Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 08:36:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: На коя маса са родителите на младоженците?
на младоженската маса - 101 (16.8%)
на отделна маса - 500 (83.2%)
Общ брой гласове: 599

Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба - как точно протича всичко?  (Прочетена 210471 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: юни 20, 2008, 09:03:42 »

ами признавам, не съм;

пък и на последните няколко сватби .... май нямаше изобщо късметчета, но те бяха чужденци, с бг паспорти и сигурно заради това
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: юни 20, 2008, 09:23:18 »

О за дечурлигата е голяма атракция хвърлянето на късметчета и тичат да ги събират и после си ги броят много са смешни и сладки едновременно  funnytooth
А колкото до лелките  Offtopic ние понеже няма да имаме църковен ритуал, аз съм ходила само в гражанското и там жената беше страшно любезна, и като започна да обяснява, а аз бях излезнала в работно време само да запиша час и направо едва се измъкна, сигурно ме държа повече от половин час и искаше да ми пуска сватба на филм, че да ми покаже какви са ритуалите  crazy
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: юли 06, 2008, 09:17:10 »

аз искам да задам въпрос относно някои моменти, които са ми малко неясни,

първо, тези 2 свещи, които са за църквата, кой кога ги държи??? а за кумовете трябват ли свещи????

второ, кой кога закичва гостите с бутониери - ние ще слагаме само на най-близките си роднини, родители, братя, сестри, баби и дядовци, шаферки, кумове; но не знам кога и кой да ги закичи;

виждала съм, по снимки, че булката закичва младоженец, кум, свекър и свекърва; но младоженецът трябва ли у тях си да закичи някои негови роднини???

наистина се обърквам с това закичване

трето, за кумовете в гражданското трябват ли чаши? те пият  ли от шампанското???

и четвърто, кога да настъпя младоженеца - като подпиша аз, или след като подпишем и двамата???

хайде, специалистите да помагат

Активен
Patita
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 102



« Отговор #168 -: юли 06, 2008, 13:11:15 »

Споделям мнение за нещата, за които съм почти 90% сигурна:

За свещите в църквата- мисля, че са само за младоженците, държите си ги вие по време на венчанието. А когато ви кажат, ако трябва ги давате на кумувете да ги държат. Но няма отделни за тях.

Закичването-доколкото знам, младоженецът не закичва никого, закичваш ти близките, когато се съберете у вас да те вземат /виждала съм и вариант кумата да закичва вместо булката  pardon /

За кумувете в гражданското не трябват чаши- с тях се вдига наздравица обща чак в ресторанта. В гражданското те само стоят отстрани и гледат  Wink

Настъпването- мисля, че трябва да го настъпиш след като подпише и той-не знам дали е строго правило, но ми се вижда по-логично, а и честно казано по-естетично, не да му се нахвърлиш още преди даже да подпише  goody

Дано съм помогнала, да се включват и другите  pardon
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #169 -: юли 07, 2008, 07:26:20 »

Наистина това със закичването вече, за щастие, отсана само в тесен семеен кръг. То е наистина за най-близките и важни гости в дома на булката от самата нея.Относно кумовете-те вдигат наздравица с гостите чак в ресторанта наистина, а свещите за църквата реално са си само за младоженците.Относно настъпването-след като и той подпише, защото тогава нещата така да се каже са финализирани и има защо да го понастъпиш.да се знае де!
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #170 -: юли 08, 2008, 16:58:22 »

На нас в църквата ни казаха че трябва да купим и 2 големи свещи за кумовете - разбира се ще бъдат по-малки от нашите и няма да бъдат вързани с панделка(казаха ни също че може да ги купим на място от църквата).
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: юли 08, 2008, 20:11:52 »

оооо,

ами аз ще взема 2 за всеки случай и ще им ги дам, а ако не трябват - просто ще си ги запалят за здраве;

по-добре да имам, отколкото да се тюхкам в последния момент
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: юли 12, 2008, 07:08:13 »

на нас в църквата ни казаха че трябвало да има свещи от незнам си колко лева за кумувете,свещи от незнам си колко лева за родителите, а за всички останали трябвало да купим от най малките,но да не сме били бързали,преди самия ритуал можело...просто явно да им направим оборот искат!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: юли 13, 2008, 10:59:36 »

Абе аз си мисля, че кумата закичва най-близките или поне така съм виждала в нашия край. Тя носи и букета и булото на булката, "краси" я и чак тогава нахълтва младоженеца с неговата агитка lol

Сега се чудя 3 часа, дали ще са достатъчни, за да се придвижи сватбената процесия от милото (със сядането на масата и почерпката у тях, разбира се, взимането на кумовете, взимането на булката и отиването до църквата. Разстоянията не са големи от милото до кумовете и после до нас, ама като си помисля, че после и в центъра какъв ужас е с паркирането.

Та мисля така - в 12:00 ч да идват гостите в милото, към 12:45 -13:00 в кумовете, там за 15-20 мин. и към 13:30 у нас и църквата ни е в 15:00 ч, но е в центъра, ама мисля, че ще успеем с времето.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: юли 13, 2008, 20:20:51 »

и аз все се чудя колко време да отделя за всичко;

хич не искам да бързаме и да се притесняваме, просто не знам;

помагайте, моля ви;
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #175 -: юли 15, 2008, 07:35:00 »

Ами зависи от колко ти е сватбата, в какъв ден и какви са разстоянията между локациите.
Добре е да си отделиш достатъчно, за да може да не бързате и да се чудите ще успеете ли. Дори е по-добре да си отделиш повечко време,вместо после да се чудиш дали някой светофар няма да ви хване примерно...
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: юли 15, 2008, 21:08:42 »

моята сватба,

сватбата ми е в Пловдив, в Събота, предвидила съм по около 20 мин. от точка до точка, защото от опит и аз, и оператора, и младоженецът знаем, че това е предостатъчно време;

само не знам по колко време да предвидя в кумовете и при мен;

мен ще ме взимат от хотел, в който ще има изпращанев ресторант;

някак ми се иска да останем повечко вр. при мен, да пийнем на спокойствие, след като мине данданията по влизането на младоженеца, обуването на обувката, букетите от кумата, закичването, снимките и т.н.

някак ще е по-спокойно, ако просто има време даседнем и кажем наздраве и да знам, че мога да се успокоя от вълнението за около 10-15 мин.

как мислите?

все пак моите и неговите гости, които ще присъстват на взимането ми ще са в ресторант, широк, можем спокойно да отделим повечко вр. у нас, нали?
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: юли 16, 2008, 06:16:12 »

на мен видеооператора ми каза че за вкъщи ни трябвали около 45 минути-на мен ми се вижда доста време но го послушах де!
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: юли 16, 2008, 10:16:42 »

silviq-tamara , тези 45 мин. от външната врата ли започват или след като влязът във вас? Ако е първото е достатъчно според мен. Но ако е от като влязът във вас ми се струва много. Незнам и какво сте предвидили за у вас де.  pardon
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: юли 16, 2008, 11:06:04 »

на мен  ми каза ок 30 минути за у нас,

аз мисля да са повечко;

а пир кумовете да са по-малко
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines