2012, 22:29:14 »

Миши ,ако някой от поканените реши да не дойде на сватбата ви ,само защото не се пуши ,няма за какво да съжаляваш.Предполага се,че гостите ще дойдат заради вас самите .Пък и така или иначе се очаква да влезе пълната забрана за тютюнопушене и кайно време всички да започнем да се съобразяваме с нея.Този момент с изпразването на дансинга наистина може и да се получи ,особено след хора съм забелязала масово хората излизат навън на чист въздух за по цигарка .Но това не трябва да те притеснява съществено .при добър Ди Джей и подходящо подбрана музика ще задържите гостите на дансинга smilesmile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 08, 2012, 22:47:51 »

Миши ако на мен някой гост ми заяви, че няма да дойде, защото няма да може да се пуши вътре не знам дали ще се стърпя да не му кажа някои неща директно...  diablo При нас не се пушеше и на дансинга винаги имаше хора. Дори после разбрах, че някои са си отишли до вкъщи, за да сложат дечицата да спят и пак са се върнали, а аз дори не съм усетила. Така че споко, ще видиш, че няма да остане празно!

И да, напълно е възможно сватба без цигарен дим и е много хубаво!  yea
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #21 -: януари 08, 2012, 23:10:52 »

fiibi_bg и аз тама мисля, че ако наистина излезне с това оправдание е ясно колко голям приятел е бил. Но искрено се надявам този закон да се възприеме на сериозно и да не се позволява в заведенията поне за хранене да се пуши. Все пак на такива събития като сватби има и малки деца, които дишат тази отрова.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 24, 2012, 14:32:22 »

Мен малко ме притеснява тази забрана. Двамата с мъжа ми сме непушачи и сме ЗА забраната за пушене на обществени места, но голяма част от приятелите ни пушат. Отсега си представям върволиците от хора, които ще излизат през десет минути навън. sad
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 24, 2012, 14:57:17 »

Ние също сме непушачи и понеже повечето ни близки и приятели обаче са, се спряхме на ресторант, който е в хотел и самият хотел има градинка. Искренно се надявам там пушачите да могат да пушат без да се притесняват.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #24 -: януари 25, 2012, 22:55:41 »

И аз се чудя какво да правя с пушененето. При нас пушат един на десет души горе долу, но няма как да ги отделим, тъй като са в различни компании (в моята пушат двама от 10-15 души, в на мъжа компанията пушат половината, сред роднините май никой не пуши, както и сред малките групички от приятели). Сватбата е през май и не мога да се оправдая с новия закон. Напротив, сигурно пушачите ще се радват, че за последно им е разрешено....Според мен е тъпо заради броени единици да се опушва въздухът на всички, но пък мъжът също е почти пушач и има приятели пушачи и много държи да се пуши, пък той на малко неща държи, не мога да кажа "не"...Тъй че май ще изтърпя дима, уж има вентилация, дано работи добре.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 26, 2012, 10:13:31 »

ние сме само половината непушачи като брой, затова свеждам избора на заведения до минимум, защото държа да има тераса. Нека да могат да излизат безпроблемно. smile
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #26 -: февруари 09, 2012, 11:19:21 »

И ние сме непушачи. Но не се филмирам на тема пушене. Стига да няма димна завеса нямам нищо против някой да си запали цигара. Струва ми се, че прекалено много шум се вдига около това пушене. Не, че не е вредно, но има и много други вредни неща, за които се мълчи. Относно закона - струва ми се подражателски и в известна степен репресивен. Не ми допадат такива неща.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #27 -: май 04, 2012, 09:39:26 »

На нас от ресторанта ни казаха, че дори след забраната ще може да се пуши, защото се водело частно парти  diablo Аз не искам да се пуши и изобщо не ми притеснява да кажа на гостите си да излизат на терасата, защото не ни е приятно да ни димят. Обаче усещам, че ще има проблем с гостите на младоженеца. Като заявих, че няма да се пуши майка му ме погледна така  stop Гостите щели да изпуснат... ами да се ограничат за 5-6 часа  POMPOUS POMPOUS POMPOUS Няма да имат пепелници! Да се спасява кой как знае  tease
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: май 06, 2012, 09:31:53 »

И ние няма да им сложим пепелници - на когото му се пуши - на терасата на заведението. Ако някой се забие там и непрекъснато пуши и реално не присъства на сватбата - негов проблем, значи толкова му пука за нас. Аз между другото съм забелязала, че ако има възможност, хората така или иначе в по-късните часове се отделят на групички някъде навън, я да поговорят с някой роднина, когото не са виждали от много време, да се усамотят с новото си гадже...но то е за малко и после се връщат!
Активен
ani_todorova
Любопитен
*
Публикации: 22


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: май 31, 2012, 11:55:26 »

Нашата сватба е през август и понеже утре влиза забраната за пушене на обществени места, още от сега си представям половината гости навън да пушат. Малко ме притеснява това, да не би да се получи така че повечето да са навън и да пушат, а вътре да се опразни...
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines