Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 10:40:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: На коя маса са родителите на младоженците?
на младоженската маса - 101 (16.8%)
на отделна маса - 500 (83.2%)
Общ брой гласове: 599

Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба - как точно протича всичко?  (Прочетена 210517 пъти)
 
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: юни 05, 2008, 07:49:47 »

аз засега съм измислила поздравяването на гостите да протече по следния начин:значи първо като влизат в ресторанта ще им дават по чаша шампанско за наздравица,като ни посрещнат и ни захранят тогава ще ги поздравяваме.ще имаме арка а до нея маси-на едната те ще са си оставили подаръците(приготвили сме картички,за тези които не са се сетили да напишат от кого е подаръка),а на друга ще са нашите.значи (това малко тъпо че те ще идват ама друго немога да измисля)те ще идват до арката,ще ги поздравим,ще им подарим подаръка си ще се снимаме с тях и ще им дадем да ни напишат нещо в сватбената ни книга-албум.и така...(после над пожеланието им ще сложим тяхната снимка)
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #121 -: юни 08, 2008, 16:27:37 »

Много добре сте го намислили!
Това е един от възможно най-културните и така да се каже модерни начини вместо после да спирате целия купон и веселбата да се стопира по средата.
Това със снимките и пожеланията под тях също е страхотно!
Поздравления!
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: юни 13, 2008, 10:38:03 »

аз пък обмислях следният вариант:

ние влизаме в ресторанта последни

а на отделна маса ще се оставят подаръците от гостите, като ще има картички за тези, коитоне са сложили

просто всички подаръци се оставят на масичката за подаръци

само не знам как точно да поздравим гостите

това малко ме затруднява, защото ще са над 100 човека, а ние мислехме 60-70, ама ....

ако обикаляме по масите ще стане ужас .... ще спрем купона

обмислях официално по микрофона да благодарим на всички и да кажем наздраве

а после, неофициално да минем по всички маси, но не под конвой, а по-скоро незабележимо

така всички ще се почувстват лично обгърнати с внимание, а не като по протокол, понеже така се прави

какво ще кажете?



Активен
beb4o_bu
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: юни 13, 2008, 11:33:09 »

Ние го измислихме така!След влизането и настаняването на гостите и след захранването с мъжът ми ще отправим благодарности първо към родителите,после към кумовете и към гостите,а за подаръците още не сме го измислили как ще бъде пък и ние искаме пари.Моля Ви да ми дадете някакви идеи!


Обръщението към родителите:

Мили родители!
Ето,че дойде денят в който ние вашите деца поемаме по свой собствен път!
Пътят на нашите мечти,
осеян с радост и може би неволи
и нека по този път заедно вървим,
за да можем нашето бъдеще да изградим!
И в този хубав ден да споделим,
че искрено Ви благодарим!!!


Обръщението към кумовете:

Скъпо сем. Тодорови!
След като приехте да бъдете наши кумове,
искрено Ви благодарим,че споделяте сватбените ни вълнения!
Надяваме се,че ще бъдете наши добри приятели
и мъдри съветници за цял живот.
Искрено вярваме,че отговорността която поемате е във вашите възможности!
Още веднъж Ви благодарим,
че сте с нас в най-важният ден в живота ни!


А иначе обръжението към гостите ще бъде такова:

Драги гости!
Благодарим Ви,че уважихте нашата покана да присъствате на сватбеното ни тържество!
Нека този празничен ден бъде осеян с радост,веселие и добро настроение!
Благодарим Ви много!
И НАЗДРАВЕ!!!

Какво мислите за обръщенията?Харесват ли ви?
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: юни 13, 2008, 12:09:51 »

Beb4o_bu, на мен ми харесват обръщенията! Аз съм решила, понеже на повечето празници все аз чета реч да прочета една, като искам да  еблагодарност към родителите и близките, към кумовете, приятелите, към свички гости и накрая съм измислила част за милото! Но ми се иска да е  нещо много хубаво и запомнящо се! Успех и на теб!
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: юни 13, 2008, 13:38:08 »

аз не съм мислила конкретни думи

просто ще импровизирам - дано стане нещо хубаво

по принцип съм силно емоционален човек и няма да ми е трудно да изразя благодарността си



Активен
beb4o_bu
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: юни 13, 2008, 13:44:02 »

И аз в началото мислех да инпровизирам,но после си дадох сметка че ще бъда толкова зашеметена и в еуфория,че може и да се изложа и затова реших че ще е по добре да се подготвя прдварително.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: юни 13, 2008, 13:54:21 »

дам.... права си

може и така да се получи
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #128 -: юни 13, 2008, 17:09:26 »

gostenka 82 и всички, които се притесняват да не спрат купона заради минаването на масите:

Аз също много си мислех да не спре веселбата, докато обиколим 150 души. Диджеят и управителят на ресторанта и те малко ни понаплашиха, че едва ли не няма ставане след това, та го решихме - след подписването (на терасата на ресторанта) застанахме в началото на ресторанта (Скай Плаза има дълго фоайе и го позволява), гостите минаваха, поздравяваха ни и даваха цветята и подаръците - имаше маси за тях. По средата на тържеството минахме за наздравица и да поздравим хората. Купонът след това продължи с пълна сила, дори мисля, че на гостите им беше приятно да си починат малко, защото имаше много танци, а все пак трябва да се хапне и пийне.  Та според мен е добре цветята и подаръците да са дадени, за да не отнема много време, но все пак според мен моментът с минаването и поздравяването е много мил и важен и е хубаво да се спази, пък и повечето гости си го чакат. Купон ако става, това няма да го спре.

gostenka 82, не знам как точно си представяш да минете незабележимо - честно казано, малко не мога да си го представя... В смисъл, или минавате да ги поздравите, или не... Според мен, булки - не се лишавайте от този момент. Много е мило, всички ви гледат с усмивка, а после на филма като си го гледате е супер.


Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: юни 13, 2008, 22:04:16 »

rozovka,

под незабележимо - то а не се изразих с точните думи, имах предвид не да почна от пъвата маса до последната,

а по-скоро по няколко маси, после танц, после пак няколко маси....но се разубедих,

така повече вр. ще трябва да следя кой си ена масата, пък кой не, може да пропусна някого ....

иначе идеята ми бе все едно ... си се сетил за точно конкретен човек в даден момент от тържеството в ресторанта


но пък може някой да се обиди, знам ли

сигурно ще минем по всички маси, вече и аз не знам...
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #130 -: юни 14, 2008, 00:12:00 »

gostenka 82, с най-добри чувства и с опита на едномесечна госпожа  girl_wink - понякога булките се престарават да търсят някакви сложни решения, за да е по-изтънчено и за да се съобразят с всеки - а всъщност може да усложните нещата, защото хората си знаят реда и си го чакат... Ако минавате, пък после танцувате (не искам да засегна идеята ти, просто споделям), я разбрал някой, че минавате, я не... Абе разваля се тържествеността. Няма страшно в протокола в минаването покрай масите, никой не го усеща така, а за теб като БУЛКА Е СТРАХОТНО (и за мъжа ти  girl_wink). Това са страхотни моменти, които веднъж изживяваш, и просто - не си струва да се изпускат.
« Последна редакция: юни 14, 2008, 00:13:37 от rozovka » Активен
beb4o_bu
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: юни 14, 2008, 10:59:39 »

И аз така мисля,като Rozovka.Скоро бях на сватба и булката и младоженеца обиколиха всички маси и поздравиха всеки по отделно и всички гости бяха много щастливи,че им се обърна специално внимание!
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: юни 14, 2008, 18:06:33 »

rozovka,

как мога да се засегна, нали се допитвам до мнение?

даже напротив, ето, казвате, че за самите гости това е важно и аз се съгласявам, отдавна не съм ходила на сватба, на която да дочакам минаването по масите

а последната, на която останах по- до късно.... младоженците бяха направили така: подаръците на входа на една маса, не минаваха по масите

а после ... поздравиха гостите от мястото си, само станаха, като ди джеят каза, че младоженците вдигат наздравица за гостите

леле, бях го забравила това

и изобщо не се обиждам, напротив, приемам всяка критика като градивна!!!
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: юни 14, 2008, 18:08:32 »

и пак да попитам,

ако имам уелкъм дринк, при което гостите взимат по 1 чашка и оставят подаръците на една маса,


после трябва ли пак да минем по масите и да кажем наздраве?
Активен
beb4o_bu
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: юни 14, 2008, 21:49:56 »

Според мен да!Това е едно уважение към тях!Но може и да не минавате по масите а да им кажете нещо по микрофона и да вдигнете наздравица!
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines