Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 04:29:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: На коя маса са родителите на младоженците?
на младоженската маса - 101 (16.8%)
на отделна маса - 500 (83.2%)
Общ брой гласове: 599

Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба - как точно протича всичко?  (Прочетена 210399 пъти)
 
Yanche
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: октомври 16, 2009, 16:48:48 »

Е, ние също имахме резерва... Всичко уж беше планувано, но какво стана  pardon Уж разстоянието мъжа ми - кумата - вкъщи - ритуална зала не се изминава за повече от половин час и то пеша, но стечение на обстоятелствата smile Все пак беше весело  girl_wink
Активен
medievelkata
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4


до големият ден остават 5 месеца и 8 дни


« Отговор #256 -: февруари 03, 2010, 10:25:05 »

здравейте момичета днес се регистрирах и пиша за първи път  shok във форума нашата сватба е планувана за 10 07 2010г смятам че не е много рано да се включа във форума и да черпя от вашите идеи Имам едно питане парво относно продължителността на церемониите като искам да има и граждански и църковен брак като гражданският ще бъде изнесен на открито. та ако може някоя от вас да ме светне за времетраенето на церемониите и как да планирам часовете за да си подготвя поканите
п.п. няма да има вземане на кумовете. те ще трагнат заедно с милото от тях.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: февруари 03, 2010, 10:35:47 »

здравей, добре дошла във форума.
ритуалите в различните градове траят различно време, зависи много и колко сватби има в същия ден.
обикновено изнесеният ритуал е не повече от 15-20 мин, ако после има и поздавления от гостите си пресметни съобразно броят им колко ще отнеме.Много хора правят приемане на подаръците заедно с поздравленията на така наречения уелкъм дринк, ако имате,
ние имахме изнесен ритуал с уелкъм дринк и после приемахме поздравление, бях написала половин час по-рано да дойдат хората в градината на ресторната, после мина церемонията, поздравиха ни и се качихме горе, тук вече няма значение часът, защото всичко си зависи от вас.
 аз лично за вземането ми бях предвидила 40 мин, като съм нямала оркестри и хора, сметни придвижване до  цървата, после църквония ритуал също може да е 10 мин, а сможе и 1 час, пак зависи от това дали има други сватби и от самия свещеник, питай на место.
 тук е момента да отделиш малко време за снимки, колко зависи от теб и  от фотографа, придвижване до ресторанта и после разбира се изнесения ритуал.
 задължително си сложи резерва, да не ти е напрегнато, по добре повече свободно време, от колкото да се тревожиш.
 ами горе долу това е
Активен
medievelkata
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4


до големият ден остават 5 месеца и 8 дни


« Отговор #258 -: февруари 03, 2010, 10:46:33 »

благодаря за бързия отговор за уелкъм парти не съм мислила и не смятам да има но искам по дълга да е церемонията по сключване на гражданския брак като имам идея да е на открито с столове и украса арки бяло платно и всичко останало след подписването на саштото това място да има малък коктеил с шампанско и снимки и след това да се отправим към църквата и за това съм предвидила поне час и половина в църквата един час а също и у дома да е по дълго вземането ми около час час и половина
нещо такова 4.00 у дома 5.30 граждански 7.00 църква 8 ресторант
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: февруари 03, 2010, 10:49:16 »

ами да де то уелкъм дринк, уелкъм парти, то си е коктелче със снимки и наздравици, ние такова нешо имахме.
 говори с попа и служителката по гражданско състояние да ти кажат , колко ще траят церемониите.
единствено ми се струва малко времето между църквата и ресторанта, другото е ОК
Активен
medievelkata
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4


до големият ден остават 5 месеца и 8 дни


« Отговор #260 -: февруари 03, 2010, 10:54:35 »

 girl_wink добре ще проверя но само се надявам да не ме отрежат и да кажат че е мн рано за всичко това да се планира......... мерси пак
Активен
Iwka
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #261 -: февруари 04, 2010, 06:30:40 »

Момичета, моля за съвет (дано да питам на правилното място) - как точно протичат нещата в ресторанта?
След като мине посрещането и захранването, чупенето на чашите и т.н., след това какво следва? Първо е речта на кума и след това е първият танц или първо е танцът, а после речта на кума? (Уж толкова сватби изгледах в последно време, а сега не мога да си спомня изобщо този момент). И след това кога е обиколката за наздравица с гостите? По към средата на тържеството или по към края? Първо обиколката ли е или първо се хвърлят букета и жартиера? Знам, че разрязването на тортата е чак към края (или се бъркам и тук)?
Моля ви, ориентирайте ме, че нещо сама се обърках, а трябва до края на седмицата да говоря с ДЖ и да се разберем точно в каква последователност искаме да протече тържеството. Само за ориентир да кажа, че ще имаме само тези ритуали - обиколка за поздрав на гостите, хвърляне на букет и жартиер и разрязване на тортата, най-много 1 игра с балони (няма да има танци на кумовете с пилета и торти, нито танц на булката - по нашия край поне, това си е като задължителен обичай, но аз нещо не го обичам).
Благодаря ви предварително smile
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #262 -: февруари 04, 2010, 08:08:38 »

Iwka не се притеснявай ако на Дж не сте му първата сватба трябва да знае всичко т.е сценария  в  ресторанта за протичане на самото тържество.
1.посреща и захранване на младоженците
2.една или две песни за фон докато се настаните  вие и гостите
3.реч на кума
4.първи сватбен танц младоженци
5.танц кръсници
6.танц родители
7.към края на вечерята или обяда в зависимост дали сватбата Ви е дневна и ли вечерна  се минава за наздравица
8.булченско хоро
9.разряне на сватбената торта
10. букет
11. жартиер
ориентировачно така стоят нещата но с Дж ще си направите точен сценарий .
 
« Последна редакция: февруари 04, 2010, 08:20:25 от Abii » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: февруари 04, 2010, 08:13:21 »

Iwka ДЖ със сигурност ще ви каже в каква последователност протичат ритуалите, виж ако искаш да смениш нещо давай, не е необходимо ти да му казваш, той си знае работата, по добре се наслаждавай на мига.
 
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: февруари 04, 2010, 09:00:43 »

Iwka, не се притеснявай, аз като започнах с подготовката и така бях шашната и не знаех като теб кое след кое следва, но наистина ди джея е човека, който знае всичко и ти обяснява, така че споко, постепенно всичко ще се подреди Wink.
Активен
Iwka
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #265 -: февруари 04, 2010, 16:13:37 »

Благодаря ви много, момичета!
Прави сте наистина, че на ДЖ това не му е първата сватба и е наясно кое къде да прави, но аз просто исках да съм си подготвена преди срещата и да знам какво да си искам smile Много ви благодаря за успокоението и благодаря на Абии за сценария - точно това ми трябваше smile

Може би малко не съм по темата - този път реших да се подготвя предварително, защото досега 2 пъти ме забиваха с въпроса какво очаквам, при положение, че аз си мислех да се доверя на специалистите - като говорих с фотографката и като ме попита какви снимки искам ми беше адски трудно, защото изобщо не бях мислила по тоя въпрос (искам хубави снимки), добре че кумата беше с мен, та да й обясни, че си искаме снимки с роднините, от тези на които сме си малко "строени", както и после снимки на нас двамата, които може да са и по-разчупени. После със същия въпрос ме заби гримьорката (аз като човек, който страшно рядко се гримира, изобщо не мога да дам съвет за грим, та просто разчитах тя като специалист да ми избере най-подходящия грим за моя тип лице).
И затова тоя път исках да съм подготвена предварително и да знам какво да кажа като ме питат какво очаквам smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: февруари 04, 2010, 16:17:34 »

те хубаво са те питали фотогорафите и гримьорите, важно е, примерно има толкова много типове грим, по-лек, по-силен, можеш да имаш избрана цветова гама, за нсимките също, примерно ние нямаме нито една снимка колаж, а аз толкова много исках.
Активен
Iwka
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #267 -: февруари 04, 2010, 16:20:18 »

Да, наистина добре ме питаха, явно аз си бях неподготвена като отидох, защото си мислех, че те ще ми кажат най-добре smile Специално за снимките наистина нямах никаква идея. За грима се разбрахме, че искам да е нещо по-леко и ще отида и на пробен грим.
Затова исках този път да не се излагам и да знам всичко smile (направихме си и един диск с песни, горе-долу какъв тип музика искаме, дано да не се засегне само ДЖ)
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: февруари 04, 2010, 16:22:25 »

какво да се засяга, има си песни, които са задължителни, които вие си харесвате и искате да слушате на всяка цена, само че не знам дали ще вземе диска, нашия каза, че това си е негова работа  и той си ги има или си ги  сваля и аз му бях дала само на хартия написани
Активен
divaorhidea
Любопитен
*
Публикации: 40



« Отговор #269 -: февруари 24, 2010, 21:23:42 »

Здравейте,
при нас първо ще е църковния брак и после ще има изнесен ритуал в градината на ресторанта, та питането ми е в църквата сме от 16.00 часа, а в ресторант от 17.00часа, като пътя е около 10 мин, максимум 15 мин, дали е добре? Или ще трябва да търчим? Исках малко снимки и пред църквата и ще съм много разочарована, ако не стане. sad
Лично ние ще избегнем голяма част от ритуалите, както и обикалянето за наздравица с гостите по масите. Ще има уелкъм дринк и след ритуала ще приемем поздравленията.
Да не говорим и с хората как ще се изложим angry, та си мисля и те да отпаднат. Въпреки, че не ми се иска, ама никак даже, и май ще тръгнем на уроци при приятелки някъде. Ashamed
Имам още едно питане, дж-ея обикновено прави ли поздрави, комплименти? То си зависи от самия него де, но по принцип има ли го по сватби това? Ashamed
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines