Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 06:23:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: На коя маса са родителите на младоженците?
на младоженската маса - 101 (16.8%)
на отделна маса - 500 (83.2%)
Общ брой гласове: 599

Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба - как точно протича всичко?  (Прочетена 210427 пъти)
 
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: юли 16, 2008, 12:22:16 »

от вратата май-то в къщи като влязат незнам какво по интересно става:)освен закичването май:)
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: юли 16, 2008, 14:33:13 »

silviq-tamara , ако при твоето взимане имате няколко врати да стигне до теб, ако имате пребулване, закичване, после как се виждате двамата, букета от кумата, по едно наздраве с гостите и те минутите минали. Всичко зависи какво ще има в дома на булката.
 gostenka_82 , а за кумовете......мое мнение не съкращавайте времето или поне не с много. Ако започнат да правят "номера".......това си е време.
Според мен всичко зависи от това кой къде живее, т. е. какви са разстоянията, какъв е трафика него ден. Нали имате предвид това, че колите се движат с по-ниска скорост от обикновено?! Къде какво е предвидено и уговорено.  good
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: юли 16, 2008, 19:24:43 »

разстоянието от вкъщи ди кумувете е малко.ние ще правим само ритуала с вратата,закичването...аз всичко си купувам така че и букета на кумата отпада,затова мисля че ще е добре времето което предвидихме
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: юли 16, 2008, 19:42:02 »

ами графикът ни го направи оператора, който от 15г. се занимава със сватби в този град - Пловдив,

просто ми се искаше да е повечко времето, през което сме всички заедно, а с кумовете ще се разберем да няма номера, защото всичко е разграфено до минутата;

едва ли ще ни скроят номерцата, типични за кумове по вр. на сватба, защото са ни много близки приятели, а пък, ако искат нещо подобно ще кажат и ще предвидя още 15 мин. отгоре;

идеята ми за повече време у нас дойде от това, че по традиция булката я взимат от тях, все пак е къща и много хора не могат да стоят и да им е удобно за по-дълго време;


по-практично е там да има повечко вр. за наздравици, веселба, снимки, купон, ние сме купонджии и сме по наздравиците - познаваме се, така че, поне по мое мнение ще е по-добре;

аз почти съм го решила, но все пак бих искала да чуя мнения по въпроса;
при мен обаче, нещата са по др. начин, ще ме взимат от хотел, кат гостите ни ще са в ресторант
Активен
elisa
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5


« Отговор #184 -: септември 03, 2008, 14:47:22 »

здравейте!моята сватба е на 20.09. и се заех сама да организирам всичко.доста умувах дали да наема сватбен агент,но впоследствие нещата потръгнаха и едно по едно си организирам нещата сама.само,че колкото повече наближава събитието,започвам да се притеснявам.има толкова много неща за вършене.моля,дайте оригинални идеи за сценария на сватбата.мислех си за танцов състав или нещо подобно,но не зная как да се свържа с такъв.преди време бях на една сватба,на която танцуваха кан-кан и към края на танца танцьорите извадиха някои от гостите да танцуват с тях.много добре се беше получило.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: септември 21, 2008, 12:42:03 »

елиса,

вече е късно, но ако си намерила танцов състав, няма да съжаляваш, че си ги наела, подобенвид програми разчупват тържеството, а гостите се чувстват наистина специални;

ние имахме такъв състав, като водещата обяви, че е специален подарък от младоженците и родителите за техните гости

п.с. честито, с пожелания за щастлив семеен живт, изпълнен с взаимна обич, уважение и разбирателство!!
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: септември 23, 2008, 09:03:54 »

Дано това е правилната тема да питам....
В ресторанта, когато към средата на тържеството тръгваме да поздравяваме гостите си, кумовете с нас ли вървят и те да поздравяват? Моята бъдеща кума спомена,че и те обикалят с нас, а аз мисля че сме само двамата и някое шаферче евентуално да ни помага за подаръците.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #187 -: септември 23, 2008, 09:35:56 »

Дано това е правилната тема да питам....
В ресторанта, когато към средата на тържеството тръгваме да поздравяваме гостите си, кумовете с нас ли вървят и те да поздравяват? Моята бъдеща кума спомена,че и те обикалят с нас, а аз мисля че сме само двамата и някое шаферче евентуално да ни помага за подаръците.

При нас точно така беше. Ние нямахме шафери и освен, че кумовете също поздравяваха гостите, пренасяха и пликчета отвреме на време. Честно казано не знам как се прави, при нас стана спонтанно защото не бяхме назначили човек за подаръците.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: септември 23, 2008, 09:40:22 »

Дано това е правилната тема да питам....
В ресторанта, когато към средата на тържеството тръгваме да поздравяваме гостите си, кумовете с нас ли вървят и те да поздравяват? Моята бъдеща кума спомена,че и те обикалят с нас, а аз мисля че сме само двамата и някое шаферче евентуално да ни помага за подаръците.
Всичко опира до това как се разберете,някъде кумовете не искат да обикалят,другаде както е при вас-искат,така че както се разберете good
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: септември 23, 2008, 09:45:41 »

Дано това е правилната тема да питам....
В ресторанта, когато към средата на тържеството тръгваме да поздравяваме гостите си, кумовете с нас ли вървят и те да поздравяват? Моята бъдеща кума спомена,че и те обикалят с нас, а аз мисля че сме само двамата и някое шаферче евентуално да ни помага за подаръците.

Обикаляхме двамата заедно с фотографа, който успя да ни направи снимки с всички гости Bravo
и шаферките, защото определено сама нямаше да мога да се справя с всички цветя и подаръци pardon
И аз бях чула, че кумовете обикалят заедно с младоженците, но нашите категорично отказаха, а и
те не познават много от гостите smile
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: септември 23, 2008, 09:53:44 »

И аз съм на мнение, че кумовете трябва да обикалят с нас за наздравици с гостите!
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: септември 23, 2008, 10:07:30 »

Аз самата не мисля, че е нужно да обикалят с нас, защото не познават никой от гостите, но щом те искат, няма как да им откажем.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: септември 23, 2008, 18:11:38 »

ако държите на обикалянето - обикаляйте; но не с едно шаферче, а с всичките, защото гостите като дават подаръци, вие ги давате на шаферите и те като нямат къде вече да ги слагат, ще ходят да ги оставят, само с едно шаферче .... май няма да се справите;

аз лично хич не харесвам тази традиция с обикалянето по масите;

при нас бе така - уелкъмдринк, т.е. не обикаляме по масите, а ни дават подаръците в началото, като всеки гост си взима чаша шампанско, казваме синаздраве и ни снима фотографът;

само подавахме подаръцети на шаферките, а те просто ги оставяха на масата;

след това, по вр. на вечерята първо той, а после и аз, съвсем непринудено минахме, разменихме по някоя дума и казахме наздраве на всеки един гост;

Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: септември 23, 2008, 18:16:51 »

при нас бе така - уелкъмдринк, т.е. не обикаляме по масите, а ни дават подаръците в началото, като всеки гост си взима чаша шампанско, казваме синаздраве и ни снима фотографът;

само подавахме подаръцети на шаферките, а те просто ги оставяха на масата;

след това, по вр. на вечерята първо той, а после и аз, съвсем непринудено минахме, разменихме по някоя дума и казахме наздраве на всеки един гост;


ние бяхме по същата процедура и се получи добре. Единственото различно беше, че имахме персонал от ресторанта, които помагаха за подаръци и ги слагаха на масата зад нас и подреждаха цветята в съдове с вода.
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: септември 26, 2008, 14:59:09 »

Аз много се колебая кога точно да си направим фотосесия! crazy
Тъй като подписването ни е директно в ресторанта от 17 ч., а преди това няма да има взимане на булка, на кумове...Т.е. аз от хотелската стая слизам в ресторанта, в момент в който са се събрали всички гости! Подписваме си там на място и си почва купона! Имаме два варианта за фотосесия: първия е предварително да идем да се снимаме, но така се губи ефекта на изненадата от първата ни среща издокарани Girl_hide; и втория вариант е след подписването да оставим гостите за малко да идем да се поснимаме, но тогава не може да си направим уелкъмдринка! pardon Дайте идеи и предложения! give_rose
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines