Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 22:24:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: На коя маса са родителите на младоженците?
на младоженската маса - 101 (16.8%)
на отделна маса - 500 (83.2%)
Общ брой гласове: 599

Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба - как точно протича всичко?  (Прочетена 210315 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #270 -: февруари 24, 2010, 21:37:01 »

divaorhidea, питайте колко време ще бъде църковния ритуал. При нас например ще продължи един час  pardon Но не навсякъде е така, обикновено съм чувала за продължителност 20-30 минути  smile
Активен
divaorhidea
Любопитен
*
Публикации: 40



« Отговор #271 -: февруари 24, 2010, 21:52:10 »

divaorhidea, питайте колко време ще бъде църковния ритуал. При нас например ще продължи един час  pardon Но не навсякъде е така, обикновено съм чувала за продължителност 20-30 минути  smile
30 минути ще е, и да има 10 минутки за снимки и после тръгваме към ресторанта, дано наистина стане така, че..... yahoo
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #272 -: февруари 24, 2010, 23:40:49 »

Моят съвет е да планирате снимките преди цъковния ритуал.Отидете малко по-рано и си направете каквито искате фото сесий. След ритуала ще Ви е притеснено и няма да успеете да направите всички снимки.Това се случва един път в живота.Има свещеници които не претупват службата и може да продължи и повече от 40 до 60мин. Зависи кое точно се прескочи.Не забравяй че и там се приемат поздравления. Успех give_rose
« Последна редакция: февруари 24, 2010, 23:44:36 от AIVEN » Активен
divaorhidea
Любопитен
*
Публикации: 40



« Отговор #273 -: февруари 25, 2010, 09:18:49 »

Моят съвет е да планирате снимките преди цъковния ритуал.Отидете малко по-рано и си направете каквито искате фото сесий. След ритуала ще Ви е притеснено и няма да успеете да направите всички снимки.Това се случва един път в живота.Има свещеници които не претупват службата и може да продължи и повече от 40 до 60мин. Зависи кое точно се прескочи.Не забравяй че и там се приемат поздравления. Успех give_rose
Много благодаря за подсещането, наистина и аз мисля, че е най-добре да има снимки преди церемонията.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: февруари 25, 2010, 10:49:34 »

divaorhidea , друго нещо което аз се сещам е че може ритуалите да се забавят, а като се забави един това променя и часа на другите, нашия вместо в 12 ч. започна в 12.15 ч. за това не рискувай и ако държиш на снимки пред църквата да са преди ритуала. Доколкото знам времето в ресторанта е фиксирано по принцип 5 - 6 часа и после доплащане ако няма друга сватба, т.е. забавянето да едното намалява времето за купона в ресторанта blum
Относно въпроса за ДЖ е както се разберете, по принцип нашия говореше разни нещо, като пр. подканяше гостите да ни казват "горчиво...." , но съм билла на сватба на която младоженците не желаеха подобни неща и ДЖ се съобрази с тях. Успех.....
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #275 -: август 11, 2010, 11:05:36 »

Здравейте, момичета!

Ние плануваме вечерна сватба, но някакси ми е сложно да разпределя времето и кое от колко часа да бъде.... pardon Засега съм замислила - 16 часа ритуална зала на Витошка, 17 часа - венчавка в Руската църква, 19 или 19.30 вечеря в ресторанта...Според вас ок ли е? След венчавката съм планувала времето за фотосесията. Трудно ми е да определя да кажем младоженецът в колко часа трябва да дойде да ме вземе, колко време ще мине покрай взимането и т.н. А отделно за прическа и грим пък съвсем сложно става... pleasantry Ще се радвам да чуя вашите мнения!  give_rose
Активен
Amar
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


« Отговор #276 -: август 20, 2010, 10:42:24 »

Здравейте! Само да ви кажа, че обикновено снимките с гостите се правят след гражданския брак и правилото горе-долу е 15 мин. за 50 госта, тоест ако гостите са ви 150 ще са ви нужни около 40 минути.

А пък портретната фотосесия се прави след църковния брак, когато гостите пътуват към ресторанта, понеже младоженците и кумовете влизат последни в ресторанта.. И там е хубаво да се предвидят поне 40-50 минути. Но при всички случаи за снимките трябва да се предвиди време в графика...
Активен
Amar
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


« Отговор #277 -: август 20, 2010, 10:47:33 »

Здравейте, момичета!

Ние плануваме вечерна сватба, но някакси ми е сложно да разпределя времето и кое от колко часа да бъде.... pardon Засега съм замислила - 16 часа ритуална зала на Витошка, 17 часа - венчавка в Руската църква, 19 или 19.30 вечеря в ресторанта...Според вас ок ли е? След венчавката съм планувала времето за фотосесията. Трудно ми е да определя да кажем младоженецът в колко часа трябва да дойде да ме вземе, колко време ще мине покрай взимането и т.н. А отделно за прическа и грим пък съвсем сложно става... pleasantry Ще се радвам да чуя вашите мнения!  give_rose

Прическа и грим обикновено отнемат около 3 часа - това е оптималното време, за да не ти е притеснено. Когато дойде да те вземе младоженеца обикновено отнема около 40-50 минути, докато тръгнете към ритуалната зала (в зависимост от броя на гостите, които ще бъдат у вас). И след това смяташ пътя до залата с 15 мин. аванс и така.

А 2 часа и половина между венчавката и ресторанта са много. Просто гостите няма да има с какво да запълнят времето и някои ще пристигнат по-рано в ресторанта...
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #278 -: август 20, 2010, 18:28:09 »

Момичета, ето и моя вариант, ще се радвам да дадете мнение дали е ок  give_rose

Нашият граждански брак ще е сключен предния ден и няма да имаме купуване на булка, разбиване на врати и т.н.

Взимане на булката - 15,45 - 16,15
Сватбена фотосесия -  16,30 - 17,15
Църковен брак - 17,30 - 18,15
Welcome drink - 18,30 - 19,00
Ресторант - 19,00

Активен
Amar
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


« Отговор #279 -: август 21, 2010, 15:21:25 »

Момичета, ето и моя вариант, ще се радвам да дадете мнение дали е ок  give_rose

Нашият граждански брак ще е сключен предния ден и няма да имаме купуване на булка, разбиване на врати и т.н.

Взимане на булката - 15,45 - 16,15
Сватбена фотосесия -  16,30 - 17,15
Църковен брак - 17,30 - 18,15
Welcome drink - 18,30 - 19,00
Ресторант - 19,00




Изглежда добре. Само трябва да предвидиш и кога ще са снимките с  родители, гости, ако ще правите такива.
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #280 -: август 21, 2010, 15:23:52 »

Виж, това не бях предвидила  huhhuh.gif Кога е по-добре след църквата или по време на welcome drink-a?
Активен
Amar
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


« Отговор #281 -: август 21, 2010, 15:27:26 »

Виж, това не бях предвидила  huhhuh.gif Кога е по-добре след църквата или по време на welcome drink-a?
Ами според мен зависи от мястото. Ако там където е welcome drink  е подходящо да се правят групови снимки (има стъпала, естествена светлина) може и там - тъкмо всички ще са на едно място. Но май е най-добре да го обсъдиш с фотографа - той е запознат с локациите и най-добре ще прецени как да го организира.
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #282 -: август 21, 2010, 15:29:46 »

Мерси много, Masha   give_rose Ресторантът не отговаря на тези изисквания, така че най-вероятно ще предвидя време за това след църквата lol)
Активен
Amar
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


« Отговор #283 -: август 22, 2010, 10:11:52 »

Да, след църквата звучи добре, пък и предполагам наоколо има хубав фон за снимки - обикновено покрай цървите има градина или парк.
Активен
BacuTy
Ентусиаст
**
Публикации: 88



« Отговор #284 -: септември 07, 2010, 09:30:41 »

Нашият график е
17.30 -граждански брак
18.00-църква
19.00-ресторант
smile
Ще ме вземат от Варна и към 15.00 ще тръгнем от нас към 16.30 сме в Търговище.
Ще се настанят гостите в хотела, а ние ще имаме снимки през това време Wink
Мисля,че е добре smile
Ние абсолютно всички ритуали по вземането на булката сме ги остранили.Т.е. идват и си тръгваме.
Чудя се колко време ще отнеме... това.
« Последна редакция: септември 07, 2010, 12:00:30 от BacuTy » Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines