Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 00:31:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: На коя маса са родителите на младоженците?
на младоженската маса - 101 (16.8%)
на отделна маса - 500 (83.2%)
Общ брой гласове: 599

Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба - как точно протича всичко?  (Прочетена 210340 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: юли 23, 2009, 08:20:53 »

И при нас беше като при Ечи.Аз закичих всички като дойдоха.Младоженец, кумове, родители.Аз самата нямах бутониера и аз като Кикси не харесвам булката да е закичена все пак си имам букет той ме краси достатъчно.И ние нямахме за гостите бутониерки, а само за най-близките.
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: юли 27, 2009, 20:58:38 »

Момичета, вчера ни беше кумуването и бързам да споделя. Имахме страхотни младоженци и чудесна сватба. Всичко мина супер.
Понеже по-рано аз подхванах въпроса със закичването, сега да си кажа какво се получи в крайна сметка. Гостите, които дойдоха с младоженеца да ни взимат си бяха закичени вече. Вкъщи бладоженецът ме закичи мен (с гривничка на ръката), а пък аз си върнах жеста и закичих него и кума. Като отидохме в булката и там гостите вече ги бяха закичили.
Как протече при вземането на булката - докато се пазариха на входната врата аз влязох навътре при нея. Там изчакахме фотографа и оператора и вече в тяхно присъствие й поднесох букета и я зябулих. После си влезе младоженеца, обу й обувката и се пренесохме при гостите.
Относно хапването - младоженеца каза, че в тях почти никой нищо не е докоснал, а пък при нас, добре че на всеки поднесох от една кутия с бонбони, иначе нищо нямаше да е пипнато. Само младоженеца, по заповед на кума, изяде три кюфтенца (мънички, даже не се равняваха общо по големина на едно нормално кюфте). Казахме си наздраве и тръгнахме. В булката вече понеже се бяха събрали по отрано си личеше, че е хапвано, въпреки че и там доста неща си стояха като недокоснати.
Това е накратко по наскоро разискваните въпроси. Ако някой го интересува нещо конкретно, сега вече мога да споделя не само от чуто и видяно, а и от личен опит smile
Активен
swetla99
Любопитен
*
Публикации: 47


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: юли 28, 2009, 01:30:39 »

Момичета прочетох целият форум,обаче не ми станаха ясно 3 неща.
1-то е отностно играта със "балони със късметчета"бихте ли ми казали какво точно представлява тази игра?
2-то разбрах че в ритуалната зала булката трябва да настъпва младоженика.Защо се прави това и задължително ли е?
3-то Булката и младоженика трябва ли да се закичват с бутониера?
Благодаря ви
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: юли 28, 2009, 07:56:01 »

Светле, ето моите отговори на твоите въпроси:
 2.настъпването непосредствено след подписването показва кой ще командва в семейството, който настъпи пръв другия-той ще командва, съвсем не е задължително да го правите.
3. не е задължително да се закичват , според мен е добре малдоженецът да е закичен, по принцип на официални събития, като балове, приеми и т.н. е прието мъжът да има кърпичка или бутониер, но за булката го намирам за излишно и даже грозно и претрупано
1. игра с балони с късмети, много малко хора го правят, слагат се предварително листчета с късмети в балоните и младоженците ги пукат един по един и четат на глас какво пише
Активен
vess
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #244 -: август 10, 2009, 15:15:57 »

zdr!
skoro 6te se ven4avame s priqtelq mi i imam nqkolko vuprosa ili po-to4no ako nqkoi moje da mi dade idei.priqtelq mi ne e bulgarin,razbira malko bulgarski i 6te se ven4avame v Bg.ama problema e 4e roditelite mu su6to i gostite ot negova strana ne govorqt nito bgski nito angliiski.daite mi idei kak da napravq taka 4e te da se 4uvstvat konfortno na svatbata,a i az da ne se pritesnqvam za tqh,a da se zabavlqvam na moq nai-prekrasen den?grajdanski brak nqma da imame samo curkoven i restorant.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: август 10, 2009, 16:58:58 »

zdr!
skoro 6te se ven4avame s priqtelq mi i imam nqkolko vuprosa ili po-to4no ako nqkoi moje da mi dade idei.priqtelq mi ne e bulgarin,razbira malko bulgarski i 6te se ven4avame v Bg.ama problema e 4e roditelite mu su6to i gostite ot negova strana ne govorqt nito bgski nito angliiski.daite mi idei kak da napravq taka 4e te da se 4uvstvat konfortno na svatbata,a i az da ne se pritesnqvam za tqh,a da se zabavlqvam na moq nai-prekrasen den?grajdanski brak nqma da imame samo curkoven i restorant.
nea да, това ще е много голям проблем, а и щом английски не знаят. На нашата сватба имаше гърци, на едната маса имахме българи, които знаеха езика и си говореха постоянно с тяр, даже им се превеждаше по време на ритуалите. А другите ги бяхме сложили заедно за да си говорят. Няма какво да се направи ако няма преводач по-добре да са на една маса за да си говорят помежду си, мисля че ако са заедно и не се разбират примерно родителите ви ще е много не конфортно smile
Активен
Anne
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73


Вече Боянови!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: август 11, 2009, 13:14:58 »

zdr!
skoro 6te se ven4avame s priqtelq mi i imam nqkolko vuprosa ili po-to4no ako nqkoi moje da mi dade idei.priqtelq mi ne e bulgarin,razbira malko bulgarski i 6te se ven4avame v Bg.ama problema e 4e roditelite mu su6to i gostite ot negova strana ne govorqt nito bgski nito angliiski.daite mi idei kak da napravq taka 4e te da se 4uvstvat konfortno na svatbata,a i az da ne se pritesnqvam za tqh,a da se zabavlqvam na moq nai-prekrasen den?grajdanski brak nqma da imame samo curkoven i restorant.

Намерете човек който говори конкретният език и може да влезе в ролята на водещ, така хем ще води сватбата хем и гостите от чужбина ще се чувстват ок. Колкото до Църквата, там тъй или иначе трудно се разбира какво говорят... pardon, та няма да е голям проблем.Но може като цяло да преведеш на твойта половинка пасажа след който трябва да каже "Да"...и така не се притеснявай, ако има настроение, пиене и т.н всичко ще бъде наред.
  Успех  good
Активен
mimito_83
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56


Г-жа Петрова


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: август 15, 2009, 01:28:19 »

Момичета, аз четах..четах тук и още 10 теми за дреболийките, има толкова много интересни неща, и гледах всичко да запиша което ще е необходимо за сватбата обаче все ми се струва че пропускам нещо. Повечето важни неща като ангажирането на църквата,ресторанта, роклята, халките,наемане на колата, фото и видео вече сме направили и сега останаха по дребните неща които всъщност са си доста важни. Записала съм нещата които ми предстоят да направя, според вас пропускам ли нещо?

•   Подготвяне на медицински; Квитанция за платени такси - ритуална зала;
•   Да изпратя музикален лист на DJ
•   Уроци по танци
•   Пробна прическа
•   Пробен грим
•   Моминско и ергенско парти
•   Уточняване на менюто в ресторанта и напитките
•   Да поръчам торта
•   И Букети
•   И Бутониери за близките
•   Украса за колата
•   Ленти за колите
•   Кетъринг за вкъщи в деня на сватбата
•   Украса за чашите и шампанското в ритуалната зала ( и чаши )
•   Кошници за бонбоните (решили сме да поръчаме бонбоните и да не са в кутии)
•   Кошници за късметчета и жито – ритуална зала
•   Кошници за листенца – църква
•   Свещи 4 бр за църквата
•   Шампанско 2бр (ритуална зала и посрещане в ресторант)
•   Червено вино за църквата
•   Обредна чаша
•   Мед и Погача за църквата
•   Номера за масите в ресторанта
•   Стойки за номерата
•   Thank you cards
•   2 Питки за посрещане в ресторанта и разчупване
•   Сватбена книга
•   Кутия за парични подаръци
•   Подаръци за гостите


Тия всичките неща трябва да ги свърша за 20 дена...помагайте ако пропускам нещо, че ми пуши главата вече. И нещо не ме хваща съня на последък, все го мисля какво има за правене! Добре че е форума да ме утешава вечер Wink




Активен
jearsy
Любопитен
*
Публикации: 39


« Отговор #248 -: август 17, 2009, 09:38:29 »

Момичета, аз четах..четах тук и още 10 теми за дреболийките, има толкова много интересни неща, и гледах всичко да запиша което ще е необходимо за сватбата обаче все ми се струва че пропускам нещо. Повечето важни неща като ангажирането на църквата,ресторанта, роклята, халките,наемане на колата, фото и видео вече сме направили и сега останаха по дребните неща които всъщност са си доста важни. Записала съм нещата които ми предстоят да направя, според вас пропускам ли нещо?

•   Подготвяне на медицински; Квитанция за платени такси - ритуална зала;
•   Да изпратя музикален лист на DJ
•   Уроци по танци
•   Пробна прическа
•   Пробен грим
•   Моминско и ергенско парти
•   Уточняване на менюто в ресторанта и напитките
•   Да поръчам торта
•   И Букети
•   И Бутониери за близките
•   Украса за колата
•   Ленти за колите
•   Кетъринг за вкъщи в деня на сватбата
•   Украса за чашите и шампанското в ритуалната зала ( и чаши )
•   Кошници за бонбоните (решили сме да поръчаме бонбоните и да не са в кутии)
•   Кошници за късметчета и жито – ритуална зала
•   Кошници за листенца – църква
•   Свещи 4 бр за църквата
•   Шампанско 2бр (ритуална зала и посрещане в ресторант)
•   Червено вино за църквата
•   Обредна чаша
•   Мед и Погача за църквата
•   Номера за масите в ресторанта
•   Стойки за номерата
•   Thank you cards
•   2 Питки за посрещане в ресторанта и разчупване
•   Сватбена книга
•   Кутия за парични подаръци
•   Подаръци за гостите


Тия всичките неща трябва да ги свърша за 20 дена...помагайте ако пропускам нещо, че ми пуши главата вече. И нещо не ме хваща съня на последък, все го мисля какво има за правене! Добре че е форума да ме утешава вечер Wink




Украса на ресторантаа ...
Украса на църквата
« Последна редакция: август 24, 2009, 10:49:35 от магито » Активен
noname
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #249 -: септември 25, 2009, 14:11:46 »

леле като чета списъка ме хваща страх, ама какво ли се учудвам...и мен ще ме сполети скоро! Много е готин този сайт има супер идейки...
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #250 -: септември 30, 2009, 14:55:14 »

Всичко което е описано тук трябва да приключи максимум 2 дни преди сватбата.Сватбеният ден трябва да протече по един, единствен начин.Събуждате си, ставате и се жените.Наслаждавате се на мига.Това е .Всичко друго трябва да е приключило вече .Барабар с притесненията и тревогите.
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: септември 30, 2009, 15:54:54 »

за съжаление животът е това, което ти се случва, докато ти си правиш други планове, така че колкото и максимално да си планирал всичко да приключи по-рано, винаги е възможно да изникнат неща или ситуации, за които трябва да се погрижиш в последния момент. човек просто трябва да запази спокойствие  good
Активен
mademoiselle_chocolate
Новак
*
Публикации: 10



« Отговор #252 -: октомври 10, 2009, 14:51:05 »

Вижте момичета каква хубава хронология имам. Не е пълна, но всеки може да си я допълни по собствен вкус.

I.   Вземане на кума
II.   Вземане на булката
-      Кумът погажда номера на младоженеца по пътя
-   Купуване на булката
-   Закичване на кумата от булката
-   Прибулване на булката от кумата, предаване на букета от кумата
-   Влизане на младоженеца
-   Закичване на кума от младоженеца
-   Почерпка за гостите
-   Закичване на гостите
III.   Пътуване към ритуалната зала
IV.   Ритуал
-   Закичване на останалите гости
-   Чаши, шампанско
-   Пръстени, възглавничка за пръстени
-   Документи
-   
V.   Пътуване към църквата
VI.   Ритуал
-   Свещи, вино
-   Брачно свидетелство
-   
VII.   2 часа време за снимки
VIII.   Посрещане в ресторанта
-   Наздравица с кумовете
-   Чупене на чаши
-   Захранване
-   Предаване на семейния огън
-   Ритане на менче
IX.   Официална част на празненството
-   Кум, реч
-   Кумско хоро
-   Хвърляне на букет
X.   Неофициална част на празненството
- Песни, танци - кои
XI.   Приключване на празненството
-   Организиране на прибиране на подаръците
-   Прибиране на чаши, свещи, сватбена книга, цветя, пари
XII.   Първа брачна нощ
- Подаръче за младоженеца / булката
- Багаж за хотела. За отгримирване, за къпане… Други дрехи, кърпи..
XIII.   Меден месец
Активен
Yanche
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: октомври 15, 2009, 17:36:47 »

Здравейте момичета!
Всичко е много хубаво като планове и на хартия, обаче в действителност не се случва така, както си го мислим  girl_wink
Много хубаво го казва Deliysky, на самия ден задължението ви е само да се ожените.
При нас не остана време аз да закичвам гостите, мъжа ми много закъсня, докато стигне до вкъщи, а кумувете бяха на около 10 мин пеша... Шаферките закичваха гостите, които бяха у нас, после продължиха и пред ритуалната зала и пак останаха бутониери - аз нямам представа кой е бил закичен и кой не  pardon
Аз бях натоварила шаферките да ни разнасят документите насам-натам преди нас... Почти и това не се случи  girl_wink
Но в крайна сметка сватбата беше много хубава, всички много се забавлявахме и мисля, че това е по-важното от всичките планове, които сме имали  blum
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: октомври 16, 2009, 07:45:15 »

за това е добре да се оставя поне половин , един час допълнително време като резерва и всичко да се планува по-рано, защото хич не е приятно да се бърза и да се закъснява, най-малкото защото си е напрежение върху младоженците
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines